Wypalony ekran w tv Oled.

SDman

Banned
No właśnie gdyby nie te częste wymiany to pewnie OLED kosztowałby mniej już od dawna.
Hmm, ta radość jednak jest zachwiana obawami co będzie po gwarancji, porty HDMI też się sypnęły tak więc nie taka pełna jak być powinna ta radość :blagam:.
Zgadzam się Kiki - jakość obrazu jest super, pod warunkiem, że komuś nie przeszkadzają zielone przebarwienia na ekranie.

To można tak oglądać ? Chyba raczej nie dałbym rady.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy kupować w sprawdzonych sklepach i po kalibracji.
Nie będziesz się martwił o przebarwienia - bo to się sprawdza właśnie przy kalibracji.
 

raf2007

Member
Kiki, kupiłem w sprawdzonym sklepie i po kalibracji OLED65C8 zapłaciłem ponad 10.000 zł i co ? i po około roku wymiana matrycy mimo tego, że raz w miesiącu robiłem kompensację matrycy, TV nigdy nie był odłączony od prądu. Obraz jest naprawdę extra, ale technologia niestety jest taka, że wypalenia były, są i będą, Na szczęście LG staje na wysokości zadania, ale nie wiem czy kolejny raz kupię OLEDa.
 

SDman

Banned
Cóż procent wypaleń (0,0001 wg obliczeń @kiki) stale wzrasta:
@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps x2
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis
@Donny
@promil_one
@dareksu
@Kulunis
@krashu
@Mariusza
@misiekz
@raf2007
trzeba być w pełni świadomym i liczyć się wcześniejszą koniecznością wymiany TV bez odsprzedaży starego bo nie wyobrażam sobie kto mógłby kupić 3-4 letniego OLED`a.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
To już ja bym kupił Mini Leda niż tego oleda , gdybym miał wybierać tak bym zrobił i pewnie za 2- 3 lata tak zrobię , bo na razie Na sony 55xf9005 nie narzekam - gra bdb . U mnie jest tak że co 2-3 lata zmieniam TV , jak będzie ok to sprzedam Sony i do finansuje i kupię Mini Leda , czekam na inne firmy co i jak się sprawdzą ? Bo w TCL to wiadomo że z tym softem ich to różnie bywa zresztą widać po wpisach osób co mają i skarżą się na to i tamto
 

SDman

Banned
To tylko się cieszyć jak pisałem nie wyobrażam sobie kto mógłby kupić używanego OLED'a.
PDP po prawie 8 latach odsprzedałem za 45% wartości.


PS.
@marcin_srok może wklei info z ilości przepracowanych godzin -będzie wiarygodniejszy wpis.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jak to sprawdzić?

hmm, mam Samsunga i sprawdzam w aplikacji, w PDP Panasonic`a było w menu,
a jak jest w LG musi ktoś inny pomóc.
Po 8 latach... i 45% to rewelacyjna cena. Za LCD takiej kasy nie dostaniesz.
Zawsze byłem dobrym handlowcem :smile:, o sprzęt dbam (postawiony stoi bez ruszania) więc wiem, że powinno się udać te 2 - 2,1k wziąć czy po 8 czy więcej nie wiem.
 

misiekz

New member
Wystarczy kupować w sprawdzonych sklepach i po kalibracji.
Nie będziesz się martwił o przebarwienia - bo to się sprawdza właśnie przy kalibracji.


Wybacz ale bzdury piszesz. TV kupiłem u Ciebie z kalibracją. Mam rozumieć, że źle zrobiłeś kalibrację i matryca się wypaliła?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co ma piernik do wiatraka !
Myślałem , że rozumiesz do czego jest kalibracja?
Gorzej , że inni też bzdury powielają chcąc błysnąć - podobne nie mając pojęcia jaki jest temat.

Należy , tak jak podawałem dodatkowo przeformatowywac obraz na ekranie w pierwszym miesiącu.
Jeśli ktoś myśli , że do tego służy kalibracja to pisze sam bzdury !!!
 

SDman

Banned
Stosujesz np. zoom dla zniwelowania pasków informacyjnych, ot cała filozofia.
Gdyby jednak było to coś rodem z czynów tajnych i posiadł byś wiedzę tajemną podziel się nią.
 

awakeman

New member
I stosuje ten zoom tylko przez pierwszy miesiac uzytkowania oleda?

Przy okazji, jak czesto recznie wlaczac sie powinno czyszczenie pikseli? Na reddit'cie wyczytalem, ze praktycznie w ogole i tylko w sytuacjach kiedy dostrzec mozna jakies niepokojace zmiany obrazu.
 

SDman

Banned
Nie ma na to recepty to zwykła loteria, jedni stosują czyszczenie regularnie i mają wypalenia inni nie i ich nie mają lub odwrotnie. Licho wiedzieć od czego to zależy.
Nie ryzykowałbym tylko przez pierwszy miesiąc. O OLEDA trzeba się "troszczyć" -to fakt.
 

awakeman

New member
No zobaczymy jak to bedzie wygladac u mnie. Ciesze oczy duzo grajac na konsoli, a tu wiadomo, ze malo statycznych obrazow to nie ma, hehe.

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, jak wyglada sprawa z filmami panoramicznymi, bo takich jest bardzo duzo zarowno na Amazonie Prime, jak i Netflixie. Rozumiem, ze to tez nie jest to co oledy lubia? Dwa czarne paski na gorze i na dole przez jakies 2 godziny a moze i dluzej jesli sie zasiadzie w weekend to tez obraz statyczny.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Cóż procent wypaleń (0,0001 wg obliczeń @kiki) stale wzrasta:
@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps x2
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis
@Donny
@promil_one
@dareksu
@Kulunis
@krashu
@Mariusza
@misiekz
@raf2007
trzeba być w pełni świadomym i liczyć się wcześniejszą koniecznością wymiany TV bez odsprzedaży starego bo nie wyobrażam sobie kto mógłby kupić 3-4 letniego OLED`a.


I co teraz kiki ma na to wysłać Ci info ile tysięcy sprzedał tych OLEDów w tym samym czasie? Nonsens takie zestawienie.
 
Do góry