Thomson FU 6663

masterno83

New member
Problem

Witam
Posiadam telewizor Thomson 50FU6663, mam również problemy z rozłączaniem internetu (wydaje mi się że ma to związek czasem wczytywania stron, jeśli jest on zbyt długi wywala ten komunikat), poza tym mam problem z uruchomieniem Platformy Hybrydowej TVP (platforma na czeskich kanałach oraz na ESKA TV uruchamia się bez problemu). Telewizor kupiłem ok miesiąc temu i mam wgrany najnowszy soft. Jeśli ktoś wie jak rozwiązać problem z Platformą TVP to byłbym wdzięczny za informacje. A co do internetu to chyba jesteśmy zmuszeni do oczekiwania na poprawiony soft.
Pozdrawiam
 

fernet

New member
Tak. Mam już nowy soft. Dodano obsługę myszki w "przeglądarce" - jest kursor.
Teraz czekam na działającą Platformę hybrydową TVP. Na razie mam fajny zegarek z czerwoną kropką :)
 

korabek

New member
Obsługa jednym pilotem dwóch urządzeń.

Witam.
Thomson 50FU6663 podłączony jest do Mediaboxa UPC. Kody pilota podane na stronie UPC nie działają. Nie skutkuje również automatyczne wyszukiwanie kodów. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 

TECH

New member
Witam
Jestem posiadaczem tego modelu w wersji 39 cali. Mam takie pytanie związanie z podłączeniem myszki do TV. Ogólnie ciężko mi się poruszać po internecie, ponieważ nie zawsze wiadomo jaki element na ekranie przeglądarki jest wskazywany.
Pozdrawiam


Nowy soft 390 umożliwia używanie klawiatury i myszy Wireless po USB i znika problem poruszania sie w internecie (w Operze)

W celu aktualizacji należy skontaktować się z serwisem TCL w Żyrardowie:

Serwis - TCL Operations Polska Sp. z o.o.

ul. A. Mickiewicza 31/41
96-300 Żyrardów, Poland
PLsupport@tcl.com

+ 48 46 854 0258 (TCL)
+ 48 46 854 0281 (Thomson)
 

TECH

New member
Niedawno kupiłam telewizor 39 calowy THOMSON 39FU6663. Jestem z niego zadowolona. Mam tylko jedno pytanie odnośnie smart tv. Na zdjęciach pokazana jest przeglądarka opera. Czy to jest dostępne w każdym telewizorze, ponieważ w moim jak się wchodzi do smart tv to od razu przechodzi do okna zakładek i w ogóle nie ma strzałki na stronach internetowych, dzięki której można wybrać dany artykuł. Proszę o pomoc

w menu smart nalezy nacisnąc jeden z kolorowych przycisków nie pamietam ale chyba zielonym - jest tam napisane jaki
 

JacaOKS

New member
Chciałem sobie wgrać nowy soft 389. Wcześniej przez USB bez problemu zaktualizowałem do 372. W ogóle nie wchodzi w tryb "migającej diody".
Próbowałem przez kabelek ethernet i nieudane logowanie. Test internetu ok.
O co chodzi?
 

AndyN

New member
Nowy soft 390 umożliwia używanie klawiatury i myszy Wireless po USB i znika problem poruszania sie w internecie (w Operze)

W celu aktualizacji należy skontaktować się z serwisem TCL w Żyrardowie:

Serwis - TCL Operations Polska Sp. z o.o.

ul. A. Mickiewicza 31/41
96-300 Żyrardów, Poland
PLsupport@tcl.com

+ 48 46 854 0258 (TCL)
+ 48 46 854 0281 (Thomson)

Pisząc o "390" masz na myśli "3.89" czy może jednak coś nowszego a niedostępnego ze strony thomsontv.pl?
 

arkadius9

New member
Witam..mam pytanie odnosnie podlaczenia glosnikow 5.1do telewizora ..jestem posiadaczem od wczoraj 50 FU 6663 .podlaczylem glosniki do dekodera tv i dzwiek programow jest super ale kiedy odtwarzam z usb niestety mam tylko dzwiek z tv..probuje podlaczyc glosniki bezposrednio do tv zeby wszystko szlo z glosnikow ale w zadnej konfiguracji nie dzialaja..dodam ze z glosnikow wychodza dwa chinch-e bialy i czerwony..pomozcie
 

