Samsung R71/R72 - wszystko o serii

wish

New member
Jaka jest różnica między R71 a R72 oprócz koloru bo to widze :). Różnica w cenach jest znacząca więc się czymś powinny różnić?? Prosze o pomoc bo zamierzam takowy nabyć :) Chyba że macie coś w tej cenie innego do zaproponowania ??
 

dawram

New member
Tak wiec oprocz ceny i obudowy te modele sa identyczne pod wzgledem parametrow technicznych-osobiscie polecam r72 pomimo swiecacej obudowy luxor:D
 

desade

New member
Owsze, sa pewne roznice. Wedlog moich porownan 72 jest bogatszy o: zegar, automatyczny power off, automatyczny blue screen, kontrole rodzicielska, automatyczna regulacja glosnosci.
pozdrawiam
 

wish

New member
Skoro R71 i R72 są takie same to skąd ta różnica w cenie?? :confused: w MM jest to różnica ok. 600zł!!?? to w sumie dużo jak za taki sam telewizor :)
 

wish

New member
OK już sobie sam odpowiedziałem :D . Różnią się matrycami R71 ma S-PVA a R72 PVA - tak przynajmniej wynika ze strony niemieckiej Samsunga. Tylko mam w związku z tym pytanie :) Czym te matryce się różnią i czy warto dopłacić i mieć tv z S-PVA :confused:
 

Karpiu

New member
Ktos porowywal te modele (chyba Kiki ) i mowil ze nie ma roznic w jakosci wyswietlanego obrazu. Pradopodobnie sa to te same matryce albo bardzooo zblizone. Widzialem tez jeszcze gdzies S-PVI i podobno tez wielkich roznic w wyswietlanych obrazach nie bylo. Mysle ze smialo mozna stwierdzic ze S-PVA i PVA to te same matryce, ewentualnie jak kto woli "bardzo zblizone". Wykup test u Kikiego i przekonaj sie sam ale mysle ze cokolwiek wezmiesz i tak bedzie dobrze, bo oba modele to imho udane produkty.
 

wish

New member
Zakupiłem właśnie R72 :) Obraz z kablówki całkiem dobry choć niektóre programy kiepsko wyglądają. Z DVD przez kabel euro obraz też może być bez żadnych rewelacji. Musze teraz kupić jakieś kino domowe z HDMI :). A co do dźwięku z tych "głośników" Samsunga to dali ciała. Dzwięk jest fatalny jak przez słuchawkę od telefonu. Nie wiem może to kwetia ustawień ale mi sie nie podoba i podłącze go pod wieże. Zwykłe programy to jeszcze jak cie moge ale muzyczne to aż nieprzyjemnie się słucha :(
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Juz któryś raz słysze, że czy to LCD czy plazma to dzwiek jest do niczego. Niby XXI wiek , tv niby super a nie potrafią poradzic sobie z dzwiękiem.
 

makimaki

New member
mam pytanie jestem zdecydowany na kupno modelu 40r72b,wiekszosc czasu bede ogladał tv przez kablówke(upc)jak przentuje sie obraz czy jest ładny i wyrazny?i jeszcze jedno jak sie emcze oglada na nim przez kablówke poniewaz mam zamiar duzo ogladac :)dzieki z góry
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli chodzi o dźwięk to pierwszą firmą która zadbała o to jest JVC. Razem Max Bass - zastosowali nowe głośniki. Inni też idą w tym kierunku.
Jeśli chodzi o ten 40 R 72 - to zależy od warunków jakie masz w domu.
Jeśli nasłonecznione mieszkanie - mozesz odpuscić .
sprawdź koniecznie jakość w domu przed zakupem. Przecież nie kupujasz na kilka dni. A kupujesz praktycznie w ciemno.
Po co ???
Tym bardziej ,że masz zamiar dużo ogladać.
pozdrawiam
 

makimaki

New member
a jesli mam jasne pomieszczenia to ten tv gorzej chodzi ,slabszy obraz czy jak?szczegolnie interesuja mnie te programy tvp 1,2 tvn polsat itp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ten telewizor ma bardzo błyszczącą obudowę . Więc odbija się światło nawet świecąc po oczach. Materiał przyciąga więcej kurzu niż inne , więc jest bardziej uciążliwy w utrzymaniu -co uwydatnia się dodatkowo w nasłonecznionym mieszkaniu / ciagle zakurzony/.
A przecież w tej klasie masz też inne LCD które nie maja takich wad.
A matryce 6 ms - powoduja wiekszą płynność obrazu.
Ale decyzja należy wyłącznie do Ciebie.
pozdrawiam
Krzysztof
 

adajan

New member
Ja mam ten biały świecący LE32R71W i w cale nie zauważyłem więcej kurzu niż na innych(sąsiad ma panasonica plazmę ,obudowa srebrna) wręcz odwrotnie.A co do oglądania w jasnym pomieszczeniu,to te telewizory są idealne do ogladania właśnie w jasnym pokoju w dzień!Panasonic się"chowa"(TH42PV60E).Natomiast trochę gorzej jest w wieczór.Tutaj daliśmy razem z sąsiadem równość!Więc kolego @makimaki,nie zastanawiaj się i kupuj tego Samsunga.Ja jestem z niego bardzo,bardzo zadowolony.
Nasz ekspert kiki tutaj trochę "przesadził"
 

adajan

New member
Mieszkam w w budynku 10-cio kondygnacyjnym.Mam kablówkę i Cyfrę +.Trochę gorszy odbiór jest z kablówki ,ale musisz kupić LCD jak mówiłeś,bo na plażmie z kablówki jest obraz trochę gorszy.Reasumując-jest zadowalający!
Pozdrawiam
 

Iras

New member
Ja mam ogólne pytanie odnośnie LCD Samsunga, ale ponieważ posiadam właśnie TV z serii R72, to napisze tutaj - przy ilu hot/dead pixelach producent wymienia panel na nowy w ramach gwarancji? Jeden? Więcej? Dwa/więcej obok siebie?

Dzięki za odpowiedź ;)
 
Do góry