XTREAMER SideWinder 3

andybond

New member
Co prawda nie mam możliwości sprawdzić na drugim urządzeniu,ale powiem tak: SW3 mam podłączony HDMI do TV,optykiem do Pioneera VSX917 i analogiem również do amplitunera. Ze wszystkich trzech łącz płynie dźwięk,więc mogę wnioskować że gdybym podłączył L/R do innego wzmacniacza,też by zagrał :)
Gdyby ktoś był zainteresowany moimi spostrzeżeniami odnośnie xLive,dajcie znać. Co prawda projekt się zatrzymał ale pewnych modyfikacji można dokonać ;)
 

andybond

New member
pilot102,pozwolę sobie ujawnić naszą prywatną korespondencję,bo może być przydatna dla potomnych ;)
"Problem z torrentami rozwiązałem szybko dzięki oficjalnemu forum xtreamera. unicgi mi nie wchodziło,więc łączę się w ten sposób:
http://192.168.X.XXX:9091/transmission/web/
gdzie iksy to końcówka IP odtwarzacza. Innym problemem był kiepski transfer. Po instalacji FW 4.2.3,i ten problem w zasadzie nie występuje,bo na 6Mb łączu osiągam w porywach nawet 800 KB/s.Nie jest to oczywiście wartość stała,ale to już raczej wina mojego dostawcy netu. Co do dysku,to wkurzało mnie znikanie plików i folderów i dopiero format dysku na ext3 rozwiązał tajemnicze zniknięcia "
Do formatowania wcale nie trzeba płytki Live Linux a jedynie genialnemu i darmowemu programowi
Download Free AOMEI Partition Assistant Standard - Magic Partition Manager Freeware
 

broda1725

New member
Bez reklam
pilot102,pozwolę sobie ujawnić naszą prywatną korespondencję,bo może być przydatna dla potomnych ;)
"Problem z torrentami rozwiązałem szybko dzięki oficjalnemu forum xtreamera. unicgi mi nie wchodziło,więc łączę się w ten sposób:
http://192.168.X.XXX:9091/transmission/web/
gdzie iksy to końcówka IP odtwarzacza. Innym problemem był kiepski transfer. Po instalacji FW 4.2.3,i ten problem w zasadzie nie występuje,bo na 6Mb łączu osiągam w porywach nawet 800 KB/s.Nie jest to oczywiście wartość stała,ale to już raczej wina mojego dostawcy netu. Co do dysku,to wkurzało mnie znikanie plików i folderów i dopiero format dysku na ext3 rozwiązał tajemnicze zniknięcia "
Do formatowania wcale nie trzeba płytki Live Linux a jedynie genialnemu i darmowemu programowi
Download Free AOMEI Partition Assistant Standard - Magic Partition Manager Freeware
Hejka a powiedz mi czy jak wyłączasz odtwarzacz to zatrzymujesz wpierw ściąganie czy nie ?
Ja mam Egreat i w tamtym roku proóbowałem uruchomić torrenty i nic, w tym roku włąściwie teraz udało mi się po paru zmianach i jest ok jak dobry torrent to i całym łączem idzie chodz ogólnie dosyć skacze transfer. Ale nie o to chodzi tylko miałem już tak że podczas ściagania poprostu wyłączyłem odt. a rano włączam a tu pisze mi w transmission (tym www) że coś tam error przy pliku, lub pobrał cały a wartość jego to 0 kb czy to może mieć związek ? mam dysk w NTFS.
 

andybond

New member
Słowo klucz to: System plików HDD :( Na NTFS działy się różne Hocki-klocki,w postaci znikających folderów,plików czy ściągniętych mediów. Po sformatowaniu na ext3 problem znikł. Choćbym wyłączył odtwarzacz w trakcie ściągania,po ponownym włączeniu,sprawdza ile zostało ściągnięte na dysk i kontynuuje ssanie. Jedynym minusem formatu ext3 jest "niewidzialność" dysku po USB Slave w Windowsie,tak więc przesyłanie danych zostaje albo po LANie albo WiFi a to trwa trochę :-(
 

rafjen

New member
mam problem z wejściem po sieci na dysk swojego komputera. Gdy w menu wybieram :wejście na urządzenie i znajduje swój komputer nagle wyskakuje mi prośba o podanie ID mojego komputera i hasło ? gdzie to mogę znaleźć? nigdy na własnym komputerze żadnego hasła nie ustalałem . Dodam mam win 7
 

andybond

New member
A foldery udostępniłeś? Ważna rzecz,to w Centrum sieci i udostępniania,wejść w "Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania" i zaznaczyć "Włącz odnajdowanie sieci" oraz zaznaczyć "Wyłącz udostępnianie hasłem". Nie pamiętam już na którym FW,ale mimo wszystko był z tym problem. Przećwiczyłem już chyba wszystkie softy i pozostałem na 4.2.3

