Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

Studzionka

New member
Trudno odpowiedzieć na to pytanie, mając pod uwagę wprowadzenie opcji nieprzewidzianych w specyfikacji dla tego modelu.

Może okazać się że innej możliwości niema, pytanie bym rozszerzył. Czy inne funkcje, ustawienia telewizora nie uległy zmianie?

Dla informacji dodam, że w modelu UE40D6500 telewizor zaprogramowany wyłącza się zaświecając lapkę stand-by, jedynie w czasie nagrywania wyłączywszy tv dioda nie świeci do czasu zakończenia nagrania.


Po wyjęciu na 10 minut wtyczki z gnizdka wszystko jest OK :krol::krol::krol:
 

bugger

New member
Czy da się przed wykonaniem tej całej operacji jakoś zapisać (np do pliku) wszystkie ustawienia telewizora? Czy ciągle trzeba wszystko zapisać na kartce?
 

bartosz4

New member
Zostałem poproszony przez bliską osobę o odblokowanie PVR w LE37C650, wersja zaktualizowana do 3009.02. Wpierw oczywiście zapoznałem się z wszystkimi postami w tym wątku. Może proszę ktoś pomoże, wskaże gdzie robię błąd?

Połączyłem laptopa kablem (skrętką) z TV, ustawiłem ręcznie IP, maska i DNS (jak w poście nr 212). Włączyłem test i taki wynik (mac adress celowo zamazałem):


http:__img821.imageshack.us_img821_6926_zdjcie1115t.jpg

(uwaga _ trzeba zastąpić / , choć bardzo mnie to denerwuje forum nie pozwala inaczej)


Czy wynik jest wystarczający?

Dalej wykonałem wszystkie 5 kroków, opisanych w poście nr 207.
Po włączeniu ruSamsungTVCommunicator wyskoczył komunikat:
TCPConnect fehlgeschlagen
Extended error: 1

Zdaje się dopiero wtedy włączyłem "sterowanie zdalne" i "hotel mode". Niestety w instrukcji nie zwracacie na to uwagę, a ja niby skąd miałbym to wiedzieć? I wtedy wywaliło komunikat, również dobrze znany:

Mögliche Ursachen:
- vermutlich wurde bei der Abfrage am TV nichts ausgewählt. ~30 Sekunden stehen zur Verfügung
- falscher Modus am TV!"

W laptopie wyłączyłem internet pobierany z routera. To samo.

Czy można, czy może czy trzeba wpierw jakoś przetestować samo "sterowanie zdalne"?
Czy może w ogóle coś , cokolwiek innego trzeba, czy można zrobić? Albo na coś zwrócić uwagę? Coś włączyć albo wyłączyć?


EDIT: i problem z głowy,ale nie pytajcie, jak to zrobiłem... bo sam nie wiem... wszystko śmiga aż miło!

Coś jednak zrobiłeś, a miałeś jak widzę dokładnie takie same problemy. Szkoda, że nie wysiliłeś się aby ssię tym podzielić.

jesli dobrze pamietam mialem podobny problem przypierwszym uruchomieni. okazalo sie ze blad tkwil w adresie IP po ktorym z kolei przeinstalowaniu wszystko bylo ok i teraz mozna laczyc sie bez problemu. Porponuje sprawdz adresy IP

Można to jakoś inaczej napisać? Przeinstalować IP?
Adresy IP itd. sprawdzone, błędu nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Studzionka

New member
Miałem ten sam problem . Aby włączyć sterowanie zdalne należy uruchomić program bez włączania trybu serwisowego w tv , wówczas na ekranie telewizora ukarze się komunikat czy zezwolić na sterowanie zdalne telewiorem , po zatwierdzeniu trzeba wykonać kroki 1 - 5 i wszystko śmiga jak należy .
 

simson1712

New member
Mam pytanko kupiłem tydzień temu telewizor Samsung LCD LE32D550 na pudełku jeszcze jest dopisane K1W.
Czy na tym modelu też mogę odblokować PVR i Timeshift czy nie bardzo?
 

Serafim

New member
Witam,
Ja z kolei mam LE32C650 w którym skończyła się kilka dni temu gwarancja i
pomyślałem, że można by wykorzystać w końcu opcje nagrywania
na HDD z DVBT.
Przeszukałem fora jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi:
Mam w domowej sieci 3TB WD połączonego z TV po LANie
przez router- filmy, muzyka wszystko ok, ale nie wiem
jak zmusić TV do nagrywania po LANie na sieciowy dysk
Da się ??
 

yonkyu

New member
Witam - proszę o pomoc

garść danych: - tv - le40c650l1w, soft: 2012/03/12 003014 - update z pena
odblokowane pvr - zgodnie z procedurą "factory i 3speed" - pojawiła się możliwość timshiftu i pvr na pilocie...

ale no właśnie...

