XTREAMER SideWinder 3

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tylko szkoda że ten AirPlay nie będzie działać w drugą stronę, na czym mu najbardziej zależy, czyli z dysku urządzenia na iPoda, .

Xtreamer SW 3 ma serwer DLNA DMR, MiniDLNA, oraz NAS. Sprzęt Apple jest mi "obcy kulturowo", niemniej mogę założyć z dużym prawdopodobieństwem, że odpowiednich aplikacji-klientów nie brakuje w Apple Store...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak kupisz dobry serwer NAS, to po co Ci jakaś droga małpka?

Pytanie można też odwrócić. Ale chyba nie w tym problem. NAS to tylko NAS, a dobry odtwarzacz multimediów, jak np. właśnie SW3 (ale nie tylko) to coś więcej. Mam serwer NAS, korzystam, ale Xtreamera nie zastąpi, natomiast odwrotnie co i owszem.

Oczywiście wszystko zależy od tego, do czego sprzęt jest potrzebny. Osobiście stawiam na wszechstronność.
 

oktonot

New member
Wprowadzasz ludzi w błąd kolego.
DMR (Digital Media Renderer), co oznacza że może renderować lub odtwarzać zawartość odbieraną z urządzenia DMS (Digital Media Server). Urządzeniem DMR może być przykładowo telewizor wyposażony w funkcję DLNA, Blu Ray, komputer, itp.
MiniDLNA nie jest w żaden sposób zatwierdzony przez DLNA (Digital Living Network Alliance®) i można zainstalować choćby na routerze, mini aplikacja nijak się mająca do rasowego DLNA.
Jak posiadasz serwer NAS i twierdzisz że Xtremer Ci go zastępuje dlaczego korzystasz z niego?, ja mam również player z serwerem NAS, serwerem iTunes którego potrzebuje, serwerem ftp którego również potrzebuje, brak ograniczenia 1TB, czyli o wiele lepszy od SW3, ale znajduje się obecnie odłączony w szafie, bo jest mi całkowicie zbędny, a kupiłem go tylko bo się dałem nabrać na marketingowy bełkot.
Może Twój NAS to tylko NAS, ale nie moje centrum multimediów, którym żaden player nigdy nie będzie.


WD My Cloud bardzo fajnie się prezentuje :) dziękuję za tipy
Proszę bardzo :)
Jak zarejestrujesz urządzenie, za free dostaniesz licencje na WD SmartWare Pro, również polecam.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wprowadzasz ludzi w błąd kolego.
Drogi kolego, nie wprowadzam w błąd, wyłącznie wyliczyłem serwery, którymi dysponuje SW3.

MiniDLNA nie jest w żaden sposób zatwierdzony przez DLNA

Działa? Działa! Działa dobrze? Działa bardzo dobrze! I w związku z tym wcale mnie interesuje czy jest certyfikowany przez DLNA czy też nie. Interesuje mnie użyteczność. Taki skrajny utylitarysta jestem :)

Jak posiadasz serwer NAS i twierdzisz że Xtremer Ci go zastępuje dlaczego korzystasz z niego?

Czytamy ze zrozumieniem. Napisałem, cytuję: "Mam serwer NAS, korzystam, ale Xtreamera nie zastąpi, natomiast odwrotnie co i owszem".
Był to skrót myślowy, ale i tak bez sformułowania, "że Xtreamer zastępuje NAS". W związku z tym wyjaśnię to, co w cudzysłowie explicite: budżetowy - podkreślam - "budżetowy", czyli nie za 2 tys. zł - serwer NAS nie ma połowy funkcjonalności mojego SW3, więc go nie zastąpi. Natomiast ów SW3 bardzo fajnie spisuje się jako serwer NAS, ergo - może tenże serwer NAS zastąpić.

