Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Karpiu

New member
Makimaki, kazdy pisze ci zebys sprawdzil u siebie (zamowil prezentacje) bo sygnal i jakosc z kablowki jest u kazdego inna. A ty ciagle sie pytasz jak 1,2 i Polsat. Odpowiem ci tak - u mnie wspaniale ale ktos juz pisal ze u niego dupa. Tak wiec wyszlo ze u 1 dobrze a u 2 dupa i co jaka ogolna ocena? Chyba nie o taką pomoc ci chodzi, prawda?

Dlatego tak jak Kiki (i inni) piszą "zamow prezentacje U SIEBIE W DOMU". Zobaczysz na wlasne oczy, porownasz wybrane TV i wybierzesz TEN JEDEN JEDYNY.

Lepiej wydac 200 zlotych na prezentacje niz potem zalowac ze nie kupiles innego TV. A o obrazie na kablowce bylo juz wiele razy, poszukaj, ale ogolnie schodzilo to do tego ze u kazdego inaczej to wyglada.

A co do kurzu i odbijania swiatla to ja ani jednego ani drugiego nie zaobserwowalem. Z tym ze jak juz pisalem TV stoi tylem do okna wiec nie ma co odbijac w dzien, natomiast swiatla z zyrandola czy lampki nocnej nie odbija.

Pozdrawiam
 

Ratman

New member
Na początku witam wszystkich forumowiczów.

Pytanie jest konkretne:

Czy na dzień dzisiejszy, gdy różnica w cenie pomiędzy 32 R7x a M61 wynosi 200zł, co byście polecali? Powiedzmy, że TV ma służyć jako wyświetlacz dla TVSAT i PC. Ewentualnie inne propozycje do tych celów w okolicy 4,5 kgzłotych?
 
Ostatnia edycja:

djc

New member
Witam wszystkich w moim pierwszym poście :)

Na początku postu chciałem nadmienić że nie jestem ekspertem. Mam od wczoraj LE32R71B - podpiołem do niego dvd na komponencie XLO ER-3 - bardzo serdecznie chciałem pozdrowić :x pana z infolini samsunga z ktorym rozmawiałem - a oto jak wyglądała cała sytuacja:

podłaczyłem dvd yamahy do tv przez component, wlaczyłem w tv tryb "Moduł" no i widze że nic nie widzę - brak sygnału ;-), a ponieważ nigdy nie podłaczalem przez komponent nie wiedziałem dlaczego nie działa - szybka decyzja dzwonie na infolinie samsunga. Pan bardzo miły przeedstawił sie i zaczoł wywody nad tym że tv odbiera tylko pewne zakrasy i na pewno moje dvd nie nadaje w nich i dlatego nic nie widać. Następnie stwierdził że istnieje możliwość ze tv ma padnięte złacze i poradził żebym udal sie do serwisu z tv :x skandal normalnie. Podziękowałem i skończyłem rozmowę. Zadzwoniłem do znajomego który coś kuma w te tej branży i pierwszą rzeczą jaką zapytal to czy dvd ma przestawiony tryb nadawania na componencie - oczywiście nie miał. Po przestawieniu na ekranie tv ukazał sie piękny czysty obraz z dvd :). Boże jak ja nielubie niekompetencji - przecież jak dzowni na infolinie człowiek który kupił urządzenie to moze nie wiedzieć o tak prostej rzeczy i po to jest tam jakiś "fachowiec" żeby o to zapytał a nie odrazu radził wizytę w serwisie - ehh

p.s.
tv fajny ale oczywiście na funkcje PIP też się naciołem bo jest ale tak jak by jej nie było :x
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tu znajdziesz wielu fachowców , którzy z zamkniętymi oczyma odpowiedzą Ci na te proste pytania

Jeśli liczysz na rozdzielczość natywna - to TV LG Lx2.
pozdrawiam
 

Aliczek

New member
Żółte plamy ???

