Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

bleble103

New member
Witam
Od 06.06.2012 mam UE32EH5300. Podane w pierwszym poście, kroki 1 i 2 działaja, bez problemu. Natomiast mam problem z ruSamsungTVCommunicator oraz nie bardzo wiem, jak dostac sie do funkcji "FACTORY - 3SPEED". Czy ewentualnie, ktoś mógłby mi pomoc ?

Z gory dziekuje za okazana pomoc, lub jakąkolwiek wskazówkę
Leszek

Witam, też mam ten model w wersji 40 cali i mam pytanie czy w końcu udało Ci się odblokować PVR bez problemów? Mam też pytanie do wszystkich jak sprawdzić firmware oraz, czy w ogóle w tym modelu można odblokować tą funkcję i czy jest to możliwe według instrukcji z 1 posta, czy nie uniknę programu ruSamsungTVCommunicator? Jak w końcu z tym Menu Serwisowym i Gwarancją?
Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź.
 

MaciaW

New member
Witam wszystkich, właśnie się zarejestrowałem na forum gdyż mam dobrą wiadomość dla posiadaczy modelu UE32EH5300. Udało mi się odblokować funkcję PVR (dzięki min. autorom poprzednich poradników oczywiście). Metoda z "ruSamsungTVCommunicator" działa tylko do pewnego momentu, otóż samo włączenie funkcji "PVR Support" nie wystarcza. Należy dodatkowo przejść do: "Control" -> "Config Option" i przesunąć kursor niemal na sam koniec listy do "PVR RECORD NUM". Zmieniamy obecną wartość na "1". Upewniamy się jeszcze, że "PVR Support" jest włączone, naciskamy POWER na pilocie i gotowe. Dodam, że ta metoda jest w 100% skuteczna i sprawdzona przeze mnie osobiście (może nie będę skromny, ale sam ją odkryłem dosłownie kilka chwil temu). Wersja softu w moim TV to T-MST10PDEUC-1023.2. Happy Recording! :grin:
 

bleble103

New member
Na prawdę jestem Ci bardzo, ale to bardzo wdzięczny (jak pewnie wiele innych osób) za to, że specjalnie się zarejestrowałeś, by o tym napisać :) Mam UE40EH5300 ale mam nadzieję, że u mnie też to zadziała, chyba bebechy mają te same :) Dziękuję! Jeszcze tylko pytanie, czy konieczne jest ustawianie HOTEL MODE? Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś w skrócie opisał cały zabieg.
 
Ostatnia edycja:

MaciaW

New member
Trybu hotelowego użyłem tylko raz do zrzucenia (tak na wszelki wypadek) ustawień na pendrive. Postaram się w miarę klarownie i skrótowo opisać całą procedurę odblokowania PVR.
1. Włącz tryb serwisowy (INFO -> MENU -> MUTE -> POWER)
2. Na komputerze podłączonym do tej samej sieci co TV uruchom "ruSamsungTVCommunicator" (jest nowsza wersja). Zaczekaj, aż wykryje TV (zawyje syrena), w TV zezwól na połączenie.
3. Mniej więcej w prawym dolnym rogu okienka są dwa przyciski - "Factory" i "3Speed", wciśnij je w podanej kolejności.
4. W telewizorze wybierz kolejno: "Control" -> "Sub Option" i zjedź kursorem do "PVR Support".
5. Naciśnij ENTER i zmień z "OFF" na "ON".
6. Przyciskiem RETURN wróć do poprzedniego menu i zjedź kursorem na sam dół, wybierz "Config Option".
7. Podświetl kursorem opcję "PVR RECORD NUM" (u mnie szósta pozycja od dołu) i zmień wartość z "0" na "1".
8. Ponownie klawiszem RETURN wróć do poprzedniego menu, znowu wybierz "Sub Option" i sprawdź, czy "PVR Support" nadal jest włączone (w moim przypadku się wyłączyło, ale chyba nie jest to regułą).
9. Naciskaj RETURN aż wrócisz do głównego menu serwisowego i zapisz zmiany naciskając na pilocie POWER.
10. Włącz TV w normalny sposób i przetestuj działanie PVR.
Dla ścisłości: na pewno działa to na UE32EH5300, soft T-MST10PDEUC-1023.2 (na tą chwilę najnowszy). Według tego co znalazłem na necie to modele: EH5300 -> ЕН5450, ES5500 -> ЕS6800 i ES6900 -> ЕS7100 mają ten sam chip MStar X10 900Mhz więc JEST SZANSA, że też będzie banglać. Mój egzemplarz ma dopiero 4 miechy, więc jest jeszcze na gwarancji :shock:
 

bleble103

New member
Dzięki za szczegółową instrukcję, gdzieś ktoś mówił, żeby zmieniać opcje strzałkami w bok, ale jeśli enterem się da, to czemu nie. Jak któregoś dnia się przełamię, to tego spróbuję. W końcu mam go dopiero od 5 dni :) Ale skoro na 32 działa, to chyba na 40 musi.
 

