sony hdv

viValdi

New member
Bez reklam
zgranie HD z HC3 - instrukcja

Ja korzystam z wersji trail Ulead VideoStudio 10 Plus ale procedura powinna byc podobna w Pinnacle:

- ustaw kamere w tryb Play/Edit
- wejdz do P-MENU:MENU:VCR HDV/DV
- tu ustaw HDV
- przejdz do P-MENU:MENU:i.LINK CONV
- tu ustaw OFF
- wyjdz z MENU
- podlacz kamere do PC przez i.Link
- na wizjerze w prawym górnym rogu wyswietli sie HDVin lub HDVout i.LINK

Kamera gotowa do zgrywania
- wystartuj program (u mnie Windows w tym miejscu proponuje uruchomienie programu przechwytującego ale mozna wystartowac bezposrenio)
- wybierz zródlo SONY HDV i format MPEG (tak jest w Ulead) i juz.

Z powodu slabosci mojego PC niestety sciagany material jest zlej jakosci i glownie sciagami format DV/AVI. W przyszlym tygodniu sprawdze na szybkim PC z 2 GB RAM jak sie sciaga HDV bo moze slaba jakosc sciaganego materialu jest spowodowana przez kamere ale nie sadze.
 

abca

New member
viValdi napisał:
Ja korzystam z wersji trail Ulead VideoStudio 10 Plus ale procedura powinna byc podobna w Pinnacle:

- ustaw kamere w tryb Play/Edit
- wejdz do P-MENU:MENU:VCR HDV/DV
- tu ustaw HDV
- przejdz do P-MENU:MENU:i.LINK CONV
- tu ustaw OFF
- wyjdz z MENU
- podlacz kamere do PC przez i.Link
- na wizjerze w prawym górnym rogu wyswietli sie HDVin lub HDVout i.LINK

Kamera gotowa do zgrywania
- wystartuj program (u mnie Windows w tym miejscu proponuje uruchomienie programu przechwytującego ale mozna wystartowac bezposrenio)
- wybierz zródlo SONY HDV i format MPEG (tak jest w Ulead) i juz.

Z powodu slabosci mojego PC niestety sciagany material jest zlej jakosci i glownie sciagami format DV/AVI. W przyszlym tygodniu sprawdze na szybkim PC z 2 GB RAM jak sie sciaga HDV bo moze slaba jakosc sciaganego materialu jest spowodowana przez kamere ale nie sadze.

Wszystko to wykonałem i nic.......
 

viValdi

New member
Bez reklam
Pinnacle Studio 10 Titanium Edition

Chyba wiem w czym problem.

Pinnacle wspiera HD w Titanium Edition a na stronie www możesz ściągnać traila tylko zwyklego Studio 10 który nie wspiera HD.
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/

Jeśli chcesz sprawdzić czy daje się załadowac HD to proponuje Ulead trail ( innych edytorów nie znam) - 135MB download. Na stronie Ulead możesz też ściągnąć bardziej zaawansowany program Media Cośtam ale ja go nie próbowałem.

Tu pytałem się o opinie, do dziś tylko jedna osoba zamieściła komentarz
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8499
 

abca

New member
viValdi napisał:
Chyba wiem w czym problem.

Pinnacle wspiera HD w Titanium Edition a na stronie www możesz ściągnać traila tylko zwyklego Studio 10 który nie wspiera HD.
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/

Jeśli chcesz sprawdzić czy daje się załadowac HD to proponuje Ulead trail ( innych edytorów nie znam) - 135MB download. Na stronie Ulead możesz też ściągnąć bardziej zaawansowany program Media Cośtam ale ja go nie próbowałem.

Tu pytałem się o opinie, do dziś tylko jedna osoba zamieściła komentarz
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8499

Mam to oprogramowanie i dalej komputer nie widzi HD z kamery HDR-HC3
za to DV....tak , wykonałem wszystkie opcje w kamerze i nic.
Mam Pinacla 10.6 , korzystam znawet 10.7 i nic...........!
XP najnowsze i nic................!
jestem .......................! lekko
 
Ostatnia edycja:

jarojaw

New member
abca napisał:
Mam to oprogramowanie i dalej komputer nie widzi HD z kamery HDR-HC3
za to DV....tak , wykonałem wszystkie opcje w kamerze i nic.
Mam Pinacla 10.6 , korzystam znawet 10.7 i nic...........!
XP najnowsze i nic................!
jestem .......................! lekko
Nie mam kamery HD ale mam Pinnacle 10.6
W preferencjach projektu jest wybór w jakim standardzie chcesz stworzyć projekt - sprawdź.Może to ci w czymś pomoże.
 

ipkiss

New member
Ogolnie w testach wychodzi przewaga HC3 nad SR1 - glownie spowodowane wyzszoscia kompresji HDV nad nowym formatem AVCHD. Czytalem chyba na www.camcorderinfo.com ze jest to spowodowane wyzszym bitratem: HC3 - 25Mbps a druga 12Mbps...

