Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Grisza

New member
el@Pajaco napisał:
Czy posiada on czujnik oświetlenia?

Brightness Sensor to jedna z funkcji technologii DNIe, więc TAK - posiada czujnik jasności. Poelcam prezentację DNIe na stronce Samsunga.
ela - Twoje linki prowadzą do dwóch różnych modeli (M61 i R71). Stąd różnica w cenie - co nie zmienia faktu, że 40M61 można już kupić poniżej 10Kzł, więc ponad 14 jest chore... A kto tam kupuje? Wszyscy! Przecież euro to "lider rynku RTV i AGD w Polsce!" ;)
 

ela

New member
Grisza, masz racje to dwar rozne modele , tylko chodzilo mi o to ze mozna kupic bardzo dobry model TV Samsung czyli LE40R71B i miec jeszcze 7000 zl w kieszeni ;) a swoja droga to takie Euro Agd mam nadzieje ze przy takich cenach powinno juz niedlugo wyciagnac kopyta :D
 

wozim

New member
kiki napisał:
witam
zapraszam na testy do Olsztyna
wszystkie dostępne telewizory stoją obok siebie z tego samego źródła.
Obrobienie testów zakończymy w sobotę - trochę się nazbierało
Dla mnie seria M - gra lepiej .
Jeszcze kilka dni. Już , już .....
Kiki, w którą sobotę? ...bo już tracę nadzieję.
Do Olsztyna mam trochę nie po drodze. Testy jutro..., już..., zaraz... :confused:

Ostatnio miałem okazję oglądać LE32R71B w jednej z dużych sieci. TVP1, źródło nieznane - obraz całkiem przyzwoity. Nie idealny, ale pewnie leciał na jakiś domyślnych ustawieniach. Patrząc z bliska na logo stacji widać, że się obraz trochę się "kawali". Szkoda, że obok DNIe nie stał jakiś model wyposażony w DCDi by Faroudia. Takie porównanie to byłoby coś!
Wzornictwo robi wrażenie. Pewnie dla wiekszości forumowiczów to ma znaczenie trzeciorzędne, ale jako "mebel" trudno znaleźć coś bardziej eleganckiego. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale ...
Po wrażeniach z krótkiej obserwacji, ja - nędzny robak, amator i entuzjasta technologii, usuwam się w cień i zamieram w oczekiwaniu na wyniki testów, choć tak wiele o nich słychać i tak mało można tutaj ich doświadczyć (dotyczy to wielu modeli wzmiankowanych w wielu wątkach)...:(
 

Romek

New member
Uzytkuje LE32R71B od 3 dni i musze powiedziec, ze jestem z niego bardzo zadowolony. Obraz TV z sygnalu zbiorczego w bloku zadziwiajaco dobry - co bardzo mnie zaskoczylo (jakosc tego sygnalu). Obraz z PC wrecz rewelacyjny, odwzorowanie kolorów i kąty widzenia doskonałe (wg mojej oceny). Poziom czerni jak to w LCD, moglo by byc lepiej, ale nie jest zle.
Jestem zadowolony pomijajac fakt, ze trafil sie mi jeden subpixel, ktorego nie da sie dostrzec z odleglosci > 1.5m oraz fakt, ze TV nie jest do konca sprawny :( Co kilka/kilkanascie minut znika calkowicie wizja (brak podwietlenia matrycy) i pomaga tylko wylaczenie/wlaczenie. Co ciekawe problem nie wystepuje w trybie PC tylko na sygnale z anteny. Zobaczymy co dzisiaj serwisant powie.
Niezdecydowanym - polecam, choć zaznaczam, ze ekspertem nie jestem
 

el@Pajaco

New member
Romek napisał:
Nie, nie mam takiego kabelka, ani karty graf. z wyjsciem DVI

szkoda bo w instrukcji jest napisane że HDMI nie obsługuje PC. Mimo to spróbowałem, ale nie jestem pewien, czy to co widzę to jest obraz cyfrowy bez strat i zadaną rozdziałką bo jakoś nie widzę różnicy w porównaniu z analogiem - może ślepy jestem:).
 

