sony hdv

Marcin_s

Member
RaAaF napisał:
Jestem parę dni pozakupie Sony HDR HC-3!!!!
Pofilmowałem, ponagrywałem , wróciłem do domu i .....zdębiałem!!!
Za żadne skarby nie kupiłbym bym już kamery która nie rejestruje w formacie HD!!!!
REWELACJA- polecam każdemu.
Nawet jeżeli jest wadą kłopotliwość jaką niesie ze sobą ten format (obróbka), to oglądanie tego co się nakręciło w formacie HD daje olbrzymia przyjemnośc i zapiera dech, nawet beż montażu !!!
Nakręciłem parę ujęć które do złudzenia przypominają obrazy emitowane w sklepowych reklamówkach HD.
Jestem niezmiernie zadowolony.....
Zamówiłem jeszcze obudowę wodoszczelną, po tym jak zobaczyłem jakośc nakręconego materiału.
Jedyny kłopot to to że nie mam na czym tego montowac ale z tym się nie pali. Poczekam.
Większości żeczy o tej kamerce jeszcze nie wiem ( brak czasu ) i kręciłem na zwyłych nastawach bez kombinacji. Nie ma sie do czego przyczepić z punktu widzenia wymagającego amatora. Szkoda tylko że nie rejestruje dżwieku 5:1, mam jednak ndzieje że można dokupic będzie mikrofon który to umożliwi (pewności nie mam).
Jest jednak jedna wada :)
Mianowicie kamera ma polskie menu i instrukcje w języku polskim która o ironio odnosi sie tylko i wyłącznie do menu kamery w jezyku angielskim. Screeny z wyświetlacza kamery są w instrukcji zamieszczone w języku angielskim .
Poza tym bajka.

Może powinienem to zamieścić gdzieś indziej ....
jak tak to prosze mnie poprawic .
zazdroscimy,zazdroscimy. Jednoczesnie bardzo milo ze jestes zadowolony z zakupu. Przy HC1 i HC3 odeszla mi chec na kupowanie panasonicow z 3ccd. Kreca ladnie ale przy HDV nie maja polotu jesli idzie o szczegoly i kolory. J
 

RaAaF

New member
Hc-3

Uważam że jeżeli ktos nie jest profesjonalita a ma zamiar kupić kamere w niedalekiej przyszłości i nie decyduje sie na wydanie sporej jakby nie było kwoty to powinien poczekac na wysyp kamer HD. Jakośc jest powalająca-nie spodziewałem się naprawdę.
Co do HC-3 to muszę dodać jeszcze tylko tyle że jest bardzo starannie wykonana a to duży plus.
Szczególne podziekowania dla przedmówcy , który na priv bardzo mi pomógł i udzielił paru fachowych wskazówek, rozjaśniając moje całkowicie mgliste pojęcie na temat technologii HD. Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

-=PFR=-

New member
andy95 napisał:
]

Z dotychczasowych doswiadczen zdazylo mi sie kilka drop-ow czego nie doswiadczylem ani wczesniej z DV ani z JVC GR-HD1. Nie mam jeszcze pewnosci ale wydaje sie ze to nie wina egzemplarza ale rzeczywistej potrzeby upchania tych 25 Mbps co oznacza ze wskazane jest uzywanie tasm HD.

Posiadam kamerke HDV - Sony HC1 - od prawie roku, uzywam kaset Sony DV Premium 60 - wiec wcale nie zadna super rewelacja, nagralem przez ten czas 10 kaset i nie zdazyl mi sie ani jeden "drop".
 

ipkiss

New member
Problemem jest komputer ;-) Musiałem zmienić, aby zrzucić materiał z kamery i dodawać efekty. Na starym Athlonie XP 1800+ nie było szans. Teraz Core2Duo 6600 i karta nVidii wspierająca HD i obciążenie procka na poziomie paru procent ;-)
Obraz zrzuca mi w rozdzielczości 1920X1080 więc plik sporo waży...
 

Marcin_s

Member
Moje dylematy sa coraz wieksze
trudno jest sprawdzic organoleptycznie wszystkie te nowe kamery wiec zaczolem bazowac na plikach kreconych przez userow i... HC3 ustepuje w stosunku do Canona HV10 - pod kazdym wzgledem, dzwiek, ostrosc obrazu, klarownosc obrazu. Wychodzi na to ze Canon nie ma sobie rownych posrod malych HDV, Teraz ciekaw jestem nowych kamer Sony ale mimo wszystko nalezy spodziewac sie tendencji podobnych do HC3. Dlatego czekam na pierwszy spadek cen Canona - wersja handlowa na rynku jest od paru tygodni wiec cena jeszcze na poziomie sugerowanej przez producenta.
 

