XTREAMER SideWinder 3

flymind

New member
Po wylaczeniu urzadzenia i odlaczeniu zasilania tak na 2-3min w koncu sie podniosl ale w dalszym ciagu wywala sie podczas przegladania zdjec i na pewno nie jest to wina plikow bo po restarcie wchodze w tem sam katalog i zdjecie na ktorym sie zawiesil wyswietla poprawnie. Czyzby to byla wina fw 3.5rc7?- watpie czy updejtowanie cos pomoze, a jako ze zastanawiam sie nad reklamacja mysle ze lepiej zostawic fabryczny fw. Co o tym myslicie? Ktos spotkal sie juz moze z czyms takim? Troche za duzo tych zawieszen jak na pierwsza dobe uzytkowania( juz jakies 4-5x)
 

fargo1980

New member
Zmiana FV nie powoduje utraty gwarancji jeśli wgrywasz ją zgodnie z zaleceniami i na pliki udostępniane przez producenta. 4,5 zwiech na dobę to dużo ? zacznij się przyzwyczajać :p A tak serio, twój problem jest dobrze znany i nie tylko ty się z nim borykasz, u mnie jest to samo na prodigy, są to podobne urządzenia i pracują na tym samym FV. Czytałem sporo, na różnych forach i nie znalazłem tzw " złotego środka" najlepiej będzie jak poświęcisz troszkę czasu i popróbujesz różne wersje oprogramowania. U jednych nowe 4.0 nie sprawia problemów u mnie np na starszym chodzi lepiej, lecz nie w 100% tak jak powinno. Tak właśnie bywa, że urządzenie raz przeczyta jeden plik dobrze, a za drugim razem na tym samym pliku się wysypie. Nie wydaje mi się abyś wskórał coś reklamacją dostaniesz pewnie odpowiedź " ble ble ble ble ... i po wielu testach stwierdzamy, że urządzenie działa poprawnie " ;) Support xtreamera jest do bani. A co do procedury wgrywania softu to :

Procedura Emergency pozwala odtworzyć system odtwarzacza w sposób awaryjny. Procedurę wykonuje się w oparciu o plik install.img, który należy pobrać i skopiować na pamięć USB

Kroki instalacji:

1. Plik install.img należy skopiować do głównego katalogu pamięci typu pendrive (w formacie FAT32), zalecane jeż użycie pamięci o pojemności do 2GB.

2. Odtwarzacz należy odłączyć od zasilacza na kilkanaście sekund

3. Należy odłączyć wszystkie urządzenia i kable od odtwarzacza (pamięci USB, klawiatury, sieć, audio, HDMI, także dysk wewnętrzny!), pozostawić należy tylko pendrive z oprogramowaniem.

4. Urządzenie należy podłączyć do zasilacza i nie włączać go przyciskiem POWER

5. Wcisnąć przycisk POWER na froncie (gałka głośności) i trzymać go przez kilka sekund (aż do zgaśnięcia podświetlenia gałki)

6. Urządzenie powinno uruchomić się i po chwili na ekranie powinien pokazać się ekran z informacją o instalacji.

Tutaj ważne aby po pierwszym uruchomieniu przywrócić ustawiania fabryczne

Jeżeli proces odzyskiwania nie wystartuje, należy ponowić próbę. Czasem może być konieczne kilkukrotne powtórzenie całej procedury, a jeżeli to nie pomoże, należy użyć innej pamięci typu pendrive.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dodałbym do powyższego jeszcze jedną istotną rzecz: otóż wszelkie update i flashowanie awaryjne powinno się robić z penem podłączonym jako SDA1, czyli do pierwszego złącza USB od tyły playera.

Jeżeli chodzi o odłączanie od zasilania to nawet na dłużej, serwis Xtreamera mówi na wet o 30 minutach przy flashowaniu awaryjnym.

I Jeszcze jedna sugestia: nich ci, którym sprzęt notorycznie się wiesza lub restartuje popróbują go trochę bez wewnętrznego dysku, o ile oczywiście takowy mają.
 

jarekjd

New member
Xbmc

Witajcie,

czy na Sidewinder 3 można zainstalować Linux z XBMC zamiast standardowego firmware? czy jest to możliwe i jeżeli się da to czy XBMC będzie płynnie chodzić?
 
Ostatnia edycja:

flymind

New member
I Jeszcze jedna sugestia: nich ci, którym sprzęt notorycznie się wiesza lub restartuje popróbują go trochę bez wewnętrznego dysku, o ile oczywiście takowy mają.

A jak się ma restartowanie urządzenia do dysków zewnętrznych?

