Przetestowany telewizor OLED nowej generacji firmy Samsung i podkreśla problem obecnego OLED-a

Adix850

Klub HDTV.com.pl
vip
To jak wygląda sytuacja z tym Samsungiem ? Ta jasność faktycznie zabija glebie OLED ? Czy coś zostało naprawione aktualizacjami ? Testy na innych portalach w zasadzie opisują ten problem jasności ale nie na wszystkich trybach obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy kto co lubi.
Ja wolę głębię obrazu i naturalne nie przejaskrawione kolory. Ale są tacy którzy "walą " kolory na maxa. I są zadowoleni.
 

cezaryece

Member
W UK w tej chwili 55" S95B ma cenę 899 Funtów. Czy warto czekać aż cena spadnie u nas do podobnego poziomu?
Dziś widziałem w sklepie wersje 65" i chwile się pobawiłem - no może to nie jest demon prędkości, ale nie jest chyba aż tak źle, aby dawać tak negatywne oceny. Jest zdecydowanie szybszy niż Android TV 9 na Sony XG90, porównywalny chyba z MiBoxS.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego w obecnych czasach nikt nie przewidzi.
Jeśli cena Ci odpowiada bo spadła , ja bym wykorzystał moment na zakup.
Każdy niech wybiera co woli.
W towarzystwie oledów innych firm oceniony na pokazach dziennikarzy - wypadł najsłabiej.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W UK w tej chwili 55" S95B ma cenę 899 Funtów. Czy warto czekać aż cena spadnie u nas do podobnego poziomu?
Dziś widziałem w sklepie wersje 65" i chwile się pobawiłem - no może to nie jest demon prędkości, ale nie jest chyba aż tak źle, aby dawać tak negatywne oceny. Jest zdecydowanie szybszy niż Android TV 9 na Sony XG90, porównywalny chyba z MiBoxS.
S95B jest porównywalny z Mi BOX S? Czy XG90 jest porównywalny z Mi BOX S a S95B wyraźnie od nich szybszy. Mi BOX S to koszmarnie ospały i przymulony sprzęt. Jak tylko muszę cos na nim zrobić to aż mnie trzęsie, bo aż takiej dozy cierpliwości to ja nie mam. Na szczęscie używam go raz na miesiąc, bo mam inne boxy i kilka innych dużo szybszych TV. Taki choćby XH90 jest z 3x szybszy od Mi BOX S.
 

Gruszek166

New member
Czy ktoś z forum już jest szczęśliwym nabywcą tego Samsunga i może podzielić się wrażeniami? Oczywiście widziałem już wszystkie recenzje i czytałem artykuły, ale chodzi mi o user experiance :)
 

seneka

Member
Kupiłem kilka dni temu Samsunga QE65S95B
Też czytałem wiele recenzji wcześniej na jego temat. Generalnie nie mogę się zgodzić z tym, że ten samsung jest wolny. Możliwe że we wcześniejszych wersjach oprogramowania były spowolnienia, ale w najnowszej wersji tego nie ma. Wszystko reaguje w 1 do 2 sekund np po kliknięciu przycisku 'Netflix' samsung przełącza się w 1 sekundę. Serwisy typu Amazon, Netflix, youtube w 4K działają bez problemu. Odtwarzałem również wiele filmów z pendrive w 4K nagranych przeze mnie różnymi telefonami i wszystko odtwarza się bez problemów łącznie z filmami nagranymi w 4K 60 fps z bitrate 70 Mbit. Z tego co zauważyłem dłużej czeka się tylko na odtworzenie dużych filmów powyżej 10 GB - tu trzeba poczekać kilka sekund, ale tu nawet komputer PC musi się czasami zastanowić.
Jeśli chodzi o jakość obrazu i kolorów to wszystko jest opisane w recenzjach. Kolory trzeba ustawić wg własnych preferencji. Pozytywnie zaskoczył mnie dźwięk. To jest najlepszy dźwięk jaki słyszałem w seryjnie wbudowanych głośnikach w TV 65 cali, ale oczywiste jest że oddzielny zestaw audio będzie lepszy.
Na minus: pilot okrojony do minimum. Na szczęście można nim sterować głosem. Pilot z innego samsunga sprzed 8 lat działa na nowym modelu samsunga bez problemów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaką masz ocenę jakości obrazu w drugim planie.
Na pokazach niestety nie wyszło to dobrze. Jasność obrazu zabiła część głębi.
 

