Thomson FU 6663

dixeland

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego Thomsona. Jak on się spisuje w codziennym użytkowaniu?

Zastanawiam się nad jego kupnem, ale jak zagadałem ze znajomym, który sprzedaje w sieci sklepów RTV AGD telewizory, to bardzo usilnie starał się wybić mi z głowy ten telewizor. A zamiast tego pomyśleć o LG, Panasie czy Samsungu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej to bardzo ułożony telewizor. Jeśli nie potrzebujesz specjalnych bajerów to jest dobry wybór, Znam wiele osób które kupiło ten telewizor i d=są barzo zadowoleni.
 

Azariah

New member
Posiadam TV Thomson 50FU6663 od tygodnia, więc może jeszcze za wcześnie na poważne opinie, ale żeby ułatwić decyzję niezdecydowanym, podzielę się wrażeniami. Co do samego odbioru TV i jakości obrazu nie mam dużych zastrzeżeń. Jak za tą cenę jest naprawdę OK. Wizualnie sprzęt też prezentuje się bdb. Moim zdaniem 3D nie jest najlepsze, ale w tym przedziale cenowym, jak na zestaw z okularami, nie można wymagać więcej.
Natomiast mocno zawiodłem się na całym SMART TV, a szczególnie na przeglądarce internetowej.
Mimo aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji, jedyne sensowne i przydatne widgety to Picasa i Youtube. Nic więcej tam nie ma ciekawego i używalnego w Polsce.
W recenzji na HDTV.com.pl (na mój gust była stronnicza, trochę mi zajeżdżało krytoreklamą, ale mimo wszystko to ona ostatecznie przekonała mnie do zakupu tego TV) na screenach widzimy przeglądarkę internetową Opera. Niestety nie jest już dostępna, a ta wbudowana to wielkie nieporozumienie... Nie udało mi się zainstalować też wtyczek Flash Player i Microsoft Silverlight, więc o jakimkolwiek odbiorze streamingu przez przeglądarkę internetową można zapomnieć. Od razu odpadają strony TVP.pl, VOD.pl i inne podobne. Szkoda, wielka szkoda.
Dużym minusem jest też (moim zdaniem) brak wyświetlania polskich znaków w napisach do filmu.
Trochę się jeszcze łudzę, że może wraz z aktualizację fimrware coś zmieni się na lepsze....

Poważnie zastanawiałem się nad tym TV: LG 47LN575S. Poza tym, że jest trochę mniejszy i odświeżanie 100Hz, inne rzeczy wyglądają dużo lepiej niż w Thomsonie, przede wszystkim multimedia.
Ja poza dobrej jakości TV liczyłem na sensowną ofertę multimedialną i przyznam, że jestem trochę zawiedziony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość obrazu jest naprawdę dobra.
To jest duża sprawa.
Inne rzeczy możesz dokupić.
Kupisz albo dongla z androidem albo Blue ray Panasonica
i masz super smart i masz extra obraz.
A te urządzenia masz na lata i możesz podłączyć nawet do starych telewizorów.
 

omot

Member
Samsung ma Blu-ray z tunerem dvb-t.
Wiem ze to kolejny wydatek, ale wtedy thomson moze Ci sluzyc tylko jako wyswietlacz, a pilotem z BluRay obslugujesz i tv i bluraya.
I masz dwa w jednym ;-)
@ Kiki, kiedy nowe thomsony ?
 

dixeland

New member
Mam pytanie do osób które miały okazję porównać jakość obrazu tego Thomsona z Toshibą 46TL938, widziałem tylko obraz z Toshiby i przyznam, że jak dla mnie super jakość obrazu. Jak przy niej wypada Thomson? Warto dołożyć 4-5 stówek do Thomsona czy obraz wypadnie lepiej na Toście?
 

boxster

Member
Jak wygląda porównanie obrazu serii FU6663 z FU4243?
Pytam, bo nie zależy mi na bajerach i zamiast nich wolę większy ekran 55".
Będę wdzięczny za info.
 

pysiu85

New member
Witam , ponawiam prośbę o kombinację aby wejść w menu serwisowe lub ma ktoś magiczny sposób na ustawienie stałego podświetlenia matrycy. Pozdrawiam
 

olo21

New member
Witam , ponawiam prośbę o kombinację aby wejść w menu serwisowe lub ma ktoś magiczny sposób na ustawienie stałego podświetlenia matrycy. Pozdrawiam

Chyba było gdzieś na forum. Nie pamiętam dokładnie. Podawało się kod trzycyfrowy chyba, ale nie wiem w którym momencie. Być może to pisało na elektrodzie.
 

fenot

New member
Dobry wieczór.

Czy ktoś z użytkowników telewizorów z tej serii znalazł opcję na zmianę parametrów napisów?
Fabryczne są żółte z cienkim obramowaniem, co przy jasnym tle bardzo ogranicza ich czytelność. Wydaje mi się, że menu przewertowałem dokładnie, ale opcji by to zmienić nie znalazłem....
 

pikadorek

New member
PVR działa nawet i pendrive-format do ntfs a później na domyślny fat32-z poziomu klawisza (opcje-PVR-czewony zapis-zielony stop) test na 4gb
 