Należę niestety do TYCH ,którym sprzęt się notorycznie restartuje, a używam tylko dysków zew.
Z dwóch testowanych dysków urządzenie resetuje się samo na obu z przykładowym natężeniem restartów 5-6 w trackie filmu 1h40min:shock: (nie dzieje się to na każdym filmie)
Jestem mocno zaniepokojony takim stanem rzeczy i zastanawiam się nad odesłaniem mojego SW3 do sklepu jako ze nie minęło jeszcze ustawowe 10 dni.I myślę też, żeby ponowić zakup (bo gdyby nie te restarty to nie mam innych zastrzeżeń) aby przekonac sie czy rzeczywiście trafił mi się jakiś felerny SW3 czy może mam go źle skonfigurowanego.
Zainstalowałem fw 3.5rc10, system TV ustawiłem na HDMI auto,wlaczone jest 1080 24Hz, najczęściej restartuje mi się na plikach JPG i AVI.
Może powinienem zmienić cos w ustawieniach albo spróbować jeszcze jak będzie się sprawował na fw 4.0?
 

flymind

New member
4,5 zwiech na dobę to dużo ? zacznij się przyzwyczajać :p A tak serio, twój problem jest dobrze znany i nie tylko ty się z nim borykasz, u mnie jest to samo na prodigy, są to podobne urządzenia i pracują na tym samym FV. Czytałem sporo, na różnych forach i nie znalazłem tzw " złotego środka" najlepiej będzie jak poświęcisz troszkę czasu i popróbujesz różne wersje oprogramowania. U jednych nowe 4.0 nie sprawia problemów u mnie np na starszym chodzi lepiej, lecz nie w 100% tak jak powinno. Tak właśnie bywa, że urządzenie raz przeczyta jeden plik dobrze, a za drugim razem na tym samym pliku się wysypie.
Totalnie nie rozumiem przyczyny tych restartow. Dzisiaj jeszcze raz wlaczylem film na ktorym wczoraj urzadzenie zrestartowalo sie 6x w ciagu 1.40h i tym razem wszystko bylo ok- zadnego restartu!
Jesli problem jest dobrze znany i rzeczywiscie brak zlotego srodka to zmiany oprogramowania chyba tez tu nie pomoga. Moze problem lezy np.: po stronie wadliwie dzialajacego zasilania, zaklocen spowodowanych przez urzadzenia stojace obok lub zlego chlodzenia?? Sam juz nie wiem -stad wymyslam moze powiecie jakies banialuki, ale proboje to sobie jakos wytlumaczyc. No chyba ze "ten typ tak ma" i trzeba sie z tym pogodzic lub nie.
 

celvi

Member
Nie no bez jaj. Jakby samochod na trasie gasl ci tak sam od siebie co chwile ( 5-6 razy na 1:40h to jest wg mnie co chwile ) to tez byc stwierdzil ze ten typ tak ma?
Twoj post zdecydowanie wyleczyl mnie z zakupu SW3.
pzdr
 

pebe86

Member
Bez reklam
Ja używam SW3 od jakiegoś czasu, czasami zdarzy mu się jakaś zwiecha ale to sporadyczne przypadki... A używam go praktycznie codziennie, i to zarówno z dyskiem zewnętrznym, jak i wewnętrznym... FW 3.5 RC10. Więc z tymi częstymi zwiechami to ewidentnie jakiś problem sprzętowy.

Ja generalnie jestem zadowolony, po tym jak ogarnąłem Weeb.tv i możliwość bezproblemowego odtwarzania Canal+ sprzęt dodatkowo zyskał u mnie bardzo mocno :)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mam jedno pytanie do użytkowników tego sprzętu.Czy możecie skopiować jakiś plik z wewnętrznego dysku twardego na jakąś zewnętrzną pamięć poprzez port usb w odtwarzaczu? Bo np. u mnie w Himedia 910b taka sztuka się nie udaje.Niby plik się skopiował ,ale po odłączeniu go z urządzenia skopiowany plik "znika"
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Być może nie zauważyłeś, ale to jest wątek dotyczący Sidewindera 3....
Zauważyłem.Miałem oczywiście na myśli Xtreamer SideWinder 3,więc ponawiam pytanie:
Czy możecie na swoim SideWinder 3 skopiować jakiś plik z wewn. HDD na jakąś pamięć zewnętrzną poprzez port usb następnie sprawdzić np na kompie czy rzeczywiście "operacja" się udała ?
 
Ostatnia edycja:

lonerr

New member
Witam,
mam pytanie odnośnie odtwarzacza, mianowicie :
1) Czy odtwarzacz ma możliwość skorzystania z takich serwisów jak : youtube, ipla, tvn palyer ?
2) Czy da się nawigować po tych serwisach oraz ew przegladać internet za pomoca np tableta czy tylko nawigacja za pomocą pilota ? bo wyczytalem ze odtwarzacz obsluguje np: myszkę podłączoną do usb
3) ostatnie pytanie czy urządzenie posiada dlna, mianowicie czy moge z smartphona badz tabletu polaczyc sie po wifi i np udostepnic zdjecia, film, przerzucić np obraz z youtuba na tablecie na Tv ?
Nie mogę znaleźć takowej informacji, a jest tylko wzmianka o tym iz posiada dwa systemy i można instalować aplikacje z androida ... wszystkie ze sklepu google play, czy tylko wybrane ? (tutaj doczytałem iż to lipka i tylko zbędny bajer :) )
 

zetor123

New member
1. TV tak, odtwarzacz? Na jakiej niby zasadzie?
2. o tablecie nie słyszałem, musiałbyś popróbować. Jak taki tablet miałbyś podłączyć do odtwarzacza?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wszystkie informacje były tutaj podane, są w specyfikacji playera, można też ściągnąć sobie bez problemu podręcznik użytkownika i wszystkiego się dowiedzieć.
Ad 1. YouTube oczywiście, Ipla tak, TVN Player o ile da się zainstalować pod Androidem playera lub w jest w jakimś serwisie w ramach Xtreameringu - nie sprawdzałem
Ad.2 Patrz Ad. 3
Ad. 3 DLNA oczywiście jest, wszystkie działania, o które pytasz są możliwe, warunkiem jest posiadanie na tablecie odpowiednich aplikacji, np. iMediaShare i podobnych.
 

