Samsung R71/R72 - wszystko o serii

izon

New member
Wiem ze to troche glupie pytanie ale czy moze mi ktos powiedziec czy te Samsungi R 71 nie maja zadnych problemem z wydawaniem dzwiekow tzn nic w nich nie piszczy nic nie buczy w szczegolnosci po wylaczeniu??Pytam bo s seria R51B mialem tyle problemow ale jednak chcialbym zostac przy Samsungu wiec mam nadzieje ze R71 to bedize dobry wybor
 

Grisza

New member
kiki napisał:
witam
oczywiście sprawdzaliśmy :
- seria r 71 gra gorzej od seri M 61 i to nie podlega dyskusji.
- seria r 71 gra gorzej od plazmy Pv 60
(...)Nie jest przeznaczona do pomieszczeń gdzie jest wiecej kurzu i piasku.
- największą płynność ma Loewe Concept
- podobne kąty ma i Panasonic i Loewe / LG odstaje/
- najlepsze wyposażenie ma Loewe DVBT/c
- najlepsze złącza posiada Panasonic
- najniższą cenę LG
Bez obrazy kiki - ale czy to mają być te sławne testy R71, na które czekamy od kilku tygodni ? Bo ja tu widzę jakieś obce nazwy, tymczasem o najważniejszym - jakości obrazu - NIC... :/
A! sorry... - płynność lepsza w Loewe. Nooo.... to wszystko wyjaśnia :p

afrik71:
jeżeli ktoś twierdzi że 71 to ten sam odbiornik co 61 to jest w błędzie
NIKT tak nie twierdzi - pytanie brzmi, czy róznica jakości między nimi warta jest 1000 zł...
 
Ostatnia edycja:

dendi9

New member
LE32R71B - pytania [pilne]

Witam.

Rozwazam kupienie tego modelu. Sprawa jest dosc pilna chcialbym wiedziec czy TV ten ma tuner hdtv wbudowany , oraz jak wyglada sprawa z tymi rozdzialkami hdtv 720p i 1080i , ktore obsluguje itp? Nie znam sie zbytnio na hd a musze jutro zdecydowac
 

Karpiu

New member
Dziwne, pierwszy raz ktos napisal ze "seria r 71 gra gorzej od seri M 61 i to nie podlega dyskusji." Do tej pory na forum widzialem tylko zdania ze jakosc w R71B jest lepsza, na cóz. Ja moge powiedzieć ze nawet przy silniejszym naslonecznieniu telewizor spisuje sie swietnie. ( U mnie stoi jednak tyłem do zrodla slonca czyt. tylem do okna.) Natomiast nie wiem o co chodzi z tą płynnościa. Na tym telewizorze nie uświadczyłem jeszcze żadnych smużeń, artefaktów czy innych anomali. Obraz imho jest doskonały. No coz ale to moje subiektywne zdanie. Jesli chodzi o kontrast o wartosc 5000 to jest to dynamiczny kontrast. Z mojego punktu widzenia wyglada to mniej wiecej tak, ze w zaleznosci od kolorów aktualnie wyświetlanych, tv dobiera sobie kontrast. Wyglada (przynajniej takie odnioslem wrazenie) to mniej wiecej tak, ze jak jest ciemna scena kontrast jest maly, gdy jasna zas olbrzymi. (Mozna to zaobserwowac np na wlaczonym menu ktore zmiania swoje natezenie w zaleznosci o sceny).
Przyznam się także ze nie widzialem M61 w akcji, więc nie mam porownania ale z tego R71B jestem zadowolony i z czystym sumieniem moge go polecić.

Co do dzwięków to nie wydawał i nie wydaje zadnych nie pokojacych. Po wylaczniu wogole go nie slychac. A głosniki dla normalnego uzytkownika w zupelnosci wystarcza.
 
Ostatnia edycja:

Karpiu

New member
Widze ze kolega nawet nie zadal sobie trudu poszukania czegokolwiek o tym telewizorze.

Ten TV jak wiele innych jest HD-READY co znaczy ni mniej ni wiecej ze NIE MA TUNERA HDTV ale moze wyswietlać obraz w WYSOKICH ROZDZIELCZOSCIACH.
Maksymalna zas rozdzielczosc dla tego TV mozna znalezc na stronie producenta. A wynosi ona 1366 x 768 (przy czym 720i / 720p to 1280x720 pikseli a 1080i / 1080p to 1920x1080 pikseli).
 
