Samsung T240HD pod PS3

Forest89

Active member
Bez reklam
To tylko 5 cali więcej. Hmm musze grubo nad tym pomysleć. Jedyny minus to to, że nie wiem jak podłącze głośniki, żeby chodziły jak włącze PS3 i jak włącze PCeta.
 

mroziek

New member
Zawsze w PS3 możesz korzystać z głośników wbudowanych w ten monitor....a w przyszłości pomyśleć o Z-5500 :) jeżeli w ogóle uznasz że są Tobie potrzebne. Naprawdę nie ma się co bać takiego monitora, praca na takim ekranie przy grach, internecie, filmach to sama przyjemność. Dodatkowo monitor jest FullHD, wiem że za dużo to nie da na takiej wielkości ale wiesz zawsze lepiej mieć niż nie mieć:). Wszystkim polecam teraz ten monitor, wszystkim którzy chcą czegoś więcej niż raz na jakiś odpalić za jego pomocą gg lub skype. Ewentualnie... jeśli lubisz wyzwania i mam jeszcze trochę gotówki pomyśl nad T260HD:) chociaż T240HD jest chyba optymalnym rozwiązaniem.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nie nie T260HD już kompletnie za duży. Co do dźwięku to grać na PS3 z dźwiękiem na wbudowanych głosnikach w monitorze to trochę by było nei poważne <joke> :D A Logitechy Z-5500 kiedyś oglądałem. Niestety mam za mały pokój na tak mocne głośniki, nie mam nawet gdzie postawić tej skrzynki, czyli subwoofera. Teraz mam stare Creativy P580 i myślę, że jeszcze będą mi musiały wytrzymać :)

Wracając do monitora. Jeszcze grubo nad nim pomyslę. Oczywiście mógł bym grać na Panasu 37 cali, ale rodzinka też ma swoje programy ulubione więc nie zawsze mogę a uzależniony od kogoś nie lubię być ;)
 

nosebleeddvsn

New member
Mam pytanie do PEEK'a. Co było nie tak z kablem DVI? I na jaki go zamieniłeś? Jak ustawiłeś monitor żeby nie smużył? Z góry dziękuję za odpowiedź. :grin:

EDIT: A co do Z-5500 to głośniczki pierwsza klasa. Mam je podłączone do kompa i muszę przyznać, że filmy i gry śmigają elegancko. Teraz kiedy zacząłem się zastanawiać nad PS3 okazało się, że to był naprawdę dobry wybór.:D A subwoofer.. no cóż rzeczywiście niezłe z niego pudło, ale ten czysty i głęboki bas..hmm:p
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Miałem stary kabel DVI-D (Dual Link) podłączony jeszcze ze starego monitora. Po podłączeniu na monitorze wystąpiło mnóstwo czerwonych migajacych pixeli. nie straciłem głowy bo na moim pierwszym LCD'ku też miałem taką sytuację. Spróbowałem wymienić kabel na nowy dodany do monitora DVI-D (Single Link). Po wymianie wszystko było ok.

Smużenie występowało tylko na fifie, ale to z powodu szybkich przejść. Po zmniejszeniu koloru i ogólnym ustawieniu wszystkich rzeczy to było ok.
 

Peek

New member
Bez reklam
Dzisiaj włozylem NBA 2K9 to druga gra na której zauważyłem smużenie postaram się jakoś to wyeliminować, ale nie wiem czy dam rade.
 

mroziek

New member
Z tego co wiem PEEK jeszcze go testuje. Ja mam ten monitor ponad 2 miesiące i gram na nim tylko w gry PC. Nie zauważyłem na nim żadnego smużenia. Do PS3 podpiąłem tylko żeby sprawdzić obraz i na grach w które grałem smużenie nie wystąpiło.
 

Peek

New member
Bez reklam
nosebleeddvsn napisał:
a bardzo smuży? czy tylko tak lekko i sporadycznie? słowem, czy to przeszkadza w grze?

Jeżeli przypomnisz sobie jego cenę to bardzo bardzo. Monitor o takich parametrach nie powinien smuzyć, bo mój TV, który ma 8ms na xboxie nie smuży. Bede zmieniał HDMI to raczej ostatnia droga ratunku, ale watpie zeby pomogło.

chociaż pojawilo się swiatelko w tunelu!!!!!
znalazłem forum na którym jest napisane, że HDMI no name (takie zastosowałem, bo dali darmowe do dekodera TV) daje smużenie, słabe kolory i brak głębii. A dziwnym trafem na grze GRID na PC (tam mam DVI bardzo dobrej jakości dostarczane z monitorem Samsunga.) Było miliard razy lepiej!!! Jeszcze dziś kupie nowe HDMI i zdam relacje!!!
 
Ostatnia edycja:

nosebleeddvsn

New member
Kurde, zapomniałem się spytać, do ps3 dodają kabel HDMI, czy trzeba się samemu zaopatrzyć? Jeśli tak to jaki byście mi polecili (prosiłbym o jakiś link do aukcji czy coś)
 

mroziek

New member
w zestawie nie ma kabla HDMI. Ja kupiłem w MM jakiś pod PS3 i jest ok. W końcu to kabel cyfrowy więc nie powinno być różnicy w odbiorze. Nie żeby kupować od razu jakieś najtańsze g... ale nie ma co szaleć i brać z najwyższej półki. Tak przynajmniej uważam.
 

Bambolo82

Banned
nosebleeddvsn napisał:
Kurde, zapomniałem się spytać, do ps3 dodają kabel HDMI, czy trzeba się samemu zaopatrzyć? Jeśli tak to jaki byście mi polecili (prosiłbym o jakiś link do aukcji czy coś)

2 metrowy kabel HDMI o przepustowości 1.3b (10,2 Gbit/s w obie strony). Pełna obsługa 1080p, hd audio oraz deep color itd.. Pozłacane końcówki. Dławiki ferrytowe. 19,99 zł. Mam taki, polecam.

http://allegro.pl/item510326937_kabel_2m_hdmi_hdmi_gold_full_hd_v1_3b_profesjonal.html
 

Bambolo82

Banned
nosebleeddvsn napisał:
Kurde, zapomniałem się spytać, do ps3 dodają kabel HDMI, czy trzeba się samemu zaopatrzyć? Jeśli tak to jaki byście mi polecili (prosiłbym o jakiś link do aukcji czy coś)
2 metrowy kabel HDMI o przepustowości klasy 1.3b (10,2 Gbit/s w obie strony). Pełna obsługa 1080p, hd audio oraz deep color itd.. Pozłacane końcówki. Podwójne ekranowanie. Rdzeń z miedzi beztlenowej. Dławiki (filtry) ferrytowe. 19,99 zł. Mam taki, polecam.

http://allegro.pl/item510326937_kabel_2m_hdmi_hdmi_gold_full_hd_v1_3b_profesjonal.html
 

Bambolo82

Banned
nosebleeddvsn napisał:
Kurde, zapomniałem się spytać, do ps3 dodają kabel HDMI, czy trzeba się samemu zaopatrzyć? Jeśli tak to jaki byście mi polecili (prosiłbym o jakiś link do aukcji czy coś)
2 metrowy kabel HDMI o przepustowości klasy 1.3b (10,2 Gbit/s w obie strony). Pełna obsługa Bluray: 1080p, hd audio oraz deep color, x.v color itd.. Pozłacane końcówki. Podwójne ekranowanie. Rdzeń z miedzi beztlenowej. Dławiki (filtry) ferrytowe na obu końcówkach. 19,99 zł. Mam taki, polecam. Nie warto przepłacać albo kupować markowych kabli niespełniających klasy przepustowości 1.3b.

http://allegro.pl/item510326937_kabel_2m_hdmi_hdmi_gold_full_hd_v1_3b_profesjonal.html
 

Bambolo82

Banned
nosebleeddvsn napisał:
Kurde, zapomniałem się spytać, do ps3 dodają kabel HDMI, czy trzeba się samemu zaopatrzyć? Jeśli tak to jaki byście mi polecili (prosiłbym o jakiś link do aukcji czy coś)
2 metrowy kabel HDMI o przepustowości klasy 1.3b (10,2 Gbit/s w obie strony). Pełna obsługa Bluray: 1080p, hd audio oraz deep color, x.v color itd.. Pozłacane końcówki. Podwójne ekranowanie. Rdzeń z miedzi beztlenowej. Dławiki (filtry) ferrytowe na obu końcówkach. 19,99 zł. Mam taki, polecam. Nie warto przepłacać albo kupować markowych kabli niespełniających klasy przepustowości 1.3b.

http://allegro.pl/item510326937_kabel_2m_hdmi_hdmi_gold_full_hd_v1_3b_profesjonal.html
 

Bambolo82

Banned
nosebleeddvsn napisał:
Kurde, zapomniałem się spytać, do ps3 dodają kabel HDMI, czy trzeba się samemu zaopatrzyć? Jeśli tak to jaki byście mi polecili (prosiłbym o jakiś link do aukcji czy coś)
2 metrowy kabel HDMI o przepustowości klasy 1.3b (10,2 Gbit/s w obie strony). Pełna obsługa Bluray: 1080p, hd audio oraz deep color, x.v color itd.. Pozłacane końcówki. Podwójne ekranowanie. Rdzeń z miedzi beztlenowej. Dławiki (filtry) ferrytowe na obu końcówkach. 19,99 zł. Mam taki, polecam. Nie warto przepłacać albo kupować markowych kabli niespełniających klasy przepustowości 1.3b.

http://allegro.pl/item510326937_kabel_2m_hdmi_hdmi_gold_full_hd_v1_3b_profesjonal.html
 

Peek

New member
Bez reklam
Po wymianie kabla HDMI na naprawde wysokiej klasy i kilkudniowej obserwacji oraz konsultacjach z posiadaczami LCD'ków i plaziem (m.in mroziek) oto moje wnioski:

-Smużenie, o którym mówiłem jest efektem zamierzonym przez programistów ponieważ występuje tylko na grach sportowych i to tylko przy szybkich przejściach a widać je nawet na plazmach, więc jest to wina gry. Programistom chyba chodziło o to by oko nie zgłupiało, przy szybkich przejściach.

-W innych grach nic nie smuzy a wrecz przeciwnie obraz jest fantastyczny (CoD World at War, NFS Undercover)

Teraz gdz juz przyzwyczaiem sie do tej wielkosci gry i filmy to istna roskosz. POLECAM!!!
 
Do góry