lonerr

New member
Dzięki, pewno zagości i u mnie w takim razie jako player mkv. Aplikacje oczywiście posiadam. szukamy teraz modelu SE, w dobrej cenie.
 

wawa69

New member
Też mam trochę problemów z tym odtwarzaczem.W punktach wymienię jakie:
1.Przy zamontowanym dysku twardym w obudowie odtwarzacza i kopiowaniu plików po sieci miałem dość często problemy z odtwarzanie filmów i muzyki(odtwarzacz się zawieszał)
2.Teraz korzystam z dysku zewn.i problem z muzyką zniknął ale filmy i tak czasem się zawieszają (avi,mkv)Usunięcie filmu z dysku i ponowne go skopiowanie często rozwiązuję problem.Kiedyś kopiowałem film kilka razy i za każdym razem zwiecha była w innym miejscu.
3.Kabel usb od dysku zewn.nie może być włożony do końca bo nie dostaje zasilania (musi być lekko wysunięty)
4.Problem z napisami do filmów.To jest już dla mnie totalna zagadka.Raz widzi te same napisy,a raz nie.Jedyny 100% sposób to nagranie filmu na pendrive w systemie plików fat-32.
Nie wiem gdzie tkwi problem,może to wina obudowy dysku twardego,może sam dysk,a może odtwarzacz jest niedopracowany.Na razie jestem cierpliwy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1.Przy zamontowanym dysku twardym w obudowie odtwarzacza i kopiowaniu plików po sieci miałem dość często problemy z odtwarzanie filmów i muzyki(odtwarzacz się zawieszał)

Bywa, zwłaszcza przy dużej liczbie plików lub dużych plikach. Trzeba jednak pamiętać, że to nie komputer i to nie jest tak do końca zawieszanie - po prostu player ma mało RAM, kartę sieciową taką jaką ma. Kiedyś eksperymentalnie odczekałem i nie był zawieszony, ale "przyduszony" liczbą plików - po godzinie skopiował. W związku z tym prosty wniosek - to nie jest urządzenie do tego celu.

ale filmy i tak czasem się zawieszają (avi,mkv)Usunięcie filmu z dysku i ponowne go skopiowanie często rozwiązuję problem.

Tylko raz zawiesił mi się film i była to wina pliku z filmem, a nie playera. Kopiuję wyłącznie komputer>przenośny dysk; gdy podłączę dysk do playera czekam, aż zbuduje do końca indeks, czyli przestanie migać dioda dysku, i dopiero uruchamiam film. Dobrze mieć jest wyłączone w setupie skanowanie.


Kabel usb od dysku zewn.nie może być włożony do końca bo nie dostaje zasilania (musi być lekko wysunięty)

To ewidentnie wina: a) kabla (użyj innego); b)gniazda playera (gdy na gwarancji to wymienić)

Problem z napisami do filmów.To jest już dla mnie totalna zagadka.Raz widzi te same napisy,a raz nie.

Nie bardzo rozumiem problem. Moim zdaniem Xtreamer to jeden z lepiej obsługujących napisy playerów na rynku.
Zasady są proste: a) używajmy .SRT (najlepsze zgranie czasowe); b) jeżeli chcemy, by napisy startowały automatycznie muszą mieć nazwę pliku identyczną z nazwą pliku z filmem; c)jeżeli nie chce nam się zmieniać nazwy używamy browsera napisów; d) pamiętajmy, że napisy .TXT (format mDVD) będą odtworzone, gdy będą miały nazwę tożsamą z nazwą pliku filmowego, ale w browserze mogą być niewidoczne.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zauważyłem, iż moduł PLIMS został dołożony do najnowszego xLive 1.5.2. Zainstalowałem nowe xLive w moim Xtreamerze i niestety ów moduł i nie jest widoczny w menu Xtreamering. Ktoś ma jakieś dośwadczenia?
Mało tego, xLve 1.5.2 działa trochę dziwnie, po każdym wyłączeniu playera w ustawieniach wyłączany jest Xtreamering, czego w poprzedniej wersji nie ma, bo natychmiast ją dla eksperymentu zainstalowałem.

Ktoś coś wie bliższego na ten temat?
 

goly78

New member
A ja mam taki problem . Odpalam film w 3d (wersja ta obok siebie) . Wszystko ok ale napisy są rozjechane . Mozna to jakos ustawić ?
 
Do góry