sony hdv

lukas

New member
Jaka w takim razie byłaby najlepsza opcja - dla chcącego nagrać coś w 1080i ,format 16:9 , czas nagrania minimum 60 min , wypalić płytę .
Oczywiście przy braku odpowiednio mocnego peceta.
Czy kamera + nagrywarka z twardym załatwi sprawę , jeżeli tak to jaki zestaw ?

pozdr.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Moja sugestia to HC7 i następujący workflow:
- nagrywasz wszystko w HDV, 60 min na jedną taśmę
- na dysk do komputera zrzucasz nagranie z konwersją w locie (w kamerze jest taka opcja) do standardowego materiału DV
- montujesz ten materiał w jakimkolwiek edytorze (nawet WMM) i nagrywasz DVD
- kasetkę odkładasz na półkę (jeśli warta jest archiwizacji)

Przy takim podejściu moc obliczeniowa PC nie jest taka krytyczna a uzyskasz taki efekt jak chcesz.

Oczywiście ten workflow można dowolnie komplikować np. zgrywając HDV, edytując HDV, renderując do DVD i archiwizując materiał po edycji spowrotem na tasiemkę.
 

lukas

New member
viValdi napisał:
Moja sugestia to HC7 i następujący workflow:
- nagrywasz wszystko w HDV, 60 min na jedną taśmę

Ponieważ temat kina domowego dla siebie narazie zamknąłem (TV LCD F.S 32'' , n-ka , S52 , STR-DG700 , Koda )to z uporem ,,maniaka HD,, (zresztą myślę że jest NAS tu wielu) wracam do tego tematu i postanowiłem skorzystać z tej sugesti - kupić HC7 i nagrywać na ,,tasiemkach,, czekając na pojawienie się ,,normalnego,, recordera HD , póki co składać kasetki (tak jak kiedyś VHS).
Zawsze będę mógł je odtworzyć na TV HD korzystając z kamery.Tym bardziej że będą to nagrania prywatne bez ,wstawek, .

pozdr. dla WSZYSTIKCH ,, HD-M ,,:)
 

wojcias

New member
viValdi napisał:
Moja sugestia to HC7 i następujący workflow:
- nagrywasz wszystko w HDV, 60 min na jedną taśmę
- na dysk do komputera zrzucasz nagranie z konwersją w locie (w kamerze jest taka opcja) do standardowego materiału DV
- montujesz ten materiał w jakimkolwiek edytorze (nawet WMM) i nagrywasz DVD
- kasetkę odkładasz na półkę (jeśli warta jest archiwizacji)

Przy takim podejściu moc obliczeniowa PC nie jest taka krytyczna a uzyskasz taki efekt jak chcesz.

Oczywiście ten workflow można dowolnie komplikować np. zgrywając HDV, edytując HDV, renderując do DVD i archiwizując materiał po edycji spowrotem na tasiemkę.


Nie polecam takiego rozwiazania. Zauwazylem "dziwne" zachowanie obrazu z HC3 puszczonej przez konwerter do DV. "Dziwne" tzn takie plywanie nieokreslone tla i w czasie ruchu. Material tak zrobiony jest gorszy niz material nagrany kamera DV. Mysle ze spowodowane jest to bezsensowna kompresja do MPEG2 (ktora mimo wszystko nie nadaje sie do ruchomych celow) a potem rekompresja do DV.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Nie zauważyłem takiego zjawiska - "pływanie tła". Przed chwilą skończyłem film 1h10m konwertując w locie do DV materiał HDV. Wszystko ładnie się udało i DVD gra bardzo dobrze na standardowym telewizorze.
 

wojcias

New member
viValdi napisał:
Nie zauważyłem takiego zjawiska - "pływanie tła". Przed chwilą skończyłem film 1h10m konwertując w locie do DV materiał HDV. Wszystko ładnie się udało i DVD gra bardzo dobrze na standardowym telewizorze.

Zrobielem kilka prob nagrywajac z reki kamera HC3 oraz HC90 potem nagrywajac to na nagrywarke LG w najlepszym trybie HQ uzywajac kabla FW - kilka razy ogladalem dokladnie na Plazmie 42" i takie nieokreslone wrazenie takiej stroboskopnosci tla w materiale z HC3. Mysle ze gdybym wiedzial ze material bede tylko ogladal w DV zostalbym przy HC90 bo ona jakos bardziej mi sie podoaba na TV oraz nie ma wad krecenia w MPEG2 tzn klikniecie przycisku STOP powoduje STOP a w HC3 klikniecie przycisku stop powoduje jedynie wyslanie sygnalu zakonczenia ale kamera musi jeszcze skonczyc cykl kodowania MPEG i czasem filmuje jeszcze jakies 3/4 sek co powodowalo ze mialem dosc sporu ujec zakonczonych filmowaniem ziemi bo przyzwyczailem sie ze stop oznacza zrzucenie kamery z obiektu filmowanego. Nie jest to jednak wada HC3 ale MPEG2 ktory kompresuje sekwencje czasowa a nie kazda klatke jak w DV i mozna zatrzymac w dowolnym momencie. Kiedy jednak wlacze tryb HDV i puszcze ten sam material przez lacze HDMI wszyscy wymiekaja roznica klas w materiale z HC3 w stos do materialu DV z HC90.
 

Mistrz Koala

New member
wojcias napisał:
"Dziwne" tzn takie plywanie nieokreslone tla i w czasie ruchu.
Czy to pływanie nie jest spowodowane cyfrowym stabilizatorem obrazu ?
Miałem kilka razy takie "pływanie" w kamerze JVC GR-DVL9500E o ile dobrze zapamietalem symbol bo to dawno było.
Kamera ta miała cyfrowy stabilizator obrazu który czasami głupial i nawet na nieruchomych scenach obraz chodził na boki, w góre i dół - znaczy pływał.

No chyba że w HC3 owo pływanie objawia sie tylko przykonwersji w dół czyli z HDV do DV. No wtedy to nie wiem co może byc przyczyną.
 

wojcias

New member
hdv a DV

Mistrz Koala napisał:
Czy to pływanie nie jest spowodowane cyfrowym stabilizatorem obrazu ?
Miałem kilka razy takie "pływanie" w kamerze JVC GR-DVL9500E o ile dobrze zapamietalem symbol bo to dawno było.
Kamera ta miała cyfrowy stabilizator obrazu który czasami głupial i nawet na nieruchomych scenach obraz chodził na boki, w góre i dół - znaczy pływał.

No chyba że w HC3 owo pływanie objawia sie tylko przykonwersji w dół czyli z HDV do DV. No wtedy to nie wiem co może byc przyczyną.

Na pewno nie jest to spowodowane stabilizatorem bo plywa samo tlo a obiekt w pierwszym planie jest OK. jestem prawie pewien ze to artefakty zwiazane z kompresja MPEG2 ktora generalnie nie lbi rch kamera. Jesli chodzi o HDV to nie ma inej opcji jak MPEG2 ale ale jestem pewien ze kompresja DV jest znacznie mniej szkodliwa dla obrazu dlatego jesli ktos chce pozostac przy standardowym DVD niech sie nie pakje w HDV. Mysle ze kompresja w DV ma lepsza jakosc niz kompresja MPEG2 potem rekompresowana i znow kompresowana do DV (nawet jesli startje z wyzszego plapy jakim jest HD) a tak dzieje sie przy przejsci z HDV na DV. Dodatkowo traci sie oczywiscie wczesniej wymienione plsy DV jak kod czasowy (oczywiscie kod czasowy nagrywa sie przy konwersji do DV ale nie ma on nic wspolnego z kodem ktory nagrywa sie w czasie nakrecania material w DV. No i te irytjace krecenie do skonczenia sekwencji ramek a nie do przycisniecia KONIEC. Start kamery HC3 tez jest o te irytjace kilka seknd pozniej niz start kamery HC90.
Pisze uczciwie jak jest choc zeby bylo jasne - obraz na mojej plazmie pszczany z kamery (na razie niestety jedyna mozliwosc) w porownani do HC90 jest taka jak jakosc obrazu na rbinie (co mlodsi jak nie wiedza co to rbin moga zapytac rodzicow) i na sony. No moze przesadzilem bo rubin mial jakos oscyloskopu a HC90 to swietna kamera.
 

Mistrz Koala

New member
wojcias napisał:
plywa samo tlo a obiekt w pierwszym planie jest OK.
Czy chcesz mi powiedziec że kodek lub program w kamerze konwertujący z HDV do DV odróżniają tło od obiektu ??
Nie tylko odróżniają ale tez traktuja je w inny sposób ?

