Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Karpiu

New member
Nie mam zadnych problemów z kurzem. Jesli juz lgnie do obudowy to z tylu telewizora. Przecieram to normalna szmatka i nie widze zadnych rys. Jesli chodzi o odbicia to tez nie ma zadnego problemu. U siebie nie spotkalem sie jeszcze zeby w tym LCD odbior obrazu byl jakos zaklucony przez takie czynniki jak swiatlo. Co przy CRT zdazalo sie dosc czesto. (trzeba bylo zaslaniac zaluzje albo wieczorem specjalnie wlaczac głowne swiatlo zamiast lampki bo sie odbijało) tutaj ten problem zniknał.

Faktycznie pod wzgledem regulacji (kolorów itp) R71B nie ma sporych mozliwosci. Jednak obraz jest naprawde bardzo dobry i to co mozna zmienic w zupelnosci wystarcza.
 

ttwardela

New member
Witaj;
Widziałem w Katowicach w MegaHz R71B. Ponieważ obraz z Samsungów zawsze mi się podobał to i ten spodobał mi się również. Sam rozważam jego zakup a raczej R72B (jak dla mnie to różnica jest tylko w kolorze obudowy). Jako kontrofertę mam Sharpa LC-32GA8E. Obraz, który widziałem w Samsungu to co prawda obraz testowy - specjalne nagranie Samsunga ale robił wrażenie. Niestety nic bliższego nie mogę na ten temat powiedzieć ponieważ nie przeprowadziłem testu na obrazie telewizyjnym.

Pozdrawiam
 

Paolo

New member
nie wiem czy mi sie przywidzialo ale chyba mignela mi reklama tego tv ze jest dostepny w 3 kolorach. w sklepach internetowych zaprzeczaja ze jest dostepny w ofercie.

pozdr,
p
 

ela

New member
Osobiście widzialam dwa pierwsze w sklepie, prezentuja sie bardzo ladnie, podejrzewam ze bialy to wersja ekskluzywna i dostepna na razie w innych krajach

Pozdrawiam
 

mar

New member
Dwa pierwsze są dostępne cały czas R71B - czarny z wykończeniem niebieskim, R72B - czarny z wykończeniem srebrnym, R71W - biały z wykończeniem wisniowym jest dostępny w Samsung Polska od dziś. Łącznie trzy modele, różniące się tylko wyglądem.
Pozdrawiam
 

absolus12

New member
Witam wszystkich
Czy za 6,5K dostanę coś lepszego niż Samsung R71? Bardzo mi zależy na tym żeby to było 37''
Czy warto dołożyć 1K i kupić
JVC 37'' LT-37R70SU lub
JVC LT-37S60BU???
a może dołożyć 500PLN i kupić Sony KLV S40A10E za 6999PLN
bardzo potrzebuję pilnej rady ponieważ Tv muszę kupić w niedługim czasie

Dziękuję za porady
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

chrzanek

New member
absolus12 napisał:
Witam wszystkich
Czy za 6,5K dostanę coś lepszego niż Samsung R71? Bardzo mi zależy na tym żeby to było 37''
Czy warto dołożyć 1K i kupić
JVC 37'' LT-37R70SU lub
JVC LT-37S60BU???
a może dołożyć 500PLN i kupić Sony KLV S40A10E za 6999PLN
bardzo potrzebuję pilnej rady ponieważ Tv muszę kupić w niedługim czasie

Dziękuję za porady
Pozdrawiam

myślę, że warto też rozważyć nowe LG 37LB1R któega cena zaczyna się już od 6600, wygląda bardzo zachęcająco a cena też kusi :)
 

absolus12

New member
szczerze mówiąc strasznie kusi mnie sony 40 i już całkowicie zgłupiałem, nie chciałbym przekroczyć bariery 7K. Bardzo ciężki wybór, przynajmniej dla mnie;)
liczę na waszą pomoc :)
Pozdrawiam
 

Grisza

New member
Widzę, że dyskusja schodzi na inne firmy, a temat dotyczy Samsunga...
Wracając do sedna: rozważając wszelkie za i przeciw, zwłaszcza oferowaną jakość, mozliwości kontroli i brak jasnych przesłanek jakoby R71 było serią wyższą i lepszą, po półrocznym badaniu rynku i oczekiwaniu na spadek cen stanęło na 32M61B. Zamówiłem.
 

ela

New member
Grisza

możesz napisać , jakie za i przeciw przeważyły szale na 32M61B ? w czym on przewyższa R71/72 ?

Pozdrawiam
 

Grisza

New member
Faktyczne różnice między seriami M61 i R71 zna tylko producent :) Kwestie, które zadecydowały u mnie (kolejność przypadkowa):
1. Nareszcie atrakcyjna cena (<5600)
2. Brak jasnych i oficjalnie wyklarowanych różnic pomiędzy matrycami w/w serii (S-PVA/PVI) = niepotwierdzona wyższość R71 nad M61
3. Większe możliwości regulacji ustawień obrazu w M61 (np. RGB)
4. Możliwość wyłączenia optymalizacji kontrastu/czujnika jaskrawości
5. Inny lakier = mniej problemów z ew. rysowaniem (mieszkanie szybko mi się kurzy)
5. Do dzisiaj jeden z topowych modeli w swojej klasie
6. Opinie użytkowników
8. Opinie sprzedawców
7. Doświadczenia i porównania własne (niestety, tylko MM)
 

pietia

New member
Przed kupnem telewizora zasięgałem wielu opini u sprzedawców i w internecie.R71 jest nowszym modelem,ma więcej kolorów(choć to pewnie jakiś trik marketingowy;)),szerszy kąt widzenia 178 stopni (m61 170 stopni).Jednak ja zdecydowałem się na M61.Jego cena była w końcu akceptowalna, designe bardziej mi odpowiadał. Szale przeważyło to, że według wielu opini lepiej radzi sobie z sygnałem z anteny bądż kablówki , a to w moim przypadku 99% oglądania telewizji.Pierwsze wrażenia po włączeniu to ..... załamka:(.Ustawienia domyślne producenta są beznadziejne.Chwila zabawy w menu i telewizor pokazał co potrafi.Obraz żyleta, kolory i kontrast rewelacja.Możliwość wyłączenia czujnika jaskrawości to dla mnie istota sprawa ponieważ denerwują mnie skokowe zmiany jaskrawości szczególnie przy częstej zmianie kanałów.Nie wiem czy r71 też to ma.Mam go 2tyg i jak narazie jestem b.zadowolony.Ostatnio włączyłem swój stary tv kineskopowy philipsa i miałem wrażenie , że coś się w nim popsuło.Jakość obrazów dzielą lata świetlne
 

ela

New member
Właśnie, może ktoś odpowie czy Samsung R71 ma możliwość wyłączenia czujnika jaskrawości ?

Czekam także na inne spostrzeżenia użytkowników tego modelu Samsunga

Pozdrawiam
 

Karpiu

New member
Niestety nie ma mozliwosci wylaczenia czujnika jaskrawości (nie wiem nawet czy ten tv cos takiego posiada poniewaz ja nie widzę roznicy w dzialaniu telewizora w dzien i w nocy). Ten TV ma stosunkowo male mozliwoscie jesli chodzi o ustawienia. Na zyczenie moge zrobic fotki menu tego telewizora (lub inne wartosciowe zdjecia mogace pomoc w wyborze). Dostepne ustawienia sa jednak wystarczajace aby obraz byl (moim zdaniem) doskonaly.
 

mariuszsz

New member
Co do 32R72 to gra naprawdę super. Jedyny duży minus jaki zauważyłem to kiepskie głośniki. Dla porównania dźwięk w LG 32LP1R jest o niebo lepszy. W 32R72 mozliwości ustawień nie ma zbyt wiele, ale w mojej ocenie to nie wada bo łatwo jest ustawić oczekiwane parametry obrazu. Brak czujnika oświetlenia w 32R72 w porównaniu do 32M61 to równiez w mojej ocenie nie jest wadą, bo jego użyteczność jest żadna (użytkownicy M61 zwykle go wyłączają). Podsumowując obraz w 32R72 jest zaskakująco dobry (standardowy odbiornik C+) zaś dzwięk poniżej krytyki. Biorąc pod uwagę, że 32R72 w Saturnie w Wawie kosztuje w ten weekend 4750 zł to bardzo dobra opcja.
 

Karpiu

New member
Dzwiek tez nie jest jakis straszny. Oczywiscie znam paru ludzi (pseudo-audiofile) ktorzy powiedza ze gra okropnie. Ja jednak mam poprawne odczucia. Glosniki mi nie charczą. Nigdy jeszcze nie przekroczylem 50% voluma i jest spoko. Zreszta czesto jak ktos kupuje LCD to z myslą o kinie domowym a wiec i amplitunerze i glosnikach dodatkowych. Moim zdaniem głośniki sa wporządku, nic specjalnego ot normalne głosniki. W normalnym uzytkowaniu (TV <== kablowka) nie spotkalem sie jeszcze z zadnymi trzaskami itp. Ogolnie dzwiek okreslam jako poprawny/dobry.

PS. Kolego Mariuszsz moglbys napisac cos wiecej? Tzn dlaczego głosniki są poniżej krytyki ?? Bo ja jak wspomnailem na zadne trzaski szumy itp nie natrafilem jeszcze.
 
Do góry