Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Karpiu

New member
Tynio niestety (znowu bedzie wygladalo ze jestem zagorzalym zwolennikiem samsungów) nie moge sie z tobą zgodzić. U mnie obraz z magnetowidu, moze nie jest idealny, ale jest bardzo wporzadku - niewielkie roznice z poprzednim crt. (Magnetowid podlaczony po scarcie). O DVD nie moge sie wypowiedziec gdyz osobiscie posiadam HTPC i wszystko idzie przez D-SUB i tutaj obraz jest poprostu rewelacyjny.

Moze masz jakis problem po stronie kabli albo samego magnetowidu.

Jak pisalem u mnie obraz jest idealny i z kablowki i z peceta i pzrez dekoder cyfrowy.

Ale oczywiscie twoje odczucia moga byc inne. Niepokoi mnie tylko sformulowanie "takie realia" :/ jakie? ze LCD jest lepszy od CRT? Mysle ze jednak powinnismy skupiac sie na własnych odczuciach bo realia o ktorych pisales sa dla kazdego inne.
 

Tynio

New member
to są moje spostrzeżenia

Karpiu napisał:
Tynio niestety (znowu bedzie wygladalo ze jestem zagorzalym zwolennikiem samsungów) nie moge sie z tobą zgodzić. U mnie obraz z magnetowidu, moze nie jest idealny, ale jest bardzo wporzadku - niewielkie roznice z poprzednim crt. (Magnetowid podlaczony po scarcie). O DVD nie moge sie wypowiedziec gdyz osobiscie posiadam HTPC i wszystko idzie przez D-SUB i tutaj obraz jest poprostu rewelacyjny.

Moze masz jakis problem po stronie kabli albo samego magnetowidu.

Jak pisalem u mnie obraz jest idealny i z kablowki i z peceta i pzrez dekoder cyfrowy.

Ale oczywiscie twoje odczucia moga byc inne. Niepokoi mnie tylko sformulowanie "takie realia" :/ jakie? ze LCD jest lepszy od CRT? Mysle ze jednak powinnismy skupiac sie na własnych odczuciach bo realia o ktorych pisales sa dla kazdego inne.

Cześć Karpiu
Więc każdy ma swoje zdanie ale ja niestety nie zmienie w sprawie Magnetowidu - obraz jest gorszy i tyle na tym samym kablu co był podłączony do CRT.
MAgnetowid ma swoje lata ale byłto kiedyś jednen z wyższych mmodeli Philipsa dałęm za niego nie mała sumę (około 2k)
Zawsze był obraz dobry.
Mam porónanie do TV SONY 32" 16:9 jednen z wyższych modeli z przez 4 lat (szwagier ma) na tym samym kablu i tej samej kasecie - ale na innym magnetowidzie obraz jest całkiem inny (dużo ładniejszy)
Oczywiście magnetowid u mnie juz wiecej sie kurzy niż ogląda.
Co do PC-eta jest podłaczony teraz przez D-SUB obraz zyletka więc obraz bardzo ładny.
Moje odczucia są takie że CRT dalej lepszy obraz LCD (oczywiście mówimy podobnym przedziale cenowym)
Ale jak dla mnie (tak jak pisałem ) ten LCD jest dużo lepdzy niż mój stary TV.
I realia sa takie że LCD za około 2500-3000 zł nie może konkurować ze zwykłym TV za podobną ceną

Tynio

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Oczywiscie żaden LCD w klasie cenowej nie moze konkurować z CRT, szczególnie gdy jakością sygnału ma być VCR. Zdecydowanie lepszą płynność bedzie miał stary wysłuzony telewizor kineskopowy.
Jesli siegniesz po kasety z drugiej ręki - różnica jakosci jeszcze wzrasta na korzyść CRT.

Jeśli chodzi o serią M 71 - to gdy podasz dobry sygnał - jakość naprawdę zachwyca. Ale sygnał który sprawdzałem pochodził z HD. Kolory pełne , czyste , wyraźne . Jedynie cena - może troche spadnie- bo Sony już obnizył koszty.
pozdrawiam
 

Karpiu

New member
W klasie cenowej 2,5K-3K to faktycznie CRT to znacznie lepszy wybor.
Zgadzam sie roznież ze VCR i LCD to nie jest dobre polaczenie, chociaz osobiscie nie narzekam. Zadko korzystam z magnetowidu a obraz nie wiele rozni sie od tego co prezentowalo CRT, tak wiec nie jest tak zle.