Czegos tu nie kapuje.....
Może po prostu trzeba to zobaczyć na własne oczy :shock:
 

RaAaF

New member
akumulatory

Szukam kogoś kto ma działający zamiennik akumulatora do sony HC-3. (NP-FP90).
Jeżeli tak ,to proszę o podanie producenta lub dystrybutora .
Wiem że nie wszystkie działają jak należy.
 

pawelloboos

New member
Pomocy!!

Czesc!

Potrzebuje pomocy podajcie mi opinie na temat SONY 25-10.
To jest telewizor LCD i niewiem czy go kupic.
:confused::cry::confused:
Prosze pocieszce mnie!!
 

RaAaF

New member
aku

Zakupiłem Energizer u nie koniecznie idiotów.
Działa ok. Nie sprawdzałem czasu działania dokładnie ale wyświetla 220-240 min i chyba to jest prawda. Cena 300zł ("np-fp90")
Tak gwoli informacji.
Pozdrawiam forumowiczów !!!
 

RaAaF

New member
aku

RyEk napisał:
Za "troche mniej markowe" bys mial za ta cene 3szt :)


Widziałem na allegro- jednak nie ma najmniejszej gwarancji że zadziałają a juz w ogóle nie wiadomo czy będą obsługiwać funkcję infolitium...
Mają w większości wypadków inne napięcie niż oryginał. Często też mają tzw. efekt pamięci.
Większość nie współpracuje z kamerami wyprodkowanymi po 2005 roku.
Dlaczego nikt sie nie odezwał jak pytałem co dokładnie kupić i jakiej firmy ??
W związku z powyższym zakupiłem może nie najtańszy produkt lecz działający.
Dodam jeszcze że 50% ceny oryginału do mnie przemawia. Jeżeli coś kosztuje poniżej 20% ceny oryginału to zaczynam się robić nadwrażliwy.
Oczekuję na wrażenia z działania bateri typu np-fp90 zakupionych za 100zł i mniej. Sam chętnie dokupię jeszcze jedną jak będzie w takiej cenie.
 

RyEk

New member
Mam HC42 wiec produkowany w 2004 oraz 2 zamienniki Premium Gold
W czasie gdy byla u mnie kuzynka ze swoja HC37 sprawdzalem i tylko jedna (ta nowsza) bateria chodzila - pewnie producent t.j. Premium Gold pozniej (druga baterie zakupilem rok po pierwszej) wyposcil baterie co chodza z nowszymi kamerami.
Oba zamienniki w.w. producenta posiadaja InfoLithum
W razie watpliwosci zawsze mozna zadzwonic do sklepu i zapytac sie jak sie ma sprawa kamer po 2005 roku wyprodukowanych.

Innych zamiennikow innych firm nie probowalem poniewaz kupilem druga kamere i przestalem inwestowac w stara.
Efekt pamieci jakikolwiek to bylby producent zawsze wystapi w wiekszym badz mniejszym stopniu. Zapewne Energizery beda trzymac dlugo swoja pojemnosc.
Po 2 latach moj pierwszy zamiennik laduje sie do ok 70% swojej pojemnosci a dawalem za niego 80zl. Wytrzymuje teraz kolo 3h.
 

RaAaF

New member
RyEk napisał:
Mam HC42 wiec produkowany w 2004 oraz 2 zamienniki Premium Gold
W czasie gdy byla u mnie kuzynka ze swoja HC37 sprawdzalem i tylko jedna (ta nowsza) bateria chodzila - pewnie producent t.j. Premium Gold pozniej (druga baterie zakupilem rok po pierwszej) wyposcil baterie co chodza z nowszymi kamerami.
Oba zamienniki w.w. producenta posiadaja InfoLithum
W razie watpliwosci zawsze mozna zadzwonic do sklepu i zapytac sie jak sie ma sprawa kamer po 2005 roku wyprodukowanych.

Innych zamiennikow innych firm nie probowalem poniewaz kupilem druga kamere i przestalem inwestowac w stara.
Efekt pamieci jakikolwiek to bylby producent zawsze wystapi w wiekszym badz mniejszym stopniu. Zapewne Energizery beda trzymac dlugo swoja pojemnosc.
Po 2 latach moj pierwszy zamiennik laduje sie do ok 70% swojej pojemnosci a dawalem za niego 80zl. Wytrzymuje teraz kolo 3h.


Reasumując, nadal brak potwierdzonych informacji na temat zamiennika do Sony HC-3(rocznik 2006) NP-FP90 w cenie poniżej 300zł.
Pozdrawiam.
 
Do góry