Wypalony ekran w tv Oled.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musisz się obawiać.
Ma specjalne zabezpieczenia.
Jeśli kasy wystarczy to mając GX wiesz , że obraza rewelacja.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie musisz się obawiać.
Ma specjalne zabezpieczenia.
Jeśli kasy wystarczy to mając GX wiesz , że obraza rewelacja.
Ja byłbym mimo to ostrożny.Podobnie mówiłeś kiki o ostatnich plazmach Panasonica serii 60.Też miało się nic nie dziać w kwestii wypaleń a wiemy, że było z tym bardzo różnie.

A TV kolegi zgłoszony do serwisu.Na dniach ma być u niego technik.
Jak będzie wiadomo co i jak to dam znać.
 
Ostatnia edycja:

gruzlewski

New member
Ja byłbym mimo to ostrożny.Podobnie mówiłeś kiki o ostatnich plazmach Panasonica serii 60.Też miało się nic nie dziać w kwestii wypaleń a wiemy, że było z tym bardzo różnie.

A TV kolegi zgłoszony do serwisu.Na dniach ma być u niego technik.
Jak będzie wiadomo co i jak to dam znać.

No właśnie, wszyscy piszą o zabezpieczanie w TV Oled. Może ktoś mnie oświecić o jakich myślicie albo wiecie. Podobno jest ich 7, ja słyszałem o ruchomym pixel, oraz kompensacji ekranu po upływie 4h w trybie ciągłego działania. Możecie dopisać jakieś szczegóły?

Kolejna kwestia to ilość Oledów z wypalonymi matrycami. Skutecznie wszyscy straszą przyszłych nabywców aby tylko nie kupowali bo im się zepsuje:) Czy ktoś z Was ma jakieś dane serwisowe o jakiej skali pisze cały internet robiąc zły marketing tej technologii. Zastanawiam się, o co w tym chodzi. U mnie w rodzinie było wiele plazm i żadna nie miała powidoków i wypaleń. Sam nawet miałem TX-P42GT30 i działa do dzisiaj.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Mylisz technologię OLED a PLAZMA to dwie inne bajki , poczytaj sobie na temat technologii OLED a technologii PLAZM .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Mylisz technologię OLED a PLAZMA to dwie inne bajki , poczytaj sobie na temat technologii OLED a technologii PLAZM .
Owszem,dwie inne technologie ale w obu mamy do czynienia z wypaleniami.
Ja nie mam zamiaru nikogo straszyć technologią OLED.Nie mam takiego TV a 55ST60 dlatego o plazmach,a przynajmniej o swoim egzemplarzu mogę coś powiedzieć.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
"U mnie w rodzinie było wiele plazm i żadna nie miała powidoków i wypaleń"
gruzlewski...
albo nie wiesz o czym piszesz albo nieświadomie kłamiesz.
Powidoki to akurat miała każda ta plazma.Taki urok plazmy.A jeśli chodzi o wypalenia to...chciałbym zobaczyć te wszystkie co najmniej kilkuletnie odbiorniki których właściciele twierdzą że na akurat ich egzemplarzach nie ma wypaleń.
 

gruzlewski

New member
"U mnie w rodzinie było wiele plazm i żadna nie miała powidoków i wypaleń"
gruzlewski...
albo nie wiesz o czym piszesz albo nieświadomie kłamiesz.
Powidoki to akurat miała każda ta plazma.Taki urok plazmy.A jeśli chodzi o wypalenia to...chciałbym zobaczyć te wszystkie co najmniej kilkuletnie odbiorniki których właściciele twierdzą że na akurat ich egzemplarzach nie ma wypaleń.

A co Ciebie tak ruszyło?!
To że Tobie wypaliły się wszystkie ekrany to nie znaczy, że i mi się musiały.
Moje plazmy mają się bardzo dobrze, jak potrzebujesz dowodów to zapraszam do siebie na testy.