P.S. Ze strony xtreamer.net ściągnij sobie instrukcję po angielsku jest tam dość obszernie wszystko opisane,łącznie z udostępnianiem i torrentami.
Pozdrawiam Andrzej
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tani (85 euro) sprzęt dla wielbicieli playerów na Androidzie, oparty na dość słabym dwurdzeniowym procesorze AML8726 Mx-D (AMLOGIC) ARM Cortex-A9 dual core 1.5Ghz. Jest wersja z i bez tunera DVB-T.
 

zxx

New member
SW3 sterowanie bez TV

Witam forumowiczów,

Przymierzam się do zakupu odtwarzacza i szala coraz mocniej przechyla się na rzecz SW3. Pytania pomocnicze to:

1. Czy można SW3 eksplorować i sterować smartfonem bez włączania TV. Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki z plików, ale nie na ślepo.
2. Dodatkowo czy istnieje jakaś forma komunikacji komputera z SW3 na zasadach miracast lub WiDi?
3. Czy WD TV Player jest porównywalny z SW3 czy adekwatnie do ceny jest o klasę niżej?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi a tym bardziej za dodatkowe sugestie
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ad1. Str. 15 tego wątku.
Ad.2 Nie, ale są inne (opisane w tym wątku)
Ad. 3. Różnice to hardware i firmware - ten ostatni daje w SW3 kilkakrotnie lepsze możliwości.
 

jgx

New member
Bez reklam
3. Czy WD TV Player jest porównywalny z SW3 czy adekwatnie do ceny jest o klasę niżej?
ja używałem WD Tv Live chciałem sobie polepszyć (przeskoczyć półkę wyżej :) poszedłem do sklepu i kupiłem SW3 - po godzinie testu doszedłem do wniosku że to kupa nie player - co z tego że ma fajniejsze i bardziej rozbudowane menu względem mojego starego wd jak na dużych mkv (nie pamiętam ale coś koło 15-17GB przycinał po LANie (o wi-fi nie wspomnę) - szybciutko oddałem to dziadostwo do sklepu. Teraz mam popcorna i jestem zadowolony - ale i tak musisz pamietać - nie ma idealnych urzadzeń (plaerów też :) - ja osobiście sw3 odradzam
pozdro 4all
 
Ostatnia edycja:

zxx

New member
Ad1. Str. 15 tego wątku.
No tak czytałem, ale do końca nie wyczuwam aluzji w zdaniu jakie napisałeś "Wszystko można odtwarzać, ale... nie wiesz czy dobrze trafiłeś paluszkiem"

Ad.2 Nie, ale są inne (opisane w tym wątku)
Czytam ten i inne wątki, ale nie znajduję odpowiedzi. Możesz naprowadzić?

Thx!
 

zxx

New member
ja używałem WD Tv Live chciałem sobie polepszyć (przeskoczyć półkę wyżej :) poszedłem do sklepu i kupiłem SW3 - po godzinie testu doszedłem do wniosku że to kupa nie player - co z tego że ma fajniejsze i bardziej rozbudowane menu względem mojego starego wd jak na dużych mkv (nie pamiętam ale coś koło 15-17GB przycinał po LANie (o wi-fi nie wspomnę) - szybciutko oddałem to dziadostwo do sklepu. Teraz mam popcorna i jestem zadowolony - ale i tak musisz pamietać - nie ma idealnych urzadzeń (plaerów też :) - ja osobiście sw3 odradzam
pozdro 4all

OK. Dzięki a powiedz mi jeszcze proszę jeszcze kiedy miałeś te doświadczenia z SW3 i na jakim Popcornie teraz jedziesz?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
ale do końca nie wyczuwam aluzji w zdaniu jakie napisałeś "Wszystko można odtwarzać, ale... nie wiesz czy dobrze trafiłeś paluszkiem"


Dosłownie, zamiast "play" np. trafiłem w "next" itp.


Czytam ten i inne wątki, ale nie znajduję odpowiedzi. Możesz naprowadzić?

Jeżeli komputer to pojęcie ogólne mamy: NAS, DLNA, Airplay.
 

Attachments

  • xtreamer_sidewinder_3_272152144529_640x360.jpg
    xtreamer_sidewinder_3_272152144529_640x360.jpg
    138,8 KB · Wyś: 362

zxx

New member
mac adres

no i kupiłem, co prawda Prodigy black, ale to pokrewny model
pierwszy problem to nie mogę znaleźć adesu mac. Gdzie mam szukać :confused:
 

zxx

New member
Hdd

Witam,

Czy ma ktoś może doświadczenie z montowaniem dysku twardego w SW a w szczególności chodzi mi o sugestie jak go sformatować?
 
Do góry