Poza tym spotkalem sie z opiniami ze SR1 dodaje sporo szumów
 

abca

New member
abca napisał:
Mam to oprogramowanie i dalej komputer nie widzi HD z kamery HDR-HC3
za to DV....tak , wykonałem wszystkie opcje w kamerze i nic.
Mam Pinacla 10.6 , korzystam znawet 10.7 i nic...........!
XP najnowsze i nic................!
jestem .......................! lekko

Po problemie wina była XP wgrałem II i wszystko działa.
Uzupełniłem Pinnacla 10,6 o Beta 10,7 super widzi HD i obrabia, można
będzie nagrywać na zwykłych płytkach 4,7GB i zwykłych nagrywarkach DVD w komputerach. Mieścić sie będzie 20 min filmu w HD.
Ale odtwarzać będzie można na komp. lub odtwarzaczu HD Pierwszy
taki ma sie pojawić 17 listopada w sprzedaży firmy Toshiba.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

abca

New member
RaAaF napisał:
Kolega zgrywa na dwuwarstwowe DVD i ma 40 min - to juz nie jest taka tragedia

WITAM
W Pinnaclu 10,6 nie ma jeszcze opcji nagrania na płykę /dopiero będzie / . Jakim programem to zgrywa na płytkę? w HD? odpisz..
Pozdrawiam
 

viValdi

New member
Bez reklam
W Pinnacle'u wykonujesz obraz dysku tzw. ISO Image a potem każda (?)program wypalający wczyta ten zbiór i wypali płytke - nawet darmowe takie jak DeepBurn czy ImgBurn (z obu korzystam).
Z płytkami DL może być gorzej - ja ich nie używam.
 
Ostatnia edycja:

belferek2004

New member
Hvr-a1e

Mam od tygodnia kamerke HVR-A1E - wkrótce wrzuce spostrzeżenia i link do filmiku z tej kamerki. Ogólne wrażenia pozytywne, jakość obrazu imponująca... szkoda tylko ze brak łącza HDMI
 

wojcias

New member
ipkiss napisał:
Ogolnie w testach wychodzi przewaga HC3 nad SR1 - glownie spowodowane wyzszoscia kompresji HDV nad nowym formatem AVCHD. Czytalem chyba na www.camcorderinfo.com ze jest to spowodowane wyzszym bitratem: HC3 - 25Mbps a druga 12Mbps...

Poza tym spotkalem sie z opiniami ze SR1 dodaje sporo szumów

Jak moze miec wiecej szumow jak to jest ten sam czujnik i ten sam obiektyw?

Na camcorder info skrytykuja wszystko co nie ma logo panasonica wiec czepijaja sie byleczego, a teraz kiedy panasonic wlasciwie nie ma konkurencujnej kamery HD wychodza juz z siebie. Jakosc obrazu jest taka sama a bitrate jest mniejszy z powodu wydajniejszej kopresji blizszej MPEG4 (a w HC3 jest stara MPEG2)
 

chiniec

New member
czołem chlopaki

nie jestem kumaty w parametrach kamerek wiec odrazu walne pytanko i moze ktos miły mi odpowie i pomoze:)

mam zamiar kupic sobie kamerke
na poczatku planowalem jvc GZ-MG505
na poczatku spodobal mi sie wyglad, a pozniej podniecilem sie duza pojemnoscia twardego dysku i dlugim zapisem nagran
no ale pozniej zaczalem obczajac inne zeby nie wywalic kasy w gorszy sprzet

teraz mysle nad [FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Sony HDR-SR1
w sklepie tez gosc sie nia podniecal wiec znow zaczalem szukac czy napewno tą kupic

no i tutaj sie dowiaduje ze być może SONY HDR-HC3 jest lepsza od SR1
[/SIZE][/FONT]wiem ze to glupie pytanie KTÓRA JEST LEPSZA, czy sr1 czy hc3 bo to zbyt ogólne ale ogolnei parametrowo moze ktos mi pomoze:)

i tak samo nie wiem czy formaty nagrań zarówno z sr1 jak i hc3 obsługuje adobe premiere 6.5 albo pro ?