Gruszek166

New member
Kupiłem kilka dni temu Samsunga QE65S95B
Też czytałem wiele recenzji wcześniej na jego temat. Generalnie nie mogę się zgodzić z tym, że ten samsung jest wolny. Możliwe że we wcześniejszych wersjach oprogramowania były spowolnienia, ale w najnowszej wersji tego nie ma. Wszystko reaguje w 1 do 2 sekund np po kliknięciu przycisku 'Netflix' samsung przełącza się w 1 sekundę. Serwisy typu Amazon, Netflix, youtube w 4K działają bez problemu. Odtwarzałem również wiele filmów z pendrive w 4K nagranych przeze mnie różnymi telefonami i wszystko odtwarza się bez problemów łącznie z filmami nagranymi w 4K 60 fps z bitrate 70 Mbit. Z tego co zauważyłem dłużej czeka się tylko na odtworzenie dużych filmów powyżej 10 GB - tu trzeba poczekać kilka sekund, ale tu nawet komputer PC musi się czasami zastanowić.
Jeśli chodzi o jakość obrazu i kolorów to wszystko jest opisane w recenzjach. Kolory trzeba ustawić wg własnych preferencji. Pozytywnie zaskoczył mnie dźwięk. To jest najlepszy dźwięk jaki słyszałem w seryjnie wbudowanych głośnikach w TV 65 cali, ale oczywiste jest że oddzielny zestaw audio będzie lepszy.
Na minus: pilot okrojony do minimum. Na szczęście można nim sterować głosem. Pilot z innego samsunga sprzed 8 lat działa na nowym modelu samsunga bez problemów.
Dzięki! A masz może konsolę, patrzyłeś jak się sprawdza pod tym kątem?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A jaką masz ocenę jakości obrazu w drugim planie.
Na pokazach niestety nie wyszło to dobrze. Jasność obrazu zabiła część głębi.
Przecież zapewne wiesz, że pokaz Philipsa prawdy Ci nie powie. Faktem jest, że w telewizorach chodzi o uzyskanie nie tylko nieskończonego kontrastu ale też wysokiej jasności i pełnego pokrycia palety barw. Akurat w zakresie QD-OLED to obecnie najlepszy panel. Wyraźnie lepszy od wszystkich matryc OLED produkcji LG.
Jeśli chodzi o skalowanie to Samsungi od lat również są stawiane za wzór.
Wytłumacz mi więc proszę, jakie masz merytoryczne podstawy twierdzić, że Samsung ma problemy z drugim planem. Tylko błagam, nie pisz kolejny raz o sponsorowanym i nieobiektywnym pokazie Philipsa mającym na celu wypromowanie jego urządzeń na tle konkurencji.
 

