Samsung R71/R72 - wszystko o serii

gregorsky

New member
Sprawdzian 99%

Samsung 32R71 (TFT-LCD)
Sprawdzone sygnały to:
1. HDMI - Podłączony odtwarzacz DVD HD860
- jakość obrazu nieporównywalna z żadnym sygnałem tv naziemnej
czy tv satelitarnej cyfrowej (Canal+ bądź TVN-y),
- optymalne ustawienia to 720p,
- posiadane divx-y można wyrzucić do kosza,
- obraz płyt dvd rewelacyjny (czekam na dvd np. z Blue ray),
- dźwięk z wykorzystaniem wyjścia coaxial - bardzo dobry
2. Component - Podłączony (na jeden wieczór) tuner sat. Humax
HDCI2000 (m. in. 576p, 720p, 1080i)
- obraz standartowej tv sat. (oczywiście cyfrowej) kompletne dno
- dużo lepszy a niekiedy bardzo dobry obraz tv sat. standart mam
ze swojego Inverto IDL 7000,
- za to obraz tv HD sat. np. promo z Astry 1080i było takie, że wspólnie
z kolegą z którym to oglądałem nie odzywaliśmy się do siebie chyba
przez 15min. REWELACJA - jeszcze nigdy w życiu takiej jakości obrazu
nie widziałem.
3. Inne ustawienia telewizora tzn. parametry obrazu i dźwięku - wygodne
i funkcjonalne (chociaż dźwięk z głośniczków tv tylko dla dzieci przy
bajkach i dla żony przy bzdurach)
 

mariuszsz

New member
Karpiu napisał:
PS. Kolego Mariuszsz moglbys napisac cos wiecej? Tzn dlaczego głosniki są poniżej krytyki ?? Bo ja jak wspomnailem na zadne trzaski szumy itp nie natrafilem jeszcze.

Uważam, że dźwięk z głośników w TV nie ma dużego znaczenia. Podzieliłem się moją opinią z porównania dwóch LCD, króre porównywałem bezpośrednio. Jedyne co zauważyłem to zasadnicza róznica w jakości dzwięku na korzyść LG LP1R. W tym porównaniu określenie "poniżej krytyki" jest w mojej ocenie zasadne i oddaje różnicę w jakości. Obraz zaś jest naprawde bardzo dobry.
 

ela

New member
Wydaje mi się, że dźwięk jest wystarczająco dobry w tym LCD, zresztą gdy się używa kina domowego to dźwięk w TV się wyłącza, ważne by miał dobry obraz, ktoś napisał że nie wie czy ten TV ma funkcje czujnika jaskrawości, tu jest opis po niemiecku i pisze , że ma .

http://pvi.samsung.de/getDownloadFile.aspx?file=B1105668-6BF2-49EE-AC31-0FFBA6C529FC

Oglądałam wczoraj w sklepie ten TV w akcji na kanałach HD, totalny odjazd

plazmy Panasonica stojące obok mające ten sam sygnał wymiękały przy tym LCD
Pozdrawiam i czekam na dalsze opinie użytkowników tego TV
 

jaroslavus

New member
Czy są różnice między modelami 32 i 40 cali.

Tzn. czy można w prosty sposób transponować porównania modeli 32 calowych powszechniejszych na rynku na 40 calaki. Interesuje mnie zakup LCD lub Plazmy od 5k do 8k. Rozważam między
lub
  • plazmą samsunga (jeśli obniżą ceny w ślad za LG) PS-42P5H , PS-42Q7H
  • plazmą Panasonic
    px.gif
    TH-42PV60E, TH-42PV600E
  • plazmą LG 42PC1R lub 42PC1RV
 

Szemot

New member
Hm... a ja sie tak zastanawiam. 12,8mld kolorów w tym Samsungu. Czy przypadkiem standart HDTV nie przewidywał 24 bitowej gamy kolorów a jeśłi sięmylę to nawet 32 bitowej czyli 4 mld kolorów ?? Skąd zatem te dodatkowe 9 mld. Czy to przypadkiem nie tekst marketingowy ??
 

gregorsky

New member
Kiki napisałeś:

„Podłączą pod różne źródła ale tej samej jakości złączami .
Sprawdzą jak działa na tych samych usatwieniach w HD i Palu.”

