Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

bleble103

New member
W moim eh5300 jest hbbtv i szczerze zamiast tego wolałbym mieć PVR :) Chyba tylko TVP używało tego na Euro i Igrzyskach, ale czy jest tam coś szczególnego? Tylko program np dyscyplin i informacje, które na każdej stronie informacyjnej można przeczytać. Puki co WEDŁUG MNIE (każdy ma prawo do własnego zdania) gra nie warta świeczki i bym nie ryzykował, taki mały OffTop.
Pozdrawiam.
 

fula

New member
Od prawie dwóch lat używam PVR w C650 i żadnych problemów nie mam.
http://www.hdtv.com.pl/forum/594872-post28.html

To że używasz dwa lata odblokowaną funkcje PVR, nie oznacza sprawnego funkcjonowania odbiornika w jego całym zakresie. Może świetnie się sprawdzać na tunerze satelitarnym, a kompletna zwiecha na BR, przy najwyższych ustawieniach obrazu (zacinanie, brak płynności, pogorszenie skalowania itp.) To wymaga przetestowania w całego zakresu pracy odbiornika. Problem zasilania HDD, całkiem inne są normy niż dla pendriva. Będziesz oponował, to normalne przy tego typu zachowaniach. To nie jest prawdą, że odbiorniki różnią się tylko blokadą funkcji, kompletna dezinformacja laików dla laików.
 
Ostatnia edycja:

bleble103

New member
A czy Szanowny Kolega spotkał się już z takimi przypadkami gdzie po odblokowaniu PVR (w Samsungu) coś innego przestało działać poprawnie, czy tylko tak pisze bez oparcia o żadne dowody? A propos zasilania dysku, to przynajmniej w eh5300 jest USB 0,5A - Pendrive i chyba 1A bądź 1,5A - HDD, więc z tym nie powinno być problemu.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
A czy Szanowny Kolega spotkał się już z takimi przypadkami gdzie po odblokowaniu PVR (w Samsungu) coś innego przestało działać poprawnie, czy tylko tak pisze bez oparcia o żadne dowody? A propos zasilania dysku, to przynajmniej w eh5300 jest USB 0,5A - Pendrive i chyba 1A bądź 1,5A - HDD, więc z tym nie powinno być problemu.
Pozdrawiam.

Oczywiście, wystarczy poczytać to forum. Wielokrotnie zadawane jest pytanie, czy ktoś potrafi podać jakie powinny być ustawienia w MS? Bo mi nie działa to a tamto, bo ustawiałem to a tamto.

Przykład:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80659-samsung-ue-d-5500-meuu-serwisowe-problem.html#post755717
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80182-problem-samsung-le32d550-menu-serwisowe.html#post751308
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...serwisowym-samsunga-ue40d5500.html#post750755
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...nu-serwisowe-problem-z-dzialaniem-pilota.html
tylko kilka

Miłego przestawiania.
 
Ostatnia edycja:

bleble103

New member
Mówimy o różnych rzeczach. Skoro komuś się udało coś odblokować postępując krok po kroku z jakiegoś poradnika NIE grzebiąc w innych ustawieniach, to chyba nie miał po tym problemów z TV. Co innego gdy kimś kieruje "ciekawość" i sobie grzebie w tym menu i poprzestawia ważne parametry, to wtedy owszem może sobie uszkodzić (programowo) telewizor, no ale to chyba są dwie różne sytuacje.
 
