Samsung T240HD pod PS3

mroziek

New member
Wcześniejszy monitor jaki miałem to Samsung 931BW. Twój model z tego co pamiętam parametrami jest zbliżony właśnie do 931BW. W pracy, sklepie komputerowym gdzie pracuję kiedyś robiłem opisy właśnie monitorów na www.

Różnica pomiędzy 931BW a T240HD jest kolosalna, o wiele więcej wyjść / wejść - ale to może nie jest aż tak istotne jak właśnie poziom jasności, kontrastu i sposób podświetlenia oraz znacznie bogatsze menu z ustawieniami.

Różnica pomiędzy Twoim modelem a T240HD będzie taka sama!

Sam dość długo szukałem nowego monitora dla Siebie - wybór padł na T240HD , nie było konkurencji. Sam może podepnę kiedyś do niego konsole, gdy np. Plazma będzie zdominowana przez resztę lokatorów, a ja będę miał ochotę pograć w coś na PS3:)
 

Peek

New member
Bez reklam
OK wielkie dzięki jeszcze raz za wszelką pomoc.

Gdy projekt dojdzie do skutku i ja opisze swoje odczucia w tym wątku.:)
 

mroziek

New member
Mam nadzieję że będę tak zadowolony z Z-5500, jak ty z T240HD.

Bo to że Ty będziesz z niego zadowolony to gwarantuję już teraz :)

PS: Z-5500 pierwsze wrażenia - ciężkie i duże, nieporęczne pudełko :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Zadowolenie z Logitechów gwarantuje ja:)

Nie chce Off-Topicować, ale w ramach zadoścuczynienia:
Głośniki są FANTASTYCZNE do gier (sprawdzałem na GTA IV), także do filmów w Dolby Digital i muzyki (do tego proponuje ustawić Dolby Pro Logic II Music). Niejedno kino domowe nie powstydziłoby się takiego dźwięku. Ja osobiście nie zauwyżyłem jakiegoś dyskomfortu z powodu, iż głośniki są w palstiku. Grają świetnie a mnogość wejść przydaje się np w mojej sytuacji gdzie podłączyłem i PC i PS3.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
mroziek napisał:
Znajomy ma jakiegoś LG 32 cale i według mnie u mnie obraz jest znacznie lepszy, może to też kwestia ustawień i trybu FILM który ustawiłem. Co do podświetlania to wystarczy pobawić się np. jasnością. Jak taka wielkość Tobie odpowiada to kupuj. Będziesz zadowolony - gwarantuje!


Nie ma w sumie co porównywać tego LCD do Plazmy. Plazma jest większa i ma według mnie cieplejsze kolory. Jeżeli wielkością Tobie odpowiada ten LCD (T240HD) to kupuj. Dla mnie ideałem i marzeniem byłby projektor, jednak nie mam miejsca żeby uzyskać obraz ~ 100". Z LCD + PS3 które widziałem T240HD wypada naprawdę świetnie.

Kupuj, kupuj, kupuj :)


a jaki masz pokoj, ze nie mozesz zainstalowac projektora?
Ja, w swoim pokoju 3,5 x 4,5 zainstalowalem i jest GIT!!!
 

mroziek

New member
Niestety nie mieszkam jeszcze sam i problemem nie jest tyle sama wielkość pomieszczeń co umeblowanie. W moim pokoju odległość od ściany na którym miałby być wyświetlany obraz to ~2,3m czyli według kalkulatora Benq z tego co pamiętam około 65". Nie jest to satysfakcjonująca wielkość. Pokój rodziców jest większy, ale umeblowany tak że na tą chwilę nie wyobrażam sobie tam projektora. Dlatego w swoim pokoju mam komputer, a w pokoju rodziców telewizor plazmowy i PS3. Z racji że rodzice pracują za granicą mam pewną swobodę, ale nie na tyle żeby przestawić całe mieszkanie pod prawdzie kino domowe. Nie raz byłem już gotowy kupić Benq w100, potem w500, ale poczekam chyba na swoje własne m2 , m3 i zbuduję pradziwe kino domowe z dobrym projektorem, amplitunerem i parządnymi głośnikami:)
 

Bambolo82

Banned
Używam Benq w500 i uważam że rozsądna zabawa w projekcję zaczyna się gdzieś tak przy 320 cm wolnej przestrzeni. Osiągniemy wtedy maksymalnie ok. 90" i to już warto bo żaden telewizor tego nam nie da (w cenie poniżej 100000 zł).