Czerń - najlepsza Panasonic LX 60
w JVC 32 S -60 bardzo dobra
JVC 32 X 70 - da się osiągnać zmniejszajac podświetlenie matrycy do zera
w Smsungu wypada najsłabiej / Samsung ucieka w niebieski.”


Przecież samsung 32R71 ma 4 tryby ustawień obrazu, więc jak
można bardzo sugestywne odczucia poddawać obiektywnym
testom. W trybie np. „użytkownika” można osiągnąć czerń jakiej
ww. panasonic nie ma. Natomiast w trybie „film” trudno osiągnąć
ideał obrazu i tu rzeczywiście ucieka w niebieski.

„W HDTV - największe różnice po podłaczeniu HDMI widać w Samsungu
gra znakomicie / najwiecej szczegółów/- ale przełaczenie programu w tunerze qualitv na pal - powoduje koniecznośc zmiany i manipulacji pilotem - gdyż tylko w Samsungu rozjeżdżają sie kolory.”


Miałeś do d…y tuner sat. Ja sprawdzałem to na tun. Humax HDCI 2000
Kolory bez zarzutu a praca w HD rewelacyjna.

„W obrazach dynamicznych HDTV najlepiej wypada Panasonic - posiada najbardziej naturalne kolory. Pozostałe LCD - różnice nieistotne.”

Pewnie samsunga dalej miałeś ustawionego w trybie „film”


Grisza napisałeś
„Faktyczne różnice między seriami M61 i R71 zna tylko producent”

Jeżeli na oficjalnej stronie producenta pisze, że 32R71 jest to TFT-LCD,
To nie sądzę, że producent zakłada, że te strony czytają tylko naiwni
klienci. KONKURENCJA NIE ŚPI!

„Kwestie, które zadecydowały u mnie (kolejność przypadkowa):
1. Nareszcie atrakcyjna cena (<5600)”

– TO NIE ARGUMENT, TO KOMPROMIS.

„2. Brak jasnych i oficjalnie wyklarowanych różnic pomiędzy matrycami w/w serii (S-PVA/PVI) = niepotwierdzona wyższość R71 nad M61”
– WIDAĆ GOŁYM OKIEM – R71 MA LEPSZE KOLORY.

„3. Większe możliwości regulacji ustawień obrazu w M61 (np. RGB)”
– KTO TERAZ OGLĄDA RGB. I WCALE NIE SĄ WIĘKSZE.

„4. Możliwość wyłączenia optymalizacji kontrastu/czujnika jaskrawości”
– W R71 TAKIEGO GDŻETU JAK OPTYMALIZACJA WW. NIE MA

„5. Inny lakier = mniej problemów z ew. rysowaniem (mieszkanie szybko mi się kurzy)
5. Do dzisiaj jeden z topowych modeli w swojej klasie
6. Opinie użytkowników
8. Opinie sprzedawców
7. Doświadczenia i porównania własne (niestety, tylko MM)”

– PUNKTY BEZ ZNACZENIA
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
jaroslavus napisał:
...Tzn. czy można w prosty sposób transponować porównania modeli 32 calowych powszechniejszych na rynku na 40 calaki.

Nie do końca mozna przenosić odczucia co do obrazu 32" a 40". Czasami to są zupełnie inne matryce (inny producent). Jeszcze bardziej nie, jak porównujesz LCD-Plazma. Po moich obserwacjach coraz częściej jestem skłonny przyznać rację któremuś z forumowiczów, który twierdzi "LCD do 32", potem plazma". (Wynika to również z wielkości pixeli do ich ilości na danym ekranie). Przynajmniej do momentu realnego upowszechnienia się HDTV. Nie ma się co oszukiwać 95% osób kupujących dużoformatowe TV ogląda TV z sat/dachu/dvd a o HDTV czyta i się ślini, (jak już raz widział). Ilu z was ściąga pliki na PC i ogląda HD w ten sposób - 200-300-500? osób. Na 150 000 kupionych LCD/Plazma w zeszłym roku. Ale to już sprawa na oddzielny temat.

pzdr
 

bojj

New member
Technologia

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem 32R72B, w związku z tym mam jedno pytanie, jako osoba wogule nie orientująca się w temacie telewizorów LCD i Plazm.