nikk

New member
Trybu hotelowego użyłem tylko raz do zrzucenia (tak na wszelki wypadek) ustawień na pendrive. Postaram się w miarę klarownie i skrótowo opisać całą procedurę odblokowania PVR.
1. Włącz tryb serwisowy (INFO -> MENU -> MUTE -> POWER)
2. Na komputerze podłączonym do tej samej sieci co TV uruchom "ruSamsungTVCommunicator" (jest nowsza wersja). Zaczekaj, aż wykryje TV (zawyje syrena), w TV zezwól na połączenie.
3. Mniej więcej w prawym dolnym rogu okienka są dwa przyciski - "Factory" i "3Speed", wciśnij je w podanej kolejności.
4. W telewizorze wybierz kolejno: "Control" -> "Sub Option" i zjedź kursorem do "PVR Support".
5. Naciśnij ENTER i zmień z "OFF" na "ON".
6. Przyciskiem RETURN wróć do poprzedniego menu i zjedź kursorem na sam dół, wybierz "Config Option".
7. Podświetl kursorem opcję "PVR RECORD NUM" (u mnie szósta pozycja od dołu) i zmień wartość z "0" na "1".
8. Ponownie klawiszem RETURN wróć do poprzedniego menu, znowu wybierz "Sub Option" i sprawdź, czy "PVR Support" nadal jest włączone (w moim przypadku się wyłączyło, ale chyba nie jest to regułą).
9. Naciskaj RETURN aż wrócisz do głównego menu serwisowego i zapisz zmiany naciskając na pilocie POWER.
10. Włącz TV w normalny sposób i przetestuj działanie PVR.
Dla ścisłości: na pewno działa to na UE32EH5300, soft T-MST10PDEUC-1023.2 (na tą chwilę najnowszy). Według tego co znalazłem na necie to modele: EH5300 -> ЕН5450, ES5500 -> ЕS6800 i ES6900 -> ЕS7100 mają ten sam chip MStar X10 900Mhz więc JEST SZANSA, że też będzie banglać. Mój egzemplarz ma dopiero 4 miechy, więc jest jeszcze na gwarancji :shock:

Ej, nie mogłeś tego odkryć dzień wcześniej? :D Zaoszczędziłbym 150 zł na telewizorze :D
 

bleble103

New member
Przynajmniej masz pewną gwarancję :) Tak to też powinna być, ale nie wiadomo na kogo trafisz... Czy jeśli zrobię CLONE TV TO USB to nawet jak coś się pieprznie w Menu Serwisowym, to mogę wrócić do tych ustawień, czy to tak nie działa?
 

fula

New member
Czytam ten wątek i włos się jeży co wypisujecie.
To, że coś można uruchomić zablokowane przez producenta, nie oznacza w pełni funkcjonalnego odbiornika.
Uruchomienie pewnych funkcji wymaga sprawdzenia całej procedury testowej.
Czy elektronika jest ta sama, co w wyższych model mających funkcje PVR?
Modele 32" i 40" różnią się wewnętrzną budową, nie tylko rozmiarem.
Nawet te same modele mają różną konfiguracje sprzętową.
Dla mnie nie świadomie, bądź świadomie rozregulujecie sobie odbiorniki.
Nie rozumiem tekstu:
"Trybu hotelowego użyłem tylko raz do zrzucenia (tak na wszelki wypadek) ustawień na pendrive."
Co tu autor miał na myśli?
Tryb hotelowy służy do uruchomienia odbiornika w miejscach publicznych, a nie kopiowania lub zrzucenia ustawień na pendriva.
Ostrzegam wszystkich przed wdrażaniem wynalazków typu:

"może nie będę skromny, ale sam ją odkryłem dosłownie kilka chwil temu"

Proponuję ufundować jakąś nagrodę za te odkrycie :))
 
PVR, TimeShift Firmware 3015.0

Uruchomiłem za pomocą ruSamsungTVCommunicator V0.0.11.0 na LE40C650 z firmware 3015.0 PVR i TimeShift. W MediaPlay jest ikonka Nagrane prog. TV , przyciski Record i Play mają przypisane odpowiednie funkcję oraz EPG jest z harmonogramem do nagrywania. Niestety nie mogę sprawdzić jak nagrywa mój TV, bo nie posiadam pendrive o odpowiednich parametrach. TV formatuje poprawnie pendrive, ale pendrive nie przechodzi testu zgodności i TV zaleca dysk USB.