Ostatnia edycja:

dendi9

New member
Podane watki czytalem , jednak nie znalazlem w nich bezposrednich odpowiedzi a w tych sprawach technicznych kuleje jeszcze wiec chcialem sprecyzowac... Tak np wiem ze rozdzialka to 13xx i w zwiazku z tym czy obsluzy 1080i skoro ten format ma wieksza rozdzielczosc? nastapi zmniejszenie 1080 do rozdzielczosci matrycy ??? jak to technicznie dziala...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiście ,że obsłuży
ale dziś testując go w stosunku do Panasonica 32 LX 60 - wypadł gorzej.
Przeskaluje obraz do swojej rozdzielczości .Cena obecna - 4900 zł
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
czary mary pryskają gdy osoby piszące posty widzą stojace obo siebie modele i poswięcą im troche wiecej czasu niz kilka godzin.
Podłączą pod różne źródła ale tej samej jakości złączami .
Sprawdzą jak działa na tych samych usatwieniach w HD i Palu.
Otóż dziś na życzenie klientów i z ich udziałem - testowalismy telewizory
32 R 71 - Samsunga - cena 4950zł
32 Lx 60 - Panasonica - cena 4950 zł
32 S 60 - JVC - cena 5995 zł
32 X 7o JVC - cena 5 995 zł

Wygląd - rzecz gustu :
ale
32 Samsung - błyszczący absorbuje najwiecej kurzu/ uciażliwy przy otwartych oknach/ wycierając najdelikatniej jak mozna - powstaja ryski. Jest na to rada - płyn do nabłyszczania samochodów.
32 Panasonic i JVC - w normie.
Klientom najbardziej podoba sie JVC x 70 ze wzgledu na małe głośniki

wyposażenie -
najlepsze wyposażenie ma JVC 32 X 70
2 x HDMI , 2 x euro, DVI , PC, komponent , Svhs
2 x HDMi posiada również Panasonic

mozliwości:
największe JVC X 70 , Samsung R 71 i JVC s 60
/pip, obsługa cyfrowa, dostęp do złącz/

Pobór mocy - najmniejszy w JVC 32 X 70 - 124 W /Samsung R 71 -162 W / Panasonic lx 60 -143 W / JVC S 60 - 141W

Czerń - najlepsza Panasonic LX 60
w JVC 32 S -60 bardzo dobra
JVC 32 X 70 - da się osiągnać zmniejszajac podświetlenie matrycy do zera
w Smsungu wypada najsłabiej / Samsung ucieka w niebieski.

Kąty boczne :
najlepsze w Pansonic LX 60 i JVC s 60
słabe w JVC x 70 i Samsungu R 71

Najlepszym dźwiękiem dysponuje JVC 70 - ma maga Bass .
Duze regulacje posiada Samsung / korektor/


W HDTV - największe różnice po podłaczeniu HDMI widać w Samsungu
gra znakomicie / najwiecej szczegółów/- ale przełaczenie programu w tunerze qualitv na pal - powoduje koniecznośc zmiany i manipulacji pilotem - gdyż tylko w Samsungu rozjeżdżają sie kolory.
W obrazach dynamicznych HDTV najlepiej wypada Panasonic - posiada najbardziej naturalne kolory. Pozostałe LCD - różnice nieistotne.

Osoby z czarnymi włosami - posiadają żywe czyste kolory. W JVC już włosy są podkolorowane , ale w Samsungu odbiegają od najbardziej od wzoru / kolory na plazmie Pioneera/
Jeszcze bardziej różnice pogłębiają się wraz ze zmniejszeniem sie oświetlenia w mieszkaniu.

Wszystkie LCD posiadają podstawki obrotowe .
Dobra wiadomość - na żadnym LCD z sygnału HDTV - nie widać było smużenia . Zarówno mecze piłki nożnej jak i tenis oraz wyscigi formuły - to rewelacyjna jakość.

Po przykreceniu osłony w JVC bardzi cieżko wpiąć sie z przewodami HDMI.

Wrażenia ogólne:
Najbardziej podobał się JVC X 70 i Samsung R 71.
Najwyżej oceniony za obraz został Panasonic LX 60 i JVC S 60
Za obsługę JVC X 70.
Zdjecia z testów robione są od kilku miesięcy , ale po wykryciu błędów są poprawiane
Faktycznie trwa to długo ale nie da sie publikować z błędami.
Te poprawione - ukażą się już w przyszłym tygodniu.
pozdrawiam
 

Grisza

New member
Rozumiem, że takie były prośby klientów, ale nie wiem czy porównywanie modeli LCD za 5Kzł i 6Kzł ma sens - w tych okolicach cenowych 1kzł to istotna różnica. Równie dobrze możnaby też porównać R71 z M61 i stwierdzić podobne odchyły co z JVC.
 