wiem ze pytam po lamersku ale moze ktos cierpliwy mi pojasni po krótce o co chodzi:)

z góry dozgonna wdziecznosc !
pozdrawiam
Piotrek
 

wojcias

New member
chiniec napisał:
acha i jeszcze jedno
czy te kamerki dobrze zbieraja obraz w ciemniejszych pomieszczeniach?
chodzi mi o koncerty gdzie generalnie jest slabe oswietlenie

Co to znaczy dobrze? Dla kogos kto kreci kamera koncerty zawsze bee za slabe. Z drugiej strony czyjnik clearvid CMOS to zdecydowanie najlepszy czujnik na rynku. TYle ze wymagania HDV to jednak kilka razy wiecej punktow a jak wiecej punktow to mniejsze piksele a jak mniejsze piksele to wiecej szumow i tej fizyki sie nie przeskoczy. Starszy HC 90 jest czulszy na swiatlo.
Co do SR1 i HC3 to tak jakby porownac auto na gaz z takim samym autem z dizlem. Moznaby cala noc dykutowac przy kilku piwach co jest lepsze.
To ze n razie nie ma czym obrabiac jest sprawa marginalna bo to sie zmieni za kilka miesiecy. Dla mnie wada w HC3 jest to ze znow przybywa mi kasetek. Bedzie juz ze 200 szt w 5 systeach ; SVHS-C , Hi8 D-8 DV mam kolejny typ DV-HD. SR1 nie kupilem jednak z powodu strachu ze pad dysku to awaria niszczaca kilka godzin mterialu a padlo mi juz w zyciu sporo dyskow. Troche zmniejsza sie ten strach kiedy podrozesz z laptopem i bedzies regularnie zgrywal piliki na DVD. Zniszczenie kasetki wymaga dosc duzego wysilku.
 

viValdi

New member
Bez reklam
chiniec

nie sądzę żeby z postów jednoznacznie wynikało, że HC3 jest lepsza od SR1. Myślę, że jest więcej właścicieli kamer HC3 na tym formu i są oni aktywni :)

Przejściowym problemem kamery SR1 jest brak popularnych narzędzi do edycji. Zapytaj na stronach Adobe czy wspierają format AVC HD (to SR1); czy wspierają format HDV2 (to HC3). Odpowiedzi te dadzą wskazówkę co dziś można/warto kupić jeśli się myśli o HD od Sony.

Wg. mojej wiedzy (płytkiej, przyznaję) AVC HD nie jest wspierane przez Ulead ani Pinnacle'a. To się na pewno zmieni ale na razie nie wiemy kiedy. Jeśli nagrany przez ciebie koncert może poczekać kilka miesięcy na publikację to warto dalej analizować SR1 czy HC3. Jeśli chcesz publikować od razu to wybór jest prosty - Sony HC3 lub Canon HV10. Z tych dwóch kamer Sony lepiej sprawuje się przy gorszym oświetleniu. Canon zaś ma szybszy autofocus i jest mniejszy - ważna sprawa jeśli 'nieleglnie" nagrywasz koncert :D Jeśli zaś zawodowo chcesz nagrywać koncerty to pewnie powinieneś zainteresować się zupełnie inną klasą kamer.
 

chiniec

New member
ale sony hdr-sr1 oprócz w AVC HD mozna tez nagrywac w formacie mpeg co nie?
napewno material w tym formacie jest gorszy ale ten format juz jest chyba obslugiwany przez adobe premiere prawda?

nie no chodzi generalnie o nagrywanie koncertow normalnie niezawodowo:) legalnie bo to nie sa koncerty komercyjne jakies, no a pozniej o ich obróbkę

wiem ze zawsze mozna kupic cos lepszego, tylko niezawsze ma sie na to pieniazki:)

dlatego zastanawiam sie nad hdr-sr1 a nie nad innymi rakietami za kilkanascie tysiecy:)
a jak format nagrany ta kamera material w formacie mpeg nie jest az taki tragiczny to pewnie ja kupie i bede na tym dzialal i czekal az bedzie mozna obrabiac format AVC HD

czy srednie mam podejscie do tej sprawy hehe?:)
wielkie dzieki za odpowiedzi na moje pytania
bo przynajmniej dzieki Wam mam troszke wieksze rozeznanie i zastanawiam sie powazniej jeszcze nad tym
pozdrawiam
 
Do góry