Jak tylko złapię sąsiada z iPhonem zaraz sprawdzę czy odtworzy on to, co serwuje SW3 i wówczas będziemy mieli podsumowanie głównego wątku tej dyskusji -przypominam: związanego z iPodem jako odtwarzaczem zawartości serwowanej z HDD przez player.

ja mam również player z serwerem NAS, serwerem iTunes którego potrzebuje, serwerem ftp którego również potrzebuje, brak ograniczenia 1 TB, czyli o wiele lepszy od SW3 (...) Może Twój NAS to tylko NAS, ale nie moje centrum multimediów, którym żaden player nigdy nie będzie.

Mam prośbę, abyś uchylił rąbka tajemnicy i podał nazwę tego czegoś w szafie "lepszego od SW3" i owego centrum multimediów, "którym żaden player nigdy nie będzie"... Warto po prostu wiedzieć, o czym rozmawiamy...

Resumując tę polemikę, która trochę przypomina mi przysłowiową licytację w długości, stwierdzę, iż każdy ma unikalne potrzeby i zgodnie z nimi konfiguruje swój sprzęt. Wygląda na to, że masz większe potrzeby (dostęp w domowej sieci do wielu terabajtów multimediów i innych danych) i bardziej zasobny portfel, czego mogę tylko pozazdrościć.

Uwaga "poza konkursem". Co do owego ograniczenia do 1 TB, o którym wspominasz, to dotyczy ono dysku wewnętrznego. Może chyba nawet dotyczyło (nie używam wew. HDD w SW3, więc tematu nie śledzę), bo obiło mi się o oko na jakimś forum, że wraz z nowym firmware ludzie podłączali dyski większe niż 1 TB, więc sprzęt już takowe adresuje.
Z drugiej strony są tożsame z SW3 konstrukcje, na tym samym SoC, które z powodu większych gabarytów i chłodzenia obsługują dyski 3 TB. Przykładem choćby HiMedia serii 90x, Dune, Mede8er itd. Lista jest spora.
 