Witam wszystkich !
Jestem posiadaczem M61 od tygodnia i mam problem, a mianowicie czasami na ekranie, na twarzach ludzi pojawiają się żółte cienie. Jest to niezależne od zródła sygnału (tv, dvd). Najczęściej dzieje się to podczas oglądania filmu słabszej jakości. Nie mogę tego wyeliminować (nic nie daje zmiana standardu obrazu np na dynamiczny lub inny fabryczny) więc bardzo proszę o radę, może ktoś wie jak sobie z tym poradzić.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

Lepik

New member
Witam
Dzisiaj byłem w Media Markt w Warszawie na ul Górczewskiej, oglądałem LCDeki i porównywałem jakość obrazu. Wszyscy dobrze wiedzą, jakiej jakości sygnał jest w marketach, więc odczucia po obejżeniu jakiegokolwiek programu w MM są raczej negatywne. Głównie przypatrywałem się serii R 7X Samsunga. Akurat w tym czasie na jedynce był transmitowany mecz Legia - Szachtar. Jakość obrazu była wręcz tragiczna. Chciałem sprawdzić tę serię telewizorów pod kątem smużenia, ale przy tej jakości obrazu wogóle nie szło tego zrobić (rzetelnie), wydawało mi się, że smużenie występuje.
Tu moja prośba do posiadaczy tego modelu - czy smużenie na tym panelu jest widoczne (np podczas oglądania meczu). Widzę Karpiu, że posiadasz telewizorek z tej serii i z tego co pamiętam to też masz sygnał z Aster Warszawa. Mógłbyś wyrazić swoją opinię dotyczącą tego telewizorka? Głównie chodzi mi o smużenie i o jakość czernii, czy przechodzi bardzo w niebieski, czy da się tę czerń jakoś "poprawić" bawięc się ustawieniami kontrastu i jasności, jak spisuje się w nocy?
Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
 

djc

New member
czy jest jaiś standard ile wypalonych pikseli może mieć tv żeby został wymieniony?? chodzi mi o LE32R71B - mam jeden wypalony :(
 

ein

New member
Tak sobie z nudow

w testy zajrzalem i porownalem pionkowa "myszę" w przetestowanych modelach. I jestem w CIEZKIM SZOKU. Samsung najlepiej rysuje szczegoly - zwrocicie uwage na pierwsza z ksiazek (prawa strona): napisy z boku z poczatkowa literka T, okladke z obrazkiem, oddanie ksztaltu knigi - ogolnie rozroznianie szczegolow. I teraz porownajcie sobie to co widac na R71, ba nawet na starenkim R41 z konkurencja. Az mnie przytloczylo, JVC (od zawsze moj cichy faworyt) odpada w przedbiegach - tam tych literek na okladce po prostu nie ma, nie ma zarysowanych szczegolow ksztaltu samej knigi... wlasciwie tylko top seria M rysuje tam jakies szczegoly :shock: no dobra idziemy dalej - Loewe... to samo :shock: . No dobrze idziemy dalej Sharp, nieco lepiej ale nadal szczegoly uciekaja, choc w tanszej serii P widac wiecej niz w takim BV. Panas? ...lepiej ale fatalnie przejaskrawia. Sony - o tu juz widac duza poprawe i jest juz blisko do Samsunga. Pozostaje jeszcze LG i tu o dziwo tez jest niezle, choc nie tak dobrze i do tego pod katem to totalna zalamka. Matryce Sony i Samsunga sa tozsame. No tak czyli wszystko jasne. Ok ale przeciez to sa budzetowe R no i dlaczego na niby lepszych odbiornikach ten obraz wyraznie jest mniej szczegolowy?! WYRAZNIE. Przeciez akurat to jest kluczowy parametr dla HD - tam ma byc widac szczegoly!!! Sprawdzilem wszystkie testowane JVC (kicha! oporcz A), porownalem raz jeszcze Sony (gdzie jak pisalem jest dobrze) do Samsunga i ten drugi po prostu oddaje najwiecej szczegolow, jest bezapelacyjnie tutaj najlepszy! Nie no... :shock:

PS. Co "zabawne" jakies szczegoly pokazuje najtansza seria A61 u JVC (w A60 po komponencie tez niewiele widac ale to nie dziwi - wiadomo ze jest gorzej niz po cyfrze). Im wyzej tym gorzej...
 
