Thomson FU 6663

yamak

New member
Witam,
zastanawiam się nad tym tv w wersji 39 cali, jednak zastanawia mnie brak możliwości podłączenia myszki czy klawiatury. Czy któryś z Użytkowników mógłby napisac czy po aktualizacjach coś się poprawiło?

z góry dzięki
pozdrawiam
 

Eklerson

New member
Na pewno zwykłe podłączenie myszki nic nie daje przynajmniej u mnie. Może coś trzeba dodatkowo zrobić ale nie chciało mi się w to bawić bo póki co ta funkcja mnie jakoś nie interesuje, ale fakt faktem że chyba nie działa.
 

JacaOKS

New member
Jakby ktoś był rozczarowany tym,że strony www mu się nie ładują. Odpowiedź z serwisu producenta.

Witam,

W instrukcji obsługi jest informacja, że nie wszystkie strony i nie wszystkie funkcje stron będą działać poprawnie. Wiele stron wymaga dodatkowych „wtyczek”, których nie ma w TV.

Życzę dobrego odbioru



Urszula Piros

After-Sales Service Manager/ Kierownik Serwisu Posprzedażowego


TCL Operations Polska Sp. z o.o.
ul. A. Mickiewicza 31/41
96-300 Żyrardów, Poland
 

rumianin

New member
Witam wszystkich. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Nie wiem, który lepszy: THOMSON 39FU6663 czy LG 37LM620S? Czy zdecydować się na aktywne czy pasywne 3D. Jak wygląda sprawa oglądania w internecie filmów z napisami w tych dwóch telewizorach? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Irving

New member
Napisy najlepiej "wmuksować" sobie w obraz. Robię to programem MKVmerge GUI. operacja trwa od kilkudziesięciu sekund to kilku minut (długość filmu). Mam zainstalowany ostatni firmware. TV kupiony kilka dni temu. Niestety napisów nie poprawili. Z kolei usunęli Operę i Internet uruchamia się zielonym przyciskiem na pilocie. stąd tez problem, który opisałem wyżej ale jak na razie nikt mi nie pomógł.

Pozdrawiam!
Ja za pomocą tego programu usuwam z filmów z rozszerzeniem .mkv informacje o rozdziałach bo inaczej nie dam rady odtworzyć takich filmów z gniazda USB. Filmy z formatem mkv bez informacji o rozdziałach odtwarzają się bezproblemowo.
 

rumianin

New member
Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy to, że Thomson nie czyta polskich znaków dotyczy tylko filmów odtwarzanych z nośnika włożonego do gniazda USB czy może też filmów z napisami oglądanych w internecie w tym telewizorze?
 

JacaOKS

New member
3D to 3D. Sygnału emitowanego w tej technologii nie da się zastąpić jakimś "2D na 3D". Oglądanie w ten sposób to patologia. Mam Thomsona. Polskich ptaszków nie czyta. Mam ostatni firmware i niestety bez zmian.
 

JacaOKS

New member
Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy to, że Thomson nie czyta polskich znaków dotyczy tylko filmów odtwarzanych z nośnika włożonego do gniazda USB czy może też filmów z napisami oglądanych w internecie w tym telewizorze?

Generalnie telewizor nie czyta polskich ptaszków. Z komputera owszem. Najlepiej zainstalować sobie na kompie serwer multimediów. Testowałem Mezzmo 2.7.1.0. Nie było najmniejszych problemów z odtwarzaniem plików mkv, polskich napisów itp. Pamiętajcie, że to tylko telewizor i to całkiem niezły jak na jego cenę. Kombajnu wszystko mającego i wszystko czytającego za tą kasę nie należy się spodziewać, choć można sobie radzić.
 

JacaOKS

New member
Jeszcze jedna uwaga. Jeśli ktoś się spodziewa, że poprzez sieć TV zobaczy mu cały dysk komputera to się srogo rozczaruje. TV widzi tylko za pośrednictwem protokołu DLNA biblioteki WMP, a co za tym idzie nie rozpozna plików mkv, m2ts. Albo skopiujemy je np. na nośnik USB i "wsadzimy" do TV albo jak wyżej napisałem zainstalujemy sobie jakiś serwer multimediów na kompie.
Ostatnia wersja LF1V372 _PKG_USB załatwia chyba problem oglądania stron www. Przestało mi wyskakiwać to, co napisałem wyżej.
 

fajnylukas

New member
Witam,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 50FU6663. Od samego początku mam wgrany najnowszy soft V8-MT25F01-LF1V372 _PKG_USB. I tak jak pisał wcześniej JacaOKS, również mam problem z przeglądarką ponieważ wyskakuje komunikat o braku połączenia internetowego (mimo, że np. aplikacja YouTube działa bez problemów).

Przeglądając różne wypowiedzi (głównie w tym wątku) zauważyłem, że we wcześniejszej wersji oprogramowania była załączona przeglądarka Opera jako oddzielna aplikacja. Co więcej opisy czy recenzje wideo wskazują, że wszystko działało bez problemu. Wcześniejsza wersja oprogramowania to numer 339 i można ją pobrać tutaj hbbtv.pl/2012/06/22/. Po porównaniu plików (najnowszego 372 oraz starszego 339) okazało się, że nowszy jest aż o 13 MB mniejszy(!). Moim zdaniem wskazuje to na to, że usunięto przeglądarkę z najnowszej wersji oprogramowania i pozostawiono tylko opcję Internet.

Tutaj mam pytanie, czy ktoś z was próbował robić downgrade oprogramowania do wcześniejszej wersji i czy komuś się udało? Czy myślicie, że taka operacja jest w ogóle możliwa?
 

rumianin

New member
39 calowy THOMSON 39FU6663
w NEO24.PL za 1929 PLN do 28.01.2013 darmowa dostawa - to najtańsza oferta
na ALLEGRO w KRISART za 1949 PLN darmowa dostawa
i trochę droższy w NEONET 1999 PLN ale można kupić w sklepie stacjonarnym
natomiast 50 calowy THOMSON 50FU6663 na ALLEGRO PLN 3399 PLN plus dostawa 31 PLN
Też interesuję się tym tematem :)
 
Ostatnia edycja:

Madzka112

New member
Niedawno kupiłam telewizor 39 calowy THOMSON 39FU6663. Jestem z niego zadowolona. Mam tylko jedno pytanie odnośnie smart tv. Na zdjęciach pokazana jest przeglądarka opera. Czy to jest dostępne w każdym telewizorze, ponieważ w moim jak się wchodzi do smart tv to od razu przechodzi do okna zakładek i w ogóle nie ma strzałki na stronach internetowych, dzięki której można wybrać dany artykuł. Proszę o pomoc
 

teleswor

New member
konfiguracja pod PS3

Witam

Zakupiłem thomsona 50 cali FU 6663 , wcześniej miałem plazmę 42 cale samsunga ,pierwsze wrażenie negatywne po grze na PS3 , przy grze w piłkę po szybkich podaniach efekt takiego jakby zwalniania piłki przycinania się obrazu , ogólnie bolą oczy siedząc ok 2,5 metra.Sądzę że trzeba coś skonfigurować tylko nie bardzo wiem co a nie chcę grzebać na siłę. Czy ktoś mógłby mi poradzić co gdzie ustawić żeby poprawić "płynność" ? Wgrałem od razu najnowszego softa LF1v372 jedyne co zauważyłem to poprawa szybkości przy przełączaniu pilotem :) Z góry dziękuje za każdą wskazówkę co zrobić z tym cudem.
 

teleswor

New member
Na jakim podświetleniu korzystasz z gier ?

Mam ustawione podświetlenie eco duże nie wiem czy o to ci chodzi , tryb gier włączony.
Jeśli chodzi o tryb obrazu to ustawiłem użytkownika mocno rozjaśniłem gdyż wszystkie pozostałe np: dynamiczny były mi za ciemne . A czy do poszczególnego źródła można ustawiać oddzielne tryby obrazu ? Np. inny dla vga inny dla PS3 inny dla tunera tvsat ?
 

