sony hdv

Marcin_s

Member
HC1 ma wiecej mozliwosci manualnych plus pozwala na podpiecie mikrofonu - to powoduje jego wysoka cene. HC3 jest bardziej automatyczny. Lepszy od obydwu pod wzgledem pracy przy dobrym swietle jest canon HV10 ale przy gorszym Sony wygrywa.
Co do pierwszych testow kamer w AVCHD - to ostudzily moj zapal do tej technologii jak na razie. Pierwsze odstaja jakosciowo od HDV na niekozysc
 

jacek9954

New member
musti napisał:
Model HDR-HC1 przeszedł do historii. Nie jest już produkowany, co nie znaczy, że go gdzieś nie znajdziesz...
Z tanich HDV został tylko HC3, no i na dniach mają być w sklepach AVCHD.
HC3 w zupełności zaspokoi wymagania amatora. "Profesjonalista" weselny z małym budżetem raczej powinien pomyśleć o HC1 - jest większa i budzi zaufanie klienta ;)
Nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem HC-1 w sklepie. Masz rację nie mam zamiaru robić konkuręcji dla hollywood choć wesela także nie planuję w najbliższej przyszłości nakręcić. Prosiłem o jakieś konkrety a nie sarkazm. Nie wie również czy się dobrze rozumiemy co do tego budżetu bo choć mieszkam w Wielkiej Brytanii to wydatek Ł1000 nie należy do kieszonkowych a co dopiero w polskiej rzeczywistości. Co do wielkości o której mówisz to właśnie na tym forum ktoś podał link na opis i poczytano to za wadę HC-3 ponieważ jest zbyt lekka i "amator weselny" może mić trudności ze stabilnym utrzymaniem sprzętu. Przykro mi ale jestem bliższy jednak myśleniu Marcina_s. PS. AVCHD już są!!
 

RaAaF

New member
Przymierzałem się do HC - 1 i jednak kupiłem HC-3
Powody :
1- Dostępność obudowy do nurkowania (5m ale zawsze coś)
2- rozmiar (mimo wszystko)
3- pierścień manualny w HC-1 uruchamia silnik elektryczny co nie daje 100% dokładności i nie jest do końca rozwiązaniem manualnym.
4- brak w HC-1 wyjścia HDMI
5- cena (HC-3 kupiłem za 4,7tyś)
6- kupiłem Sony bo innych kamer realizujących materiał w HD wtedy jeszcze nie było na rynku.
7. HC-3 jest nowsza i co za tym idzie, ma lepsze parametry dla marnego oświetlenia.(ująłem to tak bo już nie do końca pamiętam, ale chyba jest w niej nowszy przetwornik)

Mankamenty HC-3

1 Wymaga olbrzymiej uwagi podczas kręcenia, ponieważ stabilizacja jest niewystarczająca.
Mam wrażenie ze ma to związek z rozdzielczością HD. Nie wiem czy nie zastosowano rozwiązania, które sprawdzało sie podczas realizacji w DV w innych kamerach a które to rozwiązanie nie radzi sobie już z materiałem HD lub traci na skuteczności ......ale mogę się mylic bo nie jestem ekspertem .
2 - Marniutka bateria w zestawie
3- pokrętło do regulacji manualnej jest małe i śliskie co powoduje że nie do końca wiemy co się dzieje podczas regulacji. Ma to również wpływ na stabilność obrazu (nie polecam dużych przybliżeń).

Zalet nie będę wymieniał bo nie ma potrzeby ale dodam tylko że dla mnie olbrzymią zaletą jest możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat. Niestety nie obejmuje to obudowy SPK bo jest ona sprzedawana jako akcesoria.
P.S. Ciągle nie mam czasu by zamieścić fragmenty mojej radosnej twórczości ale mam nadzieje że w końcu mi się to uda.
 
Ostatnia edycja:

Marcin_s

Member
RaAaF napisał:
Przymierzałem się do HC - 1 i jednak kupiłem HC-3
Powody :
1- Dostępność obudowy do nurkowania (5m ale zawsze coś)
2- rozmiar (mimo wszystko)
3- pierścień manualny w HC-1 uruchamia silnik elektryczny co nie daje 100% dokładności i nie jest do końca rozwiązaniem manualnym.
4- brak w HC-1 wyjścia HDMI
5- cena (HC-3 kupiłem za 4,7tyś)
6- kupiłem Sony bo innych kamer realizujących materiał w HD wtedy jeszcze nie było na rynku.
7. HC-3 jest nowsza i co za tym idzie, ma lepsze parametry dla marnego oświetlenia.(ująłem to tak bo już nie do końca pamiętam, ale chyba jest w niej nowszy przetwornik)

Mankamenty HC-3

1 Wymaga olbrzymiej uwagi podczas kręcenia, ponieważ stabilizacja jest niewystarczająca.
Mam wrażenie ze ma to związek z rozdzielczością HD. Nie wiem czy nie zastosowano rozwiązania, które sprawdzało sie podczas realizacji w DV w innych kamerach a które to rozwiązanie nie radzi sobie już z materiałem HD lub traci na skuteczności ......ale mogę się mylic bo nie jestem ekspertem .
2 - Marniutka bateria w zestawie
3- pokrętło do regulacji manualnej jest małe i śliskie co powoduje że nie do końca wiemy co się dzieje podczas regulacji. Ma to również wpływ na stabilność obrazu (nie polecam dużych przybliżeń).

Zalet nie będę wymieniał bo nie ma potrzeby ale dodam tylko że dla mnie olbrzymią zaletą jest możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat. Niestety nie obejmuje to obudowy SPK bo jest ona sprzedawana jako akcesoria.
P.S. Ciągle nie mam czasu by zamieścić fragmenty mojej radosnej twórczości ale mam nadzieje że w końcu mi się to uda.
To co opisujesz to mankamenty stabilizatora elektronicznego - powoduje on stabilizacje kosztem rozmazania obrazu. O ile przy SD jest to zauwazalny ale niezbyt irytujacy problem to w przypadku HD moze rzeczywiscie byc baardzo problematyczne. Dotyczy wiec zarowno HC1 jak i HC3 - recepta - statyw lub chociaz monopod przy pracy z zoomem.

Canon HV10 ma stailizator optyczny pozbawiony tej wady ale ma kilka innych mankamentow.
 

RaAaF

New member
Marcin_s napisał:
T Dotyczy wiec zarowno HC1 jak i HC3 - recepta - statyw lub chociaz monopod przy pracy z zoomem.

1 Co to takiego ten monopod ???
2 Poszukuje juz od paru tygodni teleskopowego statywu zrobionego jak antena teleskopowa np. w samochodzie który bedzie miał naprawdę niewielkie rozmiary. Widziałem taki u Japończyka bedąc w Plitwicach i nigdy więcej :(
Jeden znalazłem chyba podobny ale niestety sie rozjechał podczas prezentacji :)
 

RaAaF

New member
mankamenty HC 3

Jest jeszcze jedna denerwująca sprawa.

Mianowicie podczas odtwarzania materiału z taśmy ,przy zmianie ujecia następuje zatrzymanie obrazu i nie wiem dlaczego tak sie dzieje ...
Nie jest tak zawsze i nie doszedłem jeszcze do tego co to powoduje.
Niekiedy ujecia zmieniają sie jak po montażu a niekiedy jest sekundowa stopklatka ujecia które sie konczy....
Czy to jest wada kamery ????
może miec znaczenie to że po skończonym ujęciu wyłączam całkiem kamerę ??? (oszczędzanie prądu ) (pisząc posta mi to przyszło do głowy - sprawdzę)
Wiem że jak zmontuję materiał to sprawa nie ma żadnego znaczenia ale oglądanie w oryginale mnie drażni z tego powodu.
 

jacek9954

New member
Wielkie dzięki za wyjaśnienie tematu. Nie liczyłem na to że będzie tak obszerny. A czy jest może ktoś na tym forum kto trzymał te dwie kamery w ręku i pracował nimi. Chciałbym poznać jeszcze wrażenia podczas pracy (wygoda, dostępność podstawowych funkcji, itp.) od kogoś kto ma takie porównanie.
 

Marcin_s

Member
RaAaF napisał:
1 Co to takiego ten monopod ???
2 Poszukuje juz od paru tygodni teleskopowego statywu zrobionego jak antena teleskopowa np. w samochodzie który bedzie miał naprawdę niewielkie rozmiary. Widziałem taki u Japończyka bedąc w Plitwicach i nigdy więcej :(
Jeden znalazłem chyba podobny ale niestety sie rozjechał podczas prezentacji :)
"statyw" na jednej nodze
 

RaAaF

New member
jacek9954 napisał:
Wielkie dzięki za wyjaśnienie tematu. Nie liczyłem na to że będzie tak obszerny. A czy jest może ktoś na tym forum kto trzymał te dwie kamery w ręku i pracował nimi. Chciałbym poznać jeszcze wrażenia podczas pracy (wygoda, dostępność podstawowych funkcji, itp.) od kogoś kto ma takie porównanie.

Porównania oczywiście nie mam bo jestem tylko zjadaczem elektroniki.
Co do zalet to musze wymienic jedna i mysle że ważną. HC3 posiada automatyczną "zaślepke" :) obiektywu i nie trzeba pamiętac by zdjąc klapke.
Jak dla mnie bomba- nic ne dynda. To chyba coś, co wyróżnia ten model spośród innych kamer.
 

jacek9954

New member
Co do pierwszych testow kamer w AVCHD - to ostudzily moj zapal do tej technologii jak na razie. Pierwsze odstaja jakosciowo od HDV na niekozysc[/quote]

Czy masz jakieś bliższe informacje na ten temat? bo przeglądam też HDR-SR1
 

jacek.ok

New member
HC 3 z USA

Mam mozliwosc zakupu HC3 w USA w bardzo atrakcyjnej cenie. Wiem, ze materual w HDV nie podlega podzialowi miedzy Pal a NTSC. Ale jak jest z przelaczaniem na DV w tej kamerce. Powiedzmy, ze chce material nagrany na HDV zgrac na DVD na stacjonarna nagrywarke jako DV czy jest mozliwosc wyboru pomiedzy sygnalem wyjsciowym PAL a NTSC czy kamerka z USA bedzie miala wylacznie NTSC w tym modelu i da sie to zmienic wylacznie poprzez soft komputerowy?
 

RaAaF

New member
W menu kamery nie ma nic takiego - chyba że się pojawi po podłączeniu ilink...
Jest ustawinie 1080i/Dv podcas nagrywania ale to już pewnie wiesz. Co do systamu (pal /ntsc)nic nie znalałem w menu kamer.
Ja mam wsio na razie na tasmach i czekam na laserek niebieski , i chyba jeszcze sporo poczekam.
 

panjacek

New member
Jedno jest pewne, klip HDV nagrany z częstotliwością 60 Hz będzie miał doskonałą jakość i nie będzie migotał podczas odtwarzania. NTSC jest pierwotny w stosunku do PAL, więc nie polecam ani nagrywania ani też konwersji do tego systemu. W wielu programach komputerowych można zamienić HDV 60i na DV PAL chociaż nie jest to zalecane z uwagi na utratę jakości.
Sam bym chciał mieć kamerę, która rejestruje HDV 60i.
Pewne jest również że będą kłopoty z udostępnianiem materiału HDV 60i innym.

Pozdrawiam
 

RaAaF

New member
panjacek napisał:
Jedno jest pewne, klip HDV nagrany z częstotliwością 60 Hz będzie miał doskonałą jakość i nie będzie migotał podczas odtwarzania. NTSC jest pierwotny w stosunku do PAL, więc nie polecam ani nagrywania ani też konwersji do tego systemu. W wielu programach komputerowych można zamienić HDV 60i na DV PAL chociaż nie jest to zalecane z uwagi na utratę jakości.
Sam bym chciał mieć kamerę, która rejestruje HDV 60i.
Pewne jest również że będą kłopoty z udostępnianiem materiału HDV 60i innym.

