Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

mafia35

New member
Bez reklam
Ja wróciłem do zerowego, później wgrałem 3008. Na nim odblokowalem pvr i wgrałem przez usb 3015. Pvr pozostał :)

Wysłane z Sony Xperia P za pomocą Tapatalk 2
 

milena_78

New member
Przytrzymaj przycisk exit przez 10 sek. - telewizor zresetuje się do ustawień fabrycznych.

Na włączonym czy wyłączonym tv? resetowałam go już w menu serwisowym i nic to nie daje ,ciągle nie potrafi wyszukac żadnego kanału ,ani cyfrowego ani analowego.Bardzo proszę o pomoc i nakierowanie co dalej robić ,jestem w stanie zapłacić za fachową pomoc .:-(
 

simson1712

New member
Chodzi o to że mam TV Samsung LCD LE32D550 ,i czy mogę na nim odblokować
PVR oraz Timeshift w jaki sposób ,i czy telewizor się nie zwali po tym.
Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.
 

tr__

New member
Witajcie, na którym sofcie da się odblokować PVR w UE40EH5300 i którą metodą? Jest bardzo dużo informacji ale ciężko znaleźć do tego modelu. A może przekątna nie ma znaczenia i powinienem kierować się tylko końcówką EH5300?
 

driwer78

New member
Menu serwisowe

Mam pytanie czy można ustawić jakoś menu serwisowe aby na wyjścia optyczne z podłączonego za pomocą HDMI dekodera wychodził dżwięk 5.1?
Z instrukcji wynika że jest tylko dwukanałowy.
 

maciejwl

New member
... mam pytanie co do samej funkcji "timeshift".

Mając Timeshift ustawiony w trybie automatycznym to rozumiem, że mogę w każdej chwili oglądany materiał spauzować lub cofnąć do momentu od którego zaczął oglądać - podobnie jak na dekoderze "n".

Moje pytanie, rozumiem, że Timeshift pozwala na tyle spauzować/cofnąć na ile mamy wolnej pamięci? Czy może ograniczenie czasowe jest jak w dekoderze n? W n'ce czy to materiał HD czy SD na dekoderach 250 można tylko godzinę spauzować/cofnąć - na funkcję Timeshift jest fragment dysku wydzielony i poniekąd jest to również pojemnością ograniczone, gdyż mimo że SD zajmuje ok. o połowę mniej miejsca niż HD to nie można spauzować/cofnąć np. o 2h - ale to tak na marginesie :)

Wracając do naszego TV :) Zakładam, że Timeshift ograniczone jest pamięcią, zatem co się dzieje, jeżeli pamięć się zapełnia? Funkcja ta jest wyłączana czy może telewizor nasz sukcesywnie obcina początek nagrywanego materiału jak to robi np. dekoder "n" i pozwala na tyle spauzować/cofnąc na ile, w opisywanym przypadku, mamy wolnej pamięci?
 
Ostatnia edycja:

maciejwl

New member
Sam sobie odpowiadam na pytania :) jestem po testach u siebie:

Mając Timeshift ustawiony w trybie automatycznym to rozumiem, że mogę w każdej chwili oglądany materiał spauzować lub cofnąć do momentu od którego zaczął oglądać - podobnie jak na dekoderze "n".
Dokładnie tak jest.

Moje pytanie, rozumiem, że Timeshift pozwala na tyle spauzować/cofnąć na ile mamy wolnej pamięci? Czy może ograniczenie czasowe jest jak w dekoderze n? W n'ce czy to materiał HD czy SD na dekoderach 250 można tylko godzinę spauzować/cofnąć - na funkcję Timeshift jest fragment dysku wydzielony i poniekąd jest to również pojemnością ograniczone, gdyż mimo że SD zajmuje ok. o połowę mniej miejsca niż HD to nie można spauzować/cofnąć np. o 2h - ale to tak na marginesie :)
Wracając do naszego TV :) Zakładam, że Timeshift ograniczone jest pamięcią, zatem co się dzieje, jeżeli pamięć się zapełnia? Funkcja ta jest wyłączana czy może telewizor nasz sukcesywnie obcina początek nagrywanego materiału jak to robi np. dekoder "n" i pozwala na tyle spauzować/cofnąc na ile, w opisywanym przypadku, mamy wolnej pamięci?
Timeshift ograniczony jest wielkością pamięci a w przypadku kiedy zapełnia się, Timeshift nadal działa ale sukcesywnie obcina początek materiału - buforuje tyle ile się da zmieścić na pamięci.