Trochę dziwi mnie ta cała nagonka na powidoki i wypalenia. Gdyby zgodnie z hasłem nie kupuj bo się popsuje to nikt by nie kupował, a producenci nie rozwijaliby technologii. Jednak sprzedaż to nie tyś sztuk może setki tyś sztuk albo i miliony!

Czas przejść do merytorycznej rozmowy bo uprawianie polityki nie ma żadnego sensu, do póki nie będziemy dysponować danymi z serwisów możemy tylko wzmacniać konflikt.
 

gruzlewski

New member
Ponawiam pytanie:

Jakie są zabezpieczenia w TV OLED?
Według mnie jeśli je poznamy może będzie nam łatwiej zarządzać ich trwałością.

Jeśli ktoś posiada takie dane proszę niech się nimi podzieli.
Istotne jest również to kiedy były punkty przełomowe dla tej technologii.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nic mnie nie ruszyło, bynajmniej.
Zastanawia mnie tylko, że w takich przypadkach to przeważnie komuś się coś dzieje a nie mi.
Kupiłem plazmę z pełną świadomością wad tej technologii.Po mniej więcej dwóch latach zauważyłem ślad po transparentnym logo stacji.Jest do dzisiaj.Bo akurat
to ja miałem pecha i kupiłem tv z trefnym ekranem.Wszyscy inni mieli matryce OK i im się nie wypalały.
A gdybym dzisiaj zmieniał telewizor to byłby to Oled.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A miałeś wiedzę jak przygotować plazmę aby się nie wypaliła ?
Masz wiedzę jak zabezpieczyć dodatkowo oleda ?
Działa u innych więc u Ciebie również.
Trzeba mieć więcej informacji.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Owszem kiki,miałem taką wiedzę i do tej pory coś mi jeszcze z tego zostało w pamięci,A zdobyłem ją między innymi na tym forum,również dzięki Twoim wypowiedziom.Ach gdyby tak odkopać stare tematy z czasów jak wchodziła na rynek seria 60.
A zanim zdecyduję się na Oleda zdobędę potrzebne informacje.
Przy kupnie takiego typu Tv staram się niczego nie pozostawiać przypadkowi.
Tyle z mojej strony o tematach innych niż temat główny wątku.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ostatnie informacje w sprawie omawianego TV są takie,że serwis będzie u kolegi dopiero za ok.2 tygodnie.Podobno dużo pracy mają.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
OLED65B8PLA
Nie znam nr zgłoszenia.
Nie wiem w jakim czasie LG wymienia matryce.
Kolega zgłosił sprawę telefonicznie i podczas tej samej rozmowy został poinformowany o orientacyjnej dacie wizyty serwisanta.
Tyle wiem,tyle Wam przekazuję.TV nie jest mój.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak się zachowujesz jakby Ci na rękę było to nieszczęście kolegi...
Myślisz, że po co Kiki o to wszystko pyta? Chce pomóc... Tylko Ty nie chcesz.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nooo...to nieszczęście kolegi jest mi tak na rękę,że na forum proszę Was o informację.
Masta J , zastanów się co piszesz.
Ja po prostu mam dziwne wrażenie, że niektóre osoby i tak sądzą ,że tv jest mój a tylko tak mówię ,że kolegi bo mi głupio się przyznać do wypalonej matrycy.
Wszystkie informacje jakie mam o całej sytuacji macie również i Wy.
A to co napisaliście tu na forum przekazałem koledze.
Za co dzięki wszystkim.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zastanowiłem się dobrze, po przeczytaniu Twoich postów.
Podobno masz zdjęcia, miałeś wkleić, nikt ich nie widział...
Zapytać kolegę o nr zgłoszenia to jeden telefon 60 sekund, ale to powtarzam trzeba chcieć pomóc...
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam



Tak wygląda ekran.Pytałem o nr zgłoszenia ale kolega powiedział,że numer który ma to jest numer na jaki ma się powołać gdyby były problemy z terminem wizyty technika.
Tylko nie wiem po co komuś numer zgłoszenia?Czy to w czymś pomoże?
Gdyby ktoś się jednak dalej upierał to mogę udostępnić nr telefonu kolegi:blagam:
 
Do góry