R71/R72 to imho bardzo dobre telewizory. Nie mam ze swoim zadnych problemow, bardzo podoba mi sie jakosc wyswietlanego obrazu, i nie zamienilbym go na zadnego CRTka.

pozdrawiam
 

luniopl

New member
odp

Hehe...już od miesiąca ciesze się tym telewizorkiem.
jestem w 100% zadowolony jeśli chodzi o maskowanie polskiego sygnału kablówki aster. obraz jest naprawde dobrze wyświetlany jak na polską jakość telewizji kablowej. Jeśli chodzi o dvd(euro) również bardzo pozytywne wrażenie. Gorzej jest jednak z komputerem...tu jestem lekko zawiedziony, ponieważ nie ma możliwości podłączenia poprzez cyfrowe wyjście komputera. jak na tą klasę telewizora powinni dać chociaż jedno wejście dvi , albo zamiast albo z wejściem PC. Podłączenie kablem DVI-HDMI nie daje najlepszej satysfakcji ponieważ obraz jest mało wyraźny i telewizor ucina wszystkie 4 boki ekranu komputerowego(prówoałem już chyba naprawde wszystkiego żeby to dostosować i nie da rady). Było by nawet nieźle gdyby nie ucinało tych rogów, ponieważ jakość filmów,zdjęć czy gier po kablu dvi-hdmi(rozdzielczość 1080i-1920x1080) jest o niebo lepszy od obrazu dvi-vga(o wiele żywsze kolory i ostrość-poprostu miodzio...wszystkie detale w grach). żeby nie te ucięte boki:/
Moja ogólna ocena tego telewizorka to 4/6 tylko przez uciete boki i brak wejścia dvi.
 
Ostatnia edycja:

gpower

New member
LE32R72 problem z cyfrą i polsatem

witam mam nowy telewizor lcd 32le72r po podłączeniu do tunera cyfry + Philips dsr 3201 lub po podłączeniu do tunera polsatu w obu przypadkach z odległości 1,5 do 2m obraz złej jakości oba podłączenia za pomocą kabla euro. Objawy zamglone postacie w tle kwadraciki na twarzach podczas poruszania się postaci w sumie dużo gorszy obraz niż na starym 21" philipsie Czy to normalne objawy czy jakiś problem z telewizorem
 

Mazoku

New member
To jest tzw. "cyfrowa jakość" jaką daje C+ i CP. Pewną poprawę może przynieść wyłączenie w telewizorze upiększaczy obrazu i dobre wyregulowanie obrazu (jasność, kontrast, ostrość).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witam Wszystkich!
Jestem laikiem w sprawach TV LCD i dlatego piszę wprost do fachowców (tu usmiech w Twoja strone Kiki :) . Od miesiąca przymierzam się do kupna LCD 32”. Odległośc 3 metry, ogladanie tylko na wprost matrycy, pokój mało oswietlony. Niestety TV mam póki co tylko TV z anteny na dachu z bloku, DVD raz w tygodniu na razie tylko komponent (w niedalekiej przyszłości zmienię na DVD z HDMI), i czasem laptop 1280x800 tylko przez D-sub. Żona od lat używa telefonów Samsunga – według mnie wyświetlacze nie do pobicia i z tego względu myślałem, żez TV LCD też jest tak świetnie. Owszem, może i na demo HD w sklepie, ale czytam trochę różne fora i widzę, że zdania są podzielone. Głos raczej słucham przez kino domowe, więc ewentualne kiepskie głosniki w modelach Samsunga R lub M nie są tak ważne. Jestem w stanie przeznaczyc na zakup ok. 5-5,5 tys., max. 6 tys. PLN. Przyznam się, że skusiłem się niedawno na Funaia w MM za 2222 zł (proszę się nie śmiać, wiem, troche mi wstyd J ), ale po 2 dniach go zwróciłem. Totalna porażka. Pierwszy egzemplarz miał popsutą matrycę, więc wymieniłem na drugi nastepnego dnia. Drugiemu buczała lampa z tyłu, więc powiedziałem DOŚĆ, kupię cos normalnego. Niektóre programy były znośne, ale niektóre tak śnieżyły, że niedało się oglądać (jak stary rosyjski niedostrojony odbiornik). Nie wiem jednak czy była to wina kiepskiej firmy (tu oba egzemplarze zachowywały się tak samo) czy wina słabego sygnału.
Przejrzałem wszystkie posty na forum i w grę wchodzą modele LCD 32 HD Ready do 5000 (może jakieś 500 zł więcej). Myślę, że za miesiąc znów spadną ceny) z czasem reakcji do 8 ms, ale nie znam cen poszczególnych modeli. Zależy mi głownie na jakości obrazu z anteny z bloku i osiedlowej kablówki. Które z nich poradzą sobie najlepiej ze sygnałem anteny zbiorczej? Może pomoże galwaniczny separator? Dużo oglądam w nocy. Wyposażenie mniej ważne, tuner DVB póki co mi niepotrzebny, wystarczy mi też jedno złącze HDMI, ale nie low end. Dobrze, gdyby miał filtr grzebieniowy. No i koniecznie minimum 2 lata gwarancji. Który z nich będzie najlepszy?

