XTREAMER SideWinder 3

zeth

New member
Czesc Wam !
Mam taki problem ze swoim X3
Po otrzymaniu urządzenia zainstalowałem dysk samsunga 500GB 2,5" sata. Wykonałem formatowanie i wszystko było OK. Skonfigurowałem sieć LAN i na windows 7 miałem problem aby połączyć się z X przez siec LAN. Urządzenie widziane jest w otoczeniu sieciowym ale jest problem z dostępem do zasobów. Komunikat, że nie odnaleziono ścieżki sieciowej i tak po wielu próbach restartu odtwarzacza w końcu udało się połączyć z Xtreamerem przez siec. Wgrałem kilkanaście plików, które kopiowały się bardzo powoli bo jakieś 8-9 megabajtów na sec. Przy Lanie 1 GBIT powinno iść znacznie szybciej. Sieć domową mam na urządzeniach 1 gbit. Po wgraniu plików na urządzeniu były wszystkie widoczne. Następnie obejrzałem kilka plików i chciałem je usunąć poprzez klawisz 8 na pilocie i wybór opcji USUŃ. pliki zniknęły z wykazu. Po ponownym uruchomieniu odtwarzacza pliki pojawiły się tak jakbym ich wogole nie usuwał. po kilku próbach usunięcia i restartu i z pilota a także odłączenia kabla zasilającego pliki pojawiają się tak jakby nigdy nie były skasowane. Ten sam efekt jest po próbie usunięcia plików poprzez siec Lan. Ponowiłem próby na innym dysku tym razem 40GB 2,5 " sata. Po sformatowaniu go w Xtreamerze i wgraniu plików nastąpiły te same objawy. Tak jakby był jakiś problem z obsługa kontrolera dysków. Ale probe opisania wady pozostawiam Państwu. Całkiem podobne efekty są podczas pobrania opisu i okładek do filmu. Xtreamer poprawnie znajduje obrazek do filmu i do czasu ponownego restartu obrazek jest po restarcie już go nie ma tak jakbym go nigdy nie pobierał. Obecnie użytkuje Xtreamera Sw1 i zarówno w połączeniach sieciowych jak i przy wgrywaniu i usuwaniu plików nie mam żadnych problemów. Ten sam dysk w X SW1 działa bez żadnych problemów. Na sw3 nie mogę przymapować dysku w windowsie bo raz jest literka C drugim razem D a innym razem litera E dysku pod warunkiem, że wogóle uda mi się połączyć przez otoczenie sieciowe z nowo zakupionym Xtreamerem.Czy znacie może jakies rozwiązanie moich problemów ??

Dodam ze FW mam 3.5 4.0 jak i 4.0.2 na kazdym to samo
 

pebe86

Member
Bez reklam
Panowie mam problem ze swoim Sidewinderem- ostatnio próbowałem połączyć go ze swoim kinem domowym (LG HB954PB) i wszystko jest ok, poza faktem iż nie ma dźwięku przestrzennego. W ustawieniach ustawiłem na 5.1, ale to dalej nie pomogło. Próbowałem również kablem optycznym i dalej to samo- wszystko idzie jako 2.1. Samo kinno oczywiście jest sprawne.

Ktoś ma jakiś pomysł?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zainstalowałem nowy firmware 4.1. Działa stabilnie, zmian interfejsu nie ma, nowe funkcje opisane w changelogu działają. Chodzi o: F1 - list all movie files, F2 - list all music files, F3 - list all image files. Movie files with multiple subtitles - F4 select subtitle language. Sycn Sub button now used to adjust the subtitle position.
 

radoskur

New member
Potwierdzam, działa stabilnie. Po przejściu z 4.0.2 w końcu brak samoistnych resetów podczas oglądania filmów zarówno z zewnętrznego jak i wewnętrznego dysku. Płynność na bardzo przyzwoitym poziomie. Ogólnie jestem zadowolony.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Albo pech, albo to jakiś felerny plik. Zaflashowałem ten firmware, procedura poszła OK, ale po restarcie player zawisł na logo. Powtórzenie dało ten sam rezultat, próby wgrania innej wersji podobnie. W tej chwili dumam sobie, co z tym fantem zrobić i szukam jakiegoś firmware emergency, ale zdaje się, że takiego dla SW3 nie ma i flashuje się zwykły, co w opisanym przypadku nie wychodzi.

Przyznam, że trochę głupi jestem, bo po działaniach na wielu playerach wg. procedur flashowania to mój pierwszy taki przypadek. Jakiś koszmar...

Może ktoś coś podpowie?
 

radoskur

New member
Xtreamer.Net - SideWinder 3 ver 4.2 tam masz "Emergency firmware download and installation instructions" opisane jak cegiełke odratować - może da radę bez serwisu - ja właśnie wgrywam 4.2 odezwę się za parę minut czy u mnie poszło.


Edit:

Poszło i działa na 4.2
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Znam tę stronę i opis, jednak faktycznego emergency firmware tam nigdzie nie ma (nigdzie indziej też nie:(). Ten opisik to po prostu normalne flashowanie zwykłym firmware - sugerują tylko, że do skutku, ale kto ma tyle czasu...? Mam jeszcze gwarancję, zapakowałem maszynę i wysłałem do serwisu. Teraz przyda się trzymana na "czarną godzinę" Ariva150DVD lub "przeproszę się" z odtwarzaczem multimediów z telewizorka...
 

macia

New member
Znam tę stronę i opis, jednak faktycznego emergency firmware tam nigdzie nie ma (nigdzie indziej też nie:(). Ten opisik to po prostu normalne flashowanie zwykłym firmware - sugerują tylko, że do skutku, ale kto ma tyle czasu...? Mam jeszcze gwarancję, zapakowałem maszynę i wysłałem do serwisu. Teraz przyda się trzymana na "czarną godzinę" Ariva150DVD lub "przeproszę się" z odtwarzaczem multimediów z telewizorka...
Czy udało się już uruchomić po wgraniu tego feralnego softu jeśli tak to proszę o pomoc bo mam ten sam problem , jeśli nie to przykro mi i szukajmy dalej
pozdrawiam Macia
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Player jest na gwarancji, więc wylądował w serwisie. Panowie z owegoż serwisu stwierdzili problem z bootloadrem, więc go zaflashowali jeszcze raz.

Później przeprowadziłem sobie małe wewnętrzne śledztwo i wyszło mi na to, że cała sytuacja była moją winą. Pomyłkowo ściągnąłem nowy firmware do Prodigy i wrzuciłem do SW 3, a efekt był jak opisałem w poprzednich postach. Jeżeli nie popełniłeś czegoś podobnego, to player powinien bez problemu wstać po ponownym zaflashowaniu fw.
 

gregsz

New member
W moim nowo nabytym pudeleczku mam problem z polaczeniem z siecia wi-fi.
-ustawiam jako Infrastruktura (AP)
-wykrywam moja siec
-wpisuje WEP -haslo dostepu- OK
-DHCP
i tutaj nastepuje proces -Sprawdzam...
i tak bez konca, sprawdza i sprawdza.
Mam router ktorym rozsylam sobie siec po domu, z jakimkolwiek urzedzeniem nie ma problemu, poprzednio testowalem Home Box Overmax -rownierz laczyl sie bez problemu.
Xtreamer SW3 ma klopoty. Ktos wie w czym moze byc problem?
 

gregsz

New member
Kupilem sobie Xtreamer'a SW3.
W moim nowo nabytym pudeleczku mam problem z polaczeniem z siecia wi-fi.
-ustawiam jako Infrastruktura (AP)
-wykrywam moja siec
-wpisuje WEP -haslo dostepu- OK
-DHCP
i tutaj nastepuje proces -Sprawdzam...
i tak bez konca, sprawdza i sprawdza.
Mam router ktorym rozsylam sobie siec po domu, z jakimkolwiek urzedzeniem nie ma problemu, poprzednio testowalem Home Box Overmax -rownierz laczyl sie bez problemu.
Xtreamer SW3 ma klopoty. Ktos wie w czym moze byc problem?
 

gregsz

New member
Internet mam z kablowki i moje IP sie zmienia co jakis czas. Nie chce sie ciagle bawic w ustawianie XSW3. Ma ktos jakies rozwiazanie tego powaznego dla mnie problemu?
 

gregsz

New member
Kupić router...
Ale ja wlasnie mam router. Rozsylam sobie po mieszkaniu internet przez wi-fi. Wszystkie urzadzenia bez problemu sie lacza tylko jest problem z Xtremere'm SW3. Nie chce sie laczyc.
Gdybym kupil w sieci to spakowalbym go i odeslal w cholere. A ze kupilem go w sklepie to musze sie z nim teraz meczyc. Ma ktos jakis pomysl dlaczego nie chce sie polaczyc?
On ma jakies wymagania co do sieci wi-fi?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak pisałem wyżej, ustaw stałe IP i DNS w SW3. To, że router pobiera IP od serwera DHCP providera Internetu nie ma ma znaczenia. Ustawiasz na SW3 stałe IP z zakresu, który masz ustawiony w Twoim routerze, stały DNS i ma działać.

Nie mam SW3 z wbudowanym WiFi, używam dongla, ale wybierasz w ustawieniach Wiereless AP Infrastruktura i jak wyżej...
 
Do góry