gdy usiłuję zadziałać albo "recem" z pilota albo próbuję z guide ustawić timeshift - dostaję komunikat: - "urządzenie nie umożliwia nagrywania ani korzystania z fun. Timeshift. Zalecane użycie dysku twardego USB"

w tv były próbowane dwa pendrivy - 2 i 4 gb - z jednego z nich był update softu - a więc można przyjąć, że peny są ok... oczywiście były sformatowane przez tv i puszczone "diagnostyka" z tv i... nic...

wielkie dzięki za ewentualne sugestie i pomoc - pozdrawiam
 

greeg2

New member
Do poprawnego dzialania potrzeba pena o pojemnosci min. 8 GB. Najlepiej jest podlaczyc hdd 2,5 cala od laptopa lub jakis przenosny o takiej wielkosci wtedy nie ma problemu z zasilaniem.
Uzywam Seagata 1 TB podzielonego na dwie partycje. Jedna w NTFS na filmy, muzyke i druga na nagrywanie i timeshift.
Co ciekawe wszystko chodzi perfekcyjnie.
 

yonkyu

New member
Do poprawnego dzialania potrzeba pena o pojemnosci min. 8 GB. Najlepiej jest podlaczyc hdd 2,5 cala od laptopa lub jakis przenosny o takiej wielkosci wtedy nie ma problemu z zasilaniem.
Uzywam Seagata 1 TB podzielonego na dwie partycje. Jedna w NTFS na filmy, muzyke i druga na nagrywanie i timeshift.
Co ciekawe wszystko chodzi perfekcyjnie.
jesteś pewien? pytam, bo w tym wątku, ktoś pisał, że nawet na 1 gb leci pvr...

sam już nie wiem...
 

yonkyu

New member
mogłbyś wkleić listę o ile nie jest długa... nie wiem... albo link jest nie "halo"... albo mi coś "krzywo" wyświetla - pod tym linkiem mam coś o modelach plazm... :confused:
suplement...
chyba wiem w czym problem... doczytalem na elektrodzie, że na penie toto nie poleci, chyba, ze pen będzie miał prędkość min 30MB/s - czyli albo szybki pen, albo dysk zewnętrzny i teraz pytanie z serii "lamerskich"... :)

jestem w posiadaniu takiego dysku, niemniej mam na nim dane, które muszą tam być bo nie mam gdzie i jak ich zgrać... - czy dam radę podzielić ten dysk zewnętrzny (to jest chyba ten "beztalerzowy") na partycje... i czy gdy podłącze go do tv - tv będzie chciał formatować partycję "telewizyjną"... a nie całość?

nadal wielkie dzięki za ewentualne sugestie :)
 

pavio

New member
mogłbyś wkleić listę o ile nie jest długa... nie wiem... albo link jest nie "halo"... albo mi coś "krzywo" wyświetla - pod tym linkiem mam coś o modelach plazm... :confused:

Juz działa,wczoraj cos było z forum.
Na 100% działa na pendrivie sam mam Kingston R500 16GB i super działa.Wchodzi na niego ok.4.5 godziny materiału w jakosci HD i prawie dwa razy tyle w SD.
Polecam:)
 

Armitage

New member
Witam
Od 06.06.2012 mam UE32EH5300. Podane w pierwszym poście, kroki 1 i 2 działaja, bez problemu. Natomiast mam problem z ruSamsungTVCommunicator oraz nie bardzo wiem, jak dostac sie do funkcji "FACTORY - 3SPEED". Czy ewentualnie, ktoś mógłby mi pomoc ?

Z gory dziekuje za okazana pomoc, lub jakąkolwiek wskazówkę
Leszek
 

bartosz4

New member
Miałem ten sam problem . Aby włączyć sterowanie zdalne należy uruchomić program bez włączania trybu serwisowego w tv , wówczas na ekranie telewizora ukarze się komunikat czy zezwolić na sterowanie zdalne telewiorem , po zatwierdzeniu trzeba wykonać kroki 1 - 5 i wszystko śmiga jak należy .

Dzięki. Teraz zadziałało. Odblokowane.


Witam
Od 06.06.2012 mam UE32EH5300. Podane w pierwszym poście, kroki 1 i 2 działaja, bez problemu. Natomiast mam problem z ruSamsungTVCommunicator oraz nie bardzo wiem, jak dostac sie do funkcji "FACTORY - 3SPEED". Czy ewentualnie, ktoś mógłby mi pomoc ?

Cofnij się na poprzednie strony, przecież wszystko jest wyjaśnione, sam to podsumowałem. A po powyższej poradzie znikł ostatni kłopot.
 
Ostatnia edycja:

robertini08

New member
Pytanie do użytkowników Samsung UE40D6100

Witam. Mam pytanie do użytkowników Samsunga UE40D6100, którzy mogą wejść do menu serwisowego. Co macie wpisane w pozycji Type i Front color? Troche chyba poprzestawiałem i reset też nic nie daje.
 

robertini08

New member
Dzisiaj byłem w serwisie samsunga. Powiedziałem co i jak, że wchodziłem do menu... i jutro jestem umówiony na kalibrację. Tv na gwarancji oczywiście. Tam też pracują ludzie...
 
Do góry