Grisza

New member
Zbliża się chwila mojej decyzji, a dylemat, który urodził się wraz z wejściem serii R71 wcale nie zmalał. Swoje dokłada tu M61, którego cena płynie w dół jak krew z nosa.
Proste pytanie i proszę o wypowiedzi - temat chyba adekwatny: czy różnica prawie 1000 zł pomiędzy 32M61 a 32R71 jest uzasadniona ? Czy warto dołożyć, czy może korzystając z Xboxa360, DVD z HDMI i kablówki w zupełności wystarczy R71 ? (chodzi wyłącznie o jakość obrazu, audio idzie przez KD).
Czytamy tu o wielu różnych biegunach: jedni pieją nt. full HD, innych powala na kolana <720p - czy powyższa inwestycja ma sens, skoro i tak za kilka lat być może trzeba będzie zmienić TV ?
Czy róznica warta jest tej kasy ? Czy wynika ona faktycznie z technicznych różnic pomiedzy tymi TV, czy z taniejącej technologii i z tego, że R71 jest rok młodszy niż M61 ?
 
Ostatnia edycja:

soro

New member
Ja się troche wypowiem na temat 40" m61 i r71, nie jestem jakoś super obeznany w porównywaniu LCD-ek ale widziałem dwa wyżej podane modele stojące obok siebie w łódźkim MM (plus jeszcze jakaś plazma samsunga) i zapuszczono na nich chyba z tego samego źródła jakiś koncert jazzowy z DVD, co do płynności przejść kolorów to jako takich róznic nie zauważyłem i to samo się tyczy kolorów w zasadzie identyko, zaś jeśli chodzi o odcienie czerni to tu zdecydowani widać było róznice na plus dla r71. Miałem wielką ochotę na 40" m61 i HT-TP75 lecz po szybkiej kalkulacji postanowiłem zaoszczędzić 1,5 tyś na LCD i kupić kino domowe HT-P1200(które moimz zdaniem prezętuje się i gra super, ale to znowu opinia laika :) ). Zestaw stoii już trzy dni i musze przyznać że jestem bardzo zadowolony z TV jak i kina, choć i tak design m61 mi się bardziej podoba :) PS(PrzeStroga).W MM 40" M61 kosztyje 11999, facet bez większych problemów zszedł do 10000 - wiec ludziska nie dać robić z siebie idiotów w MM i targować się :)
 

Karpiu

New member
Także posiadam ten telewizor u musze przyznac ze jestem bardzo zadowolony. Kolory i ostrość bardzo dobre. Matryca S-PVA sprawdza się znakomicie. Przed zakupem tego telewizora zastanawiałem się dlugo co wybrać a decyzje odnośnie tego podjąłem błyskawicznie. Imho jedynie Sony Bravia miała podobną jakość. Bardzo polecam ten telewizor osobiście bo nie mam do niego żadnych zastrzeżeń (możę poza pipem ktorego praktycznie nie ma). Nie wiem jak z awaryjnością bo za krótko go mam, jak do tej pory nie było problemów :). Obraz z anteny jak wspminali poprzednicy jest rózny w zeleżności od kanału, ale z normalnej odległości z żadnym nie ma wiekszych problemów. Na kanałach cyfrowych (satelita bądz np w Aster (Wwa) można zamówić kanały nadawane cyfrowo) obraz jest jak żyleta. Gorąco polecam.
 

