Samsung T240HD pod PS3

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Myslę nad zakupem tego monitorka pod PS3. Jedo dane to:
Kontrast dynamiczny 20 000 : 1
Czas odswieżania 5ms

Dokładniej na samsung.pl Dodam, że na ceneo.pl monitor w opiniach ma 5/5 gwiazdek. Co sądzicie o nim jako o ekranie do grania?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wygląda na niezłego killera :)
Trza by zobaczyć go w akcji żeby coś więcej powiedzieć.
Projekt mi się podoba :D

Pozdrawiam,
 

mietek099

New member
Moim zdaniem jako monitor do kompa jest ok. Natomiast jeżeli chodzi o granie na PS3 to z doświadczenia wiem, że mimo wszystko monitory komputerowe o wiele bardziej smużą niż telewizory LCD (mimo rzekomo tych samych czasów reakcji). Wolałbym trochę dołożyc i kupic za tą cenę TV LCD 32" HD Ready. Po co Ci Full HD przy przekątnej 24" ? Chyba, że planujesz siedziiec 10 cm od monitora. Zresztą jak na PS3 chcesz głównie grac a nie interesują Ciebie aż tak bardzo filmy na Blu-Ray, to nawet w przypadku TV 37" nie potrzebujesz matrycy Full HD. Gry są pisane (z małymi wyjątkami) w rozdzielczości 720p. Jeżeli natomiast chcesz oglądac i podziwiac kunszt produkcji zamieszczonych na płycie Blu-Ray to wtedy jak najbardziej polecam TV Full HD. Wielkośc matrycy zależy wtedy oczywiście od tego w jakich warunkach chcesz oglądac (odległośc od TV itp.).
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Gry konsolowe na monitorach komputerowych wyglądają nieciekawie. Kup telewizor albo projektor. Minimum hd ready.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Chodziło mi o sposób wyświetlania obrazu przez panele LCD w telewizorach. Ja się zobaczy nie które gry konsolowe na monitorze komputerowym to się można nieźle przestraszyć, zawieść...
 

mroziek

New member
Mam ten monitor i ps3. Oba urządzenia pracują jednak osobno. Wydaje mi się że to jednak nie najlepsze połączenie i tu zgadzam się z przedmówcą. Monitor to monitor, a to że ma wbudowany tuner to inna sprawa. Ostatnio był u mnie znajomy, ma monitor 22" + PS3 i stwierdził że obraz jest bez porównania lepszy przy mojej konfiguracji.

Sam monitor jest naprawdę dobry, w grach PC sprawuje się świetnie, do wbudowanego tunera też nie mam żadnych zastrzeżeń. Jestem z niego zadowolony.

W wolnej chwili podepnę PS3 do tego monitora i sam się przekonam jak jest naprawdę. Podzielę się oczywiście swoimi wnioskami:)
 
Ostatnia edycja:

DiamentoKWZ

New member
Monitor dostał dobre noty w pismach branżowych. Tuner też nie jest najgorszy. Oglądałem go na żywo i nie ma tragedii. A co do podłączenia to jednak nie ma jak TV.
 

Peek

New member
Bez reklam
Osobiście uważam, że między monitorem a TV nie ma różnicy w wyświetlaniu obrazu np. w grach, jeżeli PS3 jest połączone po HDMI z monitorem. Poza tym to monitor i telewizor w jednym więc powinno byc tak jak na telewizorze 26" tylko lepiej bo w TV 26" nie ma Full HD. Nowe matryce TN dają naprawde świetne kolory, a Full HD sprawi, że i ostrość bedzie świetna. Myśle, że to to samo (bo monitory i TV LCD to w sumie też to samo tylko monitory są w mniejszych wielkościach) co np TV 40" tyle że w duzo mniejszym formacie. Poza tym Samsung chyba traktuje go bardziej jako TV, bo ustawienia są jak w telewizorach Samsunga. Wydaje mi się, że obraz powinien być tak dobry jak na grach PC lub na TV.

@mroziek
Jestem ciekaw twoich wrażeń po podłączeniu do niego PS3 ! ! ! ! !
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
Jutro będę podpinał do PS3 głośniczki Z-5500, przy okazji sprawdzę dla Ciebie ten monitor i dam znać!


Co do ustawień to masz rację menu jest praktycznie takie samo jak w telewizorze Samsunga który posiadam.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ja już mam podpięte Z-5500 do PS3 i moge powiedzieć, że sprawują się swietnie.

Wielkie dzieki za pomoc:) :) :)

I czekam na recenzje
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
No i przetesowałem:) podpiąłem ten moniotor pod PS3. W końcu co innego dziś miałem robić ... zapomniałem z pracy zabrać Z-5500.


Monitor ustawiłem na 1080p, tryb pracy ustawiłem na FILM, taki sam mam ustawiony na Plazmie z Samsunga - menu są niemal identyczne jak w TV Samsunga. Nawet pilot od moniotra wysyłał równocześnie polecenia do plazmy i tego lcd.


Jestem pozytywnie zaskoczony, obraz w grach oraz filmach blu-ray jest bardzo dobry. Można by się przyczepić do mocniejszego podswietlenia ekranu w dolnej oraz górnej części, ale wydaje mi się że to kwestia odpowiednich ustawień bo na wyjściu DVI nie mam takiego efektu. Menu ekranowe tych dwóch wejść różni się troszeczkę: DVI- posiada takie jak w monitorach Samsunga, natomaiast HDMI - takie jak w telewizorach tej firmy.


Jeżeli nie masz miejsca na coś realnie większego kupuj ten monitor w ciemno. Będziesz zadowolony, gier w FULL HD z czasem będzie znacznie więcej, a ilość filmów w tym standardzie również będzie coraz bogatsza. Ja po podpięciu PS3 jeszcze bardziej się do niego przekonałem.


Jedyne czego nie sprawdziłem to czy monitor radzi sobie z 1080p/24 ... zapomniałem. Jednak z informacji jakie znalazłem przed zakupem monitora wynikało że jest zgodny z tym standardem. Zresztą nawet mam na nim jeszcze naklejkę z 1080p FULL HD.


PS: Nie zmieniaj projektu na święta. Jest OK!
 

Peek

New member
Bez reklam
WIELKIE DZIEKI !!!

Czy obraz na grach mozna uznać za tak dobry jak w TV? Co do podświetlenia to myśle, że po podłączeniu przez HDMI powinienem wszystko ustawić i powinno byc tak jak na TV. Taki rozmiar ekranu właśnie jest dla mnie jak najbardziej idealny do pokoju.

Jeszcze raz dziekuje, że poświeciłes swoj czas.

EDIT: Pytanie mogę sformułować inaczej: Jak oceniasz obraz na grach na Samsungu w konfrontacji z TV? Czy monitor sprawdza się z konsolą tak dobrze jak w grach PC?
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
Znajomy ma jakiegoś LG 32 cale i według mnie u mnie obraz jest znacznie lepszy, może to też kwestia ustawień i trybu FILM który ustawiłem. Co do podświetlania to wystarczy pobawić się np. jasnością. Jak taka wielkość Tobie odpowiada to kupuj. Będziesz zadowolony - gwarantuje!


Nie ma w sumie co porównywać tego LCD do Plazmy. Plazma jest większa i ma według mnie cieplejsze kolory. Jeżeli wielkością Tobie odpowiada ten LCD (T240HD) to kupuj. Dla mnie ideałem i marzeniem byłby projektor, jednak nie mam miejsca żeby uzyskać obraz ~ 100". Z LCD + PS3 które widziałem T240HD wypada naprawdę świetnie.

Kupuj, kupuj, kupuj :)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
A jak oceniasz obraz w grach na Samsungu w skali 1-10?;)

Czy monitor w grach konsolowych sprawdza sie tak dobrze jak w PC-towych?

Mam jeszcze do wyboru TV 26", ale tam nie mam Full HD co wybrać?

Sorry, że mecze ale to juz ostatnie 3 pytania;)
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
Obraz nowych gier komputerowych jest według mnie lepszy ze względu na to wszystkie pracują w rozdzielczości 1920x..., mają znacznie większe możliwości ustawień tekstur, wygładzania.

Jeżeli chcesz większy ekran to kup T260HD to samo tylko 26".

Jak masz pytania to pisz :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja raczej na komputerze nie gram, chyba że w Football Managera. A czy ustawiałeś proporcje obrazu na 16:9, bo domyślnie jest 16:10, a na 16:9 jakość obrazu powinna być taka sama jak na grach PC. (tak mi sie wydaje)
 

mroziek

New member
Wydaje mi się że sam PS3 to ustawił po wybraniu 1080p. O jakość gier się nie martw jest super, to samo na filmach. Chciałem Tobie porobić fotki ale nie jestem w tym dobry, albo były rozmazane albo było widać odbicie lampy błyskowej:)



To co pisałem z jakością to nie kwestia proporcji ekranu. Większość nowych gier PC po ustawieniu detali na maxa wypada według mnie lepiej niż PS3. Ja plazmie mam ustawiony tryb filmowy i jest super, obiekty w grach są wygładzone itd... na trybie dynamicznym było znacznie gorzej. W T240HD też ustawiłem filmowy i było ... jak ? SUPER:) To wszystko kwestia ustawień.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
A jak oceniasz jakość gier w skali 1-10?

Ja od zawsze miałem Samsungi, bo uważam, że mają najprzyjemniejsze dla oka kolory. Jak jest z tym modelem?

To już wszystkie pytania, bo jestem zdecydowany w raczej 100%:)
 
Do góry