Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Grisza

New member
Porównując niemieckie dane 32R71 i M61, temu pierwszemu brak m.in. MCC My Color Control, DNR Digital Noise Reduction oraz Progressive Scan (!!). Na polskich stronach dodatkowo dochodzi róznica z Brightness Sensor na korzyść "starego" M61. Czyli w końcu jak jest, skoro matryce te same ?
Powiedzmy, że róznica 6 miliardów kolorów mnie nie przekonuje - w którego w takim razie warto zainwestować ? Nowy R71 wcale nie wygląda tak "nowo" i odkrywczo - i wciąż będę sie upierał, że różnica 1500 zł w cenach producenta musi skądś wynikać... Nie tylko z nowej polityki (że nowe jest tańsze bo postep) - oficjalna obniżka ceny na www producenta to żaden problem, tym bardziej logiczna gdy wchodzą nowe modele. A jednak Samsung twardo obstaje przy cenach, jak gdyby mimowolnie wskazując faworyta.
Po drugie - logicznie myśląc, gdyby chciano się pozbyć M61 z rynku i zrobić miejsce na nowości, sytuacja cenowa M61/R71 powinna być dokładnie odwrotna...
 

chrzanek

New member
tylko ze MCC My Color Control i DNR Digital Noise Reduction to chyba skladniki DNie, wiec zalezy kto pisal specyfikacje, mogl tego nie uwzglednic :p Nie chce mi sie wierzyc zeby R71 nie wyswietlal w trybie Progressive Scan, gdyby to byla seria T to bym sie zastanowil ale nie R. Zreszta nie ma co sie rozwodzic nad opisowkami, przy nowych modelach zawsze pojawiaja sie bledy i niescislosci.
 

Edzia

New member
kiki napisał:
witam
dziś testujemy te telewizory serii 71 / 26",32",40"/


Kiki, czy juz masz jakieś pororównanie modelu 40" M61 i R71:) . Jeśli tak, to co wybrać ? A czy coś już wiadomo na temat R72 i 73>

pozdrawiam
 

nowy66

New member
Edzia napisał:
Kiki, czy juz masz jakieś pororównanie modelu 40" M61 i R71:) . Jeśli tak, to co wybrać ? A czy coś już wiadomo na temat R72 i 73>

pozdrawiam

O ile się nie mylę to różnica pomiędzy R71 i R72 to tylko różny kolor obudowy. Tak samo jest w przypadku R73 i R74 ale przy 32". Ale nie mam pewności. Proponuję sprawdzić to na stronach www.samsung.de Tam to z pewnością jest.

pzdr
 

majed

New member
kiki, czekam(y) na wyniki testów z niecierpliwością... porównaj z 32M61 jeśli możesz, przesądzając różne wątpliwości których było tutaj sporo

tymczasem obserwując ceny tego TV w necie okazuje się że tanieje z zadziwiającą prędkością (z 6,4 na 5,1kPLN w ciągu 2 tygodni). ciekawe jaki jest stan równowagi rynkowej na teraz

"martwi" mnie tylko wrażenie wyrażone gdzieś na forum, że Loewe Basic Concept postawiony obok świecił lepiej :) a martwi dlatego, bo napaliłem się na czarnego Samsunga, który bedzie pasował mi wyglądem i pilotem do zakupionego właśnie DVD HD950

mariusz

ps. i na marginesie. kiki, dzięki za popularyzację hd-wiedzy na tym forum. parafrazując, bardzo pomaga a nawet szkodzi :)
 

michel

New member
Nowa seria Samsunga R71

Bzdury wypisujecie!!!!
Oczywiście że występuje w nim matryca S-PVI końcówka (A) świadczy o niedoświadczonym aledrowiczu.
Odwzorowanie korów w takich układzie na poziomie 92% !
czas reakcji matrycy 8ms.
Kontrast 5000:1

Nie jest to żaden następca m51/m6.
Skłaniał bym się ku temu że jest to zmaiana lini r51, oczywiście na lepasze.Te modele dalej zostają w sprzedaży.
Co do wyglądu! TV jest cały czarny-mat z niebieskim podświetleniem.Wygląda 1000-razy ciekawiej niż linia T51(choć troche podobna)
 

el@Pajaco

New member
michel napisał:
Co do wyglądu! TV jest cały czarny-mat z niebieskim podświetleniem.Wygląda 1000-razy ciekawiej niż linia T51(choć troche podobna)

dziwne jak dla mnie to czarny błyszczący, a to "niebieskie podświetlenie" to tylko niebieska wstawka.
 

nowy66

New member
michel napisał:
Bzdury wypisujecie!!!! Oczywiście że występuje w nim matryca S-PVI końcówka (A) świadczy o niedoświadczonym aledrowiczu... to żaden następca m51/m6. ..

To z tego wynika, że bzdury również wypisuje samsung.de co do matrycy S-PVA. Proszę o kategoryczne sądy po weryfikacji danych (to jedyne 122,33kB).
http://av.samsung.de/article.asp?artid=CD107E4A-B2C7-4F42-B0E4-0CA0E2FB6472&show=downloads

Na polskich stronach z resztą też jest S-PVA.
http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le40r71b.asp

I druga sprawa - juz zostało z grubsza przyjęte, że jest to następca R51.

pzdr
 

AniaKaminska

New member
nowy66 napisał:
I druga sprawa - juz zostało z grubsza przyjęte, że jest to następca R51.

