Wypalony ekran w tv Oled.

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przesiadka z plazmy Panasonic na Oleda. Mam go rok i 3 miesiące. Telewizor intensywnie używany. Jest włączony praktycznie codziennie od rana do nocy. Także po kilkanaście godzin dziennie. W gry nie gram. Programy info oglądam.
Z telewizorem wszystko OK. Po plazmie jestem z oleda zadowolony. Jakość obrazu cieszy moje oczy. Do tego amplituner i dźwięk Atmos 5.1.2. I nic tylko oglądać dobre filmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też mam Oleda i też korzystam i też jestem zadowolony.
WG Ciebie każdy kto narzeka na Oleda to prawdziwa opinia, każdy kto nie narzeka na LCD te.
Jak jest ktoś zadowolony z Oleda a mniej zadowolony z LCD to już nie ma prawdziwości...
Dziwne podejście.
 

awakeman

New member
Robiłeś też przeformatowywanie obrazu przy grach ?

Nie robilem, wlaczam gre, gram i ciesze sie tym widokiem. Jesli wychodze z pokoju lub moja uwaga zaczyna byc skupiona na czyms innym to glownie glosowo wylaczam ekran, ale ustawilem sobie tez skrot do szybszego wylaczania ekranu pilotem.

Moglbys napisac cos od siebie na temat tego przeformatowaniu obrazu w grach oraz o tym, o czym pisales wyzej, czyli zabezpieczeniu przed powidokami?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
SDman, ile konkretnie jest przepracowanych godzin, tego nie wiem. Z pewnością dużo, tak jak napisałem wyżej telewizor jest intensywnie użytkowany.
Odbicia - oczywiście, że są. Widać to szczególnie na wyłączonym telewizorze. Jednak mi to zupełnie w czasie oglądania nie przeszkadza.

Można kupić oleda, można kupić dobry TV LCD - choćby taki jak ten, który Ty kupiłeś i go dobrze oceniasz.
I właśnie o to chodzi aby użytkownik był zadowolony z tego co kupił.
Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Ja też mam Oleda i też korzystam i też jestem zadowolony.
WG Ciebie każdy kto narzeka na Oleda to prawdziwa opinia, każdy kto nie narzeka na LCD te.
Jak jest ktoś zadowolony z Oleda a mniej zadowolony z LCD to już nie ma prawdziwości...
Dziwne podejście.
Tak na wspak możemy bez końca: :x
To co mnie kłuje w Twoich wypowiedziach:

1. OLED jest bezkompromisowy
2. Podstawowy OLED (tani -najtańszy) wygrywa 29:1 z LCD

To niepoważne stwierdzenia na tyle lat doświadczenia z Twojej strony. Zapomniałeś jak to topowy LCD Philipsa -grał prawie jak Pioneer Kuro ? to Twój tekst :blagam:.
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Co to są prawdziwe opinie ?
A inne są fałszywe ?

Trzeba i tak samemu segregować wypowiedzi i sprawdzać do własnych potrzeb. Oled jest Oled i na razie jest najlepszy. Być może coś się kiedyś zmieni ale na dziś kontynuacją plazmy , tak jak już niektórzy napisali z własnego doświadczenia - jest OLed.

Oledy mają coraz lepsze zabezpieczenia. My proponujemy jeszcze dołożyć dodatkowe swoje. Wówczas jest radość na długie lata.
==============

Tak jak codziennie, wystarczy zadzwonić do nas żeby porozmawiać dodatkowo o zabezpieczeniu przed powidokami.

===============

Manarino - po plazmie Kure nie masz co szukć - tylko i wyłącznie OLed TV.
Masz w specjalnej ofercie i śmiało możesz dołączyć do tych kilku tysięcy osób , które kupiły Oled TV skalibrowany i sprawdzony.


Dziękuję za informacje .
 

filcek

Member
Tak na wspak możemy bez końca: :x
To co mnie kłuje w Twoich wypowiedziach:

1. OLED jest bezkompromisowy
2. Podstawowy OLED (tani -najtańszy) wygrywa 29:1 z LCD

To niepoważne stwierdzenia na tyle lat doświadczenia z Twojej strony. Zapomniałeś jak to topowy LCD Philipsa -grał prawie jak Pioneer Kuro ? to Twój tekst :blagam:.

Prawie jak Kuro , czyli wciąż gorzej od plazmy i lata świetlne za oledem ... W nocnych seansach na Lcd nawet na topowym blooming i szara czerń wciąż gorsza od legendarnego 13 letniego :eek:k:Kuro . Sdman dla Ciebie telewizory lcd są bez wad ponieważ nigdy nie testowałeś oleda w bezpośrednim porównaniu z twoim Qledem . Oczywiście można się obawiać wypalenia ale na dzień dzisiejszy jak ktoś celuje w jakość to tylko oled
 

Manarino

Banned
Odnoszę podobne wrażenia . W warunkach sklepowych , podkreślam sklepowych, oled rozklada na łopatki leda, a co mówić dopiero w domowym zaciszu w umiarkowanym oświetleniu.
Za bardzo to nie ma na chwilę obecną alternatywy .
 

SDman

Banned
W Mexp w Łodzi na Widzewie wiszą w sklepie jeden na d drugim OLED i topowy LCD XH9505 (ta sama marka Sony) oba są skalibrowane wg, Macieja (wtajemniczeni wiedzą kto to), oba TV idą łeb w łeb, a wyłaniając na siłę zwycięzcę to raczej LCD i wiadomo dlaczego.
@filcek Pisząc o jakiejś przepaści i latach świetlnych wiem, że nie masz bladego pojęcia jak może grać poprawnie ustawiony topowy LCD.
Porównania 1:1 to dla mnie oczywistość jeśli chce się być pewnym.
 

awakeman

New member
Ludzie z reguly chca miec baaaaardzo jasne salony, czy duze pokoje, zwal jak zwal, gdzie przyjmuja gosci i spedzaja czas z rodzina. Sam mam taki i wiem z wlasnego doswiadczenia, ze do takiego jasnego pokoju tak naprawde obojetnie jaki telewizor sie wstawi, to za dnia przy duzym swietle nasze oczy nie dostrzega tych tysiecy zlotych roznicy. Jedno jest jednak pewne- led, w tej kategorii wygrywa, bo az tak jak oled nie jest lustrzany.

Jako posiadacz oleda calkowicie rozumiem ludzi, ktorzy kupuja ledy. Myslicie, ze jaki % ludzi kupujacych nowy telewizor ma takiego za przeproszeniem pierdolca na tym punkcie, jak my? 10%, moze 15?

Oled, to jest telewizor jak dla mnie dla jednego, maksymalnie dwoch uzytkownikow, ktorzy jeszcze do tego wiedza jak sie z nim obchodzic. Jak sie ma male dzieci, wiecznie ogladajace bajki i zone, maniaczke romantycznych seriali, gdzie TV chodzi 12-16 godzin na dobe, to sorry ale nikt mnie nie przekona do tego, ze oled bedzie najlepszym rozwiazaniem. Do tego dochodzi niemala cena i nieniskie ryzyko wypalenia.

Oled wygrywa z ledem obrazem, ale caly czas nie jest to telewizor dla wszystkich i czy ta roznica jest az tak duza jesli wezmie sie na swiecznik topowe ledy? Chyba nie.

Caly czas posiadam jedenastoletniego leda Philipsa serie PFL8605, gorna polka jesli chodzi o TV produkowane w tamtych czasach. Do tej pory obraz na nim jest jak dla mnie rewelacyjny i pewnie nie, to ze mam bzika na punkcie nowych technologii i jestem gadzeciarzem, to stalby on w salonie do dzis.
 

Manarino

Banned
W odpowiedzi wkleję fragment recenzji z testu tegoż samego modelu przez tegoż samego Macieja :

Flagowiec 4K z 2020 roku, czyli Sony XH95, jest ekranem podobnym do swojego poprzednika, jego ewolucją (XG95), ale jednocześnie wyróżniającym się kilkoma cechami. Dysponuje on bardzo dużą jasnością przy oglądaniu zwykłej treści (SDR). Prawie 600 nitów to wartość, która pozwoli na komfortowe oglądanie w dzień, nawet w bardzo nasłonecznionych salonach. Dodatkowo, posiada przede wszystkim unikatową cechę szerokiego kąta widzenia w matrycy VA. Widać, że Sony mocno wierzy w tę technologię i słusznie, bo jest ona bardzo ważna szczególnie przy dużych przekątnych (w tym roku już od 55″!). Jest też podświetlenie direct LED z lokalnym wygaszaniem, jak na bardzo wysoki model przystało, aczkolwiek nie daje ono spektakularnych rezultatów. Sześćdziesiąt niezależnych stref nie pozwala uzyskać smolistej czerni w każdej ze scen, ale przecież musi pozostać jeszcze jakieś pole do poprawy dla modeli wyższych (8K) z oferty producenta. Chwali się też kultura pracy, nie ma aż tak dużo efektu halo i nie giną detale, czy to w czerni czy bieli podczas ciemnych filmowych scen co jest bardzo dużym plusem patrząc na dokonania konkurencji w tym temacie. W połączeniu z rewelacyjnym oddaniem barw po skalibrowaniu matrycy, XH95 zapewnia bardzo “wideofilski” obraz, zbliżony do tego, który widział reżyser w studio przygotowując dla nas filmy, czy seriale. Sprawność HDR jest na wysokim poziomie zarówno przy oglądaniu jak i graniu na konsoli.*** Kompatybilność z Dolby Vision jest kolejnym cennym dodatkiem, aczkolwiek nadal powoduje problemy z gradacją w czerni..