Maras2012

New member
Witam..mam pytanie odnosnie podlaczenia glosnikow 5.1do telewizora ..jestem posiadaczem od wczoraj 50 FU 6663 .podlaczylem glosniki do dekodera tv i dzwiek programow jest super ale kiedy odtwarzam z usb niestety mam tylko dzwiek z tv..probuje podlaczyc glosniki bezposrednio do tv zeby wszystko szlo z glosnikow ale w zadnej konfiguracji nie dzialaja..dodam ze z glosnikow wychodza dwa chinch-e bialy i czerwony..pomozcie


Nie bawiłem się tym TV ale tak na mój gust wystarczy obejrzeć opisy gniazd z tyłu telewizora lub zajrzeć do instrukcji. Gniazda chinch w tym TV to są wejścia sygnału a nie wyjścia wiec podłacznie głośników pod nie nic nie da. Dzwięk z TV możesz wyciągnąć po HDMI, wyjsciu optycznym lub z gniazda słuchawek 3,5mm

Skoro masz jakieś głośniki 5.1 z tylko dwoma kablami (Chincz biały i czerwony) to masz lewy i prawy kanał wiec to co możesz zrobić to podłączyć je poprzez przejściwkę do Jacka sluchawkowego 3,5mm i takiego Jacka włożyć go dniazda słuchawek w TV. (ale trudno tu będzie mówić o jakims dzwięku 5+1)
Albo zapatrzyć się w jakiś amplituner z wejsciami HDMI lub optycznym i przez ampli puszczać dzwięk na jakies sensowne głośniki


PS. i jak tam Panowie jak wrażenia z używania TV/ nowy soft poprawił błedy. jest HbbTV? jest opera? poprawił się smart? itd

ostatnio 50Fu6663 był w selgrosie za 2950 zł brutto i zastanawiam się czy ten czy Toshiba 46tl938/933 (2799Auchan +2pary okularów).
Prędzej miał być zachwalany Philips 47pfl6007 ambilight (miałem okazję za 3499zł) ale niestety 2 oglądane nowe dostępne na sklepie wyciągane z kartonu i każdy jakieś wypalone subpiksele na ekranie na starcie i do transkacji nie doszło.
wiec dylemat został ale jednak po przemyśleniu zszedłem z pułapem do 3000pln. teraz własnie zastanawiam się nad Thompsonem 50" Fu6663
 
Ostatnia edycja:

arkadius9

New member
Podlaczenie przez jacka 3, 5 przerobilem i..nie dziala..dlatego tak mnie to dziwi..ani wyjscie audio ani sluchawkowe nie daja rady..dlatego jestem w kropce
 

maxxio27

New member
Witam , pytanie z innej beczki , potrzebuje informacji na temat matrycy ale w thomsonie 46FU5553 - matowa czy błyszcząca czy ktoś posiada ten model i może sie wypowiedzieć , dziękuje
pozdrawiam


maxxio27
 

pysiu85

New member
Witam , od dzisiaj jestem posiadaczem tego modelu 50FU6663. Tak na szybko to różnica miedzy tym nowym a starym Samsungiem 42" LCD jest bagatelna. Obraz naprawdę bardzo ładny ,gdzie jeszcze się nie bawiłem ustawieniami obrazu i tu od razu prośba do użytkowników o podesłanie lub zamieszczenie konfiguracji z kalibracji gdyż któryś forumowicz pisał ,że wrzuci ale doszukać się nie mogę. Z ciekawostek mogę dodać ,że telewizor ma wgrany firmware wersji V394. Na weekend będę testował filmy 3D i granie na PS3 to na początku następnego tygodnia wrzucę swoje opinie na ten temat. Kupiony w RTV Euro AGD za 2999zł. Pozdrawiam wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

tkotkowski

New member
Witam a może znacie temat z połączeniem thomsona z smartfonem jako pilot.
Woła mi smartfon w programie smart tv o adres ip i po wpisaniu tego z telewiozra i tak nie łączy.
Coś musi być włączone z tv jeszcze ??
 

