Przetestowany telewizor OLED nowej generacji firmy Samsung i podkreśla problem obecnego OLED-a

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy sobie obejrzy w sklepie bez dopisywania epitetów.
Każdy wybierze co chce.
Na testach , ślepych testach wygrywa Oled .
 

luck76

Well-known member
Jak założysz swoje forum Luck76 z rodu Samsunga chętnie poczytamyi ocenimy.
Tylko na to trzeba mieć środki i pomysł.
Czytaj co piszę. Tutaj nie piszemy na forum LG, więc nie rozumiem o co Tobie chodzi. Po skasowaniu przez @kiki mojego komentarza nie chcę kontynuować z Tobą w tym temacie dialogu a baczni obserwatorzy sami są w stanie odpowiedzieć na pytanie kto jest czyim giermkiem bez adresowania odpowiedzi odczytywanych przez niektórych jako ironiczne i niezgodne z regulaminem. Na marginesie, spodziewaj się przepisów regulujących kwestię lokowania produktów w social mediach (yt, FB, insta, fora), w których każdy trudniący się sprzedażą będzie zobowiązany do oznaczenia swoich opinii nt sprzedawanych przez niego produktów jako reklamę :) i wtedy objawi nam się prawdziwa skala sponsorów i osób ich interesowanie wspierających. Tak na koniec tego przydługiego wywodu, aby nie zanudzić innych uczestników, dla Twojej wiedzy i wiedzy prowwadzącego: nie jestem fanem samsunga ani nikim z tej firmy, nie trudnię się sprzedażą produktami RTV ani ich marketingiem, co można w prosty sposób zweryfikować. Prezentuję jedynie swoje stanowisko i opinie a jesli forma odpowiedzi staje się dyskusyjna z punktu widzenia regulaminu forum to jedynie wtedy gdy moje odpowiedzi przybierają formę treści wpisów na które odpowiadam. Jeśli forum ma faktycznie byc prowadzone zgodnie z regulaminem to apeluję o przestrzeganie przez wszystkich bez wyjątku.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Każdy sobie obejrzy w sklepie bez dopisywania epitetów.
Każdy wybierze co chce.
Na testach , ślepych testach wygrywa Oled .
@kiki, czy to oznacza, że porównanie organizowane (dla jasności nie przeprowadzane, bo testują to eksperci z różnych branż) przez HDTVtest to jakaś ustawka?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Żadnej miazgi nikt ani nic nie robi Oled Samsunga.
Zdjęcia z pokazów i porównań umieszczałem na forum.
Zbyt jasne matryce tłumią informacje w drugim planie.
Jeśli chcesz sobie sprawdzić za dużą jasność.
Połóż przed sobą dwie latarki. Jedną z nowymi bateriami i drugą gdzie zużyte są.
I poświeć sobie w oczy w dzień i w nocy - gdzie większość deklaruje, że spędza 75% czasu.
Sprawdź ile wytrzymają Twoje oczy i który komfort na dłuższą linię - lepiej ocenisz sam dla siebie.
Czy przy mocnym świetle w oczy więcej widzisz szczegółów w planie , czy przy słabszym świetle.
Właśnie kalibracja pomaga uzyskać szczegóły czerni czy szarości.
Każdy niech wybiera lepszą ocenę dla siebie.

Wg mnie nie mają słabszej czerni.
To w takim razie powiedz kiki , dlaczego producenci z roku na rok dążą do tego aby ich matryce miały większą jasność?
Idioci jacyś ,czy może nie ma kto poświecić im latarką po oczach?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kiki, czy to oznacza, że porównanie organizowane (dla jasności nie przeprowadzane, bo testują to eksperci z różnych branż) przez HDTVtest to jakaś ustawka?
Nie tylko HDTV Test. Generalnie chyba wszystkie portale branżowe i recenzenci są zachwyceni możliwościami matryc QD-OLED.
Tylko jeden jedyny Kiki, nieudolnie próbuje z tym "walczyć" (po sponsorowanym pokazie Philipsa w Berlinie). Biorąc pod uwagę fakt, że Kiki sprzedaje telewizory (także przy pomocy tego forum), nietrudno dojść do wniosku, że przez jego opinie bardziej przemawia kasa niż rzetelność i obiektywność.
Powyższe dodatkowo potwierdza fakt, że niewygodne Kilkiemu opinie są od razu kasowane - tak jak te moje z wczoraj. A były grzeczne i merytoryczne.
 

