Reset w menu serwisowym Samsunga UE40D5500

Pixar

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość ;)

Niedawno zakupiłem telewizor Samsung UE40D5500. Po kilku dniach użytkowania i przeglądania tematów na forum związanych z tym modelem znalazłem informację jak wejść do menu serwisowego w celu sprawdzenia czasu pracy i producenta matrycy. Kierująca mną zwykła ciekawość spowodowała, że przejrzałem całe menu i nie byłem pewnie czy czegoś przypadkiem nie poprzestawiałem. Zdezorientowany i trochę przestraszony doświadczeniami innych użytkowników związanych z grzebaniem w menu serwisowym postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne.

Tu pojawiają się moje pytania.

Jakie parametry kasuje i jak dokładnie działa reset do ustawień fabrycznych ? Czy po takim resecie trzeba np. wprowadzić odpowiednie ustawienia i konieczne jest skalibrowanie telewizor przez "serwisanta" przy pomocy specjalnych urządzeń i programów ?

Czy po wizycie w menu serwisowym i resecie mogę mieć jakieś problemy z późniejszą realizacją naprawy gwarancyjnej ?

W zasadzie na pierwszy rzut oka nie zauważyłem jakiś zmian w funkcjonowaniu telewizora, ale obawiam się, że przeglądając kategorie menu mogłem coś nieopatrznie poprzestawiać i telewizor może nie zachowywać się tak jak przed wizytą w menu serwisowym i resecie.

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Michał
 

fula

New member
Generalna zasada, nie grzebie się MS, co miało być ustawione zostało w fabryce.
Ustawienia są dokonywane po wstępnej rozgrzewce panelu, (około 1/2godziny) ładowanie systemu, wersji dla danego modelu ustawienia
i automatycznie przez urządzenia kontrolne regulowane kolory, odcienie, zbieżności itp.
Ingerując istnieje duże ryzyko rozregulowania odbiornika i klient dokonuje to na własną odpowiedzialność, nie tracąc gwarancji.
Wszystko ponowne regulacje są dokonywane odpłatnie przez serwis.
 

Pixar

New member
Generalna zasada, nie grzebie się MS, co miało być ustawione zostało w fabryce.
Ustawienia są dokonywane po wstępnej rozgrzewce panelu, (około 1/2godziny) ładowanie systemu, wersji dla danego modelu ustawienia
i automatycznie przez urządzenia kontrolne regulowane kolory, odcienie, zbieżności itp.
Ingerując istnieje duże ryzyko rozregulowania odbiornika i klient dokonuje to na własną odpowiedzialność, nie tracąc gwarancji.
Wszystko ponowne regulacje są dokonywane odpłatnie przez serwis.

Potwierdzam, nie warto grzebać w MS, bo tak na dobra sprawę nie ma tam nic ciekawego dla zwykłego zjadacza chleba nie mającego wiedzy w tym temacie...

Dzięki, że napisałeś jak odbywa się proces kalibrowania telewizora, ale nie tego tyczyło się moje pierwsze pytanie.

Chodzi mi o to, że przypadkowo mogłem niechcący coś zmienić, szperając po menu, ale nie bawiłem się w zmianę parametrów w MS i obserwowanie rezultatów moich działań, lecz na wszelki wypadek przywróciłem ustawienia fabryczne i pytanie tyczyło się tego jaki skutek ma taki reset. Pytanie czy taki reset przykładowo zeruje ustawienia kalibracji jaka została przeprowadzona w fabryce, i konieczne jest ich wprowadzenie od nowa, czy też kasuje wszystkie zmiany wyprowadzone już po kalibracji i ustawieniach fabrycznych. Przepraszam za zawiłość ;)

Rozumiem, że w wersji pesymistycznej bez obaw o utratę gwarancji mogę zadzwonić do serwisu samsunga i poprosić o to, żeby ktoś do mnie przyjechał i odpłatnie ustawił mi telewizor. Nie wiesz przypadkiem jaka jest cena takiej usługi ?
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Nie jestem w stanie powiedzieć Ci jaka reakcja będzie na zmianę np: modelu odbiornika w MS.
A to dla tego, że dany model może być produkowany w paru wersjach modelu.
Ten sam model może składać się z różnych paneli LCD, co za tym się wiąże są różne płyty różnych producentów i każda z nich różnie się zachowuje co do utrzymywania ostatnich ustawień. Są też różne zasilacze w danym modelu, dlatego niektórzy twierdzą że słychać zasilacz inni, że to bzdura.
Generalnie dany odbiornik ma zachować pewne parametry opisane w specyfikacji tego modelu.
Jeżeli zmiana w MS wyszła w jednym czy paru odbiornikach, nie oznacza to że cała seria we wszystkich konfiguracjach będzie się zachowywać podobnie.
 

Pixar

New member
Nie jestem w stanie powiedzieć Ci jaka reakcja będzie na zmianę np: modelu odbiornika w MS.
A to dla tego, że dany model może być produkowany w paru wersjach modelu.
Ten sam model może składać się z różnych paneli LCD, co za tym się wiąże są różne płyty różnych producentów i każda z nich różnie się zachowuje co do utrzymywania ostatnich ustawień. Są też różne zasilacze w danym modelu, dlatego niektórzy twierdzą że słychać zasilacz inni, że to bzdura.
Generalnie dany odbiornik ma zachować pewne parametry opisane w specyfikacji tego modelu.
Jeżeli zmiana w MS wyszła w jednym czy paru odbiornikach, nie oznacza to że cała seria we wszystkich konfiguracjach będzie się zachowywać podobnie.

Rozumiem...

Jeśli ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tym temacie to proszę o dzielenie się nim :)
 

Pixar

New member
Widzę, że nikt nie ma spostrzeżeń na ten temat...szkoda :(... Napisałem do Samsunga z tym pytaniem, oczywiście odpisali mi coś w stylu, że to menu jest dostępne tylko dla serwisu i wejście do niego wiąże się z utratą gwarancji...napisali mi jeszcze jedną ciekawą rzecz odnośnie resetu...podobno można zresetować sam procesor i płytę główną naciskając przez 10-15 sekund przycisk Exit na pilocie. Czy ta opcja działa, tego nie sprawdzałem i po moich doświadczeniach już wolę nie próbować, a poza tym nie mam póki co takiej potrzeby, ale jeśli komuś się to przyda i pomoże to proszę o podzielenie się wynikiem działania tego sposobu resetowania telewizora.

Pozdrawiam
 
Do góry