Samsung T240HD pod PS3

Peek

New member
Bez reklam
Pzrepraszam, że nie opisałem wrażeń, ale nie miałem czasu go podłączyc i sie nim pobawić jutro ide do pracy, więc montaż wypada na niedziele przeporaszam za opóźnienie:) .

Monitor ma dekoder MPEG2, ale podobno dzieki wejsciu common interface mozna go jakos tam przerobić na MPEG4.
 

nosebleeddvsn

New member
Przepraszam, że jeszcze raz pytam, ale nikt nie odpowiedział na mojego posta. To jak dałoby radę podłączyć do tego monitora PC, Ps3, Z-5500 i cyfrę+. Jeśli tak to jak? (szczególnie nie wiem jak podłączyć cyfrę+) Z góry dziękuję za odpowiedź.;)
 

nosebleeddvsn

New member
ooo dzięki wielkie!!:-D Ale jeśli mam dekoder w innym pokoju, lecz chciałbym oglądać cyfrę u mnie to muszę kupować jeszcze jeden abonament czy da się jakoś "rozdzielić" sygnał tak żeby cyfra była na t240hd i w innym pokoju na telewizorze?? A głośniki optykiem połączyć z t240hd tak? (Sory, ale kabelki to nie moja najmocniejsza strona;))
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
hmm trudno mi powiedzieć możliwe że rozwiązaniem byłby drugi dekoder, ale wtedy potrzebowałbyś drugą kartę. Według Cyfry do tego rozwiązania potrzebowałbyś 2 osobne abonamenty przynajmniej na tą chwilę. W zapowiedziach, planach na najbliższy czas widziałem gdzieś że cyfra chce wprowadzić usługę jednego abonamentu na dwa odbiorniki w jednym domu.
 

nosebleeddvsn

New member
hmmm tego się obawiałem.. no cóż narazie obędę się bez cyfry :) jeszcze mam pytanie co do podłączenia głośników. Głośniki optykiem do konsoli czy t240hd? Bo wtedy zmieniałbym tylko z direct (PC) na optical?
 

mroziek

New member
optycznym do konsoli a standardowym, komputerowym do kompa. Jest jeszcze coxail, nim możesz podłączyć np. głośniki z przyszłym dekoderem i sygnał dźwięku będziesz zmieniał jednym przyciskiem na pilocie.
 

nosebleeddvsn

New member
No dzieeki wielkiee!!:) Bardzo mi pomogłeś, już wszystko wiem!:D Teraz trzeba poskładać to wszystko do kupy, fotel z masażem i wodotryski :p i żyć nie umierać;).. Jeszcze raz wielkie dzięki.. Jeśli bym kiedyś jeszcze czegoś potrzebował odezwę się do Ciebie. Wesołych Świąt!
 

mroziek

New member
Nie ma za co:) Również wesołych świąt - niestety już jest po nich:( ...zostały tylko 2 dni weekendu.

Teraz Czekam na wrażenia kolegi PEEK'a :) autora wątku.
Jak wszystko poskładasz do kupy podziel się swoimi wrażeniami.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ide do pracy na 14, monitora nie wyjmowałem ze styropianu. Jedyne co ogladałem to pilot i kable. Swoja drogą Samsung Bardzo profesjonalnie podszedł do klienta dodając i DVI (u mnie bedzie szedł nim PC) i analogowy kabel PC. Co do pilota to tak jak w Samsungach i Sonych, są one poręczne i bardzo dobrze dopasowane do dłoni. Cieszy fakt ustawiania bez ciągłego wyciągania ręki do guziczków po monitorem.;) Dobre rozmieszczenie guzików i póki co wszystko jest ok.

Tak jak mówiłem montaż przypada na jutro. Dziś to taka zapowiedź;)
 

nosebleeddvsn

New member
Ja wstąpiłem dzisiaj do Vobisa i pogadałem trochę z panem o tym telewizorku. Okazało się, że jest tam multum możliwości! Można podłączyć praktycznie wszystko naraz. Ogólnie bardzo ładnie zrobiony - stylistyka i te kolorki..:p. Podłączyliśmy dekoder cyfry+ i po chwili oglądania stwierdziłem, że będzie tego wart:D.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
A jak podłączyć głośniki (mam zestaw Creative 5.1), żeby grały podczas grania na kompie i podczas grania na PS3? Jest jakiś przełącznik czy jak?
 

Peek

New member
Bez reklam
Już jest w obiegu i mogę opisac moje wrażenia:

Na wstępie zaznaczam, iż nieważne z jakiego sprzętu się przesiadacie czy z 19" czy z 20". Monitor jest O-GROM-NY. Już przy podłączeniu do PC na potkałem trudności. Na monitorze wyskoczyło mnóstwo czerwonych migających kropek. Na szczęście po zmianie kabla DVI wszystko poszło OK. Podłaczyłem PS3 przez HDMI. Od razu zaznaczam, że TV nie testowałem.

Na PC odpaliłem tylko Film w HD 720p. Jednym słowem czułem sie jak w kinie. Kolorki super.

Na PS3 testowałem na grach MGS4 i FIFA 09. Na MGS Super, ale na Fifie dało się zauważyc smużenie. Mam jednak nadzieje, ze to kwestia ustawień.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, chociaz trzeba bedzie się przyzwyczai do tego rozmiaru. Gdy uda mi się ustawic obraz na PS3 tak jak na PC z pełną odpowiedzialnościa wystawię 10/10.

EDIT: Jednak po kilku chwilach ustawiania jest super i na fifie a COD World at War na Full HD zabija!!! Jest lepiej niż na moim TV LCD. Wsytawiam 10/10!!
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja w tej chwili mam mniejszy model, ale też z serii T. Mam T190 (19"). Siedzę od niego na około 50cm. Czy jak usiądę przy takim T240HD to czy nie będzie za blisko? Oczywiście grając w Pleja się oddalę, ale siedział bym również na kompie. Co myslisz? Nie dostane oczopląsu?
 

mroziek

New member
Sam miałem 931BW 19" i przesiadłem się na T240HD, przyzwyczaiłem się bardzo szybko, siedzę tak blisko jak przy 19" i jest super. Gram na nim tylko w gry PC (do PS3 mam TV) i jest naprawdę duuuużo placu do zabawy:)
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja specjalnie dla niego oddalałem półkę na biurku. mysle, że odleglosć 1 m to minimum!!! Poza tym nie sądze bys po prostu z odległości 0,5 metra objał cały ekran oczyma, ale wiesz co kto lubi. Ja jestem w fazie przyzwyczajania się:)

ale ja dopiero go ustawiłem, więc tym 1 metrem sie nie przejmuj, a przecież to wszystko kwestia przyzwyczajenia..

PS. Do internetu zbawienne jest ustawienie tekst.

Po godzinie:
Musze przyznac, ze im więcej spedzam z nim czasu tym wydaje się lepszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry