Thomson FU 6663

korabek

New member
To ja w takim razie nie widziałem telewizora z nierównomiernym podświetleniem matrycy. Bez urazy Kiki, ale nawet w przedstawionym przez Ciebie teście, na zdjęciach matrycy z napisem "deinterlace", widać nierównomierne podświetlenie. W tym ujęciu czerń też pozostawia b. wiele do życzenia.
 

korabek

New member
Akurat podświetlenie w testowanym modelu było w klasie cenowej naprawdę dobre. Wystarczy przy zakupie sprawdzić podświetlenie i nie ma żadnych problemów.
Że niby jak?! Nie rozumiem. Mam prosić sprzedawcę, aby kolejno rozpakował np. 10 kartonów z TV, montował na ścianie tudzież na stopie, przeprowadził wstępne ustawienia, abym mógł wybrać (lub nie) ten jeden jedyny. I najlepiej żebym przyszedł z własnym BD, płytą testową, Golden Sample. Wybacz Kiki, ale z pewnością nawet w Twoim sklepie nie jest to możliwe. Owszem, może się się zdażyć, że jeden egzemplarz na ileś tam jest "trafiony", ale telewizory trafiające do klienta powinny być sprawne w 100% i nie wymagające dodatkowej kalibracji. Takie niedoróbki dyskwalifikują produkt i producenta który aspiruje do miana jednego z liderów rynku, a którego poczynaniom wszyscy bacznie się przyglądają. Sformułowanie w podsumowaniu testu "wymaga kalibracji" jest przysłowiowym "gwoździem do trumny". Jeżeli inżynierowie z Thomsona nie wiedzą co to jest kolorymetr i gdzie można kupić - służę pomocą. Pikanterii sprawie dodaje znajdujący się wyżej post kolegi "jakon". To dopiero numer! Cytuję:
"Na ekranie mam muchę!!! Nie żartuję. Gdzieś pomiędzy matrycę a folię ochronną dostała się muszka. Taka malutka owocówka. Telewizor ma 50”, muszka jakieś 0,5 mm, a ja na całym ekranie tylko tą francę widzę. Czuję się jak w „Teście pilota Pirxa”. Ale to wkur......!!!
Telewizor pójdzie do reklamacji niestety. Mucha jest z lewej strony u góry i z tej samej strony przy niektórych programach mam takie wąziutkie białe paski na samym górnym brzegu. Wygląda na to że maskownica nie zakrywa brzegu matrycy. Możliwe że jest krzywo zamocowana i gdzieś tamtędy muszka mi wlazła."
Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników Thomsona.
Kiki obiecałeś test wersji 50".
Ahoj...
 

krzysiekj24

New member
Thomson 50 ponownie pojawił sie w ofercie selgrosa w promocji za 2950 czytając wasze za i przeciw nie wiem jaką podjąć decyzje czy można jeszcze liczyć z całą pewnością na poprawę softu tego TV na obecną chwilę? obawiam się że pewnego dnia po prostu nie będzie i się chciało poprawiać błędów i nie wystawią żadnych poprawek. Martwi mnie brak kursora gdyż chciałbym również podłączyć do niego mysz z klawiaturą bez kursora nie wyobrażam sobie tego.
Czy jest w podobnej cenie 50tka? mająca podobne "zalety"?
 

marx2

New member
Czy możecie mi napisać czy wersja 39 cali też ma okulary w zestawie i ile kosztuje w selgrosie (bo karty do tego sklepu nie posiadam)?
 

agmet

New member
Czy ktos moze poradzic mi odnosnie aktualizacji wersji oprogramowania w FU6663. Na stronie producenta jest napisane w instrukcji aktualizacji, że można zaktualizowac oprogramowanie tylko odpowiedni a wersją oprogramowania w zależności od tego jaka jest aktualnie zainstalowana. I tak jesli ja mam wersje v139 to podobno moge zaktualizaowac tylko wersja v142. Natomiast dostepna na stronie jest tylko v372. Czy ktos wie czy w taki przypadku powinienem aktualizowac? Npisali, ze moge uszkodzic TV i utracic gwarancje.
To cytat z instrukcji
"Ostrzegamy, żeaktualizującproduktnależyzastosowaćsię do niżejopisanychzasad. Upewnijsięjakajestaktualnawersjaoprogramowania i zaktualizujją do odpowiedniejwersji.Jeżelizostaniewybrananieodpowiedniawersjaluboprogramowaniezostaniezdegradowanie (zaktualizowane do niższejwersji), spowodujetouszkodzenietelewizoraco nie podlegagwarancji.
W raziewątpliwościskontaktujsię z naszym Call Center w celuuzyskaniapomocy.
Jeżeliobecneoprogramowanie w TVto V0XX, telewizormożebyćaktualizowanyoprogramowaniem V055
Jeżeliobecneoprogramowanie w TVto V1XX, telewizormożebyćaktualizowanyoprogramowaniem V142
Jeżeliobecneoprogramowanie w TVto V3xx, telewizormożebyćaktualizowanyoprogramowaniem V372 lub każdanowawersjawyższąniż V372"
Dzieki i pozdrawiam
 

agmet

New member
I jeszcze jedno . Nie moge dokonac aktualizacji poprzez internet bezpośrednio. Wyskakuje napis "nieudane logowanie". MIalem nadzieje ze poprzez aktualizacje online TV sam wybierzez ze strony odpowiednia wersje oprogramowania. Pozdrawiam
 

marx2

New member
Dzięki za info, a jak wygląda sprawa smużenia przy sporcie, i jak skalowanie kanałów słabszej jakości?
Jak z wygoda pilota, tzn czy dobrze łapie z dużej odległości, czy potrzebne funkcje są dostępne pod ręką (np zmiana formatu obrazu)?
Czy jest jakiś soft w android market do obsługi tego tv z telefonu lub tabletu?
Czy tv obsługuje hdmi cec czyli czy pilotem od tv poprzez hdmi będę mógł sterować innym urządzeniem podpiętym po hdmi?
 

Eklerson

New member
Od dzisiaj jestem właścicielem Thomsona 39FU663. Wszystko fajnie, ale chciałem zaktualizować oprogramowanie i tutaj zaczyna się problem. Próbowałem metodą na kabel tzn. podłączyłem Internet za pomocą kabla, podłączyłem pendrive'a, wchodzę w menu i wybieram odpowiednią opcję żeby zaktualizować oprogramowanie, w tym momencie pojawia się komunikat o błędnym logowaniu.
Próbowałem więc podstawowego sposobu na aktualizację czyli ściągnąłem najnowszy firmware ze strony thomsona, wrzuciłem go na pendrive'a, podłączyłem do tv w trybie czuwania, przytrzymuję 5-7 sekund przycisk POWER na Tv i według instrukcji w tym momencie powinna zacząć się aktualizacja, zamiast tego TV po prostu się włącza. Ktoś ma może jakieś rady?
I jeszcze jedno pytanie, przycisk POWER na TV sprawia że TV przechodzi w tryb czuwania/włącza się, a czy ten Thomson nie ma jakiejś metody na po prostu wyłączenie go(poza wyciągnięciem kabla z wtyczki)? Z góry dzięki za pomoc.
 

korabek

New member
marx2
Smużenie praktycznie nie występuje, skalowanie też jest ok. Mój pilot z odległości 2,5 - 3m działa bez zarzutu, ale jest mocno kierunkowy. Zabrakło na nim włącznika dźwięku przestrzennego. Dostępny jest dopiero w menu głównym w zakładce "dżwięk". Natomiast zupełnie nie rozumiem po co w telewizorze opcje dżwięku takie jak: Rock, Pop, Techno, Taneczna...? Przecież to nie jest amplituner! Lepiej, żeby zamiast tego było: Drama, Action, Sci-Fi...
Na pozostałe Twoje pytania nie znam odpowiedzi, bo nie kombinowałem w tym kierunku.

Eklerson
1) Jeżeli prawidłowo ściągnąłeś plik instalacyjny, włóż "pena" do gniazda USB oznaczonego nr 1. To jest gniazdo instalacyjne.
2) W TV przytrzymaj przycisk włącznika tak długo, aż czerwona dioda "stand-by" zacznie migać (3-7 sek.) W trakcie wgrywania ekran jest czarny.
3) Po zakończeniu aktualizacji (u mnie trwało to dłużej niż podane w instrukcji 3 min, bo ok. 15-20 min), TV samoczynnie się włączy.
MUSI SIĘ UDAĆ.
Ten TV nie wyłącznika zasilania. Najlepszym rozwiązaniem jest listwa z wyłącznikiem.
 