Kiedyś wspominałem, że na firmware 3014.xx pojawił się dziwny problem na Youtube, tzn. jak jest obraz 3D (dwa obrazy na telewizorze obok siebie, tak wyświetla nasz TV materiał 3D) to obraz wyświetla na telewizorze więcej małych obrazków i prześwituje pasek obrazu z kanału TV (ogólnie musiałbym zrobić foto i pokazać). Ten sam problem jest na firmwarze 3015.0, nawet przy nie 3D filmikach, wystarczy że filmiku zawarty jest statyczne zdjęcie.
W związku z tym postanowiłem zaryzykować i na podstawie metody włączenia PVR przez ruSamsungTVCommunicator przełączyć 3D Support z OFF na ON. Po ponownym uruchomieniu TV nic się prawie nie zmieniło, żadnego ustawień w menu nie przybyło, a na YouTube ten sam problem z obrazem 3D. Jedna opcja która się zmieniła to wyłączyło się funkcja Oszczędności energii i wyłączenie czujnika Eco. Trzeba to znowu włączyć w Menu.
Co najciekawsze, po ponownym wejściu w Menu serwisowe metodą PVR i ruSamsungTVCommunicator opcja 3D Support była na OFF. Wniosek mój taki, że faktycznie jeśli urządzenie nie ma w chip'setu lub nie w chip'secie ma zaimplementowanej obsługi 3D to takiej funkcji nie idzie włączyć, mimo że opcja jest.
Tak dla informacji co niektórych forumowiczów wsparcie sprzętowe (hardwareowe) rożni się od wsparcia programowego (softwareowego) tym że sprzetowe to jest konkretny chip który ma w spobie wpisane komendy i funkcje do wykonania konkretnych zadań bez wspomagania np. procesora, natomiast programowe odbywa nie za pomocą komend obsługiwanych przez procesor co wiążę się np. z wolniejszą pracą urządzenia, bo za wszystko odpowiada procesor.
W związku z tym uważam, że PVR jest to kwestia programowa, natomiast 3D leży w kwestii Chipa, którego raczej nie ma w naszych LE..C650.
Mogłyby to potwierdzić jakieś dokumentacje serwisowe odbiorników LE..C650 i LE..750.
 

fula

New member
Mówimy o różnych rzeczach. Skoro komuś się udało coś odblokować postępując krok po kroku z jakiegoś poradnika NIE grzebiąc w innych ustawieniach, to chyba nie miał po tym problemów z TV. Co innego gdy kimś kieruje "ciekawość" i sobie grzebie w tym menu i poprzestawia ważne parametry, to wtedy owszem może sobie uszkodzić (programowo) telewizor, no ale to chyba są dwie różne sytuacje.

Wszystkie wiki mi opadły, są różne konfiguracje tego samego modelu, co chodzi w jednym może w drugim zablokować pilota na przykład, był już przypadek problemu z wspólnym przerwaniem.

Ale niech Wam będzie, że producent specjalnie zablokował PVR, żeby taniej sprzedać TV, lub z jakiś innych spiskowych względów.
 

MaciaW

New member
Na moim chomiku (macia.w) w katalogu 'Samsung PVR' znajduje się plik umożliwiający nagrywanie na pendrive'ach, które nie przeszły testu prędkości. Używając Linuxa (najlepiej ściągnąć sobie jakąś niewielką dystrybucję Live CD jak ktoś nie posiada) należy umieścić go w katalogu 'CONTENTS' i zmienić jego atrybuty na 'ukryty'. Proszę pisać czy działa na innych modelach niż mój (UE32EH5300).
 

Mikołaj69

New member
Samsung,samsung,samsung...szkoda gadac

Posiadam w domu kilka urzadzen Samsunga,tak duzogabarytowych jaki i malych np.pen.Firma Samsung szybko zajmuje sie(po lekturze Tego forum jak i innych) oprogramowaniem,ktore utrudnia ludzia kombinowanie przy WŁASNYM sprzecie,natomiast zajecie sie czyms co poprawi komfort uzytkowania idzie im jak krew z nosa.Odpowiedzi pracownikow Samsunga ,,ponoć specjalistow',na zadane im konkretne pytania jest tak prymitywne i ubogie w slownictwo zarowno techniczne jaki i dla laikow,ze odbieram to osobiscie,ze maja nas za przglupów.Popieram dzailania.ktore podejmuja ludzie chcacy wydoic ze sprzetu(kupionego za Własne pieniadze)jak duzo sie tylko da.U mnie soft 3015.0 wiec PVR poszedl sie jeb...,ale jak znajde czas zrobie to metoda po sofcie 3009.Pzdr.
 

deywies

New member
Bez reklam
Na moim chomiku (macia.w) w katalogu 'Samsung PVR' znajduje się plik umożliwiający nagrywanie na pendrive'ach, które nie przeszły testu prędkości. Używając Linuxa (najlepiej ściągnąć sobie jakąś niewielką dystrybucję Live CD jak ktoś nie posiada) należy umieścić go w katalogu 'CONTENTS' i zmienić jego atrybuty na 'ukryty'. Proszę pisać czy działa na innych modelach niż mój (UE32EH5300).