Grisza

New member
Dzieki za opinie chłopaki i oczywiście prosze o kolejne...
Póki co - jeśli komuś angielski nie sprawia kłopotów - znalazłem bogaty temat o serii R71 w USA http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=649995&page=1&pp=30
U nich R71 i R72 nazywają się LN-S3251D oraz LN-S3252D - co prawda temat dotyczy niby Xboxa 360 i w/w modeli do grania, ale jest dużo opinii o nich samych i ciekawostek. Np. wszystkich boli brak możliwości wyłączenia DNIe i Dynamic Contrast, co znacząco podobno wpływa na jakośc obrazu - czy nasze modele też tak mają ?? Ludzie płacą profesjonalnym "tunerom", którzy poprzez menu serwisowe wyłączają i ustawiają co trzeba - koszt usługi to ok. 300-400$, co przy cenie TV 1200-1400$ jest kwotą niewąską...
Gaming Mode czyli nowy tryb dla graczy w serii R71-72 ma duży wpływ głównie na czerń - poprawia wyrazistość i detale, zamiast zlanej czarnej plamy widać szczegóły.
 

Bartman

New member
Nieźle napaliłem się na tego Samsunga R71. Zresztą słysząc tyle dobrych opini o tym sprzęcie, cenie ok.5000zł za 32' oraz jego parametrach robi dobre wrażenie. Czy na prawde ma 5000 kontrastu ?? inne telewizory mają po 1200 i jakoś nie słyszałem ażeby obraz był gorszy.
Czym różni się model 71 od 72,73... ? (wyglądem zewnętrznym?)
Jescze wprawdzie nie kupiłem, ale lada dzień mam zamiar to uczynić.
No chyba że polecicie mi TV o podobnych walorach. Myślałem o:

-Loewe Concept L32 (cena zbyt wysoka jak namnie)
-Panasonica TX 32 LX 60P
-LG LX1

Teraz praktycznie co pół roku wychodzą nowe technologie, a telewizor kupuje od 3 miesięcy :D w końcu zobaczyłem te Samsungi i zastanawiam się czy poczekać na jakąś obnizke cen przed Mistrzostwami??
Znacie może jakiś dobry sklep w Krakowie??
 

WaldemarB

New member
LCD czy jednak plazma

hej,
chciałbym poznać Wasze zdanie nt lcd Samsunga LE 40 R 72 B kontra Plazma Panasonica 40PV60. Mocno zastanawiam się nad wyborem. W sumie jestem raczej za w.w plazmą, ale jak zobaczyłem obraz z tego lcd, to mam mocną zagwostkę.
Proszę Was o uwagi.
 

afrik71

New member
panowie jeżeli ktoś twierdzi że 71 to ten sam odbiornik co 61 to jest w błędzie. Podłączcie obydwa odbiorniki pod sygnał z kabłówki (moze być z tunera DVB-S ale z wyjścia modulatora i przekonacie się jaka jest różnica Osobiscie zakupiłem 71 po rozmowie z konsultantem Samsunga i jego zapewnieniach a teraz zastanawiam się czy nie reklamować odbiornika
Panowie z marketów możecie sprawdzić czy jest to przypadłość jednej sztuki.

pozdrawiam jacek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiście sprawdzaliśmy :
- seria r 71 gra gorzej od seri M 61 i to nie podlega dyskusji.
- seria r 71 gra gorzej od plazmy Pv 60

Seria r 71 - prezentuje się znakomicie w klasie cenowej ,ale nie jest przeznaczona do nasłonecznionych pomieszczeń / jest bardzo błyszcząca/.
Nie jest przeznaczona do pomieszczeń gdzie jest wiecej kurzu i piasku. Szybko sie elektryzuje a usuwanie kurzu powoduje rysy na lakierze ale jest na to rada - środek do nabłyszczania aut usuwa wszystkie rysy. Ale paniom niesie wiele stresów.
LCD - wychodzą znaczne różnice podczas porównań wieczorem przy oświetleniu zblizonym do domowego. Wówczas przynosi najwiecej rozczarowania.
Z wymienionych modeli
- największą płynność ma Loewe Concept
- podobne kąty ma i Panasonic i Loewe / LG odstaje/
- najlepsze wyposażenie ma Loewe DVBT/c
- najlepsze złącza posiada Panasonic
- najniższą cenę LG
pozdrawiam
 
Do góry