Jednak ten model nie dostał referencji .

O jakim modelu Oleda Sony mówisz ?
Napewno jest zamieszczony jego test i będzie można porównać.
 

SDman

Banned
Oled wygrywa z ledem obrazem, ale caly czas nie jest to telewizor dla wszystkich i czy ta roznica jest az tak duza jesli wezmie sie na swiecznik topowe ledy? Chyba nie.

Caly czas posiadam jedenastoletniego leda Philipsa serie PFL8605, gorna polka jesli chodzi o TV produkowane w tamtych czasach. Do tej pory obraz na nim jest jak dla mnie rewelacyjny i pewnie nie, to ze mam bzika na punkcie nowych technologii i jestem gadzeciarzem, to stalby on w salonie do dzis.
Bardzo mądry wpis, osobiście w 2013 zamieniłem 42" Philipsa 9664 na PD 50ST60 3 dni stały jeden obok drugiego ustawione identycznie.
Zostawiłem PDP bo miałem takiego samego bzika (i kasę) jak Ty ale obraz był niemal identyczny w nocy, a lekka przewaga za dnia dla mniejszego Philips ) podświetlenie CCFL.

Jak zmieniałem PDP (rok trwało szukanie) również stały obok siebie PDP i Q90T.
 

Attachments

  • PDP_LCD2.jpg
    PDP_LCD2.jpg
    30,2 KB · Wyś: 45

Primer77

New member
Jestem nowy na forum i zielony ale przeczytałem cały wątek i powiem szczerze,że trochę martwi mnie fakt zakupu tv OLED LG C1. Zastanawia od się za każdym razem po włączeniu czy wyłączeniu tv czy dobrze postąpiłem, zamiast relaksu przy grze czy filmie zastanawianie się czy tv nie ucierpi, fabryczne zabezpieczenia które niszczą matrycę.
Ludzie co to za g... Poszedłem do sklepu i usłyszałem, że do gier i filmów lepszego tv nie znajdę. Mogę grać oglądać i podłączać komputer zmieniając tv w monitor.
Niestety dopiero teraz kiedy poczytałem Wasze wpisy ręce mi opadły przecież robiąc właśnie te rzeczy z tym tv zajadę go na pewno a miało być tak pięknie.
Może zamiast pytań każdego nowego użytkownika oleda warto byłoby zebrać te wszystkie jak się okazuje ważne informacje w jednym nazwijmy to informatorze i opisać to przekalibrowanie,odświeżanie wyłączanie i włączanie i uświadomić w ten sposób ludziom w co wdepnęli a tych co trafią tu przed zakupem ostrzec na co się piszą.
Również niektóre funkcje samego tv mnie zastanawiają. Chodzi mi o możliwość zmiany jasności logo aby chronić matrycę.
Na mój chłopski rozum kiedy wszedłem w to menu sposób w jaki podana jest informacja wskazuje ,że wyłącz jest tym czego szukam ale jak się okazało lepiej wybrać wysoki bo wtedy poziom święcenia logo jest najniższy��
Podobnie z tym nieszczęsnym "oczyszczaniem" ekranu jak to ustawić żeby nie popsuć��
Jedna opcja to ręczne rozpoczęcie procesu druga włącza lub wyłącza harmonogram co wybrać żeby nie popsuć?��
Co do przeformatowania w pierwszym okresie użytkowania. Oglądam kanał informacyjny po jakim czasie mam zmienić na 4:3 czy zoom i na jak długo żeby było ok? Ostatnio grając w grę po kilku godzinach pojawił się komunikat tv zostanie wyłączony co wtedy powinienem zrobić ?
Cóż mam jeszcze parę dni na zwrot tv i co raz bardziej zastanawiam się nad oddaniem tego cudu techniki...
 
Ostatnia edycja:
Do góry