Karpiu

New member
Moim zdanie jesli juz porównuje się telewizory z roznych szczebli cenowych to mozna porownywac tylko jakos obrazu a nie dodatki. W ponad 80% przypadkow cena podyktowana jest iloscia dodatków, więc praktycznie pewne jest ze teleizor za 6k bedzie mial wiecej zlacza bajerów i fajerwerków niz ten z 5k.
 

pisar

New member
loewe concept

witam zastanawialem nad samsungiemR71b ale w testach wypad słabo a jak do tych wyrzej przetestowanych modeli jak wybada loewe concept32?
 

Edward Stetz

New member
Okulista

kiki napisał:
witam
czary mary pryskają gdy osoby piszące posty widzą stojace obo siebie modele i poswięcą im troche wiecej czasu niz kilka godzin.
Podłączą pod różne źródła ale tej samej jakości złączami .
Sprawdzą jak działa na tych samych usatwieniach w HD i Palu.
Otóż dziś na życzenie klientów i z ich udziałem - testowalismy telewizory
32 R 71 - Samsunga - cena 4950zł
32 Lx 60 - Panasonica - cena 4950 zł
32 S 60 - JVC - cena 5995 zł
32 X 7o JVC - cena 5 995 zł

Kiki! Kiedy ostatnio byles u okulisty /kolory ?/
 

hmmm

New member
który?

Mam pytanie, który tv wybrać R71 czy M61?
I czy to że one mają 1366 x 768 zamiast 1280x720 to będzie w czymś przeszkadzało czy coś poszerzało?:confused:
 

Karpiu

New member
W jakich testach ?? Kikiego ??? Bo imho te testy nie sa dokonca rzetelnie przeprowadzone. Nie mam nic do Kikiego i cenie jego uwagi ale porownywanie telewizorów roznicacyh sie ceną o 1k i branie pod uwage dodatków to nie jest dobry pomysl. No coz ale kazdy ma swoje zdanie.


Nie bedzie w niczym przeszkadzalo, niczego nie bedzie poszerzalo bo format oby rozdzielczosci jest taki sam (16:9). Oczywiscie beda zmiany ale nikt nie bedzie szerszy niz w rzeczywistosci. Poprostu jesli film bedzie w nizszej rozdzielczosci zostanie rozciagniety (ale tak samo w pionie jak i poziomie).

pozdro
 

mar

New member
Panowie czegoś tu nie rozumię. Kiki pisze że Samsung ma najgorsze kolory (tak to odebrałem) a z danych technicznych wynika ża posiada 12,8 miliarda kolorów - czyli najwięcej z konkurencji. W swoim teście porusza również sprawę kątów widzenia, Samsung ma niby słabe a dane techniczne mówią o 178' czyli znowu najwięcej. Czyli jak to jest...
Pozdrawiam
mar
 

Karpiu

New member
Nie wiem jak to jest bo według mnie Samsung ma bardzo dobre kolory. Z katami tez jest wporzadku. Dane techniczne sa czesto mocno przesadzone, dlatego trzeba do nich podchodzic z dystansem ale imho Samsungowi nei mozna zarzucic salbych kolorow i kiepskich katów. Ja osobiście w codziennym uzytkowaniu nie spotkalem sie z zadnym problem dotyczacym jakosci obrazu.
Oczywiscie mzoe to byc wina warunków. Ale u mnie nie ma zadnego problemu z katami widzenia czy barwami są prawie idealne. (prawie bo zawsze da sie cos poprawic :/ )
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
przeglądam forum i widzę, że ile użytkowników to tyle opini. Zawsze są spory, który tv ma lepsze kolory, reakcję, czerń itp. Sądzę, że każdy postrzega obraz po swojemu. Dla jednego jest super dla drugiego coś brakuje i nie ma co kogoś wysyłać do okulisty !!
Pamiętam jak byłem w sklepie rtv i przy mnie gość kupował lcd lg 26lz50, który grał między innymi lcd i plazmami. Na tych wszystkich innych obraz był np.zielony a na nim NIEBIESKI :( i gościu był w niego wpatrzony jak w obrazek i go kupił !!!! Więc na prawdę ludzkie oko jest ułomne i każdy postrzega obraz na swój sposób, ot co :lol:
Pozdro dla użytkowników różnego rodzaju lcd i plazm z różnymi obrazami
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
test wybranych modeli był przeprowadzony na życzenie kupujących , mających dylemat w tym wyborze.
Oczywiscie nie należy / wiele razy o tym pisałem/ porównywać różnych klas cenowych.
Fakt ,że u okulisty nie byłem dawno , ale nie pytałem gości tórzy byli na testach / w tym młodzież 19-24 lata/ czy też muszą iść na badania wzroku. Aby ni sygerować własnych wypowiedzi . To właśnie młodzież wypowiadała sie na temat kolorów. Więc sądzę ,że z moim wzrokiem najgorzej nie jest.
Edward Stetz - rozumiem ,że jesteś gotów założyć się co jakości Twojego faworyta. Ponieważ Ty jesteś po teorii / syndrom jedynaka/ ja po testach przeprowadzonych w obecności osób trzecich - chętnie przystapię do zakładu.
Otóż jeśli opisywane modele w rzeczywistości dają takie wyniki jak opisałem ja Daję Ci gratis wybrany przez Ciebie model LCD / z tej trójki / . Ale jeśli ja mam rację to TY fundujesz mi taką samą mozliwośc.
Warunki:
- zarówno sygnał w Palu ze słabych sygnałów / gdzie różnica jest największa / - jak również w HD.
- wszystkie telewizory podłączone tym samym rodzajem złącz - komponent
- parametry ustawione na pół .Chociaż w przypadku Samsunga pozwalam na dodatkowe zwiększenie parametrów obrazu /gdyż nastawy fabryczne są słabe/
Czekam.