oktonot

New member
serwer NAS nie ma połowy funkcjonalności mojego SW3, więc go nie zastąpi.
A o jakiej Ty funkcjonalności swojego playera mówisz?, to że z dysku czyta wszystkie pliki, posiada YouTube, przeglądarkę, czy inne bajery? To wszysto oraz wiele więcej można mieć bezpośrednio na ekranie telewizora bez dodatkowych zbędnych pośredników, prawda?
Natomiast ów SW3 bardzo fajnie spisuje się jako serwer NAS, ergo - może tenże serwer NAS zastąpić.
Serwer NAS z założenia ma pracować 24/h na dobę, raz go podłączamy i możemy go nawet pod kanapę schować, player jako serwer w praktyce odpada, bo pożera zbyt dużo energi elektrycznej, oraz niszy nasz sprzęt, napędzając non stop nasz dysk nawet gdy go nie używamy, w zimie to i pożytek bo dodatkowy grzejniczek na półce mamy, a Ty wyłączasz swój player?, czy bogaty jesteś i myślisz o wymianie dysku co 2 lata? już nie wspomnę o rachunkach za energię, bo ja wyłączałem, a gdy chciałem posłuchać muzyczki lub obejrzeć film z dysku w innym pokoju, wędrowałem do salonu odpalając player i traciłem cenny czas jak player będzie gotowy do współpracy, mało funkcjonalne musisz przyznać, a przy słuchaniu czy oglądaniu, z innego odtwarzacza, marnotrawiłem energię na grafikę playera którą i tak nie potrzebowałem, a rachunek rośnie. Do odtwarzania mediów na jakim kolwiek innym odtwarzaczu niż playera w tym przypadku iPod (ale może to być bezpośrednio TV) jest lepszy serwer i tylko serwer prawda? Prawda! Jak coś jest do wszystkiego okazuje się do niczego.
W przypadku mojego serwera kiedy jest w stanie bezczynności po kilkunastu minutach przechodzi w stan hibernacji i urządzenie pobiera energii tyle co wcale, żaden player tego nigdy miał nie będzie.
Jak tylko złapię sąsiada z iPhonem zaraz sprawdzę czy odtworzy on to, co serwuje SW3 i wówczas będziemy mieli podsumowanie głównego wątku tej dyskusji -przypominam: związanego z iPodem jako odtwarzaczem zawartości serwowanej z HDD przez player.
Może koledze akurat takie rozwiązanie wystarczy do pełni szczęścia i kupi SW3, nie zaprzeczam, ale coś większego już nie doświadczysz na MiniDLNA, nie uważasz że człowiek przed wyborem powinien wiedzieć o sprzęcie jak najwięcej, jego wadach i zaletach co pomaga w podejmowaniu decyzji, to co wybierze mam gdzieś, ale niech będzie świadom co kupuje,
Wygląda na to, że masz większe potrzeby (dostęp w domowej sieci do wielu terabajtów multimediów i innych danych) i bardziej zasobny portfel, czego mogę tylko pozazdrościć.
większe potrzeby a i owszem, nie tylko w sieci domowej, w pracy, podróży czy u znajomych z pełną wymianą naszych danych, niczym podłączony fizyczne dysk, przy tym nic dodatkowo nie instalując na obcym kompie, lub będąc z psem na spacerze mogę wysłać mailem gigabajtowe pliki (bez ograniczeń) bezpośrednio z mojego dysku, będzie miał to jakiś player? Nigdy!
A kosztowal mnie 680 zł z dyskiem 3TB, czyli jak widać nie taki zasobny mam portfel.
Mam prośbę, abyś uchylił rąbka tajemnicy i podał nazwę tego czegoś w szafie "lepszego od SW3" i owego centrum multimediów, "którym żaden player nigdy nie będzie"... Warto po prostu wiedzieć, o czym rozmawiamy...
Moje centum mediów to WD My Cloud, a szmelc w szafie to Asus O!PLAY Gallery, fakt nie powinienem pisać czy jest lepszy czy gorszy, dla mnie każdy player to dziadostwo, zbędny gadżet.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zakończę tak: wygląda to na klasyczną dyskusję o wyższości Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem. Ja o czymś innym, Ty o czymś innym. Na dodatek nie miałeś "organoleptycznie" do czynienia z SW3, więc każdy Twój wniosek na temat tego sprzętu i jego funkcjonalności jest nieuprawniony.
Nie jestem żadnym fanatykiem playerów, czy akurat tego, ale teza, że "każdy telewizor itp. " jest po prostu nadużyciem. Przykład pierwszy z brzegu, rzecz bardzo istotna dla wielu osób, co wynika z wypowiedzi na tym forum. Pokaż mi odbiornik TV, który ma np. takie możliwości konfiguracji napisów jak np. SW3, który obsłuży .TXT, który pozwala na przeglądanie zawartości katalogów i wybieranie dowolnych napisów. Pokaż mi telewizor, który bez problemu - podkreślam: bez problemu - poradzi sobie z kontenerami .MKV, w które wmuksowane są liczne ścieżki audio, równie liczne napisy, a czasem nawet bitmapy. Przykłady można mnożyć.

Każda pliszka swój ogonek chwali... OK, ale chwalmy bez zaślepienia i dezawuowania wszystkiego innego.

I z tym optymistycznym akcentem...

Pozostaję z poważaniem i podziękowaniami za budującą dyskusję.
 

rafjen

New member
mam pytanie do posiadaczy xtreamer sidewinder 3. Czy moglby mi ktoś napisać parametry zasilacza? wiem ze 12 V na wyjściu ale ile mA ? Chodzi oto ze zakupiłem używany sprzęt ale nie dostalem zasilacza do pradu , teraz chce kupić jakikolwiek ale nie wiem ile mili amper ma być... bardzo prosze o podpowiedz. thx
 

andybond

New member
Witam.
Chyba już jestem do końca zdecydowany na Sidewindera ale chciałbym jako lamer spytac o możliwość oglądania weeb.tv. Z czeskim u mnie podobnie jak z Norweskim,więc może ktoś mnie nakieruje jak można to zaimplementować do odtwarzacza?
Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

andybond

New member
@Kirek50 dzięki za wskazówki. Jak już będą miał SW3 SE zacznę zabawę ;-)
Pozdrawiam Andrzej