Jak wygląda prawdopodobieństwo wypalenia sie pixela, i jak wygląda sprawa ewentualnej puźniejszej reklamacji, co reklamują a czego nie ?

Pozdrawiam
 

rafaltje

New member
Le32r72b

Witajcie!
Chcialbym podlaczyc komputer do tego telewizora lcd. Jednak zanim zakupie kabel chcialbym upewnic sie jakie jest najlepsze rozwiazanie, majac zlacza:
Bult_module.gif
Wejścia: HDMI x1, SCART x2, S-Video x1, Video x1, Component x1
Bult_module.gif
Wejście PC - sygnał w rozdzielczości VGA ~ WXGA
w tym lcd, a zlacza: D-sub, s-video, DVI w komputerze.
Czy bedzie to kabel HDMI - DVI sygnal na video plus odprowadzenie dzwieku z komputera?
Dziekuje i pozdrawiam.
 

rafaltje

New member
Znalazlem taki kabel :
HDMI 19PIN WT/ DVI WT 18+1PIN HQ 5M

Nie wiem co oznacza w symbolu te "WT"?
W karcie graficznej mam DVI I.
Wiec czy ten kabel bedzie odpowiedni?
Dzieki i pozdrawiam.
 

Grisza

New member
gregorsky napisał:
Przecież samsung 32R71 ma 4 tryby ustawień obrazu, więc jak
można bardzo sugestywne odczucia poddawać obiektywnym
testom.
(...)
– WIDAĆ GOŁYM OKIEM – R71 MA LEPSZE KOLORY.

Sam sobie zaprzeczasz, Ty mój "obiektywny znafffco", i to już jest śmieszne samo w sobie, ale dodałbym jeszcze "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Kupiłeś R71 i lansujesz/bronisz go na forum, to zrozumiałe (nie Ty pierwszy, nie ostatni). Tyle, że ja wyłącznie (i to na wyraźne życzenie eli) podałem swoje przemyślenia które doprowadziły mnie do zakupu M61, bez forsowania ich komukolwiek w Twoim agresywnym stylu. Nutka obiektywizmu (a czasami wiedzy) też by Ci się przydała. No to lecimy...

gregorsky napisał:
Grisza napisałeś
„Faktyczne różnice między seriami M61 i R71 zna tylko producent”
Jeżeli na oficjalnej stronie producenta pisze, że 32R71 jest to TFT-LCD,
To nie sądzę, że producent zakłada, że te strony czytają tylko naiwni
klienci. KONKURENCJA NIE ŚPI!
Hmm... co miałes na myśli?

gregorsky napisał:
„Kwestie, które zadecydowały u mnie (kolejność przypadkowa):
1. Nareszcie atrakcyjna cena (<5600)”

– TO NIE ARGUMENT, TO KOMPROMIS.
To znowu Twój "obiektywny" punkt widzenia - natomiast w zdaniu "Spadek ceny z 6400 do 5600 jest argumentem, który przemawia za zakupem M61" jakoś wszystko jest na miejscu...

gregorsky napisał:
„2. Brak jasnych i oficjalnie wyklarowanych różnic pomiędzy matrycami w/w serii (S-PVA/PVI) = niepotwierdzona wyższość R71 nad M61”
– WIDAĆ GOŁYM OKIEM – R71 MA LEPSZE KOLORY.
Gołym okiem CZYIM ? Twoim ? A używałes też drugiego ? ;) Rozumiem, że Twój wzrok jest wzorcem "perfekcyjnego wzroku", jedynym i nieomylnym, na podstawie którego cała reszta ludzkości otrzymała oczy od natury? LOL...