Wejście w techniki projekcyjne wymaga dużo nauki i na starcie pomocy zaznajomionej z projekcją osoby. Jest to bardzo wyrafinowana instalacja i forma video.

Ja też jeszcze pomieszkuje z rodzicami, mam pokój 14 m2 i jakieś 3.50 m przestrzeni na odległość projekcyjną ekran-projektor. Osiągam maksymalnie ok. 103-105". Jadę na 92" na ekranie półramowym Wersal. Do tego amplituner i kolumny 5.0. Suma sumarum mam pełnoprawne kino domowe z potężnym kolumnowym dźwiękiem przestrzennym, markowym wzmacniaczem i Cinema DSP Yamaha, brandowanymi dekoderami audio i video oraz kosmicznie dużym obrazem HD :cool: (210 cm x 108 cm). Muzyka, filmy, sport na żywo i gry PS3...

Koszty mojego projektu: projektor Benq w500 - 2150 zł, ekran Wersal 92" - 400 zł, amplituner Yamaha RX-V663 z dekoderami audio hd dla Bluray - 1450 zł, kolumny używane TAGA TAV-405 5.0 - 400 zł (to była naprawdę okazja!; wszystko dzięki kontaktom z tego forum :D ), Playstation 3 40GB z wyprzedaży - 1099 zł. Razem: 5499 zł

Wydałem pieniądze porównywalne, a być może nawet mniejsze do tych którzy kupili Playstation 3, plastikowe głośniki komputerowe z-5500 i jakiś pierwszy lepszy telewizor LCD 40".

Myślę, że na tym tle zrobiłem dobry interes. Tyle że kosztowało mnie to dużo więcej pracy (sam skręcałem kable kolumnowe, montowałem ekran, mierzyłem pokój i projektowałem instalację projektora etc.) i nauki (nic nie wiedziałem na temat techniki projekcyjnej, amplitunerów, kolumn etc.) niż pojechanie do MediaMarktu po telewizor i PS3, a do sklepu komputerowego po głośniki komputerowe z-5500.

Chętnie podziele się z każdym moimi doświadczeniami w budowie takiego systemu jaki mam w swoim gniazdku :cool:.
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
Całkowicie się z Tobą zgadzam, sam ostatnio zastanawiając nad zakupem głośników rozważałem zakup Onyko 506/606 + Jamo 2.0 606. Jednak nie mam na to miejsca, tym bardziej nie miał bym miejsca na postawienie pozostałych głośników. Wiem że nie ma co porównywać Z-5500 (chociaż jeszcze ich nie odpalałem), mojego TV z zestawem takim jak Twój. Jednak na tą chwilę jest to dla mnie bardziej uniwersalne rozwiązanie, zajmujące znacznie mniej przestrzeni.
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak, ale wada projektorów jest taka, że aby uzyskać pełnie kolorów musi być absolutna ciemność. Osobiście też myślałem nad projektrorem, ale po pierwsze nie mam miejsca a po drugie to powód wymieniony wcześniej. Poza tym jaeśli ktoś tak jak ja w mniejszym pokoju nie ma miejsca na kolumny to Z-5500 są najlepszym wyborem. Mają wiele wejść co pozwala podłączyć kilka urządzeń razem. Głośniczki bardzo dobrze a wręcz świetnie sprawdzają się w grach, filmach i muzyce. To najlepszy wybór w kategorii cena/jakość i kiedy ktoś nie ma miejsca a kolumny
 

Bambolo82

Banned
Rozumiem Was. Parę osób powiedziało mi że mam trochę już zagracony pokój tym sprzętem :roll:...

Wszystko jest u mnie na styk na tych 14m2. Opchnięte jak w kabinie promu kosmicznego. Chyba nie długo pomyśle jak tu jeszcze sufit zagospodarować ;).