Samsung R71 lub R72
Samsung M71
JVC X70 (podobno jest jeszcze seria R i S)
JVC DX7 (nie wiem czym różni się od X70, na stronie producenta są bardzo ubogie informacje)
Sony KDL S2000 (bo na V chyba mnie nie stać, chyba, że warto dopłacić)
Sharp GA8
Sharp GA9
Sharp GD8
Sharp GD7E
Sharp GD9

Czy jakieś Panasonici mają krotki czas reakcji w tej cenie? Czy jakiś porządny Loewe znajdzie się w tej cenie, może Concept czy Xelos? Kiki, może będą jakieś gwiazdkowe promocje u Ciebie, ale nie wiem czy wytrzymam tak długo J. Mimo, że prześledziłem specyfikacje techniczne na stronach producentów, nie zawsze można wyłapać różnice między modelami w poszczególnych seriach. Czy ktoś mógłby mi pokrótce wyjaśnić jakie są istotne różnice funkcjonalne między wymienionymi modelami? Co można polecić? Interesuje mnie prezentacja w domu, więc przydałoby się zawęzić listę do 3 modeli J może po jednym z każdej firmy? Jednoznacznie zdecyduje się dopiero na pokazie, ale może pomożecie mi w zawężeniu listy faworytów (głównie do słabego sygnału z anteny blokowej)?

Bardzo Dziękuje za pomoc i pozdrawiam Wszystkich
Krzysztof

P.S. Czy szykują się w najbliższym czasie pokazy w okolicach Katowic, Sosnowca?
 
Ostatnia edycja:

luniopl

New member
nie zgadzam się...

Miło podłączyć faktycznie kompa pod dvi-hdmi...ale tylko w przypadku pulpitu, fimów i aplikacji związanych z windows...to też nie dokońca...obraz dostajemy z uciętymi bokami co możemy skorygować dzięki przeskalowaniu(nvidia) i to też obraz to nie żyleta w przypadku liter (1280x720p.). W przypadku gier boki są znowu ucinane przy każdej rozdzielczości...nawet jeśli mają możlwiość być uruchomione w 720p i 1080i. w mniejszych również...więc jaki kabel wybrać...d-sub oferuje rodzielczość 1360x768-obraz ostry ale przy b. dobrej jakości kabla. kolory są słabsze niż pod cyfrowym wejściem...hdmi oferuje bogatszą jakość obrazu pod względem rozdzielczości i kolorów, ale nie wyrazistości i pełnego zadowolenia przy wykorzystaniu tego złącza w grach z powodu uciętych boków. a może ktoś zna sposób żeby temu zapobiec?? i wyostrzyć literki pod 720p i zmieścić obraz gry na całości telewizora??
 

mar-jolka

New member
ja tez chcialabym sie zalapac na jakas prezentacje Samsungow 32 calowych w cenie - najlepiej ponizej 4 tys zl. Jak wyglada zamawianie prezentacji? To pytanie do KIKI. Na razie nie mam nic w domu- ani satelity ani DVD ( nie wiem co mam kupic zeby pasowalo) To wszystko bede kupowala razem lub zaraz po kupieniu telewizora. Acha najczesciej ten telewizor chcialabym uzywac do ogladania filmow z plyt. I jeszcze plyty sa nagrywane w jakis systemach. jeden z nich to DVD a drugi??? Nie wiem:| Ale najlepiej zeby odtwarzacz umial odtwarzac oba systemy ( a moze jest wiecej)Bo fajne filmy sa tylko na kodowanych programach a juz nie mam ochoty na nastepne abonamenty. I tryb zycia raczej sklania do ogladania filmow w czasie wybranym przeze mnie a nie operatora jakiejs tam telewizji. Acha chcialabnym takze ogladac na tym telewizorze zdjecia z aparatu cyfrowego oraz z kamery cyfrowej ( Panasonic) ogladac filmy. Pokoj w ktorym bedzie stal telewizor ma 5x5m wiec telewizor bedzie ogladany z odleglosci ok 3-4 metry i nie jest to pokoj sloneczny. Co powinien miec telewizor pasujacy dla mnie? Czy na takie wymagania 32 R72 czy 71B jest ok? I jaki do tego co chce robic musze kupic odtwarzacz (?) DVD... DVIX???
I jeszcze pytania techniczne- co to jest PIP i do czego sluzy? skanowanie progresywne- co to i do czego sluzy, wejscie HDMI- co to i do czego to? sygnal VGA i WXGA ? co to jest? SRS- co to i po co to? Kontrast dynamiczny- po co to i co sie z tym robi? Wybaczcie te pytania- przekopalam sie przez caly watek- lecz nie wiem- jestem humanistka z wyksztalcenia. A telewizor musze wybrac sama:confused: :confused: :confused: Z gory dziekuje za odpowiedzi wyrazone w zrozumialej polszczyznie ( bo czytajac watek mniej rozumialam niz z tekstow obcojezycznych:( ) Acha- nie jestem "blondynka" :)