Ostatnia edycja:

Eklerson

New member
Korabek:
Na penie mam tylko plik upgrade_loadek.pkg. Podłączam go do tv gdy jest w trybie czuwania. Wtedy przytrzymuje przycisk power na tv ale telewizor po prostu się włącza, nie ma żadnego migotania diody itd.
 

Eklerson

New member
Zadziałało. Robiłem wszystko cały czas tak samo, aż w końcu zawołałem dziewczynę żeby przycisnęła włącznik za mnie i zadziałało... Dzięki za pomoc:)
Inna sprawa, że aktualizacja (z 370 na 372) jakichś zmian większych nie przyniosła chyba.
 

korabek

New member
Zadziałało. Robiłem wszystko cały czas tak samo, aż w końcu zawołałem dziewczynę żeby przycisnęła włącznik za mnie i zadziałało... Dzięki za pomoc:)
Inna sprawa, że aktualizacja (z 370 na 372) jakichś zmian większych nie przyniosła chyba.
No właśnie... Nawet nie chce im się opisać jakie zmiany wprowadzają nowe softy. Ech...
Najważniejsze, że zadziałało:smile:
 

Eklerson

New member
Zauważyłem jeszcze pewne dziwne rzeczy w widżecie youtube'a. Jestem zalogowany na swoje konto przez tv i przy niektórych filmach/teledyskach na YT pojawia się komunikat że video jest niedostępne, mimo że na komputerze normalnie mogę je oglądać. Jakaś blokada dla TV?
I przy do tej pory dwóch filmach na YT zauważyłem jakby problem z kodekami, dźwięk jest ale obrazu właściwie nie ma tylko pare kwadratów.
 

JacaOKS

New member
Mam problem z przeglądaniem stron internetowych. Strona ładnie się ładuje i wyświetla, a za chwilę pojawia się taki oto komunikat cyt. dosłownie: Nie można połączyć się portal internetowy aplikacji. Sprawdź połączenie z internetem.
Czy ktoś coś wie na ten temat?
 

Eklerson

New member
Czy komuś udało się jakoś ustawić w telewizorach z tej serii polskie litery w napisach do filmów? Przerobiłem napisy z txt na srt i dalej zamiast polskiej czcionki są dziwne znaczki. W teście Thomsona 39Fu6663 sprzed pół roku była wzmianka że podobno ma być aktualizacja która naprawi ten problem no ale chyba nic się nie zmieniło?

krzysiekj24:
Nie wiem jak z wersją 50calową, ale jeśli chodzi o tą którą mam czyli 39 za 2000zł to uważam że opłaca się bardzo, bo za dobrą cenę jest TV z aktywnym 3d do którego dołączone są 2 pary okularów a także adapter wi-fi, tv wyposażony w smart tv i naprawdę bardzo dobry obraz.
 
Ostatnia edycja:

JacaOKS

New member
Czy komuś udało się jakoś ustawić w telewizorach z tej serii polskie litery w napisach do filmów? Przerobiłem napisy z txt na srt i dalej zamiast polskiej czcionki są dziwne znaczki. W teście Thomsona 39Fu6663 sprzed pół roku była wzmianka że podobno ma być aktualizacja która naprawi ten problem no ale chyba nic się nie zmieniło?

krzysiekj24:
Nie wiem jak z wersją 50calową, ale jeśli chodzi o tą którą mam czyli 39 za 2000zł to uważam że opłaca się bardzo, bo za dobrą cenę jest TV z aktywnym 3d do którego dołączone są 2 pary okularów a także adapter wi-fi, tv wyposażony w smart tv i naprawdę bardzo dobry obraz.


Napisy najlepiej "wmuksować" sobie w obraz. Robię to programem MKVmerge GUI. operacja trwa od kilkudziesięciu sekund to kilku minut (długość filmu). Mam zainstalowany ostatni firmware. TV kupiony kilka dni temu. Niestety napisów nie poprawili. Z kolei usunęli Operę i Internet uruchamia się zielonym przyciskiem na pilocie. stąd tez problem, który opisałem wyżej ale jak na razie nikt mi nie pomógł.

Pozdrawiam!
 
Do góry