Samsung R71/R72 - wszystko o serii

peter68

New member
witam.W kompie mam kartę radeon 9600XT,wyposażona jest w złącze d-sub i DVI.przez d-sub chodzi bez problemu rozdzielczość zgodna zrozdzielczością lcd odś.60Hz,ale chcę go połączyć DVI-HDMI i teraz pytanie do el@Pajaca czy to jest realne i jak to zrobił.Bo nie chciałbym inwestować kasy w 10m. kabel dvi-hdmi który później będzie sobie leżał na półce,a w moim otoczeniu nikt nie ma takiego kabla na pożyczenie
 

Karpiu

New member
Temat roznicy byl poruszany juz na tym forum (nawet w tym watku jest odpowiedz na to pytanie). Roznia sie tylko i wylacznie wygladem.
 

ela

New member
Też mi sie tak wydaje ze, po co dopłacać 500 zł , jezeli te dwa LCD różnią się tylko niewielkimi szczegółami w wyglądzie obudowy.

Pozdrawiam
 

camel19

New member
Samsung R71/R72 - Nowy seria.

Witam
Chciałem sie was zapytać jak wasze LCD Samsung LE32R72B zachowuje sie w stanie czuwania? Zauważyłem w moim TV ze własnie podczas czuwania świerszczy prawdopodbnie przetwornica. Moze to nic takiego bo sam TV chodzi bez zarzutów. W starych TV wystarczyło polakierowac cewki i było po sprawie ale ten jest jeszcze na gwarancji. Posłuchajcie swoich modeli - najlepiej w nocy jak jest cisza, czy jest to samo zjawisko czy poprostu mam jakis hałasliwy model. Podczas pracy nie świergoli.
Camel19
 

peter68

New member
Witam.U mnie nic takiego się nie dzieje.W stanie czuwania nic nie świerszczy.Jeśli stwierdziłeś to zaraz po kupnie to można było go do trzech dni wymienić.Tak jak ja to zrobiłem i z powodu plamki po kleju z cenówki którą nie dało sie usunąć.Była naklejona z przodu panelu w lewym górnym rogu.Gdy to zgłosiłem firma na drugi dzień przywiozła nawy panel,gdyż klient powinien być w 100% zadowolony.A wracając do tematu jest to w/g mnie nienormalny objaw,który bym zgłosił do sewisu.
Ponawiam moje pytanie czy komuś sie udało bez przeszkód podłączyć pc do telewizora za pomocą kabla dvi-hdmi
 

bimp

New member
Witam, mam r71B od 2 miesięcy. Noistety od ok tygodnia trapi go dziwna przypadłość. Kiedy wyłączę TV i odczekam dłuższą chwilę (pow 30 min) po włączeniu nie ma fonii. Po wyyłączeniu i ponownym włączeniu panela fonia jest OK. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem Nie wiem, czy nie czeka mmnie serwis. A to 2 tygodnie bez TV.
 

kriss

New member
Le40r71b

mam pytanko jestem przed kupnem telewizora juz praktycznie jestem zdecydowany na samsunga le40r71b ktory w jednej z sieci kosztuje 8000 zl ,prosze o rade czy wybor jest dobry pokuj w ktorym bedzie stal ma wymiary 6m x 3m ,czy wybrana wielkosc jest dobra ,jak sie ma do tego podana cena ,i jeszcze jedno czy jest w koncu jakas roznica pomiedzy podanym modelem a modelem R72 ,z dory dzieki pozdrawiam...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość - extra. Jakość obrazu na ekranie z takich źródeł - super.
Powinienieś sprawdzić 40 M 51- Samsunga - zagra lepiej od serii r 71 o ile masz na dopłatę kasy ?
Wszyscy którzy mają ten model są zachwyceni.
Wydając taką kasę możesz sprawdzić jakości ze swojego sygnału w swoim w domu- modeli w klasie cenowej.
pozdrawiam
 

kriss

New member
jakos blizej jest mi do R71 ale dzieki ,rozgladam sie rowniez za kinem domowym w sklepie proponowano mi samsunga HTTP75 czy to dobry wybor i jak sie ma w zestawie z le40r71
 

el@Pajaco

New member
peter68 napisał:
witam.W kompie mam kartę radeon 9600XT,wyposażona jest w złącze d-sub i DVI.przez d-sub chodzi bez problemu rozdzielczość zgodna zrozdzielczością lcd odś.60Hz,ale chcę go połączyć DVI-HDMI i teraz pytanie do el@Pajaca czy to jest realne i jak to zrobił.Bo nie chciałbym inwestować kasy w 10m. kabel dvi-hdmi który później będzie sobie leżał na półce,a w moim otoczeniu nikt nie ma takiego kabla na pożyczenie

sam zadawałem pytanie odnośnie łączenia tego TV z kompem przez HDMI-DVI(a dokładnie o jakość takiego połączenia, szczerze powiedziawszy różnicy między takim połączeniem a analogiem ja nie zauważyłem). W instrukcji wyraźnie jest napisane, że HDMI nie obsługuje PC. Ja go połączyłem tak po krótce: karta GF 6800GT(złącza-sub i DVI) D-sub->D-sub do monitora LCD(z analogowym łączem) a DVI->HDMI do TV LCD. Odpalam kompa i w ustawieniach obrazu mam opcje wykryj TV. Wybieram, następnie podaje jakim złączem DVI), i jaka rozdzielczość720p, 1080i itp) i to tyle klikam zastosuj i obraz z kompa pojawia się na TV.

PS. Odnośnie kabla HDMI-DVI na twoim miejscu poszedłbym do jakiegoś sklepu pogadał ze sprzedawcą że chciałbyś wypróbować kabel bo nie wiesz czy takie połączenie jest możliwe w twoim przypadku. Jak Ci podpasuje to OK a jak nie będziesz zadowolony to po prostu zwrócisz lub powiesz, że nie działa i tyle. Ja tak zrobiłem zarówno w przypadku kabla HDMI-DVI(ten zostawiłem sobie) jak i SCART-Component(ten zwróciłem) i sprzedawca nie robił problemu.

Pozdr. ALL
 
Ostatnia edycja:

peter68

New member
dzięki za odpowiedź el@pajaco. Pożyczyłem sobie kabelek dvi-hdmi z sklepu ale mieli tylko dwu metrowy.Zmuszony byłem przenieść samą skrzynkę do pokoju, gdzie podłączyłem go z telewizorem właśnie tym kablem.No i niestety klapa obraz jaki pojawił się na ekranie był w rozdzielczośći 800x600 60Hz i niestety nie udało mi się go zmienić w ustawieniach kompa,spróbuję jeszcze raz ale teraz twoim sposobem.
 

pom22

New member
le 40 r72 b

Witam , właśnie zakupiłem ne lcd po miesiącu zastanawiana i nie żałuje obraz z cyfrowego polsatu jest bardzo dobry ale to też zależy od kanału jak nadaje tvn polsat super a nasza dziadowska tvp jak zwykle pozostawia wiele do życzenia, dvd po componęcie i progresywne skanowanie rewelacja , ogólne wrażenia bardzo pozytywne mnie sie stylistyka tego telewizorka bardzo podoba .Proste menu dla mnie wystarczające dla niektórych może byc ubogie ale ja nie potrzebuje wodotrysków ,ogólnie zakup bardzo udany .
 
Do góry