RaAaF

New member
Hd

Marcin - daj jakiś link do tych porównań bo mnie załamałeś :(
Z tego co widze to ma przetwornik o 1/3 lepszy ten Canon.
Nie moge nigdzie znaleźć też ceny tego maleństwa...
 

szarp

New member
To co na pierszy mój rzut oka widać:
- cena !!! > 5000 PLN
- brak hdmi
+ optyczny stabilizator
+ jest wejście AV czyli można sobie zrzucić na kasetę materiał analogowy

dajcie jakieś linki do sampli ...

Gdzie są jakieś porównania do Sony hc3 ?
 

RaAaF

New member
porównanie

Z tego co ja widzę to ma lampę video i to duży plus.
nie kręci w podczerwieni a HC3 to robi i korzystałem(jakośc jak to w podczerwieni ale inni mają ciemność) :))

Co do braku hdmi, to przy nowym telewizorze full hd transmisja odbywać się będzie po fire wire (jak coś pokręciłem to poprawcie bo nie jestem expertem :))
Optyczny stabilizator - nie wiem czy to dobrze , cy żle ale w HC3 mógłby być chyba lepszy deko.
Nie wiem czy ma dotykowy ekran menu , to bardzo wygodne
Co jest denerwujące w HC3 - podacas odtwarzania końcówki scen zatrzymują się na sekundę i dopiero jest następne ujęcie, dzieje się tak wtedy gdy po każdej scenie wyłączamy kamerę- (by oszczędzać marną baterię jaką daje producent.) Aż się zastanawiam czy tak powinno być czy moja kamera szwankuje ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Marcin widziałeś już może tego canona, bo jestem ciekawy jak nagrywa, zastanawiam się czy nie lepiej poczekać na AVCHD zamiast HDV
 

Marcin_s

Member
ar2 napisał:
Marcin widziałeś już może tego canona, bo jestem ciekawy jak nagrywa, zastanawiam się czy nie lepiej poczekać na AVCHD zamiast HDV
tu macie link na zajebiste sample z japonii http://videosan.web.fc2.com/HV10docs/index.html w natywnym formacie

mam tez porownanie krecone w sklepie Canonem i Sony ale linku znalezc nie moge, Kolosalna roznica w jakosci dzwieku i zero w przypadku Canona tendencji do przeostrzania/halowania kontrastow. W szczegolnosci polecam porownanie z semi profesjonalnym FX1.
Po raz kolejny wyszlo ze Zaiss'owska optyka to kaszana. Brak HDMI nie zalamuje mnie - i tak bede edytowal material na moim nowym Macu PRO :cool:

Sam jestem zaszokowany
Cena wcale nie jest wysoka - ktos napisal 5000zl - Blad on ma cene nizsza o 100$ od HC3 i tak beda istnialy na rynku... bedzie to kamera za 4000 zl. natomiast HC3 zaraz po premierze tez kosztowal 5600zl.

Uzytkownicy HC3 nie zalamujcie sie - w chwili gdy kupowaliscie te kamery byly to najlepsze HDV mini kamery na rynku, natomiast sprzet idzie do przodu. Juz wiem ze kupujac wlasnie LCD SHARPA za pol roku bede zalowal bo zaraz wyjda lepsze i pewnie w 1080p, ale co z tego ja TV potrzebuje TERAZ bo stary umiera.
 
Ostatnia edycja:

Marcin_s

Member
Camcorderinfo zrecenzowal Canona - Na plus jakosc przy dobrym swietle ostrosc i kolory na minus jakosc przy slabym swietle i brak hdmi.
generalnie dalej kreci mnie Canon
 

-=PFR=-

New member
Marcin_s napisał:
[...]Po raz kolejny wyszlo ze Zaiss'owska optyka to kaszana. Brak HDMI nie zalamuje mnie - i tak bede edytowal material na moim nowym Macu PRO :cool:

Proponowalbym troszke ostrozniej w wyrazaniu takich opinii. Od dawna wiadomo ze optyka Zaissa zalicza sie do najlepszych na swiecie (NASA wybrala Zeissa na optyke do teleskopu Hubbla), a fakt, ze obraz w Sony HC-3 jest "przeostrzony" to efekt dzialania procesora obrazu. W HC-1 "przeostrzeniem" jest troche lepiej.

Osobiscie poczekam na test nowego Canona na stronie http://www.videomax***/tests . Moim zdaniem testy tu zamieszczane sa najbardziej wiarygodne.
 
