Samsung T240HD pod PS3

Forest89

Active member
Bez reklam
Szkoda, że monitor nie ma funkcji powieszenia na ścianie. To już byłby całkowity bajer!
Muszę gdzieś wpaść do sklepu go obejrzeć z bliska. Nadal nie jestem pewny czy monitor nie będzie dla mojego pokoju za duży, szczególnie podczas grania na kompie bo podczas grania na konsolki to sobie siąde dalej na foteliku ;)
 

mroziek

New member
Do grania na PC nadaje się idealnie, nie zawiedziesz się. Lepiej kupić większy, ekranu nigdy za mało. Zawsze jak kupisz na styk czuje się niedosyt :) Jeżeli chodzi o monitor to uważam że 24" do komputera stacjonarnego niebawem będzie standardem. T240HD dodatkowo zyskuje jako odbiornik do innych multimediów ... PS3, X-BOX 360, cyfrowe platformy TV (cyfra+, n, polsat) oraz telewizja analogowa, w przyszłości DVB T.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
No DVB-T ma, ale tylko MPEG-2 a u nas będzie obowiązywała konwersja do MPEG-4. I to jest kolejny minus według mnie. A jak się przegląda internet bo jeżeli monitor jest Full HD to piksele są bardzo małe co za tym idzie czcionka jest mała pewnie. Mam racje?
 

mroziek

New member
Nie masz racji, czcionka jest taka jak np. na 19" przy jego natywnej rozdzielczości 1440 x 900. Po prostu dodatkowo jest więcej placu na ekranie. ....a DVB-T najpierw musi być w Polsce :)
 

28olobmaB

Banned
Z uwagi na cene technologii, w Polsce raczej na dekadę zagości standard mpeg2. Mpeg4 będzie występował na kilku kanałach w wyższej rozdzielczości, będzie systematycznie wypierał mpeg2.
 

Peek

New member
Bez reklam
Po blisko 2 tygodniach testowania potwierdzam monitor jest REWELACYJNY. Po ustawieniu kolorów (mi pasuje tryb Dynamiczny) Obraz jest znakomity!!! To co wcześniej opisywałem to tylko rozmycie a nie smużenie, które występuje tylko na grach sportowych, ale z powodu iz tak sa one zrobione. Rozmycie to widać też na plazmach. Jeszcze raz tym razem kończąc temat POLECAM!!!
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak jest z grami? Są one robione w formacie 720p i 1080i/p a telewizor ma rozdzielczość 1920x1200 pikseli. Czy na dole i do góry pozostają jakieś paski czarne czy wszystko jest rozciągane czy jest naturalny obraz?
 

Peek

New member
Bez reklam
Telewizor ma funkcje wybierania proporcji obrazu dzieki czemu możesz sobie ustawić na grze albo paski aby obraz był naturalny, albo rozciągnąć na cały ekran.
 

pysio78

New member
Też mam tą kombinację. PS3 + T240 ale bez tunera TV. Podłączałem C+ po HDMI, PC po DVI i PS3 po HDMI. Jak dla mnie kompletna rewelka. Nowy TOMB RIDER wymiata gamą barw i ogólnie obrazem.
Co ciekawe obok stoi 32PF7332 PHILIPSA i często wole korzystać z Samsunga.
Na PHILKA przełączam się tylko gdy oglądam BLURAY na PS3.
Obraz super jak dla mnie. Oczywiście jest to moja opinia ale ja wymagający nie jestem. Nie szukam na siłę wszelkich niedoskonałości obrazu.
Może to dlatego, że wychowałem się w epoce VHS i wtedy oglądając np TERMINATORA 2 zgranego z kina i ze zrywającymi kolorami nie narzekałem tylko się cieszyłem, że oglądam.
W każdym razie SAMSUNG T240 i T240HD to sprzęty warte swojej ceny i dobre do wszelakiego zastosowania*

*- od razu uprzedzam aby dać do zrozumienia kobietom iż do postawienia kwiatków na nim się raczej nie nadaje, no chyba że położy się go i donice ustawisz na matrycy.(lepiej nie próbować)
 

Martines82

New member
Parę dni temu kupiłem Samsunga T240HD na Agito.pl i zauważyłem, że z monitorem jest coś nie tak, otóż mam problem z "szarpaniem" obrazu w poziomie, wygląda to tak jakby jakby ktoś ciął nożyczkami obraz, szczególnie jest to widoczne jak poruszam otwartym oknem na czarnym tle, dziwne bo w pionie to zjawisko nie występuje. To jest to tzw. smużenie czy z matrycą jest coś nie tak? Monitor był podłączony przez Dsub i DVI - bez różnicy (zmiana sterowników do LCD i grafiki, jak i przeinstalowanie DXa nic nie dało). Zresztą na PS2 też jakby obraz "nie nadążał" - konsola podłączone jest do LCD zwykłym kablem (dołączonym przez producenta) - może to dlatego.
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
Ustawiłeś rozdzielczość, odświeżanie na maxa?
Wątpię że to wina kabla, skoro te same objawy występują na D-sub i DVI.
Ja mam ten monitor i m.in. PEEK - nie mamy takich objawów.

Pobaw się jeszcze ustawieniami, jeżeli nic się nie zmieni odeślij, wymień na nowy model.
 

Martines82

New member
Monitor chodzi w 1920x1200 i 60Hz. Ssprawdziłem na innym kompie (bez podłączenia kablówki i konsoli), i bez zmian :/.

Zrobiłem filmik telefonem, jakość jest fatalna, na szczęście można dostrzec to "szarpanie"
odsiebie.com pokaz 1317159---c815.html

do linku dopiszcie: http, a w przerwach wstawcie: /
(nie mogę jeszcze podawać linków na forum)
 
Ostatnia edycja:

Martines82

New member
Nie będę miał problemów z wymianą?, może to głupie pytanie, ale rozdarłem worek by dostać się do kabla DVI i CD ze sterami - nie wpływa to na "stan nienaruszony produktu" który należy zachować by móc go bez problemu zwrócić?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wpływa.
Ja mam jak najlepsze wrażenia z obsługi w agito.pl również ze zdarzeniem podobnym do Twojego.

Pozdrawiam,
 

Martines82

New member
Brak mi doświadczenia w zakupach sprzętu szczególnie przez internet, ale martwi mnie jeszcze załączona gwarancja, która chyba nie była w pełni wypełniona (sama pieczątka) i brak paragonu (zapomnieli?), pisałem do nich maila w czwartek w tej sprawie, ale jeszcze nie odpisali, jutro z rana do nich zadzwonię.
Mam nadzieję, że nie stworzy to kolejnych problemów :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry