Thomson FU 6663

olo21

New member
Od dzisiaj posiadam ten model. Testuję różne ustawienia, niedługo wgram nowy soft. Czy można wgrać go spokojnie jak mam obecnie wersję 389?

EDIT: Dzwoniłem do Thomsona. Można wgrać najnowsze oprogramowanie. Byli zdziwieni moim pytaniem :p
 
Ostatnia edycja:

camelmk

New member
witam, nabyłem ten telewizorek po wielu pozytywnych opiniach znalezionych w necie i skuszony atrakcyjną ceną.
Też proszę o pilną odpowiedź***czy nowy soft zmienia tą denerwująca cechę telewizora - na kanałach analogowych w sumie tego nie widać, ale po przejściu na cyfrowe (dekoder UPC) mam efekt jak z teatru tv, pomijając że w hd nadmierne upłynnienie obrazu skutkuje później jego zbytnim przyspieszeniem pod koniec ruchu.
 

olo21

New member
witam, nabyłem ten telewizorek po wielu pozytywnych opiniach znalezionych w necie i skuszony atrakcyjną ceną.
Też proszę o pilną odpowiedź***czy nowy soft zmienia tą denerwująca cechę telewizora - na kanałach analogowych w sumie tego nie widać, ale po przejściu na cyfrowe (dekoder UPC) mam efekt jak z teatru tv, pomijając że w hd nadmierne upłynnienie obrazu skutkuje później jego zbytnim przyspieszeniem pod koniec ruchu.
Ktoś pisał o tym. Wyłącz upłynnianie ruchu.
 

olo21

New member
Wgrałem wersję 402. Nie wiem co ona wnosi nowego bo poprzednią miałem tylko 1 dzień. Nie mogę ustawić sobie satysfakcjonującego dźwięku. Może ktoś się podzieli swoimi ustawieniami?
 
Ostatnia edycja:

pikadorek

New member
Fernet
Zainsalowałeś nowe oprogramowanie? Co wnosi nowego?
ja zainstalowałem-z tego co zauważyłem to jest kilka nowych aplikacji w smart które są bo są....wolał bym tvn player lub ipla ...ale cóż:( i co ciekawego-doszedł mi jeden dodatkowy wyłącznik tv z pod przycisku czerwonego do wyboru platformy hybrydowej lub nawigacji txt po dwukrotnym naciśnięciu wyłącza tv :)) no i nieudane próby uruchomienia hbb tv tp. coś tam wchodzi ale niestety to jeszcze nie to by móc przeglądać serwisy z tvp.Porażka z hbb tv :(
 

camelmk

New member
Potwierdzam nowe oprogramowanie i wyłączenie efektu pomaga na benny hilla.

Mam pytanie z innej beczki, przy próbie odpalenia filmu z zalukaja, chce instalować adobe flash playera, ale po kliknięciu nic się***nie instaluje - da się to zrobić?
 

olo21

New member
Mam pytanie z innej beczki, przy próbie odpalenia filmu z zalukaja, chce instalować adobe flash playera, ale po kliknięciu nic się***nie instaluje - da się to zrobić?
Flash nie jest obsługiwany chyba :(

A wiecie czy da się jakoś szybko przełączać pomiędzy źródłami sygnału (np. z TV na HDMI2)? Teraz muszę kilka razy wcisnąć guzik SOURCE, jest to trochę mozolne.
 

pikadorek

New member
żeby coś zainstalować -musi być jakaś pamięć,która to przyjmie i to obsłuży i system . System da rade ale z aplikacji,której nie ma:( A co do źródeł przełączania to tak jak napisał kolega olo21 -czasochłonne przez wejście w source i wybór żródła.
 

olo21

New member
żeby coś zainstalować -musi być jakaś pamięć,która to przyjmie i to obsłuży i system . System da rade ale z aplikacji,której nie ma:( .
Zastanawiam się czy jeśli od początku była by wgrana przeglądarka ze zintegrowanym pluginem flasha (chyba np. Google Chrome) to może by działały flashowe aplikacje? Spytałem o to support ale póki co cisza od kilku dni.

Z innej beczki: dokupiłem sobie kolumny aktywne 2.0 (MODECOM 2.0 MC-HF24 - http://www.ceneo.pl/12184800). Są polecane pod TV. Można też kupić modele o większej mocy (HF32, HF40), ale ciężko je teraz dostać. Dźwięk generowany przez TV Lcd nie podoba mi się. Jutro testy :)
 
Ostatnia edycja:

fernet

New member
Wgrałem nowy soft. W porównaniu z poprzednim to pierwsza zauważalna poprawa to obsługa HbbTV TVP, ale nadal nie działa tak jak należy.
Dla porównania HbbTV z Sat1 działa bez zarzutu i to już od wersji softu 3.50 (z takim kupiłem ten TV). Co dziwniejsze w grudniu 2012 zamiast serwisu TVP nadawała reklamę Hobbita i śmigało jak należy, ale tylko ta reklama. żaden inny serwis TVP.

Zastanawiam się czy jeśli od początku była by wgrana przeglądarka ze zintegrowanym pluginem flasha (chyba np. Google Chrome) to może by działały flashowe aplikacje? Spytałem o to support ale póki co cisza od kilku dni.

Podobno w wersji 3.39 lub wcześniejszych była zainstalowana Opera, potem ją usunięto.

Co do aplikacji SmartTV to są zainstalowane w chmurze. Co kilka tygodni aktualizują interfejs i dodają/usuwają aplikacje. Możesz organizować kolejność aplikacji na pulpicie, a za chwile i tak wszystko przestawią. O dodawaniu aplikacji samodzielnie można tylko pomarzyć :p . Ja też czekam na ipla lub tvnplayera, ale chyba szybciej dokupię dongla z androidem lub Bluray ze smartem.
 

pysiu85

New member
Witam , pisałem w wątku ,że mój TV się przyciemnia sam mimo wyłączenia rożnego typu opcji. Dzwoniłem do TCL i po rozmowie i opisaniu usterki telewizorek jedzie do serwisu. Pozdrawiam
 

wilanowiak

New member
Witam,
widzę że sporo osób zakupilo Thomsona 50FU6663, test wypadł okazale, proste pytanie: czy mecze piłki nożnej w HD z UPC będą chodzić bez problemów.? To jest mój priorytet i najważniejsza sprawa.
 

wilanowiak

New member
Dzięki za odpowiedz.
No właśnie zastanawiam się między tą 50 thomsona a tańszą o 600zl toshibą 46TL938.
Choć wczoraj dostałem info że jeszcze tańszy sharp LC-46LE730E też mecze w HD odpali idealnie.
Proszę pomóżcie mi wreszcie podjąć decyzje bo już mam dosyć :) haha
 

olo21

New member
Dzięki za odpowiedz.
No właśnie zastanawiam się między tą 50 thomsona a tańszą o 600zl toshibą 46TL938.
Choć wczoraj dostałem info że jeszcze tańszy sharp LC-46LE730E też mecze w HD odpali idealnie.
Proszę pomóżcie mi wreszcie podjąć decyzje bo już mam dosyć :) haha

Ja nie chciałbym Ci jednoznacznie doradzić. Byłem w podobnej sytuacji. Czytałem multum opinii, testów. Na sharpa narzekali, że serwis do kitu, długo się włącza, sycząca jakieś dźwięki. O Toshibie też jedni pisali, że świetna, inni narzekali. O Thomsonie też znajdziesz dobre i gorsze głosy.
Jeśli Thomson jest droższy o 600zł to brałbym Toshibę. Tym bardziej, że szybko pomyślisz o dokupieniu głośników tak jak ja więc kasa będzie jak znalazł. Dźwięk z płaskich TV też jest niestety "płaski".
Jak jesteś z mojego województwa to możesz zobaczyć jak się prezentuje u mnie 39" :) W tym celu napisz mi na PW.
Czynnikiem decydującym w moim przypadku była cena. Za 1650zł żaden inny TV nie oferował takiej jakości obrazu, 200Hz, FHD. Przed chwilą oglądałem tenis na Polsat Sport HD i nie mogę narzekać. Na EuroSport HD oglądałem Tour De Pologne i aż się nie chciało odchodzić sprzed TV :)

Należy sobie też zadać pytanie, czy jak TV się zepsuje po 3-4 latach to czy nie będzie nam żal wydanych na niego pieniędzy. Sąsiad Toshibę musi naprawiać właśnie po ok. 4 latach, a była wtedy jednym z droższych modeli. Ktoś kupił Samsunga z wysokiej 7. serii i po kilku latach padła matryca i nie da się już nic z tym zrobić.

Podejrzewam, że jakbyś nie wybrał - będziesz zadowolony. Choć nie ukrywam, że każdy nowy posiadacz Thomsona jest mile widziany :p

P.S. Z tego co pamiętam to pod koniec lipca (takie info miałem z Thomsona - TCL) miały pokazać się nowsze modele np. 46FW5565. Kiki pewnie będzie miał więcej info - http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ezentacja-nowosci-smart-tv-na-2013-rok-3.html
 
Ostatnia edycja:

camelmk

New member
a mam jeszcze dwa pytania:
1) co to za opcja w konfiguracji R300 lub R301
2) czy wam tez filmy puszczane z nośnika zewnętrznego rozjeżdżają***się***z napisami, telewizor konwertuje sobie sam przy odtwarzaniu do jakiejś innego fps ??
 
Do góry