Thomson FU 6663

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W nocy serwerownia stała i nie mogłem nic zrobić. Będę kończył dopiero wieczorem - sorry ale to nie moja wina.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest już całość, ale czekam na wyjaśnienie jednego problemu z fabryki.
Ma być wyjaśnione w poniedziałek.


TV Thomson 39FU6663 - test otwarty. Dołączamy znów do liderów rynku.

1000033361_39_FU_6663a.jpg


Najpierw kilka słów wprowadzenia na temat firmy Thomson, która była jednym z liderów w produkcji i sprzedaży telewizorów na świecie, spadła bardzo w rankingu i teraz ponownie zgłasza aspiracje do grona liderów rynku.
Visual1.jpg

39FU6663

Ogólnie
Ponad 100 mln klientów na całym świecie zaufało dziś grupie TCL. W 2008 r. sprzedano na świecie ponad 15 mln telewizorów i prawie 14 mln telefonów komórkowych. Dynamiczny rozwój technologiczny pozwolił grupie TCL (właściciel marki Thomson) awansować w tym roku na piąte miejsce w liczbie sprzedanych telewizorów na świecie (5,9% rynku światowego).
TCL Corporation dumnie prze do przodu, czyli atakuje pozycje medalowe w telewizorach

Międzynarodowa grupa producentów elektroniki TCL Multimedia, notowana na giełdzie w Hongkongu (kod 1070), jest obecna w Europie pod marką Thomson i TCL, w Ameryce Północnej pod marką RCA i TCL oraz w Azji pod marką TCL i Rowa. Wśród produktów rozwijanych przez firmę są kamery cyfrowe, ramki fotograficzne oraz odtwarzacze DVD i Blu-ray.
http://www.thomsontv.pl/o-nas/grupa-tcl/historia
Visual2.jpg

39FU6663

Innowacyjne produkty dzięki wysokim kwalifikacjom w dziedzinie badań i rozwoju
Centrum badawczo-rozwojowe grupy TCL ma swoją bazę w Shenzhen, ale istnieje również wiele laboratoriów rozproszonych między Singapurem, Stanami Zjednoczonymi i Francją. Blisko 700 inżynierów poświęca swoją energię na tworzenie telewizorów jutra z płaskim ekranem, wykorzystując swoje wysokie kwalifikacje oraz najnowsze zdobycze technologiczne.
Firma TCL Multimedia poszerza gamę swoich produktów LCD, korzystając z wielkiego potencjału swojego działu badawczo-rozwojowego: do chwili obecnej złożono 1022 wnioski patentowe.

Integracja pionowa w celu zapewnienia najlepszej jakości za konkurencyjną cenę
Firma TCL Multimedia tylko w Chinach ma fabrykę produkującą elementy LCD, zdolną wyprodukować rocznie 3 mln telewizorów i 2 mln półproduktów LCD. Fabryka ta jest połączona z fabryką LCD założoną przez spółkę zarządzającą w imieniu grupy TCL Corporation, we współpracy z firmą Samsung.
usine.jpg


Światowa sieć dystrybucji

Sieć sprzedaży składa się z 4 regionalnych centrów biznesowych, zapewniających dystrybucję w 130 krajach na całym świecie:
carte-flux.jpg

Firma zaprezentowała nowe modele na targach CES w Las Vegas. Z targów których relację już Wam przedstawialiśmy :
Uwaga ,uwaga - nadchodzi . Firma TCL prezentuje swoje najnowsze modele na 2012r.

Z dużą uwagą śledzić będziemy powrót tej marki na rynek.
Z przyjemnością sprawdzamy jaki poziom obecnie prezentują produkty marki Thomson, a dalszej kolejności produkty firmy TCL.
008_P1430303.JPG

Telewizor wykonany jest starannie. Telewizor w technologii edge LED.

VisualBig.png
LED edge


Technologia LED Edge polega na tym, że białe emitujące światło diody (LEDS) niewidocznie "opasują" ekrany telewizorów LCD HD. Podświetlają one piksele, podwyższając szczegółowość i kontrast. Niepodświetlone piksele pozostają czarne, a podświetlone są jaśniejsze niż kiedykolwiek, dając naprawdę realistyczny kontrast i znakomitą jakość obrazu. A ponadto technologia ta pozwalana na znaczne zmniejszenie zużycia energii przez telewizor !

010_P1430305.JPG

Zgodnie z modą i trendem dopasowane są telewizory wyglądem.

VisualBig.jpg
Ultra-Narrow


To modernistyczne i proste wzornictwo doskonale wpasuje się do wnętrza Twojego domu dzięki swoim zminimalizowanym gabarytom.

011_P1430306.JPG

Ma bardzo cienką ramkę. Jak widać jest niewiele grubsza od ołówka.

017_P1430312.JPG

Z dobrego materiału.

009_P1430304.JPG

Matryca półmat.
cdn... w poniedziałek.
 

DarthArek

New member
50fu6663 za 2950.77

Od 6.11 w selgrosie promocja na ten tv w komplecie są 2 pary okularów.
Co do odbiornika wifi to katowicach w tych telewizorach co maja teraz na stanie jest, ale nie wiem czy podczas promocji będą sprzedawane te egzemplarze czy sprowadzą je bez wifi w komplecie.
 

japa1

New member
Cześć, właśnie się zastanawiam nad kupnem i gdyby ktoś z użytkowników opisał wrażenia to byłbym bardzo wdzięczny. Nie wiem tylko czy 50 cali to nie za dużo z 2,5 metra.
 

tomassek

New member
Witam,
Kupiłem ten wynalazek. Wrażenia naprawdę pozytywne. Cienki, ładnie świeci, zaskoczył mnie dźwięk - bardzo głośne głośniki, nie spodziewałem się takiej siły dźwięku.
Jednak, jeżeli się przyjżeć na czarnym tle podświetlenie nie jest zbyt idealne - widać jaśniejsze pola na ekranie przy rogach.

No i sprzęt ma jeden minus jak narazie :) Szukałem sobie o nim informacji i natknąłem się na info, że jest nowy firmware dodający nowe funkcje - faktycznie, jeden plik ok 70MB na wszystkich stronach Thomsona ten sam. końcówka 339, ja miałem 226 czy 266. W instrukcji zapowiedziane że w roku 2012 kilka aktualizacji będzie. No i zgodnie z instrukcją, pobrąłem plik, wgrałem na pendriva, podpiałem zamiast karty wifi, dokonałem update'u, czerwona lampka zamrugała jak miała zamrugać, telewizor sie uruchomił... i lipa... Ciemność widzę. Podświetlenie działa, dioda mruga po naciśnięciu pilota, da się wyłączyć i włączyć, lecz system zdechł.
No i tu wspomniana wada - nigdzie nic na ten temat nie ma. Żadnych starych plików z firmware, żadnych opisów resetu czy wskazówek jak podnieść TV. Szukając po forach trafiamy na routery Thomsona.

Znalazłem przypadkiem, że chyba producentem tego TV jest firma Skyworth, podobne modele to 50E66 i 55E66(3D), tu nawet na zdjęciach identyczne:

50E66
55E66(3D)

Fakt, że Thomson ma 3d w 50 calach - możliwe, że na stronie są nieaktualne dane. W każdym bądź razie, mój jest z naklejką Made in Poland, więc pewnie tam przygotowują a u nas składają jako Thomson.

Może ma ktoś jakis pomysł jak podnieść TV ?
------------------------------------------------------------------------------------

Poradziłem sobie, przy pomocy dobrej duszy z elektrody :)

Napiszę dla potomnych - podczas upgrade'u musiało się coś stać z product ID wskazującym typ matrycy, trzeba je nadać ręcznie:

1) włączamy tv
2) wklepujemy kod 062598 i wciskamy menu
3) następnie podajemy 3 cyfrowy kod od 000 do 999

- możliwe że kod jest na jakiejś naklejce z tyłu obudowy, mój tv wisiał przymocowany do ściany i ciężko było go wydłubać, więc metodą wprowadzania ręcznie po numerku okazało się że pasuje kod 032 w moim przypadku. Przyfarciło mi, bo to wprowadzanie długo trwa, po każdym kodzie tv się restartuje - doszedłbym pewnie do 100 i zrezygnował :).
 
Ostatnia edycja:

skyrim

New member
Mam pytania do użytkowników tego TV 50 FU6663.
1 Jak ten tv sprawuje się przy przełączaniu kanałów (szybko czy wolno)
2 Czy da się płynnie odtwarzać filmy 1080p mkv o dużym bitrate (pliki 10 - 15 GB)
3 Czy jest możliwość przejścia do określonej minuty filmu, bez długiego przewijania
4 Jak się sprawuje przy podłączeniu do komputera (czy działa płynnie np gry FPS bez smużenia, clouding, czytelność czcionek na pulpicie)
5 Czy po załadowaniu nowego firmware wszystko dobrze działa

I tak na koniec jak myślicie czy warto brać ten TV dla dodatkowych 4 cali. Czy też lepszym rozwiązaniem będzie np Philips 46PFL5507 lub podobny.
 
Do góry