Ostatnia edycja:

bombola

New member
Witam
Dzięki za odpowiedź w temacie Sharpa-BV9.Co do powyższego postu powiem tylko tyle ŚWIĘTA RACJA, a co do kątów w Samsungu to (co ciekawe) nie weszędzie jest źle zwróćcie uwage na "maska kąt" dziwne że na EURO wychodzi znakomicie a na pozostałych fatalnie.
A cena w np.MAX24 i u KIKIEGO ciekawa wiec po co przepłacać.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
...oraz

serii M. Szczegolnie tego nowego M71, bo po przegladnieciu instrukcji moja uwage oprocz bardzo solidnych parametrow zwrocil system podbicia czestotliwosci matrycy do 100hz - czyli cos co dopiero bedzie wprowadzane u konkurencji :) No i oczywiste pytanie jak to sie sprawdza - czy to tylko taki "chlyt" marketingowy czy faktycznie daje jakies spektakularne efekty...
 

Karpiu

New member
Otoz Lepik odpowiedzi na twoje pytania juz padaly wczesniej. Sam nawet na ten temat juz pisalem.
Smuzenie w tym LCD nie wystapuje. Taki problem woogole nie istnieje niezaleznie od tego co sie oglada. Czy to mecz czy rajd czy film z dynamicznymi fragmentami smuzenia sie nie uswiadczy.

Co do czarnego przychadzace w niebieski. Tu mozna by sie przyczepic chociaz ja nie mam z tym problemu. Efekt ten wystapuje w specyficznych warunkach. Konieczny jest duzy kat ogladania i obraz wyswietlany musi byc nie na calej powierzchni ekranu. Podczas codziennego uzytkowania (jesli oczywiscie oglada sie telewizje siedzac chociaz czesciowo przed telewizorem) efekt taki nie wystepuje. Szczerze mówiąc nie ma co poprawiac bo doskonale dziala tutaj dynamiczny kontrast. Moze pokombinowac z ustawieniami i mozna obraz troszke przyciemnic ale imho na tym straci ogolny obraz który jest genialny.

W nocy jak i w dzien TV sprawuje sie fenomenalnie.

Mysle ze to dobry wybor i jesli go kupisz to bedziesz zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Autodopasowanie obrazu.

Witam.
Wiem, że w LE32M61 nie ma funkcji dokładnie dopasowującej obraz 4:3 do 16:9 (tak wyczytałem na forum). Trzeba nieco "kombinować" i efekt nie jest idealny. Jak jest w R71/72 ?
 

Matros

New member
ZOSTAŁY TYLKO NA POLU DWA SAMSUNGI 40M618 i 40M71B tylko który?

Oto jest pytanie...? Proszę o spostrzeżenia użytkowników i potencjalnych nabywców. M61 jest teraz w super cenie, M71 to nowość.....Który wybrać i dlaczego....Czy warto dołożyć 2 tysiące zł na M71....
 

erban

New member
seria M czy R ?

Chciałbym zakupic LCD Samsunga LE 32R72B lub LE 32 M61.
Nie wiem co kupić? prosze o rade, nadmieniam, że juz kupiłem DVD z dyskiem 250 GB, wyjsciem HDMI firmy LG 200 MH.
Może macie jakąś inną propozycje do podłączenia takiego zestawu.
 

bebzun

New member
Wydaję mi się, że te różnice to tylko kwestia ustawień. Prawdopodobnie fototesty są robione na ustawieniach fabrycznych i wystarczy ustawić kontrast, jasność itd. aby na Sharpie czy Sony uzyskać bardziej szczegółowy obraz.
 