Dzięki teraz działa nagrywanie nawet na jakimś kompletnym szajsie 2GB

Nawet kanały HD : 1080i 720p (strumień ok 10Mb/s)
TV UE32C6500

Duży Pen podzieliłem na dwie partycje (Filmy / Nagrywarka) i jest git
(Windows na szczęście widzi tylko jedną główną partycje więc nie wyskakuje okienko "czy formatować dysk") (Na HDD trzeba ukryć partycje żeby nie wyświetlało).
Pytanie tylko czy długo tak pen wytrzyma bo grzeje się niemiłosiernie.
 
Ostatnia edycja:

funnyadres

New member
Na wstępie informuję że wszystkie tu opisane czynności każdy wykonuje na własne ryzyko!


Krok1:
Włączamy TV, wciskamy kolejno na pilocie MUTE-1-1-9-ENTER.
Na ekranie ukazuje nam się ukryte menu w którym zmieniamy HOTEL MODE z OFF na ON
i następnie wyłączamy TV przyciskiem POWER na pilocie.

Krok2:
Przy wyłączonym TV wciskamy na pilocie kolejno INFO-MENU-MUTE-POWER i wchodzimy do menu serwisowego. Wybieramy kolejno zakładkę CONTROL a następnie HOTEL OPTION dalej CLONE TV to USB i wreszcie na pilocie wciskamy RETURN i z menu wybieramy zakładkę SUB OPTION.

Krok3:
W wyświetlonym menu zjeżdżamy kursorem w dół aż podświetlimy opcję PVR Support którą oczywiście zmieniamy na ON :smile: Następnie przyciskiem Return wracamy do poprzedniego menu i znów wchodzimy do HOTEL OPTION i zmieniamy HOTEL MODE na OFF i wyłączamy TV


To wszystko !
Od tej chwili po podłączeniu dysku USB możemy się cieszyć funkcją PVR i Timeshift w naszym TV!

nie zadziałało
 

slawex1983

New member
Sposób na odlokowanie PVR w nowszych softach jest bajecznie prosty.
1) wgrywamy starsze oprogramowanie (takie, na którym idzie odblokować PVR) - można to zrobić tzw. softem zerowym.
2) wgrywamy najnowszy soft.
3) cieszymy się działającym PVR.
 

funnyadres

New member
Działa.

Działa.
Problem polegał na tym, że po mute trzeba było szybko cyferki wstukać ;)))

Czy ja mogę tylko sześć programów zaprogramowac do nagrania? czemu nie moge zaprogramowac kilkanaście od dzisiaj do 15 stycznia jak program jest podany ?!
 

milena_78

New member
Cześć wszystkim,mam duży proble,m z moim samsungiem LE 40 B620R3WXXXH.
Właśnie wróciłam z pracy po długiej zmianie ,a telewizor jest bloknięty i nie odtwarza żadnych programów,nie łapie kanałów ponieważ małżonek chciał w ciemno "polepszyć" funkcje i kliknął cytuję"sam nie wie gdzie".......
Błagam jeśli ktokolwiek może mi pomóc i jakoś naprowadzić to porszę o info będzie wdzięczna )))))
 

gabmax

New member
Sposób na odlokowanie PVR w nowszych softach jest bajecznie prosty.
1) wgrywamy starsze oprogramowanie (takie, na którym idzie odblokować PVR) - można to zrobić tzw. softem zerowym.
2) wgrywamy najnowszy soft.
3) cieszymy się działającym PVR.

no niestety u mnie nie zadziałało,odblokowałem na sofcie 2004 PVR działało,po wgraniu najnowszego 3015 PVR znikło,więc wróciłem do 3005 i wszystko hula jak ta lala
 
Do góry