gregorsky napisał:
„3. Większe możliwości regulacji ustawień obrazu w M61 (np. RGB)”
– KTO TERAZ OGLĄDA RGB. I WCALE NIE SĄ WIĘKSZE.
Podejrzewam, że ponad połowa posiadaczy LCD/plazm ma jakieś źródło z RGB - ale przecież TY NIE MASZ - a to znaczy, że RGB już się nie używa. Sorry, zapomniałem...
"I WCALE NIE SĄ WIĘKSZE." :grin: "a mój sweterek jest ładniejszy" no LOL normalnie... argumentacja na poziomie 7-latka...
Ten punkt to także idealny przykład, że nie masz zielonego pojęcia o M61. Nawet Karpiu - posiadacz R71 - przyznał, że menu ustawień video jest skromne. Polecam odpalić to menu w obu modelach obok siebie i porównać (ja tak zrobiłem) - ale wcześniej usiądź...
A tak w ogóle to ja pisałem o regulacji Red/Green/Blue, ale to właśnie a propos tej wiedzy...

gregorsky napisał:
„4. Możliwość wyłączenia optymalizacji kontrastu/czujnika jaskrawości”
– W R71 TAKIEGO GDŻETU JAK OPTYMALIZACJA WW. NIE MA
Czyli nie masz możliwości sprawdzić, jak to wpływa na obraz ? A może jesteś uszczęśliwiony "na siłę" przez Samsunga (jak z DNIe) i nie wiesz o tym ? No to przykre - ja MAM takie porównanie i sam decyduję, czy tego używać...

gregorsky napisał:
„5. Inny lakier = mniej problemów z ew. rysowaniem (mieszkanie szybko mi się kurzy)
5. Do dzisiaj jeden z topowych modeli w swojej klasie
6. Opinie użytkowników
8. Opinie sprzedawców
7. Doświadczenia i porównania własne (niestety, tylko MM)”

– PUNKTY BEZ ZNACZENIA
No jasne... takie tam pierdoły... LOL :roll:
- TV wycieram z kurzu codziennie (konieczność) - myśle, że za parę miesięcy(tygodni?) widziałybm skutek tego na "fortepianowym" R71
- nagroda EISA to taki Order Uśmiechu...
- olewasz opinie? Rozumiem, że nie interesuje Cię np. awaryjność sprzętu, napotkane problemy innych userów, wynalezione ciekawostki ? Po prostu znalazłeś w kieszeni luźne 6Kzł więc kupujesz, a potem się zobaczy? No to gratulacje... ja nie mam takiej kasy na co dzień, więc chciałbym wcześniej wiedzieć co wybieram i czego sie spodziewać...
:hmm:

EDIT:
Żeby była jasność - do swojego 32M61B używam:
- Xbox 360 po component
- DVD HD-950 po HDMI
- kablówki UPC
- DVD-R Panasonic po RGB
- PSone po RGB
- PlayStation 2 po RGB
- Xboxa po RGB
Wiem, przestarzały jestem z tym RGB... :p
 
Ostatnia edycja:

el@Pajaco

New member
jako posiadacz R71 mogę powiedzieć, że model wart jest uwagi i zastanowienia, faktem jest, że to model o wiele uboższy zarówno jeśli chodzi o wyposażenie jak i możliwości ustawień obrazu, dźwięku itp. od M61 i tu nie ma dyskusji, ale obraz moim zdaniem jest porównywalny z M61 przynajmniej z dobrego źródła. Jeśli ktoś jest w stanie dorzucić pare stów więcej to na pewno M61 będzie trafniejszym wyborem przynajmniej ze względu na ilość złącz i możliwości konfiguracyjne. Natomiast jesli chodzi o doradzanie to wiadomo każdy ma inne wymagania jeden chce perfekcyjne parametry, drugi duże możliwości, trzeciego skusi cena i pod takim kątem powinien dokonać wyboru sprawdzając osobiście (na własne oczy, wg. własnych potrzeb i na swoją kieszeń). Wybór powinien być przemyślany i dokonany po określeniu czego oczekujemy, na jaki kompromis możemy sobie pozwolić, jakim kosztem(osobiście) a nie sugerując się tylko suchymi informacjami.

Pozdro ALL.
 

Karpiu

New member
Zgadzam sie z el@Pajaco w pełni. Ja jednak dodam ze imho kolory w R71B są lepszę (niestety widziałem oba TV obok siebie tylko w Euro RTV (nie wiem jak byly poustawiane odbiorniki bo mialem malo czasu zeby posprawdzac) i kolory w R71B byly duzo lepsze).