Karpiu - nie powiedziałem ,że Samsung ma słabe kąty . Powiedziałem ,że ma słabsze niż konkurencja .Chociaż JVC możemy z tego wyłączyć.
Nie napisałem ,że Samsung ma słabe kolory , ale że słabsze w stosunku do tych porównywanych TV LCD.

A i czy możesz wytłumaczyć na czym polega nierzetelność testów?

Co do kątów .
kat5.jpg
kat4.jpg


ten producent też napisał ,że katy są 178 stopni./Czyli ja zakładam,że do tej szerokości jakość obrazu nie zmienia się znacząco - o czym świadczą kąty plazm w zdjęciu zaczepionym poniżej (to te dwa modele od góry) - Tu producent z czystym suminiem może napisać katy 178 stopni./ Być może niektórym to opowiada , ale ja się z tym nie zgadzam. Otóż niektóre LCD tracą pełną kolorystykę jak robisz dwa kroki w bok od centrum - co daje w porywach 90 stopni./ jak wyżej/



A tu masz /zdjęcie ponizej/ pierwszy od lewej TV LCD Samsung R 71 - na normalnych
icon1.gif

Chodzi oczywście o te zdjęcie
kat1.jpg

ustawieniach / czytaj dobrych/ Co poznasz bez wysiłku po sylwetce i błyszczącym lakierze na budowie.
Dla ułatwienia dodam ,że znajduje sie tu również LCD JVC - ze swoimi
kątami.
Dla właściwego zobrazowania u góry stoja plazmy w których obraz można uważać za wzorcowy./ czyli kąty 178 stopni są zachowane/

Zgadzam się absolutnie z DeeBass - dlatego najlepszą formą oprócz podpowiedzi jest sprawdzenie telewizora przed zakupem na własne oczęta
i to najlepiej w swoim mieszkaniu ze swojego sygnału. Bowiem moc sygnału nie ma nic wspólnego z jakościa sygnału. A do tego wszystkiego dochodzi dzienne oświetlenie pokoju.

I na koniec wyobraź sobie ,że siedzisz wieczorkiem przed wymarzonym LCD a tu zonk - nic nie jest takie fajne jak miało być ..............
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Karpiu

New member
Zgadzam sie Kiki z tym ze kazdy ma swój gust i powinien sprawdzic TV wlasnorecznie.

Nierzetelność polegała na wzięciu TV z róznych klas cenowych ale jeśli zgadzamy się co do tego ze nie powinno sie tego robic to wporzadku.

Jelsi chodzi o kąty. Jak pisałem mam ten TV i naprawdę nie widziałem anomalii na kątach. Przy kacie równym okolo 160 stopni kolory woogole nie ulegaja zmianie. Specjalnei sprawdzilem to dokaldnie jeszcze raz. Ale moze faktycznie przy kacie 178 roznica w kolorach jest wieksza niz u konkurencji.

Jak juz pisalem fakt ze nie zauwazam tego co moze byc wina takze tego jak TV u mnie w domu juz ustawiony. Chodzi tu o fakt ze nie da sie patrzec na niego pod katem wiekszy niz oko 160 stopni, stoi tylem do słonca itp.

Co do kolorów to imho sa idealne. Ale oczywiscie inni moga miec jeszcze wieksze wymagania. (Wszyscy wiemy ze istnieją audiofile i moze cos podobnego szykuje nam sie w TV).

Zdjecie jak to zdjecie nie do konca odzwierciadla rzeczywistosc. U mnie przy podobnym kacie czarny nie przechodzi tak w niebieski jak to jest tutaj pokazane.

PS. U okulisty bylem 3 dni temu :)

PSS. Testowalem go i w nocy :)
 
Do góry