Pozdrawiam

Co masz na mysli pisząc HDV -60i ?
Sony hc-3 rejestruje 1080i- czyli full HD. Mozna zrobic z tego Dv ale jakość jest wyraźnie gorsza. Materiał DV dtwarzany z dvd jest nadal niezły bo kamera ta ma całkiem dobre parametry. obraz HD jest to coś zupełnie innego i nie polecam przerabiac go na cokolwiek.


Co miałeś na mysli pisząc HDV - 60i bo nie wiem o co chodzi ??

Odnosnie tej okazyjnej ceny to jaka ona jest ?
Czy to nowa kamera ?
Ja płaciłem w skalepie w Polsce 4,7tyś złw lipcu, dokupiłem gwrancje na 5 lat.
Jak masz wejścia za możem to polecam obudowe SPK-HCB do nurkowania - sa dwa rodzaje do 3 i do 5 m . Jest chyba też wersja 7 m głębokości.
Tu kosztuje między 800 a 1000zł do 5 m.
 

panjacek

New member
Specyfikacja formatu HDV jest dosyć szeroka. 1080i z częstotliwością zapisu pól 50 i 60 Hz, oraz 720p z częstotliwością zapisu ramek 25 i 30 Hz. Zazwyczaj jest tak że jeśli do kamery rejestrującej w formacie HDV przyklejony jest format DV PAL, to rejestruje ona z częstotliwością 50 Hz a jeśli DV NTSC to rejestruje z częstotliwością 60 Hz. Nie jest to jednak regułą. Kamera Sony Z-1 rejestruje z częstotliwością 50 i 60 Hz. Przełącza się to przełącznikiem.
Formatu HDV nie powinno się nazywać Full HD. Full HD to 1920x1080 pikseli a HDV to 1440x1080 pikseli z proporcję boków piksela 1,333:1. Jak z tego widać w linii brakuje 480 próbek
Przed zakupem kamery HDV myślałem że będę rejestrował w formacie HDV i konwerterował do DV. Jednak szkoda tak dobrej jakości zamieniać na DV i właściwie już o tym formacie zapomniałem.
Jeśli chcę udostępnić klipy innym, to przeprowadzam konwersję do WMV HD. Jakość jest znakomita i można to odtworzyć na komputerze lub na niektórych odtwarzaczach DVD, które obsługują format WMV HD.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
Ja tak w tym głąboko jednak nie siedzę- jednak na sony hc-3 widnieje naklejka "Full HD".
Co do reszty to cały materiał mam jak na razie na taśmach i czeka on na lepszy komputer :( no i laser który to nagra na trwalszy nośnik po mntażu.
Zaskoczyła mnie nieco informacja o odtwarzaczach DVD które to potrafia emitować w HD.
 

abca

New member
Problem z HD

Witam
Kupiłem kamerę Sony HDR-HC3, Studio Pinnacle 10.6 Plus z HD, podłączyłem do komputera i..... DV działa a HD komputer nie widzi. Co mam zrobić?
Jedni zwalają na drugich a na dodatek powiedzieli że to wina XP. Sprawdzałem na innych komputerach....to samo
Proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
abca napisał:
Witam
Kupiłem kamerę Sony HDR-HC3, Studio Pinnacle 10.6 Plus z HD, podłączyłem do komputera i..... DV działa a HD komputer nie widzi. Co mam zrobić?
Jedni zwalają na drugich a na dodatek powiedzieli że to wina XP. Sprawdzałem na innych komputerach....to samo
Proszę o pomoc

Napisz co dokładnie zrobiłeś . Nie powinno byc z tym kłopotu.
Napisałeś że ją podłączyłeś - materiał jest na twardym dysku ??
Obraz HD z kamery otrzymasz tylko po podłączeniu jej gniazdem HDMI do odbiornika z HDMI lub DVI.
 
Do góry