Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Grisza

New member
Porównanie specyfikacji adekwatnych modeli 32'' nie wskazuje na żadne różnice, łacznie z danymi z oficjalnej prezentacji nowej serii na stronie Samsunga. Jedyne co widać to różnica wizualna... ale i tak coś mi tu śmierdzi :)
 

izi1977

New member
Ladne CACKO

Witam
Mieszkam w Niemczech i juz widzialem to cacko, jest naprawde ciekawy.
Zobaczylem go pierszy raz w Media Markcie stal na wielkiej scianie z innmi LCD i powiem tylko jedno jak i wyglad zewnetrzny tak i jego OBRAZ odroznia go calkowicie od pozostalych.
Szukam wlasnie dobrej oferty w necie i mysle ze w przyszlym tygodniu go kupie. Lecz mnie jeszcze bardziej interesuje model "W" - perlowy to jest dopiero "jazda"
Pozdrawiam izi1977
PS.
Interesuje mnie rowniez Dekoder na HDTV na ktory mozna dostac polskiego softa i nie ma problemow z kodami np. na polsat.
Z gory dzieki za info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś wjechały i seria 71 i seria 72
Nie spodziewam się różnic ale wolę sprawdzić na własne oczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
krótko bo krótko ,ale postawione obok siebie - nie pokazały różnic / oprócz wygladu/ Dane techniczne też to potwierdzaja - różnic BRAK.
pozdrawiam
 

ela

New member
Dziwne , czy jest sens wypuszczania dwoch modeli rozniacych sie numerem serii, a roznica w wygladzie polega tylko na umiejscowieniu przycisku wlaczania odbiornika ? to wymaga uruchomienia dwoch linii technologicznych !!! a efekt zaden. Jak te LCD spisuja sie w porownaniu z innymi w takiej samej klasie cenowej ?

Pozdrawiam
 

Bartman

New member
Skoro brak różnicy to czemu w niektórych sklepach ( np. Mix ) model 72 jest tańszy o 500 zł od 71 ?? Osobiście też nie widze żadnej różnicy pomiędzy tymi modelami tylko wygląd zew.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pytałaś o wrażenia - odpowiedziałem.
Na dowód słów - można bedzie zamówić test na płycie dvd - dostaniesz pełny test łącznie ze zdjeciami w HDTV i PAL - oraz wykorzystaniem wszystkich rodzajów złącz. Z porównaniem bezpośrednim / obok siebie / . Oraz otwieranie obrazów obok siebie.
Dla większej pewnosci zapraszam na porównanie do sklepu lub prezentację w domu.
Co do cen - to świeże modele są tańsze od starszych - wynikające choćby z różnicy terminów dostaw.
 

pepol45

New member
32r71 14,8 kg

ciekawe czy róznica blisko 5kg w stosunku do innych modeli to lepiej, czy może gorzej dla r71, być moze został pozbawiony "czegos" ???:confused:
 

macac

New member
Witam.
Od kilku tygodni rozważam zakup modelu 40" i przez ten czas koncentrowałem się na modelach M61 i R71. Miałem okazję porównać je bezpośrednio (niestety w sklepie), stały obok siebie. Sprzedawcy ZAWSZE zachwalali model M61, jednak moim zdaniem subiektywnie lepszy obraz był w modelu 71. Przy tych samych parametrach ustawionych w menu (wszystkich - zajęło to dobrych kilkanaście minut) lepsze wrażenie robi model 71. Lepszy kontrast i lepsza jasność. Dodam, że sygnał był z tego samego źródła - tv sat i dochodził przez to samo łącze - cinch. Obrotowa podstawka to też plus. To samo wrażenie miał mój syn, który dziwił się, że po tym co zobaczył, ja jeszcze się nad czymś zastanawiam. Na rzecz M61 przemawia znacznie lepsza obudowa i lepszy dźwięk z wbudowanych głośników, oraz pewność, że jest w nim czujnik oświetlenia (do tej pory byłem przekonany, że 71 go nie ma, a dziś na forum przeczytałem, że jednak ma?).
Co do różnic pomiędzy modelami 71, 72 to mają różne obudowy.
Na dzień dzisiejszy na pewno wybrał bym model R71 a nie M61. Subiektywnie obraz wyraźnie lepszy a dodatkowo oszczędność ok. 1,5kzł.
Przed podjęciem oststecznej decyzji rozważam jeszcze porównanie 40R71 z nowymi plazmami Panasonica 37 i 42 cale, 1kzł tańsze a parametry obrazu lepsze.
 

ela

New member
Witam

Bede bardzo wdzieczna za opinie uzytkownikow Samsunga R71/72 na temat tego LCD, mam zamiar go kupic i chce porownac opinie uzytkownikow przed zakupem.

Pozdrawiam i czekam
 

Karpiu

New member
Jak juz pisalem jestem bardzo zadowolonym posiadaczem wywyzszego modelu. Telewizor sprawuje sie swietnie. Wspaniale kolory,piekny obraz, jakos wysmienita. Dla mnie super. Dynamiczny kontrast tez sie imho sprawdza. Ale to wszystko juz pisalem wiec nie bede sie powtarzal.

Mysle Ela ze bedziesz zadowolona.
 

ela

New member
Karpiu

a jak wyglada sprawa tego kurzu, ktory podobno bardzo lgnie do obudowy i podczas odkurzania powoduje rysy, oraz czy podczas ogladania w pokoju z wlaczona lampa na suficie odbila sie swiatlo lampy na obudowie (ramie) telewizora, jezeli tak to czy to bardzo przeszkadza podczas ogladania ?

Pozdrawiam
 

Grisza

New member
"Chwilę" mnie tu nie było - miło, że temat jeszcze żyje :)
Ja natomiast jestem po kolejnych badaniach i znowu szala przechyliła się na stronę M61. Jeżeli macie taką możliwość (np. w MM) zajrzyjcie do menu obu modeli (R71/M61) odpowiedzialnych za obraz - R71 jest w tym temacie o wiele uboższe. Brak opcji wyłączenia Dynamic Contrast (afair) to jeszcze pół biedy (chociaż róznice w obrazie sa znaczne), ale możliwość regulacji osobnych składowych R-G-B w M61 to naprawdę przydatna rzecz...
 
Do góry