Samsung T240HD pod PS3

Peek

New member
Bez reklam
Potwierdzam u mnie podobnych objawów nie ma. Monitor spisuje się świetnie. Proponuje odesłać im sprzęt. To solidny sklep. Sam kiedyś kupowałem od nich aparat.
 

Martines82

New member
A nie jest to czasem input-lag?
Na prawdę tego nie macie? ...możecie to dokładnie sprawdzić? najlepiej na czarnym tle poruszajcie otwartym oknem od lewej do prawej. U mnie wtedy widać jak (z lewej i z prawej strony) okno tak jakby ząbkowało, jakby trzeba było włączyć AA i/lub VSYNC w windowsie :/
 

mietek099

New member
Moim zdaniem to ten monitor albo "tak ma", albo zależy to od sterowników do karty graficznej (napewno w PS2 wygląda to tak samo?). Wnioskuję tak ponieważ u mnie występuje to samo (w systemie, w grach nie zauważyłem) a posiadam do kompa zupełnie inny monitor (LG Flatron F700P).
 

Martines82

New member
No właśnie nie miałem z tym wcześniej problemu (na starym CRTku) :(
A na PS2 to np. w God of War 2 gdy szybko poruszam postacią to widzę to "rwanie" na całym ekranie. PS2 podłączone jest przez SCART.

EDIT:
ale w np. w Ghost Rider jest ok :) więc może to wina CD lub PSa

Załączam filmiki:
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
W jakiej odległości od niego siedzicie?

Ja sie odsuwam na 2 metry i sądze, że jeszcze jest za blisko.
 

jarql

Member
Może jest to wina załączonego RTA w ustawieniach monitora? spróbuj przełączyć na mode 1, albo całkowicie dać na OFF
 

Peek

New member
Bez reklam
Panowie, POMOCY!!!
Ustawiam go już trzeci miesiąc i nie moge go ustawić na PS3, to za jasno to złe kolory, to za ostro. Prosiłbym o jakies porady lub ustawienia z waszych TV Samsunga, by ustawić Samsunga tak by wycisnął wszystkie soki z PS3.
 

beamer

Banned
Co prawda nie mam tego monitora, ale - po wielu próbach - stwierdziłem, że najlepszy efekt wizualny i satysfakcję z gier na PS3 osiągam nie na ustawieniach typu "Game" "Dynamic", a na ustawieniach typowo kinowych (miękkie krawędzie, łagodne i zbalansowane kolory, trochę niższa jaskrawość kolorów etc.).

W trybie "Game" "Dynamic" etc. widać zbyt wyrażnie postrzępione krawędzie (aliasing), a kolory są nienaturalnie przejaskrawione (głowa boli od patrzenia na to dłużej niż 30 min.). Dlatego zdecydowanie wolę inne, "łagodniejsze" tryby.

Co prawda mam projektor, ale też w nim mam predefiniowane tryby filmowe i do gier, zapewne podobnie jak Wy w swoim monitorze Samsung.
 

mroziek

New member
Całkowicie popieram to co mówi beamer. Sam mam T240 HD i TV Plazomowy. Na trybie Dynamicznym nie da się nic robić, korzystam z trybu FILM zarówno na grach jak i filmach, kolory są cieplejsze i a krawędzie wygładzone. Dynamiczny jest fatalnym rozwiązaniem, nawet filmy na BD ogląda mi się na nim kiepsko. PEEK zaryzukuj z trybem FILM, po kilku godzinach przestawisz się na niego i sam stwierdzisz że wszystko jest ok i że jest to najlepsze rozwiązanie. Spróbuj, ja też miałem obawy gdy pierwszy raz ustawiłem ten tryb na grach, teraz jestem zadowolony. Kumpel ma 24" z HP i też pracuje na trybie FILM.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ustawiłem na film tylko kolory z ciepłych 2 przestawiłem na normalne, a podswietlenie zamiat 5 to na 10. Zobacze tak jak mowicie.
 

Peek

New member
Bez reklam
Najpierw zrobiłem tak jak mowiliscie na Film, jednak było dla mnie znacznie za ciemno, więc zrobiłem kolory z ciepłych 2 na normalne podświetlenie z 5 na 10. Jednak obraz wydawał się dalej za ciemny.

Zrobiłem więc na dynamicznym kolory z zimnych 1 na normalne i ostrość na filmową czyli 10. Wydaje mi się, że tak jest najlepiej.
 

Peek

New member
Bez reklam
A nie wiecie jak sie manipuluje przy nodze? Bo mam wrażenie, że monitor jest skierowany nieco na prawo
 

mroziek

New member
Też miałem na początku wrażenie ze zachodzi w prawo, ale wydaje mi się że jest to właśnie tylko "wrażenie", przy mocowaniu, nodze nie ma zbytnio czego poprzestawiać.
 

ZioloPL

New member
Sorry że odkopuje dośc stary temat, ale nie mogę sobie poradzić z ustawieniami obrazu ani pod X360 który jest podpięty przez HDMI oraz PC podpięty przez DVI. Chce wyciągnąć jak najwięcej ze sprzętu ale co pochwile coś mi nie odpowiada. Testowałęm ustawienia od Mrozka i w Mirrors Edge byłem bardzoi zadowolony, ale już w GTA IV coś mi nie pasuję. Oczywiście mówie grach na X360. Powiedz Peek jak ty masz wszystko poustawiane bo ja już nie mam siły, z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 

k0val

New member
Nie da się zrobić idealnie bo jedna gra jest ciemniejsza druga jaśniejsza zawsze nie będzie coś pasowało ,trzeba iść niestety na kompromisy.

GTA IV jest bardzo ciemną grą i z nią większość ma problemy ,moja rada na tą grę?Znajdź dosyć jasne zielone boisko do kosza w grze i skalibrują pod nie obraz(jak będzie za jasno będzie bardzo nie naturalnie wyglądać ,za ciemno będzie dziwnie ciemne) -pomotaj z jasnością w grze i kontrastem i też możesz w tv lub monitorze.

Dosyć istotnym problemem może być to że niektóre gry mają problem z dobrym ustawieniem poziomu jasności, i wtedy przydaje się opcja dostosowania jasności w grze, no Killzone 2 (może to są te gry tworzone dla zakresu studyjnego RGB).

Gry na monitorze wyświetlane są w FULL RGB(obraz jets ciemny ,nie tak jak powinno być) czyli zakrasie 0-255

Gry na tv w Limited (czyli jasność domyślna w grach przez twórców jest dopasowywana do niej-ponieważ konsole są myślą o telewizorach a nie monitorach ,i dlatego na monitorach może być ciemno)jest to zakres 16-235 czyli tzw. zakres studyjny - dla telewizorów i projektorów HD.

Grając na monitorze w grach zauważysz, że wszystko co prawie czarne zleje się w jedna plamę czerni (powód: znikną kolory od 0 do 16),dlatego żeby mieć najbardziej optymalne kolory w grach konsole najlepiej mieć podpiętą do tv tak jak to zamierzyli twórcy konsoli jak i gier.

Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
Nie ma mnie teraz w domu, ale jak będe to napisze wszystkie ustawienia.

k0val napisał:
Grając na monitorze w grach zauważysz, że wszystko co prawie czarne zleje się w jedna plamę czerni (powód: znikną kolory od 0 do 16),dlatego żeby mieć najbardziej optymalne kolory w grach konsole najlepiej mieć podpiętą do tv tak jak to zamierzyli twórcy konsoli jak i gier.

Nie na tym Samsungu.
 
Do góry