pysiu85

New member
Witam , telewizor przez weekend był ostro testowany :). Po ustawieniu wyświetlania obrazu na własne ( fabryczne jak i predefiniowane były za słabe albo za mocno przejaśnione) wziąłem się za testowanie. Najpierw plusy , obraz naprawdę robi wrażenie i nie odbiega jakością od Samsunga czy Sharpa aquos jest poprostu super. Filmy 3D , przed zakupem Thomsona widziałem możliwości Samsunga jak i wspomnianego Sharpa i byłem pod dużym wrażeniem wyświetlanego obrazu. Jest naprawdę fajnie , głębia dobra i znajomi oglądający możliwość tego TV robili Ohy i Ahy :). Konwersja z 2D do 3D , wiem że ktoś pisał ze takie konwertowanie to profanacja i patologia , ale sprawdziłem i powiem że tragedii nie ma , wiadomo że nie uzyskamy takiego efektu jak w specjalnie przygotowanym materiale 3D , ale po odpaleniu paru filmów efekt według mnie był zadowalający. Granie na PS3 , obraz żyleta , nie doświadczyłem jakiś opóźnień itp. , czyli dostałem to czego oczekiwałem od TV. Co do funkcji Smart TV przeleciałem tylko po łepkach bo mam podłączonego małego PC ITX z HDMI więc praktycznie mi to nie jest potrzebne ale jest i działa , strony www się ładują , jakieś aplikacje są więc myślę ,że każdy coś znajdzie dla siebie. Teraz Minusy , podświetlanie matrycy , jak któryś z kolegów wcześniej pisał rogi są jaśniejsze widoczne gdy oglądamy materiał z pasami czarnymi góra/dół , 3D podczas b.szybkich akcji potrafi się trochę rozjechać ale jest to akceptowalne i jeden mega upierdliwy problem ,który to wysłałem aż do supportu Thomsona a problem to samoczynne mocne przygaszanie ekranu. Gdy telewizor wyświetla obraz powiedzmy mecz sportowy jest wszystko OK , ale w momencie gdy na ekranie przeważa czarny kolor ponad 3/4 ekranu to telewizor bardzo wyciemnia się tak jakby przechodził w stan jakiegoś oszczędzania energii a potem po wykryciu jaśniejszego obrazu zaczyna podnosić jasność ekranu gdzie trwa to dłuższa chwilę ( w czasie zaciemnienia menu ikonkowe/obrazkowe tez jest zaciemnione). Wiem wiem , że ktoś napisze że trzeba pobawić się opcjami , ale jestem informatykiem i nie pisał bym nie sprawdziwszy opcji telewizora. Mimo sprawdzenia i wyłączenia podświetlania ECO , czujnika światła , uwydatnianie czerni ( włączone jak i wyłączone ) , trybu gier ( on jak i off) , dynamiczny kontrast (on jak i off ) telewizor i tak przyciemnia się gdy przeważa czarny kolor. Może ktoś ma pomysł lub też miał ten problem i go rozwiązał ??? Sumując , jak pewnie większość osób która zakupiła TV myślała że ryzykuje biorąc go do domu , ale ryzyko się opłaciło i gorąco polecam i myślę ,że w tej cenie 50 cali z takimi opcjami i wyposażeniem próżno szukać na necie. Jeszcze raz gorąco polecam i pozdrawiam wszystkich :)
 

olo21

New member
1. Czy problem z samoczynnym przygaszaniem ekranu nadal występuje czy został poprawiony?
2. Jak długo trwa przełączenie na inny kanał?
 
Ostatnia edycja:

pikadorek

New member
Nic takiego jak jakieś dziwne ściemnianie ekranu nie zauważyłem-nawet przy wyświetlaniu pokazu slajdów z zdjęciami gdzie dominuje czerń generuje obraz bardzo naturalny. Co do przełączania kanałów to już nie jest tak kolorowo-telewizor trochę ,,mysli,, przy przełączeniu na inny z przycisku numerycznego około 5s -natomiast lepiej jest z przerzucaniem za pomocą + - około 3s.
 
Do góry