Moje spostrzeżenia co do wersji oprogramowania i cofaniu w wersjach. Miałem 3015 ale nie mogłem odblokować funkcji PVR, cofnąłem się do 2008 i wszystko ładnie pięknie z PVR ale:
- TubaTV: nie chciały uruchomić się teledyski - ładowało się niby i ładowało (kręciły się białe kółka) aż pojawił się komunikat o problemie...
- TVN Player: podczas reklam pod koniec danej reklamy materiał się zacinał i ostatnie dwie sekundy reklamy trwały np. 10 s, jak by po 5 klatek na sekundę :) Druga wada, to podczas oglądanego materiału kiedy zmieniałem jakość video (z średniej na HD lub odwrotnie) to materiał ruszał od początku a nie od ostatniego miejsca gdzie oglądałem.

Powyższe dolegliwości ustąpiły po wgraniu oprogramowania 3008 - PVR działa nadal! TubaTV również i TVN Player działa jak działał w wersji 3015 - zmiana jakości w połowie filmu nie powoduje już uruchomienia tego filmu od początku :)
 

rustin

Member
Udało wszystko mi się odblokować i działa ale mam kilka pytań.
Dlaczego nie widzi mi dysku 1T przy PVR , media player normalnie działa z niego i odtwarza filmy itp. Włożyłem pendriva 4giga i działa, ile mniej więcej czasu się nagra na niego? Czy można zmienić rozdzielczość nagrywania?
 

deywies

New member
Bez reklam
Jak mediaplayer działa to jak ma pvr działać?
na pvr musisz mieć osobny dysk, a przynajmniej osobną partycje!
Rodzielczość jest taka jak nagrywanego materiału, nie da sie jej zmienic
 

deywies

New member
Bez reklam
Jakie "clone to usb" człowieku o czym TY PISZESZ.
Nie odblokowuje się każdego dysku z osobna. Robi się to raz tylko.

Podłącz dysk do wejścia USB HDD naciśnij czerwoną kropkę na pilocie, potwierdź formatowanie i już.

666 postów :>
 

jaca82pl

New member
Witam, u mnie zadziałało:

mój tv c650 ma firmware 3003
mam kablówkę z kanałami analogowymi i cyfrowymi
odblokowałem pvr według opisu z pierwszego postu tego tematu.
nagrywanie programu działa,
timeshift działa.
tv po pomyślnym sformatowaniu dysku poinformował mnie,
iż mogę nagrywać tylko programy cyfrowe.

- pendrive 2GB nie przeszedł testów
- podłączyłem dysk 80GB 2,5 cala (dwie partycje 20GB i reszte)
w tv wybrałem pierwszą partycję 20GB, przeszło testy - działa
 

emarcinz

New member
Szybkie pytanie czy na każdym fw można odblokować tą funkcję?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

nexiapower

New member
A ja mam problem z LE37C630K1W i PVR, mianowicie za pomocą diod, jacka i plików .wav udało mi się wejść w menu serwisowe ale jest tylko możliwość włączenia PVR w sub option, a w control nie ma możliwości włączenia PVR na pilocie, niema takiej opcji wogóle.
Jak na to zaradzić ?
soft najnowszy, może to jest problem, ver.
T-MSX6DEUC-2001.0
Pozdrawiam
 

Wojtaas

New member
Panowie jeżeli ma ktoś firmware do Samsunga 40C650 T-VALDEUC_3005.1 proszę o udostępnienie bo chcę odblokować PVR. Niestety w TV mam 3015 i nie ma opcji odblokowania. Z góry dzięki bardzo.
 
Do góry