Dokladnie,
R71B to nastepca R51B i tu jest spory skok jakosciowy na plus nowego modelu.
Wyglad-IMHO-takze duzo ciekawszy i wykonanie lepsze.

M61B na razie pozostaje niezastapiony,w przyszlosci jego miejsce zajmie M71B...

Pozdrawiam
 

majed

New member
jeszcze raz (przed wynikami testów) postawię tezę, która nie została jeszcze ani potwierdzona ani obalona na tym forum, że w zakresie czynników wpływających na jakość obrazu nie ma różnic pomiedzy r71 a m61, bo:
- ta sama matryca (tzn chyba, bo nikt nie przesądził czy S-PVI i S-PVA to tylko błędy opisów w necie czy może jednak...)
- te same polepszacze (DNie)
- te same przyłącza (chociaż w różnej ilości)

a cena 32r71b tymczasem dalej spada, w necie widziałem już około 4,850zł...

mariusz
 

Grisza

New member
No to nieźle idzie, tymczasem M61 jak po grudzie - z trudem i bólem zszedł poniżej 6Kzł. Sam zaczynam dryfować od M61 do R71... Kiki - co z testami ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zapraszam na testy do Olsztyna
wszystkie dostępne telewizory stoją obok siebie z tego samego źródła.
Obrobienie testów zakończymy w sobotę - trochę się nazbierało
Dla mnie seria M - gra lepiej .
Jeszcze kilka dni. Już , już .....
 

el@Pajaco

New member
dziś mija tydzień jak posiadam ten model. Na zakup LCD szykowałem się od prawie roku, ale dopiero teraz kupiłem. Wiadomo co człowiek zainteresuje się jakimś modelem to wchodzą nowe i tak w kółko. Zainteresowania skupiłem na 32".
Po krótce mogę powiedzieć. Kupiłem po 20min oglądania stał bezpośrednio obok R51, LZ55, lx50, S60. Do M61 nie porównywałem.
Na pierwszy rzut oka wygląd: obudowa błyszcząca, design może być, ale żadna rewelacja, choć tragedii nie ma(to rzecz gustu mi podoba się tak sobie).
Obraz: pierwsze co się rzuca to kolory, powiem że bajka, R71B dla mnie pod tym względem spisywał się najlepiej. Obraz ostry, wyraźny bez większych zastrzerzeń, czeń przyzwoita(tu dałbym może lekką przewagę S60). Testy domowe(już bez porównań do innych modeli). Sygnał kablówka: formatowanie całkiem dobre, jakość zadowalająca(choć wiadomo są programy lepszej jak i gorszej jakości). Programy przyrodnicze, naukowe(np. Animal Planet czy Discovery) rewelka, kolorystyka bardzo ładna nawet z 2metrów obraz jest wyraźny i przyjemny w oglądaniu.
Sygnał DVD połączenie Euro-Euro tu to już naprawdę obraz nieźle wymiata, szczegóły, ostrość no i fantastyczne kolorki. Połączenie analogowe z PC bez zastrzerzeń. Gierki wyglądają bajerancko:) Co do pozostałych sygnałów HDMI itp. jeszcze nie sprawdzałem. Menu bardzo proste(wręcz za proste) i intuicyjne każdy poradzi sobie bez problemu. Dźwięk ok choć żadna rewelacja, od tego są amplitunery AV. Faworytem był S60, ale cena sporo niższa za R71B przekonała mnie definitywnie. W cenie ok. 5tyś. jest to model godny do rozważenia, a przynajmniej do obejrzenia go w akcji. Szukałem TV przez prawie rok, łaziłem, oglądałem, porównywałem, a i tak kupiłem coś co widziałem ledwo 20minut. Co prawda nikogo do tego nie namawiam, ale jak się testuje, ogląda, zastanawia bardzo długo to wchodzą nowe modele i porównywanie zaczyna się od nowa. W każdym razie ja jestem zadowolony, ten model spełnił moje oczekiwania w kwestii jakość/cena.

Pozdr. ALL
 

el@Pajaco

New member
mam małe pytanie wg. instrukcji do modelu R71B złącze HDMI nie obsługuje PC. Mimo to podłączyłem kablem DVI-HDMI ustawiłem na wyjściu najpierw 720p potem 1080i i okazuje się, że połączenie działa. I tu moje pytanie czy rzeczywiście takie połączenie jest możliwe (czy samsung pomylił się w opisie) czy to co widzę na TV to faktycznie obraz cyfrowy o zadanej rozdzielczości bez strat jakościowych. Zaznaczam tu, że nie za bardzo widzę różnicę między połączeniem analogowym a DVI-HDMI.
 

el@Pajaco

New member
też czekam na test i spostrzeżenia Kikiego. Dodam jeszcze, jedno nurtujące mnie pytanie odnośnie tego modelu. Czy posiada on czujnik oświetlenia? Zauważyłem, że czasami jakby tv dopasowywał jasność przy przełączaniu kanałów lub oglądając tv nocą zapalenie głównego oświetlenia w pomieszczeniu (następuje jakby dopasowanie jasności, kontrastu w każdym bądź razie widać delikatne zmiany). Nie wiem, czy czasem mi się tylko nie wydaje:)
 
Do góry