Jako posiadacz R71 polecam go. Mam swietna jakosc obrazu, bardzo dobre kolory. Jesli komuś nie wystarczaja mozliwoscie konfiguracyjne to powienien sie zainteresowac M61. Ja osobiscie lubie miec mozliwosc manewru ale tutaj jakos nie ma co zmieniac ( w sensie "zmiany nie sa potrzebne, to co jest wystacza").

PS. Wycieram TV z kurzu raz na tydzien, czasem zadziej. Jednym slowem u mnie problem kurzu nie wystepuje. (kurz nie osadza sie bardziej niz na zwyklych odbiornika CRT itp, a wycieranie go nie powoduje zadnych zniszczen).
 

Jedi

New member
Mam już 26" R71 i mam pytanie (głównie do kiki). Wydaje mi się że jakość obrazu jest dobra jedynie w jasnych scenach. Czerń jest słabiutka i niestety jak dla mnie to za duża wada. Jednak z powodu braku kabla HDMI sprawdzałem tylko wejście antenowe i D-Sub z kompa. Na kompie jakość okienek bardzo ładna, ale jednak film 720p znowu obnaża problemy z czernią. Teraz pytanie, czy po podłączeniu przez HDMI jest szansa na poprawę jakości w ciemnych scenach ? Rozważam zamianę Samsunga na Panasonica LX60 ze względu na tą czerń. Czy to byłby dobry ruch ?
 

ela

New member
Kilka dni temu w sklepie gral R72 obok plazmy Panasonic, i czern byla na nim super grał z DVD przez RGB a Panasonic przy nim tragedia w sam raz dla kobiet moze sluzyc jako lusterko do makijazu :D podejzewam ze przez HDMI obraz bedzie jeszcze lepszy tak jak i czern, ale to sa moje spostrzezenia sklepowe , najlepiej na ten temat cos powiedza uzytkownicy tego LCD przez HDMI.

Pozdrawiam
 

Karpiu

New member
Dziwi mnie wspomiany problem z czernia, bo ja takowego nie mam. Dynamiczny kontrast wiele tutaj robi i wszystko gra pieknie. Mam podlączony po scartcie dekoder cyfrowy, po d-sub PCta i oczywiscie antene i wszedzie czern jest dobra. Do tej pory jedynie co mnie zdziwilo to pewien trailer 720p ktory byl chyba zle skopresowny bo czern byla fatalna (nadmienie ze 1 trailer na 20 ktore sprawdzalem, nie wliczajac filmow pokazowych i normalnych).

Nie chce aby bylo takie wrazenie ze za wszelka cene bronie Samsunga ale ja naprawde nie mam problemów z kurzem, kolory sa super, i czern tez bardzo dobra.

Ps. A jaki tryb kolorów wybrałes ??
 

Jedi

New member
Próbowałem wszystkie tryby i kombinowałem z regulacjami na wszystkie sposoby. Wkurza mnie też dynamiczna jasność, której nie można wyłączyć. Ogólnie nie daje się uzyskać takiego kontrastu jaki miałem w crt. Pewnie to nie tylko Samsung i na ideał trzeba będzie poczekać do czasu OLED, ale jeżeli Panasonic może być w tej kwestii trochę lepszy to byłoby fajnie to wiedzieć. Na pocieszenie powiem że czerń w moim laptopie świeci jeszcze mocniej, a do tej pory wydawała mi się dość dobra :/
Pewnie też wchodzi w grę wrażliwość oka na takie detale, więc liczę na opinię kiki który widział różnicę przy Panasonic'u i jest w stanie coś więcej powiedzieć.
 

Jedi

New member
No tak, poczytałem sobie na forum o Panasonic'u i widzę że też odpada ze względu na to że nie można na nim wyświetlić obrazu z PC w pełnej rozdzielczości. Za to wyczytałem że patrząc się idealnie na wprost czerń już tak nie świeci i faktycznie mój Samsung też tak ma. Żadko jednak oglądam film sam, więc zawsze conajmniej jedna osoba ma trochę gorszy obraz. Być może to właśnie są te gorsze kąty o których pisał kiki.
 
Do góry