XTREAMER SideWinder 3

sihborx

New member
Witam wszystkich.
W związku z tym, że nie mogłem nigdzie znaleźć osobnego wątku nt. tego playera postanowiłem założyć nowy. (jeżeli gdzieś jest to proszę o podpięcie)


Jeszcze do zeszłego tygodnia byłem szczęśliwym posiadaczem Xtreamer SideWinder 1 ale przyszedł czas na zmiany i w ten oto sposób wylądował u mnie Xtreamer SideWinder3.
Na razie za dużo jeszcze nie mogę powiedzieć bo nie miałem za dużo czasu na testy ale piewrsze wrażenia są pozytywne.

Wielkością przypomina jego poprzednika. Fajny przycisk power na obudowie i gustowne niebieskie podświetlenie.
W porównaniu z jedynką działa o wiele szybciej. Odświeżone menu .... kilka fajnych rozwiązań z dostępem do opcji podczas oglądania filmów.
Jak na razie wszystkie filmy chodzą płynnie nic się nie zacina.

Na razie znalazłem kilka .... może nie wad a raczej niedogodności.
1. w bibliotece mediów wykaz filmów jest przedstawiony za pomocą folderów ułożonych obok siebie. Sa dość duże więc stosunkowo mało filmów widać na jednym ekranie a niestety jak na razie nie udało mi się zmienić na zwykłą listę - jak w jedynce ..... jak ktoś wie to proszę o info
2. Po 15 min zabawy z tym androidem wyszedłem ... dla mnie porażka nic nie działa a nawigacja pilotem pozostawię bez komentarza.
3. Dla mnie na razie najważniejsze:
Nie wiem dlaczego w niektórych filmach napisy mam bez polskich znaków? W ustawieniach mam tak samo jak jedynce czyli :
- język pl
- kodowanie- środkowoeuropejski
Wszystkie napisy są w srt (zaznaczam, że w jedynce NIGDY coś takiego się nie zdarzyło. )
Jakieś pomysły ???????

pozdrawiam
 

sihborx

New member
Czyżby nikt nie miał tego playera :(
Ale jakby kogoś interesowało to chyba rozkminiłem o co chodzi z polskimi znakami:
- jeżeli mamy mkv z wmuksowanymi napisami należy ustawić na UNICODE,
- a jeżeli napisy mamy w osobnym pliku srt. - ustawiamy na ŚRODKOWOEUROPEJSKI
Nie wiem czemu tak jest ale najważniejsze, że działa ;)
 

gemi

New member
Witam,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna SideWindera 3. Kusi mnie przede wszystkim BD-3D i Android. Sam używam na co dzień nowszej wersji 2.3.4, ale 2.2 też nie była zła :).

Pytanie jak to działa na tym pudełku? Z pierwszego posta nie wypływa zbyt wiele entuzjazmu, ale może z czasem coś się zmieniło? Czy da się wgrać nowszego androida, czy da się podpiąć bez problemu bezprzewodową klawiaturę/mysz i przeglądać internet bądź grać w jakieś śmieszne gierki pokroju Angry Birds? Pamiętajmy, że na androida jest już około 500tyś aplikacji. Zawsze się znajdzie coś przydatnego :)

Co do samego 3D-BD jeszcze, czy Waszym zdaniem jest sens dopłacać? Posiadam u siebie plazmę Panasa 46" i powiem szczerze, że SBS, a BD-3D nie widzę jakiejś wielkiej różnicy. Jak to jest u Was?

A może ten andek i 3D-BD to tylko taki bajer za dodatkowe 200-300zł?
 

kamon

New member
Witam. Mam Sidewindera 3 od tygodnia. (przesiadłem się z Novatrona 83d). Drażni mnie długi czas uruchamiania i wyłączania Sidewindera (ok. pół minuty, Novatron był gotowy do odtwarzania po 5 sek.) Czy to normalne, czy z moim egzemplarzem jest coś nie tak ?
 

sihborx

New member
niestety to norma.....
Mój poprzednik Sidewinder 1 odpalał się jeszcze dłużej....

Choć mnie bardziej niż czas odpalania playera (przynajmniej mam czas na zrobienie kawy) drażni niestabilność softu.... wiedzę, że support ostro pracuje nad poprawkami i każdy nowy soft coś poprawia ale wciąż brakuje pełniej stabilności.........ale nie jest źle.....
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
wiedzę, że support ostro pracuje nad poprawkami i każdy nowy soft coś poprawia ale wciąż brakuje pełniej stabilności.........ale nie jest źle.....

Używam ostatnio trochę Sidewindera 3 i myślę, że stabilność jest już naprawdę OK. Ostatni firmware 3.5 w wersji RC10 jest dość solidnie dopracowany, nie zauważyłem żadnych zwisów, bardzo dobrze odtwarzane są materiały wymgajace naprawdę sporej mocy obliczeniowej. Oglądałem właśnie film 1080p, profil L5.1 i 16 referencyjnych ramek - bez zająknienia, obraz żyleta, podobnie z materialem 60 fps i profilem L5.1. Na HiMedia HD600, którego używam normalnie ten sam materiał wyświetla się z lekkimi pikselami. Co by nie mówić, procesor 1186 ma jednak trochę mocy, a firmowane przez Xtreamer playery sprzętowo są faktycznie dopracowane.

A jeżeli już mowa o firmware, to warto wspomnieć, iż w najnowszym zaimplementowano możliwość odtwarzania napisów .TXT, co dla wielu osób jest sporą atrakcją i jak dotychczas trudno było o player na najnowszym Realteku z taką możliwością.
 

ong

New member
Używam ostatnio trochę Sidewindera 3 i myślę, że stabilność jest już naprawdę OK. Ostatni firmware 3.5 w wersji RC10.
Kirek,

Ja noszę się z zakupem, ale powiedz mi jak tam się sprawuje xLiveCZ? Nie ma żadnych przykrych niespodzianek? Interesuje mnie szczególnie możliwość "dostosowania" Xtreaming'u tak żeby mieć Weeb.tv "na wierzchu" tak jak w HD600 z fw od Xtreamera.

/ong
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek,Interesuje mnie szczególnie możliwość "dostosowania" Xtreaming'u tak żeby mieć Weeb.tv "na wierzchu" tak jak w HD600 z fw od Xtreamera./ong

Akurat nie wiem, jak "wyciągnieto" na wierzch Weeb.tv w modowanym dla HiMedia fw Xtreamera i przyznam, że takowego nie widziałem. Mam na HiMedia ten fw, trzy klinięcia i już masz wybór kanałów z Weeb.tv - wysiłek raczej nieduży. Podobnie mam na Xtreamerze, gdzie zainstalowałem najnowszy Xtreamering 1.3.4.

A "wyciągnąć" Weeb.TV do menu glównego Xtreameringu da się po wprowadzeniu zmian w kilku plikach i ścieżkach. To PHP i XML, więc nie ma problemu z edycją. Graficzkę też można podmienić. Robiłem już kiedyś taki eksperyment z NTV i zajęło mi to dwie godziny.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ostatni firmware SW3 w wersji RC10 daje możliwość odtwarzania napisów .TXT, ale niestety napisy muszą mieć taką samą nazwę jak pliki filmowe, bowiem w browserze napisów widoczne są są .SRT. .SMI, .SUB, natomiast o .TXT programiści zapomnieli.
Czy ktoś spotkał się może z jakimś rozwiązaniem tego problemu?
 

Solos

New member
Witam,

Przymierzam się do zakupu odtwarzacza filmów. Po przeczytaniu wielu wątków skłaniam się ku SideWinderze 3. Sprzęt będzie służył tylko do odtwarzania filmów w różnych formatach. Zależy mi więc, żeby nie było problemu z różnymi formatami filmów, żeby bez problemu odtwarzał filmu z napisami (szczególnie mkv hd) i żeby miał estetyczne menu. Na początku nie będę wkładał do SideWindera dysku, więc zależy mi, żeby po podłączeniu go do sieci domowej kablem Ethernet sprzęt mógł odtwarzać filmu z dysku na pececie. Nie będzie z tym problemu? Wymóg ładnego i etsteycznego menu przeważył o SideWinderze nad np. HiMedia. Pytanie do użytkoników sprzętu - nie macie żadnych problemów z odtwarzaniem filmów z napisami, wieszaniem się sprzętu itd.?
 

Ethar

New member
Czyżby nikt nie miał tego playera :(
Ale jakby kogoś interesowało to chyba rozkminiłem o co chodzi z polskimi znakami:
- jeżeli mamy mkv z wmuksowanymi napisami należy ustawić na UNICODE,
- a jeżeli napisy mamy w osobnym pliku srt. - ustawiamy na ŚRODKOWOEUROPEJSKI
Nie wiem czemu tak jest ale najważniejsze, że działa ;)
Akurat kontener napisów nie ma tu nic do rzeczy.
Ważne jest kodowanie znaków w pliku.
Zapisanie ich z kodowaniem UTF-8 to najprostsze rozwiązanie i powinno działać w każdym przypadku.
 

Solos

New member
Witam,

Dzisiaj dotarł do mnie Xtreamer Sidewinnder 3. W tej chwili ma zainstalowany soft 3.5 RC 7. Chciałbym zainstalować na nim 3.5 RC 10. Sposób instalacji jest podany na stronie Xtreamer-a. Mam jednak pytanie - czy do instalacji tego softu muszę wyjąć wewnętrzny dysk twardy 2,5 cala, który włożyłem do odtwarzacza?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam kłopot z Xtreamerem. Co pewien czas przy włączaniu playera pojawia się na tv ekran z napisem "NOR", player zostaje "zamrożony" - nie działa pilot, przycisk power. Rozwiązaniem jest wypięcie zasilania. Wyczytalem, iż tak dzieje się, gdy player szuka firmware do zainstalowania lub jest "goły", bez firmware i nie ma bootloadera. Tymczasem w moim przypadku wszystko oczywiście jest. Czasem muszę tak się pobawić wyjmowaniem kabla zasilania kilka razy zanim zaskoczy.

Dodam, iż player działa bez wewnętrznego HDD, jest tylko HDD podłączone do USB.
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Czy są może jakieś rozwiązania?
 

Attachments

  • nor.jpg
    nor.jpg
    16,5 KB · Wyś: 153

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Problem został rozwiązany, może komuś informacja się przyda. Otóż po konsultacjach z dobrymi ludźmi wyszło na to, że nie do końca sprawny jest bootloader i player po włączeniu nie zawsze go załaduje, później szuka pliku instalacyjnego firmware i pojawia się taki ekran. Wystarczył pendrive z ostatnim firmware, flashowanie awaryjne (trwało 30 sekund, widać chodziło tylko o bootloader) i urządzenie działa bezproblemowo.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Kirku pytanko czy zostać przy Himedia czy może zainwestować w sidewindera 3 - pełna funkcjonalnosc fajowego oprogramowania nowinki - korzystanie z weebtv jest takie samo ?
opłaca się ?jakbyś miał porównać czy warto sie kłopotać
 

sebol81

New member
Jeśli w SideWinder 3 jest to samo oprogramowanie co w Prodigy Black to szczerze odradzam...
Mam to drugie urządzenie i jestem załamany.
Soft 3.5 R10 to jakaś kompromitacja - co chwila jakieś zwiechy, restarty, a połowa rzeczy nie działa tak jak powinna.
Przez rok nie potrafili zrobić stabilnej wersji softu i spoglądając na politykę firmy to pewnie jeszcze długo długo nie zrobią...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirku pytanko czy zostać przy Himedia czy może zainwestować w sidewindera 3

Przesiadłem się z HiMedia HD600A na SW3, ale trafiła mi się dobra okazja do kupna i to był podstawowy powód. Wielkich różnic nie widzę, no, może baaardzo wymagające multimedia chodzą trochę lepiej , bo jednak mocniejszy procesor i więcej RAM - plik z 60 fps, L5.1 8 ref. ramek i 16 ref. ramek odtwarza się bardzo płynnie i bez artefaktów, które pojawiały się przy procesorze 1185. Ale takich plików - poza testowymi - nie spotkałem. Funkcjonalnie HiMedia z firmware Xtreamera nie odbiega od tego drugiego.
 
Do góry