Ostatnia edycja:

sei

New member
kamery HDV

Po pierwsze - witam wszystkich:)
Od jakiegos czasu jestem "aktywnym czytaczem" forum i pewnie nadal nie zajmowałbym Wam miejsca na serwerze ;) gdyby nie "wygrzebany" temat.
Posiadam kamerke HDV od ponad roku i mysle, że na kilka pytań przewijających się w temacie moge odpowiedzieć.

1. Ile się mieści materiału? - na standardowej kasetce MiniDV -60min (można smiało używać zwykłych kasetek - "dropy" pojawiają się sporadycznie).
2. Programy do edycji? - multum - ale dla laika, który zaczyna przygodę z video chyba najłatwiejszy i najtańszy - Pinnacle Studio 10. Program dostępny w cenie ok.150PLN w całkowicie spolszczonej wersji. Wprawdzie na forach video niektórzy narzekają ale po instalacji dostępnych patch-y da się w tym wiele zrobić.
3.Współpraca z kodekiem H264 - przyznam, że nie sprawdzałem ale Pinnacle Studio ma w opcjach wybór formatu do jakiego ma być konwertowany materiał. Myślę, że sobie poradzi.
4.Problem ze stopklatką na połączeniu scen - u mnie nie występuje. Myślę, że pojawia się to w momencie kiedy odtworzymy nagrany materiał i niedokładnie zsynchonizujemy nową scenę z poprzednią. W kamerach sony pomocna jest funkcja "end search", która eliminuje ten problem.

I jeszcze uprzedzając możliwe pytania:
- nie mam wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o edycję HDV. Kamery w trybie HDV używam jedynie do kręcenia mojego 16-to miesięcznego synka żeby w przyszłości miał możliwość zobaczenia siebie "ładniejszego";)
 

Marcin_s

Member
-=PFR=- napisał:
Proponowalbym troszke ostrozniej w wyrazaniu takich opinii. Od dawna wiadomo ze optyka Zaissa zalicza sie do najlepszych na swiecie (NASA wybrala Zeissa na optyke do teleskopu Hubbla), a fakt, ze obraz w Sony HC-3 jest "przeostrzony" to efekt dzialania procesora obrazu. W HC-1 "przeostrzeniem" jest troche lepiej.

Osobiscie poczekam na test nowego Canona na stronie http://www.videomax***/tests . Moim zdaniem testy tu zamieszczane sa najbardziej wiarygodne.
Widzialem material ze zmodyfikowanej FX1 gdzie wariat amator wywalil optyke zaissa i domowymi sposobami zlaozyl obiektyw (stary) Nikona - to co widzialem - Zaiss - koszmar - Nikon - super. Poruszyles natomias wazny problem - Sony/zaiss amatorsko-polprofesjonalne a sony stricte profesjonalne to zupelnie inne swiaty.

Zeby nie byc goloslownym oto link z jedna z modyfikacji FX1 z Nikonem http://www.eidomedia.com/hdv/test/immatest/test.htm

Dlatego twierdze ze Zaiss to KASZANA - tu jest o tyle ciekawie ze zamontowano rowniez dla porownania jakas tragicznie slaba "smietnikowa" optyke ktora dorownuje zaissowi
 

jacek9954

New member
hc1/hc3

Marcin_s napisał:
zazdroscimy,zazdroscimy. Jednoczesnie bardzo milo ze jestes zadowolony z zakupu. Przy HC1 i HC3 odeszla mi chec na kupowanie panasonicow z 3ccd. Kreca ladnie ale przy HDV nie maja polotu jesli idzie o szczegoly i kolory. J
Właśnie zamierzam kupić którąś z nich ale jestem w kropce. Bardziej właściwie jestem skłonny do HC-1. Z porównań nie tak znowu jasno wynika na którą postawić. Ciekawa może być nawet analiza ceny. Dlaczego starsza kamera jest obecnie droższa? Jeżeli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat to proszę o pomoc. Twoją wypowiedź wybrałem przypadkowo więc nie musisz czuć się zobowiązany
 

musti

Banned
Model HDR-HC1 przeszedł do historii. Nie jest już produkowany, co nie znaczy, że go gdzieś nie znajdziesz...
Z tanich HDV został tylko HC3, no i na dniach mają być w sklepach AVCHD.
HC3 w zupełności zaspokoi wymagania amatora. "Profesjonalista" weselny z małym budżetem raczej powinien pomyśleć o HC1 - jest większa i budzi zaufanie klienta ;)
 
Do góry