XTREAMER SideWinder 3

gregsz

New member
Jak pisałem wyżej, ustaw stałe IP i DNS w SW3. To, że router pobiera IP od serwera DHCP providera Internetu nie ma ma znaczenia. Ustawiasz na SW3 stałe IP z zakresu, który masz ustawiony w Twoim routerze, stały DNS i ma działać.

Nie mam SW3 z wbudowanym WiFi, używam dongla, ale wybierasz w ustawieniach Wiereless AP Infrastruktura i jak wyżej...

(Moje IP na routerze to 192.168.0.1)

W zakladce : Wireless Network wybieram: Infrastruktura (AP)
Wyieram swoja siec
WEP: wpisuje haslo
Wchodze do Fix IP

Mam zakladki
Adress IP: wpisuje 192.168.0.2 -takie jak moj router tylko koncowke zmieniam o 1
maska podsieci: 255.255.255.0
Co piwnienem wpisac w dwoch pozostalych polach?
Brama domyslna:
Adres IP servera DNS:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Na LG 7 II ver. 4.1 i na tablecie Acer Iconia A500 ver. 4.3.1

Wszystko można odtwarzać, ale... nie wiesz czy dobrze trafiłeś paluszkiem :)
 

rafjen

New member
mam pytanko do posiadaczy. Zamierzam zakupić ten sprzęcik ale chciałbym najpierw wiedzieć czy gdy podłączę zewnętrzny dysk na którym mam masę !! muzyki czy mogę w jakikolwiek sposób streamowac na ipoda? wiem ze są app' sy aby obsługiwać jako " pilot " ale to mnie nie bawi :) Mam ipoda 8GB a muzy na dysku ponad 500 GB dlatego zależy mi korzystać z tej biblioteki na ipodzie. Jest taka możliwość?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Streamować na iPoda? Jasne, ale iPod musi mieć WiFi i umożliwiać odtwarzanie z dysków sieciowych lub strumieniowo. Nie śledzę sprzętów Apple, ale chyba nie słyszałem o iPodzie z WiFi...
 

rafjen

New member
ipod posiada jak najbardziej połączenie wifi (bynajmniej ja mam ten model), Codziennie słucham radia przez neta na ipodzie:). Jest duzo aplikacji do sciagniecia z itunes które służą do streamowania ale zastanawia mnie nadal to czy mozna streamowac w obie strony. Udostępniać to co się ma na ipodzie czy jakimkolwiek telefonie czy iPadzie na xtreamer można ale dalej jest zagadką czy mogę to samo robić w drugą stronę. Za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie na przeróżnych forach, nawet cymbał w sklepie mi nie potrafi odpowiedzieć :( Wygląda to tak, że mam dużą bazę dokującą do iPoda ( dosyć spory głośnik) i wole na tym sobie słuchać muzyki niz prymitywne wlączanie TV.
 

oktonot

New member
Streamować nie masz takiej możliwości na sprzęcie który chcesz kupić, kolega poprzednik trochę nie w temacie, możesz odczytać pliki po sieci, ale niestety to nie to samo, czytaj TU.
Z odczytem plików po sieci wystarczy byle jaki dysk sieciowy, jak chcesz mieć streaming musisz mieć serwer DLNA, a jak masz sprzęt Appla, z pewnością docenisz również serwer iTunes.
 

rafjen

New member
dysk sieciowy, czy jesli dokupie do xtreamer osobno NAS Router czy będzie to już rozwiązanie? Dodam, że chcę aby to wszystko działało niezależnie od TV i kompa.
 

oktonot

New member
Z media serwerem DLNA "Twonky" i nie innym.
Z serwerem iTunes.
QNAP lub WD my Cloud, ja posiadam ten drugi, konfiguracja jest dziecinnie prosta, a i cena przystępna.
 

oktonot

New member
Tylko szkoda że ten AirPlay nie będzie działać w drugą stronę, na czym mu najbardziej zależy, czyli z dysku urządzenia na iPoda, bo do tego musi być serwer i odpowiednik aplikacji na iPoda jako klient, na przykład ftp, DLNA lub dedykowany przez serwer.
Zainstaluj sobie apke My Cloud i zobaczysz czy Ci interface odpowiada, odpowiedniki innych rasowych serwerów rownież możesz przetestować za free. Nie tylko w domu ale wszędzie gdzie tylko masz neta masz dostęp do wszystkich Twoich danych, muzyki, filmów, fotek, i nie musisz sie martwić o zmienne IP.
Ograniczenie do 1TB jak w przypadku Xtremeru to jakaś kpina. Ja mam 3TB na serwerze i jakoś nie wydaje mi się za dużo.
 
Do góry