Tak a propo, temat jest modelu LE..C650 a tu seria D i E się pojawia, zaczyna robić się po prostu śmietnik informacyjny.
 

nikk

New member
Czytam ten wątek i włos się jeży co wypisujecie.
To, że coś można uruchomić zablokowane przez producenta, nie oznacza w pełni funkcjonalnego odbiornika.
Uruchomienie pewnych funkcji wymaga sprawdzenia całej procedury testowej.
Czy elektronika jest ta sama, co w wyższych model mających funkcje PVR?
Modele 32" i 40" różnią się wewnętrzną budową, nie tylko rozmiarem.
Nawet te same modele mają różną konfiguracje sprzętową.
Dla mnie nie świadomie, bądź świadomie rozregulujecie sobie odbiorniki.
Nie rozumiem tekstu:
"Trybu hotelowego użyłem tylko raz do zrzucenia (tak na wszelki wypadek) ustawień na pendrive."
Co tu autor miał na myśli?
Tryb hotelowy służy do uruchomienia odbiornika w miejscach publicznych, a nie kopiowania lub zrzucenia ustawień na pendriva.
Ostrzegam wszystkich przed wdrażaniem wynalazków typu:

"może nie będę skromny, ale sam ją odkryłem dosłownie kilka chwil temu"

Proponuję ufundować jakąś nagrodę za te odkrycie :))

Modele EH5450 i EH5300 różnią się jedynie tymi właśnie funkcjami: PVR i TimeShift. Ten uboższy jest o 150zł tańszy. Wątpię żeby różniły się bebechami :)
 
Ostatnia edycja:

MaciaW

New member
Oczywiście nikogo nie zmuszam czy namawiam! Jeżeli masz jakiekolwiek obawy to po prostu tego nie rób, to przecież Twój sprzęt i Ty decydujesz.
 

fula

New member
Modele EH5450 i EH5300 różnią się jedynie tymi właśnie funkcjami: PVR i TimeShift. Ten uboższy jest o 150zł tańszy. Wątpię żeby różniły się bebechami :)

Aby na pewno ? Modele tej samej serii różnią się elektroniką, a Ty takie tezy stawiasz :) Dotyczy to również serii A, B, C, itd.
 
Ostatnia edycja:
Aby na pewno ? Modele tej samej serii różnią się elektroniką, a Ty takie tezy stawiasz :) Dotyczy to również serii A, B, C, itd.
te
Forumowicz Fula jeśli takie tezy stawia to albo jest podstawionym pracownikiem Samsunga i w ten sposób chce sprowadzić na zły tor, bo jaki miałby inny cel albo może wie coś więcej, tylko czemu nie chce się podeprzeć żadnymi dowodami? Same teorie, żadnych praktycznych udowodnień brak, jakiś schematów itp. na czymś opierać się musi, jeśli na prawdziwych tezach to prosimy o dowody, no chyba, że tak jak na początku napisałem jest podstawionym pracownikiem Samsunga.
 

fula

New member
te
Forumowicz Fula jeśli takie tezy stawia to albo jest podstawionym pracownikiem Samsunga i w ten sposób chce sprowadzić na zły tor, bo jaki miałby inny cel albo może wie coś więcej, tylko czemu nie chce się podeprzeć żadnymi dowodami? Same teorie, żadnych praktycznych udowodnień brak, jakiś schematów itp. na czymś opierać się musi, jeśli na prawdziwych tezach to prosimy o dowody, no chyba, że tak jak na początku napisałem jest podstawionym pracownikiem Samsunga.