Azariah

New member
Po jakimś czasie Thomson udostępnił na smart TV OnetVOD - wszystko działa bez najmniejszego zarzutu.
Szkoda wielka, że ciągle nie ma innych popularnych aplikacji, np IPLI. Jest ona dostępna na wielu innych telewizorach Thomsona, ale nie na serii fu 6663. Nie wiem co jest przeszkodą... Jest mnóstwo, mocno rozbudowanych aplikacji z innych krajów, od Rosji poczynając, Poprzez Francję na anglojęzycznych kończąc. Dziwne że mimo upływu czasu nikt nie pomyślał o użytkownikach tej serii telewizorów, szkoda:(
 

pysiu85

New member
Odp: Thomson FU6663

Witam , wcześniej pisałem na temat automatycznego ściemniania obrazu w przypadku ,gdy przeważa czarny kolor. Niestety ale telewizor ma z automatu włączoną funkcję "Dynamic back light " która to powoduje przyciemnianie matrycy po przekroczeniu pewnej ilości wyświetlanej czerni co powoduje , że w żaden sposób nie skalibrujemy telewizora. Po około pól roku od zakupu wygrzebałem z Francuskiego forum i na dodatek nie do tego modelu jakie kroki trzeba zrobić aby to ustrojstwo wyłączyć. Na prośbę użytkownika , który kontaktował się prywatnie zamieszczam instrukcję dla wszystkich.

!!! UWAGA !!! - Wymagana będzie ingerencja w Menu serwisowym co może grozić utratą gwarancji , każdy odpowiada za siebie.

Przed rozpoczęciem ustawić opcje w TV w następujący sposób :
Dynamiczne podświetlenie ECO - wyłączone
Czujnik światła - wyłącz
Zaawansowane - Kontrast dynamiczny Włącz , Uwydatnianie czerni Włącz.

1. Włączamy TV.
2. Wciskamy na pilocie"Menu"
3. Wchodzimy w "Obraz".
4. Podświetlamy opcję " Kontrast"
5. Na pilocie wybieramy numery 9 , 7, 3, 5.
6. Pokaże się Menu Serwisowe ( Białe tło z czarnym tekstem ).
7. Strzałką w dół wybieramy opcję 4 "White Balance" , wciskamy OK na pilocie.
8. Wybieramy opcję "Picture related".
9. Zmieniamy opcję "Light sensor" na "Off" ( zmienia się poprzez wciśniecie strzałki w prawo ).
10. Zmieniamy "Dynamic Back light" na "Off".
11. Ustawiamy opcję "Back light " na 20. ( Można się pobawić tą wartością , jak komu wygodniej ).
12. Po dokonanych zmianach wciskamy na pilocie guzik " MENU" kilka razy aż wyjdziemy z menu serwisowego i wyłączamy TV.
13. Włączamy TV i wszystko powinno być już dobrze :).

Uwaga , po tej zmianie w opcjach telewizora ustawienie Dynamiczne podświetlenie ECO będzie miało wartość Automatycznie , zmiana tej opcji na jakąkolwiek inna wartość spowoduje przywrócenie poprzednich wartości w Menu serwisowym i będzie wymagane ponowne jego ustawianie.

Nie radzę się bawić innymi ustawieniami w Menu Serwisowym.

Tak od siebie napiszę ze to DZIAŁA i w końcu granie na PS3 i oglądanie filmów sprawia całkowitą przyjemność :).

W razie pytań proszę pisać i jak znajdę chwilkę mam nadzieje pomóc.

Pozdrawiam Łukasz
 

gipadam

New member
Witam,
Mój problem jest taki, że jak włączam film długości 01:32:35 z nośnika USB to na 01:12:10 film zawiesza się. Czasem wystarczy nacisnąć przewinięcie wstecz i za chwile do przodu by pominąć scenę na której się zatrzymał, a czasem trzeba wyłączyć, włączyć raz jeszcze i przewinąć, żeby pominąć scenę... Jak to naprawić?? Próbowałem opcją Factory Reset, dlatego, próbowałem dwóch sposobów pierwszy ten poniższy powoduje u mnie czarny obraz i po wprowadzeniu kodu 032 tv się uruchomi w normalny sposób, żadne menu mi się nie pojawiło. Drugi opisany poniżej, też nic sensownego nie wprowadza, nie zmienia... Czy ktoś potrafi mi pomóc:blagam:

Napiszę dla potomnych - podczas upgrade'u musiało się coś stać z product ID wskazującym typ matrycy, trzeba je nadać ręcznie:

1) włączamy tv
2) wklepujemy kod 062598 i wciskamy menu
3) następnie podajemy 3 cyfrowy kod od 000 do 999

- możliwe że kod jest na jakiejś naklejce z tyłu obudowy, mój tv wisiał przymocowany do ściany i ciężko było go wydłubać, więc metodą wprowadzania ręcznie po numerku okazało się że pasuje kod 032 w moim przypadku. Przyfarciło mi, bo to wprowadzanie długo trwa, po każdym kodzie tv się restartuje - doszedłbym pewnie do 100 i zrezygnował :).
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Drugi sposób powoduje wyswietlenie menu ale nie ma w nim opcji wprowadzenia nr seryjnego, włączenia PVR itd...

!!! UWAGA !!! - Wymagana będzie ingerencja w Menu serwisowym co może grozić utratą gwarancji , każdy odpowiada za siebie.

1. Włączamy TV.
2. Wciskamy na pilocie"Menu"
3. Wchodzimy w "Obraz".
4. Podświetlamy opcję " Kontrast"
5. Na pilocie wybieramy numery 9 , 7, 3, 5.
6. Pokaże się Menu Serwisowe ( Białe tło z czarnym tekstem ).


Mój problem jest taki, że jak włączam film z nośnika USB
 
Do góry