Tynio

New member
Już mam w domu Samsunga 26R72B

Witam ponownie

Wiec jestem szcześliwym posiadaczem (może nie do końca)
Samsunga 26R72B
Co do mojego starego Philipsa 21" obraz z kablówki jest lepszy niż na CRT
choć nie jest super ale jednak jest lepiej
DVD przez Component jest lepszy niż na starym CRT przez Euro -RGB
Jakośc LCD też nie jest na niskim poziomie (jest na takim za ile go kupiłem)
Szkoda że nie ma osobnych ustawień kolorów ale jakoś da sie to znieść (nie miałem tez tego w starym TV ale w LG jednak to było)
Wyjść mam tyle że szok !! (w starym maiłem Euro i S-video oraz cinch -wszystko wspólne)
Jakość dżwięku - oj bardzo sie zawiodłem mój stary PHILIPS miał dużo lepszą (miał 2 głośniki + BASS )
Do oglądania z TV jest ok ale już z DVD czy z magnetowidu już nie
Obraz przez EURO z magnetowidu widać potężną różnicę jednak na niekożyść Samsunga (widac wiecej szczegułów i pada śnieg ,pada śnieg http://**********.com/style_emoticons/default/smile.gif )
Obraz przez S-Video z kompa jak na to złacze super - dużo lepsza niż na starym TV
I na zakoćzenie coś EXTRA !! mam jednego "goracego pixela" co sorbić reklamować czy zlać sprawę mam na reklamacje kilka dni pixel jest na samym środku matrycy z bliska go widać (nie daje czarnego koloru inne przekłamuje)
choć z daleka nie widac tak wiele to mi to nie przeszkadza.

Teraz musze dokupić kilka kable do LCD jednek już kupiłem Component za 50 zł obraz nie wygląda żle wiec zostawiam jego.
Kupie lepsze Euro do magnetowidu oraz kabel DVI -D-SUB , audio z Kompa oraz jakiś audio z DVD do LCD (dla dziecka jak baje ogląda)

Moje podsumowanie jak sie wymiania stary TV z przed 13-10lat Samsung robi bardzo dobre wrażenie , ładny , mała obudowa , full wyjść i obraz po kablu dobry.
Jak za ta cene bardzo dobry.
Osoba wymianiajaca stary TV z przed około 3-6l (może padł i nie opłaca sie robić)
może być zawiedziona lub nie zrobi ten LCD na tej osobie wielkiego wrażenia zwykły przeciętniak z beznadziejnym dzwiękiem (prawie jak kiedyś z PC Covoxa)

Tynio

Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No to mnie zasmuciłes. Mam własnie 6 letniego CRT i działa ok ale ... ale chciałbym sie go pozbyc na rzecz lcd i R71/72 były brane pod uwagę. Hm chyba jednak poczekam, tylko ile czekac? Ponoc pod koniec przyszłego roku mają wejść TV SED.(tylko rok czasu to taaaak długo)
 

Tynio

New member
Tomek Koko napisał:
No to mnie zasmuciłes. Mam własnie 6 letniego CRT i działa ok ale ... ale chciałbym sie go pozbyc na rzecz lcd i R71/72 były brane pod uwagę. Hm chyba jednak poczekam, tylko ile czekac? Ponoc pod koniec przyszłego roku mają wejść TV SED.(tylko rok czasu to taaaak długo)

Takie realia
teście mają Grundinga (jakiś tam ) 29" 4:3 100Hz i mam porównanie TV ma około 5 lat
Obraz z kablówki lepszy , dzwięk lepszy , kolory gorsze , wygląd - WIELKIE PUDŁO ! (w porónaniu do Szajsunga) , Wyjścia marnie tu wypada TV teściów , obraz z DVD - słaby (w porónaniu do samsunga)
Piloty - oba podobne rozwiazania.
Pip - Samsung nie ma pip-u to jest że tak nazwe PIC (ale mi na tym nie zależy)
Ten TV Grundig koztował 3400 zł ! wiec cena podobna jak teraz tego LCD
Zależy jakiej firmy masz TV ile dałes i co masz (100Hz ,filtry itp)

Tynio

Pozdrawiam
 
Do góry