VitoCx

Member
Może ty należysz do jakiegoś gangu. Tak dla twojej ciekawości, mam Philipsa OLED 807 o którym już nie raz pisałem na forum, choć czasami faktycznie żałuję, że nie kupiłem Samsusga S95B.
Co ty Oleda wziąłeś? Przecież wypali ci się za chwilę :ROFLMAO: świat się kończy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Merytoryczne nie są usuwane.
Ktoś się zakochał w jasności 3000 cd/m2- jego wybór.
Właśnie dlatego robią jaśniej , żeby się "specjaliści " łapali.
Oczywiście jasność jest potrzebna , ale za duża zabiera szczegóły w drugim planie.
Każda duża jasność potrzebuje kalibracji.
Ktoś woli żeby mu świeciło na maxa po oczach - jego wybór.
Na szczęście większość woli naturalną paletę barw. I dlatego korzystają z kalibracji.
Na pokazach na których byłem QD Oled nie wygrał ani razu.
Eisa - też nie uznała wyższości.

Ale Fan Klub Samsunga doceniam.
 

luck76

Well-known member
Ktoś się zakochał w jasności 3000 cd/m2- jego wybór.
Właśnie dlatego robią jaśniej , żeby się "specjaliści " łapali.
Oczywiście jasność jest potrzebna , ale za duża zabiera szczegóły w drugim planie.
Każda duża jasność potrzebuje kalibracji.
Ktoś woli żeby mu świeciło na maxa po oczach - jego wybór.
Na szczęście większość woli naturalną paletę barw.

Ale Fan Klub Samsunga doceniam.
No @kiki, piszę bez sarkazmu - tym mnie zaimponowałeś. Czyżbys też zweryfikował swoje stanowisko w sprawie super świecących miniLED TCL?
 

luck76

Well-known member
Na pokazach na których byłem QD Oled nie wygrał ani razu.
Eisa - też nie uznała wyższości.
No nieźle - w sprawie EISA :)
1675354404980.png
 

luck76

Well-known member
Nie ważne co jest lepsze, tylko kto płaci za imprezę :)
Ostatnio u szwagra na jego OLED C2 widziałem na YT koncertowe wykonanie piosenki Kazika pt. „Jak bardzo możesz zmienić się, by zmienić swą muzykę”.

Chcę podkreślić, że nie piszę o tym w kontekście ostatniego wersu piosenki, w którym używając niecenzuralnych słów zastanawia się nad kwestią zmiany punktu widzenia przez pryzmat mamony.

Piszę o tym dlatego, że zastanawialiśmy się wspólnie, dlaczego ten tv tak słabo radził sobie z prezentowaniem oświetlenia scenicznego vs A95K Sony.... Może ktoś z obecnych pomoże znaleźć odpowiedź na TO pytanie ???

EDIT.
Zapisałem stronę aby w sytuacji przypadkowego usunięcia można było odtworzyć zawartość komentarzy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Co ty Oleda wziąłeś? Przecież wypali ci się za chwilę :ROFLMAO: świat się kończy.

Nic sie nie kończy. Wszystko co pisałem jest aktualne. OLEDa trzeba kupować z pełną świadomością jego wad i zalet.
Ja swojego kupiłem do oglądania w nocy. Pracuje średnio godzinę dziennie. Mam nadzieję, że tym tempie podziała trochę, choć już w tej chwili, na teście ciemniej szarości, matryca ma plamy i wygląda jakby była wypalona. Z tego powodu nawet wymieniałem jeden egzemplarz tego TV ale kolejny jest tylko nieznacznie pod tym względem lepszy. Oba były oczywiście nowe - fabrycznie zapakowane z przebiegiem 0 godzin. Taka jakość tych matryc od LG, jak widać.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Koala co ty za bzdury piszesz, "matryca ma plamy i wygląda jakby była wypalona. " JA pier. wszystko u Ciebie z głową ok?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Mam dwa Oledy jeden 805 już 3lata pracuje średnio 5 godzin dziennie używany do wszystkiego żadnych wypaleń NIe Ma
 
Do góry