W każdym razie, przy odrobinie dobrej woli da się to zbudować w miarę małym pokoju.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja mam pokój też ok 15m2 i mam zestawik taki:
Logitechy Z-5500, 20 calowy monitor (projekt na święta T240HD i to juz jest 24") i podłączone do niego komputer i PS3 jest też mały telewizorek 14" Philipsa;) . W drugim pokoju jest TV 26" i podłączony do niego Xbox 360, no i tam już miałem troche większe pole do popisu bo są potężne kolumny Sony.

Nad projektorem myślałem, ale zadecydowało to ,że właśnie w dzień nie ma pełnej gamy kolorów, bo nie jest ciemno.
 

mietek099

New member
@ mroziek:
Gier na PS3 w Full HD nie będzie co raz więcej, bo sami producenci mówili, że wolą robic gry w 720p o większym rozmachu. Zauważ, że niektóre w chwili obecnej gry, które obsługują 1080p dodatkowo, potrafią czasem przyciąc. Zresztą najczęściej nie jest to pełne 1080p.

@ Peek:
Nadal nie rozumiem, dlaczego tak się napaliłeś na to Full HD przy tak małym monitorze. Moim zdaniem lepiej zainwestowac w trochę większy TV HD Ready.
 

Peek

New member
Bez reklam
@mietek099
Mam już TV 26" w drugim pokoju i nie chce dublować, a mniejszy pokój chce zrobić jako miejsce do gier, więc chce mieć telewizor i monitor w jednym a T240 jest do tego celu idealny, poza tym chce mieć gry w Full HD i na PC i na PS3. Poza tym nie zgadzam się, że gier w 1080p bedzie coraz mniej bo jest to najwyzsza możliwa rozdzielczość (poza Ultra HD), a techniogia ciągle idzie do przodu i nikt nie bedzie robił gier w gorszej rozdzielczości. Na razie 1080p mają tylko gry bardzo mocne jak np. GTA IV, czy CoD:WaW, ale z czasem wszystkie beda w Full HD.
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
@mietek099:
Wydaje mi się że nawet z racji samych filmów blu-ray warto przy zakupie brać pod uwagę FULLHD. Te tylko wychodzą w 1080p. Natomiast gry, może masz rację że producenci wolą wydawać w 720p, jednak uważam że na rynku coraz więcej będzie takich perełek jak Gran Turismo 5 Prologue.

A wielkość ... zdecydowanie bardziej wolałbym 24" FULL HD niż 26" HD ready.
 

därkos

New member
Peek ja mam monitor T260HD specialnie go kupilem pod ps3 bo dwa dni wczesniej nagle wysiadl mi monitor asusa z ktorego korzystalem przy komputerze, ot stara leciwa 19 stka. na moje szczescie na gwarancji wiec wyslalem ją do serwisu.

ale zanim przyslali mi nowy kupilem sobie juz samsguna T260HD i mam podłaczony komputer (rewelacja) ps2, ps3 i nintendo game cube. plus antene kablowki.

ten monitor przedewszystkim pozytywnie szokuje mozliwosciami. zwlaszcza w duecie z ps3 i grach takich jak RR7 czy MGS4 i wipeout HD to juz agonia sercowa, mocna dostac zawalu :] za takie pieniadze monitorek niemal do wszystkiego.
 

yellowlabel

New member
witam was serdecznie panowie!
Jest to mój 1 post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni.
Zauważyłem temat o samsungu który to sam zamierzam zakupić (t240hd)
Mam jednak kilka pytań.

Mam mały pokój więc nie mogę nawet myśleć o dużym telewizorze więc zostaje 24" - 26" cali.

Monitor ma być używany tylko do xboxa360 i telewizji. Nie będzie podłączany do komputera.

Wiem, że to cudo z xboxem potrafi zdziałać cuda. Jednakże nic nie wiem o wbudowanym tunerze.
Jak radzi sobie on ze zwykłą telewizją kablową?
Czy będzie wielka różnica (na niekorzyść samsungu) w porównaniu do starego, poczciwego 21" Thomsona kineskopowego? :)
Albo.. czy będzie jednak odbierał on lepiej ten sygnał?

Filmy Blue-Ray zupełnie mnie nie interesują.

Może zaproponujecie jednak jakiś telewizor niż ten monitor samsunga?
mam do wydania jakieś 1400zł.

z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi!
 
Do góry