I jeszcze jedno pytanko. Czy powyższe "myki" będą chodzić tylko przy zainstalowanym HDD czy wystarczy karta SD?
 

andybond

New member
No i przyjechał dziś do mnie SW3SE a ja rozpocząłem zabawę oczywiście od instalacji xLive. Psia kość,pojawił się problem przy weeb.tv,otóż co któreś wejście kończy się restartem podczas chęci rozpoczęcia odtwarzania jakiejś stacji. Dodam,że mam tam konto,wyedytowałem plik z loginem i hasłem. Wgrane mam FW 4.0. Jakieś sugestie Panie i Panowie?

P.S. I jeszcze jedno-otóż po takim restarcie gubi mi konfigurację sieci WiFI
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
WeebTV używałem już dość dawno, ale problemów nie miałem. Teraz z zasobów internetowych korzystam inaczej, a SW3 służy wyłącznie jako player.
Co poradzić? Spróbuj najpierw zainstalować Xlive w wersji dsapac. Tam jest polskie PLIMS z Weeb.tv, a na ten temat jest tutaj odrębny dział i ludziska coś doradzą.

Sugerowałbym też update do najnowszego firmware (eliminuje kilka bugów) Xtreamer.Net - Ver 4.2.7
Po update oczywiście przywrócenie ustawień fabrycznych i konfiguracja plus ponowne ustawienie XLive.
Może pomoże...
 

andybond

New member
Dziękuję i proszę o więcej ;-)
Dysk zamontowany (1TB WD),xLive przekopiowany na HDD,póki co daje radę. Pojawia się kolejna lekcja do odrobienia-Torrent. W System Services uaktywniona Transmission ale działając zgodnie z instrukcją,wchodzę poprzez przeglądarkę do 192.168.1.xxx/unicgi i tyle. Po dodaniu pliku torrent,wyskakuje komunikat o niepoprawnym pliku i powrót do strony głównej Torrent. Mam już FW 4.2.7 i na anglojęzycznych forach coś tam piszą. Mój inglisz jest słaby a translator nie do końca zrozumiale mi to tłumaczy. Ktoś się uporał z pobieraniem via torrent? Chętnie poczytam o waszych doświadczeniach w tej materii.
Pozdrawiam Andrzej
 

andybond

New member
Przyczyna restartów została rozwiązana. Otóż na niektórych programach,niepoprawnie wyświetla się ramka z informacją czy odtwarzanie kontynuować. Na ekranie pojawia się czarny prostokąt na którym nie ma ani treści ani przycisków do wyboru. Intuicja podpowiedziała mi ze kursor w prawo i OK daje nam "anuluj",co nie powoduje restartu. Naciskając zaś od razu OK,powodowało owa przypadłość. Jestem już po "przećwiczeniu" kilku FW i na chwilę obecną "jadę" na 4.1,gdyż ma to czego nie było w innych. Uważajcie na soft 4.2.5-ma błąd uniemożliwiający podłączenie odtwarzacza poprzez slave USB. Po prostu po restarcie,PC nie widzi Sidewindera jako dysku :-( W moim przypadku FW 4.0 nie załączał dźwięku na programach weeb.tv. Jest również najnowsza wersja 4.2.7 ale na oficjalnym forum Xtreamera,ludziska się skarżą na baaaardzo długie włączanie urządzenia. Narzekacie na swoje SWinderki teraz? Wgrajcie sobie 4.2.7 :)
 

lukasz78

New member
Dźwięk z kilku wyjść

Mam pytanie do użytkowników SW3.

Czy jeżeli do wyjścia HDMI podłączę amplituner a do wyjścia analogowego podłączę odbiornik w innym pokoju to czy będę mógł słuchać muzyki jednocześnie z dwóch wyjść audio? HDMI i analog?

Jestem prawie zdecydowany na SW3 ale możliwość takiej konfiguracji to dla mnie dość istotna sprawa.

pozdrawiam
Łukasz
 
Ostatnia edycja:
Do góry