Sam mam dwa telewizory Samsungi dokładnie 40D6500 w różnych konfiguracjach i uwierz mi jest różnica. Dowody: Głąb nie przyjmie do wiadomości, że są różne panele w TV. A jak masz różne panele to co? To różna elektronika nimi sterująca, inne podłączenia, inne moduły pamięci, procki, zasilacze. Tylko obudowa ta sama. Jak podkręcisz jeden model telewizora nie oznacza to, że całą serie da rady. Schematy mówisz, zapomnij, czegoś takiego niema nawet w serwisie, co tydzień jakieś zmiany w konfiguracji na czuja się szuka powodu usterki. Albo płyta do kosza i następna. Są za to karty technologiczne na których jak byk widnieją parametry i ilość konfiguracji modelu. Obecnie telewizory są produkowane w takim tempie, że żaden producent podzespołów nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania na części danego modelu, dlatego stosuje się różne podzespoły, różnych producentów. Wiadomo jedne są lepsze drugie gorsze, ważne aby cały odbiornik spełniał założenia norm dla danego modelu.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Nie rozumiem tekstu:
"Trybu hotelowego użyłem tylko raz do zrzucenia (tak na wszelki wypadek) ustawień na pendrive."
Co tu autor miał na myśli?
Tryb hotelowy służy do uruchomienia odbiornika w miejscach publicznych, a nie kopiowania lub zrzucenia ustawień na pendriva.


Tryb hotelowy służy też do klonowania ustawień miedzy telewizorami. Jak się ma w hotelu do ustawienia i zaprogramowania np. 100 telewizorów, to ta funkcja ta jest zbawieniem.
Dziwi mnie, że o tym Pan nie wie. Informację tą większość firm umieszcza w instrukcji serwisowej, a nawet czasami w instrukcji obsługi.




Prawdą jest, że płyta główna wyprodukowana we wrześniu może różnić się od płyty z sierpnia, ale prawdą też jest, że firmy projektują 1, 2 płyty główne i potem dają je do wszystkich swoich modeli (dzięki temu upraszcza się produkcję i późniejszy serwis (zapewnienie części zapasowych)).


Sam zapis programu na dysk, polega na zapisie odbieranego anteną strumienia danych mpg2/mpg4 tunerem DVB-T lub DVB-C. Telewizor oprócz operacji „kopiuj/ wklej” nie musi dodatkowo robić żadnych nadzwyczajnych obliczeń, dlatego czy kondensatory i tranzystory będą chińskie czy wietnamskie w 99% nie ma to żadnego znaczenia dla działania tej funkcji.

Pomimo wszystko, zepsucia TV w wyniku grzebania w menu serwisowym nigdy nie można wykluczyć.
 
Ostatnia edycja:

nikk

New member
Sam mam dwa telewizory Samsungi dokładnie 40D6500 w różnych konfiguracjach i uwierz mi jest różnica. Dowody: Głąb nie przyjmie do wiadomości, że są różne panele w TV. A jak masz różne panele to co? To różna elektronika nimi sterująca, inne podłączenia, inne moduły pamięci, procki, zasilacze. Tylko obudowa ta sama. Jak podkręcisz jeden model telewizora nie oznacza to, że całą serie da rady. Schematy mówisz, zapomnij, czegoś takiego niema nawet w serwisie, co tydzień jakieś zmiany w konfiguracji na czuja się szuka powodu usterki. Albo płyta do kosza i następna. Są za to karty technologiczne na których jak byk widnieją parametry i ilość konfiguracji modelu. Obecnie telewizory są produkowane w takim tempie, że żaden producent podzespołów nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania na części danego modelu, dlatego stosuje się różne podzespoły, różnych producentów. Wiadomo jedne są lepsze drugie gorsze, ważne aby cały odbiornik spełniał założenia norm dla danego modelu.

Wszystko fajnie, tylko 5450 i 5300 mają ten sam procek, ten sam panel, ten sam soft, a po pobieżnym przejrzeniu serwis manuali do Samsungów samsung_uexxes61xxx_uexxes63xxx_uexxes65xxx_uexxes67xxx_uexxes68xxx_chassis_u78a_u79a możemy wywnioskować, że mają pewnie tę samą płytę główną i power board. Oczywiście trochę tu domysłów, każdy wierzy w co chce :)
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Ale macie fajnie, każde moje argumenty spływa po Was jak po kaczce :)
Wy macie problem z włączeniem funkcji PVR, a ja borykam się hbbtV w 40D6500.
Okazuje się że modele produkowane na germany mają tą funkcje, a identyczne modele na wschodnią europę są sprzętowo niezgodne z hbbtv, niby wszystko to samo ale mały szczególik.
Oficjalne stanowisko Samsunga.
I co, ryzykować?
 
Do góry