Wogole to bylby fajny taki watek co wyjasnialby znaczenie dla przecietnego uzytkownika opisow wyposazenia i opisow technicznych. Bo opis dlugi na dwa merty a ja wiem z tego co to kontrast :( :( :( jest ktos kompetentny do stworzenia takowego???? a moze jakis team sie znajdzie co taki przewodnik po technice dla " blondynek" zrobi???? Please:cry:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wydaje mi się że wszystkie wyjasnienia -tych technicznych skrótów -zostały wyjaśnione wielokrotnie. Musisz użyć wyszukiwarki tu lub google.

http://pl.wikipedia.org/wiki/PiP
http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_główna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hdmi
itd. jeśli bedziesz miała kłopoty z odpowiedzią daj znać na priv lub
gg 2868228

Co do telewizorów. Z całą pewnościa do Twoich celów lepszym wyborem jest LCD Sharpa 32 Ga 8 , Panasonic LX 60.
Samsung jest uciązliwy w utrzymaniu. Wiele osób jest zmęczone odkurzaniem. Ponieważ sięgać masz zamiar po Divx niewiadomych systemów kodowania, telewizor musi mieć duzą płynność. Ale duza płynność to większa kasa. Najlepszym wyjściem byłby 32 Sharp BV 9.
Ponieważ kupujesz na lata - może warto ciut dołozyć.

Kupując dvd najlepiej żeby był wyposażony w HDMI - złacze cyfrowe o które pytasz . To złącze pozwala przekazywać lepszą jakość obraz.
o ile ?

1.http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/ar...0/P1000541.jpg

2.http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/ar...0/P1000545.jpg

tu masz porównanie-jedno jest z HDMI , drugie z eurozłączem
Więc chyba warto.
Sięgaj po dvd :
Pioneera 969
Panasonica dvd 52
Thomsona 255
Samsunga 860


krzysztofradio
ponieważ określileś kwotę do wielkości 5,0 - 5,5 tyś . To wiele telewizorów które wymienileś nie mieszczą się w tej klasie.
Po wczorajszych zmianach cen dziś to wyglada - tak .


32 Sharp BV 9
32 Loewe Concept
32 M 61 Samsung
32 x 70 JVC
=================

Separator galwaniczny jest dla wielu ludzi wybawieniem, u mnie gra lepiej. Ale wiele osób też nie widzi róznicy jakości.

To maksymale rozwiązanie dla Twoich warunków.

pozdrawiam
 

mar-jolka

New member
Kiki dziekuje. Tylko ten drugi link pokazujacy obraz z eurozlacza sie nie otwiera. Dzis popatrze do Wilkipedii i poczytam. Moze zrozumiem co to wszystko znaczy w opisach technicznych
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witam !

Dziekuje Kiki! Przejrzę jeszcze dokładnie specyfikacje JVC. Chodzi o to, że jakgdyby ważniejsza od ceny jest dla mnie jakość odbioru i komfort ogladania, wieć jestem skłonny dołozyć kilka złotych i być zadowolnym w 100%, anie w 99%. Czy w takim razie na prezentacje domową jesteście w stanie przywieźć 4 modele? jak mozna zostac VIPem Clubu?

Pozdrawiam
Krzysiek
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wejdź na priv - podam Ci wszystko co dotyczy prezentacji.
To najlepsza forma zakupu na dziś.
pozdrawiam
 

adam g

New member
Odpowiaez

Funkcja PIP jest dostepna tylko wtedy kiedy jest uzywane wejscie HDMI/DVI IN tzn musisz podlaczyc albo DVD albo Dekoder TV SAT pod to wejscie.
 

Centosz

New member
Jak sie ma SAMSUNG LE32R71B/72B przy SONY BRAVIA 32S2000 jeśli chodzi o obraz?Czy te LCD-ki mają progresywne skanowanie?Który z tych możecie mi polecić?Dzieki za odpowiedz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli miałbym wybierać - to wybrałbym Samsunga mimo błyszczącej obudowy. Mają lepszy obraz . Wiekszą paletę barw , widać wiecej szczegółów , Lepsze wyposażenie , ucieka w niebieski.
Sony - brakuje mu kolory czerwonego , ma dobrą czerń.
pozdrawiam
 
Do góry