JacaOKS

New member
Witam,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 50FU6663. Od samego początku mam wgrany najnowszy soft V8-MT25F01-LF1V372 _PKG_USB. I tak jak pisał wcześniej JacaOKS, również mam problem z przeglądarką ponieważ wyskakuje komunikat o braku połączenia internetowego (mimo, że np. aplikacja YouTube działa bez problemów).

Przeglądając różne wypowiedzi (głównie w tym wątku) zauważyłem, że we wcześniejszej wersji oprogramowania była załączona przeglądarka Opera jako oddzielna aplikacja. Co więcej opisy czy recenzje wideo wskazują, że wszystko działało bez problemu. Wcześniejsza wersja oprogramowania to numer 339 i można ją pobrać tutaj hbbtv.pl/2012/06/22/. Po porównaniu plików (najnowszego 372 oraz starszego 339) okazało się, że nowszy jest aż o 13 MB mniejszy(!). Moim zdaniem wskazuje to na to, że usunięto przeglądarkę z najnowszej wersji oprogramowania i pozostawiono tylko opcję Internet.

Tutaj mam pytanie, czy ktoś z was próbował robić downgrade oprogramowania do wcześniejszej wersji i czy komuś się udało? Czy myślicie, że taka operacja jest w ogóle możliwa?


Nie robiłem tego do wersji wcześniejszej, ale myślę, że to chyba żadna różnica. Jeden soft się kasuje inny wgrywa i tyle w temacie. Gorzej jak producent zablokował możliwość downgrade. No ale inaczej się tego nie dowiesz, póki nie wypróbujesz.
 

pikadorek

New member
Zgadza się-chińczyk zablokował możliwość powracania do starszych wersji softu.Istnieje możliwość zmiany na starsze poprzez ingerencje w płytę główną i programator czyli narzędzie serwisowe :( Co do wątku nowego softu V8-MT25F01-LF1V372 to rzeczywiście nie ma zakładki opera a przez wejście z klawisza (zielony,internet) do przeglądarki jest brak narzędzi nawigacyjnych,które umożliwiają poruszanie się po stronie (start,wstecz,przejdź,odświeżanie,organizator) jedyna opcja ,która pozwala na cofanie stron to mysz i pilot w drugiej dłoni z przyciskiem wstecz lub hub usb z podpiętą myszką i klawiaturą. Ja w swoim tv mam jeszcze nowszy soft narazie niedostępny firmware na wsparciu thomsona o nazwie V8-MT25F01-LF1V381 dograny przez serwis. Z tego co zauważyłem to dzięki niemu jest kilka zakładek więcej w smart(mało interesujących) i bez zarzutu działa dlna dzięki temu pliki z kompa (filmy,zdjęcia) bezprzewodowo można przeglądać w tv zakładka media- po uprzednim dograniu proga w komp(ja używam PS3 Media Server). Niestety ten smart w porównaniu do innych producentów tv to trochę nie smart:( nie ma możliwości dodawania aplikacji jak np. ipla czy tvn player itp. puki co możliwość taka jest tylko dzięki nowszemu firmware na który czekam z utęsknieniem (ponoć ma się pokazać po targach IFa w Berlinie pod koniec sierpnia z kolejnymi widgetami). Sam tv jako tv z 3d nie ma nic do zarzucenia a nawet przewyższa konkurentów z jakością i ceną i jak sam producent flaguje się hasłem ,,Dołączamy znów do liderów rynku,, pomaleńku mu się to udaje-ale to tylko moje zdanie :) dużo informacji pozyskałem od p.Piotra z serwisu w Żyrardowie a to też atut Thomsona,że dzielą się wiedzą.Tyle mojej wiedzy-gdyby coś było nie jasne postaram się odpowiedzieć
 
Do góry