XTREAMER SideWinder 3

lewaps

New member
Witam,

Mam pytanie do uzytkownikow sidewindera 3. Dzisiaj po raz pierwszy uruchomiłem kopie filmu blu ray bdmv i zauwazylem, ze na obrazie wystepuja 3 linie przezroczyste, które sprawiają, ze obraz gdy przesuwa się gora dol lub na odwrot rwie się, szczególnie widać to na napisach końcowych. Z dalszej odleglosci tych liń nie widać ale rwanie obrazu jest widoczne. Obraz jest podzielony 3 liniami poziomymi na gorze, srodku i dolu. Specjalnie sprawdziłem na innych filmach np. mkv i nie ma czegos takiego.
Czy u was jest to samo i czego to może być wina?
 

mbied1

New member
Po aktualizacji firmware z 4.0.1 (pojawiły się regularne restarty) na 4.2.7 nie mam możliwości synchronizacji napisów na pilocie klawiszami sync sub, zamiast przesunąć napisy w czasie przesuwa mi jedynie wysokość napisów. Czy jest możliwość ustawienia w nowym firmware, aby była synchronizacja na pilocie tak jak wcześniej? Wyczytałem, że od firmware 4.1 jest taka konfiguracja pilota, na stary firmware nie chce wracać z powodu restartów.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przyznam, że nigdy używałem tych klawiszy. Wchodzisz w opcje napisów klawiszem sub i ustawiasz odpowiednie przyśpieszenie lub opóźnienie w milisekundach.
 

enypeny

New member
Witam,
jestem zainteresowany opisywanym odtwarzaczem, chciałem tylko o jedno zapytać - czy jest sens go kupować tylko i wyłącznie do odtwarzania plików MKV z zewnętrznego dysku? Do chwili obecnej odtwarzam filmy podpinając dysk do odtwarzacza blu-ray Panasonica BDT330 . Posiadany sprzęt: amplituner Onkyo 602 + TV Panas VT60E . Nie wiem czy odtwarzacz blu-ray dostaje w dupsko przez te ciągłe podpinanie i lepiej właśnie kupić taki odtwarzacz zewnętrzny czy dać sobie spokój?
Proszę nie wyzywać, nie siedzę tak w temacie sprzetu ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli Twój odtwarzacz spełnia swoją rolę, to kupowanie nowego nie ma sensu. Owszem możesz sporo zyskać, choćby wiele opcji konfiguracyjnych, w tym np. napisów, dostęp do wielu serwisów internetowych itp., ale jeżeli do tej pory nie odczuwałeś takiej potrzeby to szkoda pieniędzy.
 

enypeny

New member
Jeżeli Twój odtwarzacz spełnia swoją rolę, to kupowanie nowego nie ma sensu. Owszem możesz sporo zyskać, choćby wiele opcji konfiguracyjnych, w tym np. napisów, dostęp do wielu serwisów internetowych itp., ale jeżeli do tej pory nie odczuwałeś takiej potrzeby to szkoda pieniędzy.

No właśnie jest problem - odtwarzacz blu-ray często się zawiesza przy próbie odtwarzania większych plików mkv (20GB i większe) , jak podepnę do tv - ten z kolei ma problem z dźwiękiem dts 5.1 - nie ma chyba dekodera :confused: tak więc nie pozostaje mi chyba nic innego jak zakup xtreamera - powiedzcie mi jeszcze czy on się nie zawiesza? można płynnie przewijać film z różnymi prędkościami? Aaa - czy wersja 4 (xtreamer sidewinder 4) będzie też ok? widzę, że na alle..o nie ma już ofert nowych trójek :(
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No właśnie jest problem - odtwarzacz blu-ray często się zawiesza przy próbie odtwarzania większych plików mkv (20GB i większe)(

Jeżeli chcesz zaoszczędzić, to zmień player Blu-ray. Mam dwa Samusngi (jak w stopce) i odtwarzają duże MKV bez kłopotu.

powiedzcie mi jeszcze czy on się nie zawiesza? można płynnie przewijać film z różnymi prędkościami? Aaa - czy wersja 4 (xtreamer sidewinder 4) będzie też ok? widzę, że na alle..o nie ma już ofert nowych trójek :(

Xtreamer 3 odtwarza wszystko bezproblemowo. Broń boże nie kupuj wersji 4, bo to słaby sprzęt na androidzie z układem ARM.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Być może ktoś zauważył to u siebie i rozwiązał problem... Otóż od zmiany firmware na ostatni, czyli 4.2.7 jakoś nie miałem potrzeby kasowania plików na HDD USB, który używam z Sidewinderem. A dzisiaj niespodzianka: chciałem usunąć jakiś plik z HDD z poziomu odtwarzacza, teoretycznie się usunął, ale po restarcie playera nadal jest, podobnie jak figuruje przy podłączaniu dysku do komputera (Windows 8.1). Oczywiście pod Windowsem usuwam bez problemu, ale przy pomocy odtwarzacza i pilota za cholerę.
Skanowalem dysk, usuwałem błędy i nic.

HDD to USB Adata 1 TB, ale to samo jest z innymi dyskami USB np. Samsungiem S2 500 GB.

Ktoś coś wie na ten temat?
 

pejotwroc

New member
U mnie też to występuje. Losowo i niezależnie od wersji oprogramowania oraz dysku. Mecze się z tym od dwóch lat. Próbowałem już wszystkiego. Tego co znalazłem w necie i tego co wymyśliła moja głową. I znalazłem rozwiązanie. Wszystkie operacje na dysku trzeba robić za pomocą laptopa a nie sidewindera [emoji1]
 

lewaps

New member
Mam sidewindera 3se i chcę dokupić dysk zewnętrzny. Jakiej wielkości maksymalnie mogę podłączyć, czy są jakieś ograniczenia co do max pojemności. Myślę o WD 4000GB USB 3.0 SmartWare Pro!
 

sihborx

New member
Witam
Mam nadzieję, że tu jeszcze ktoś zagląda.
Mam pytanie.
Posiadam sidewinder 3, który jest podpięty pod AVR Denona 3312.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że bardzo często Xtreamer się samoistnie restartuje. Zdarza się to nawet podczas projekcji filmu.
Najczęściej zdarza się to w pierwszych minutach po włączeniu playera- choć nie jest to regułą.

Jednak ostatnio podpiąłem xtreamera bezpośrednio do TV (bravia) i takie dziwne sytuację się nie pojawiają.

Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi co może być tego powodem?
Czy może to być kwestia jakiś przepięć czy coś?????
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

pozdrawiam
 

kshychopata

New member
Panowie. mam możliwość zakupić ten sprzęt od kolegi ale ma jeden feler. Gdy podepnę kabel LAN odtwarzacz łapie zwieche i pomaga tylko wypięcie zasilania. Dzwięk przełączenia słychać, dioda zapala się na niebiosko na odtwarzaczu ale obraz ani drgnie. Dodam, że diody od LAN mrugają (na 3x zielony 1x pomarańcz). Czy to uwalony układ? Miał ktoś tak?

Może wystrczy dokupić do niego wifi? Da się po USB?

Ciekawe czy ktoś jeszcze odwiedza ten temat.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tego nikt nie wie. Zapytaj sprzedawcę o typ układu, jeżeli będzie to jeden z wymienionych wyżej na pewno zadziała, jeżeli nie - loteria.
 
Do góry