seneka

Member
Zacznijmy od tego że Samsung fabrycznie w trybie Standard jest ustawiony pod ciemny efekt kinowy. Od razu po wyjęciu TV z pudełka kolor czarny jest źle ustawiony i przy jasnych powierzchniach czarne elementy obrazu tracą odcienie. Zauważyłem to ja i mój syn kiedy włączyliśmy obraz z UPC. Nie wiem dlaczego Koreańczyk tak ustawił. Na szczęście jest tam opcja 'Ustawienia eksperckie' i tam można sporo zmienić. Ja ustawiłem:
Gamma: +1
Szczegóły cieni: +2
Oprócz tego zmieniłem trochę kolory i ostrość. Dzięki temu obraz sporo zyskał na jakości.
Po kupnie TV radziłbym odpalić Netfliksa 4K albo ściągnąć jakiś film 4K i ustawiać TV kiedy na obrazie mamy sporo elementów czarnych i jasnych.
Każdy może mieć inne preferencje i czego innego oczekuje.
Jeśli Philips zrobił fotkę 2 oledów obok siebie to przede wszystkim powinien pokazać, w którym trybie był ustawiony Samsung, bo tam fabrycznie są 4 tryby i każdy z nich można indywidualnie zmienić.
Jeśli chodzi o konsolę to niestety sprzedałem rok temu. Z tego co piszą input lag w S95B wynosi poniżej 10 ms czyli nie powinno być żadnych problemów nawet w szybkich grach online.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ustawia jak mu pasuje.
Są ludzie którzy korzystają z ustawień dynamicznych i są zadowoleni.
 

luck76

Well-known member
Zacznijmy od tego że Samsung fabrycznie w trybie Standard jest ustawiony pod ciemny efekt kinowy. Od razu po wyjęciu TV z pudełka kolor czarny jest źle ustawiony i przy jasnych powierzchniach czarne elementy obrazu tracą odcienie. Zauważyłem to ja i mój syn kiedy włączyliśmy obraz z UPC. Nie wiem dlaczego Koreańczyk tak ustawił. Na szczęście jest tam opcja 'Ustawienia eksperckie' i tam można sporo zmienić. Ja ustawiłem:
Gamma: +1
Szczegóły cieni: +2
Oprócz tego zmieniłem trochę kolory i ostrość. Dzięki temu obraz sporo zyskał na jakości.
Po kupnie TV radziłbym odpalić Netfliksa 4K albo ściągnąć jakiś film 4K i ustawiać TV kiedy na obrazie mamy sporo elementów czarnych i jasnych.
Każdy może mieć inne preferencje i czego innego oczekuje.
Jeśli Philips zrobił fotkę 2 oledów obok siebie to przede wszystkim powinien pokazać, w którym trybie był ustawiony Samsung, bo tam fabrycznie są 4 tryby i każdy z nich można indywidualnie zmienić.
Jeśli chodzi o konsolę to niestety sprzedałem rok temu. Z tego co piszą input lag w S95B wynosi poniżej 10 ms czyli nie powinno być żadnych problemów nawet w szybkich grach online.
Fakt, porównania producenckie przy ustawieniach out od the box, są jak porównanie dwóch rowerów, w tym jednego z geometrią ramy która akurat dopasowana jest do testującego go zawodnika ze stajni fabrycznej i drugiego z innej firmy zdjętego z wieszaka w sklepie. Jeden i drugi będzie super zbudowany, na wypasionych komponentach. Producent naturalnie przekona widzów pokazu, że jego rower jest super duper naj naj, nie wspominając o tym że rower był de facto szyty pod wymiar zawodnika. Tak samo jest z pokazami tv, przy czym w tym wypadku zamiast zawodnika jest materiał prezentowany na ekranie. Co do samsunga, warto obejrzeć materiał wideo z innego polskiego forum, gdzie zestawiony był z produktem sonego opartym o tą samą matrycę i kolejny brytyjskiego wydawcy, ktory zestawił telewizory oparte na obydwu technologiach oled. Nie ma jednego uniwersalnego zwycięzcy pojedynku, w jednych zastosowaniach wygrywa technologia Samsunga a w innych LG Display.
 

seneka

Member
Rozumiem, że ten Samsung ma HDMI 2.1? To chyba powinien być już standard, ale nie mogę się doszukać tej informacji :)

Każde złącze HDMI w S95B obsługuje 2.1
Nie chcę tutaj dawać linka do innej strony z testami S95B, bo admin może wyciąć dlatego wpisz sobie w google frazę: 'Nie da się ukryć, że jednym z kluczowych atutów Samsunga 55S95B'
Tam masz rozpisane złącza w S95B
 

tofis

New member
Czy obraz z zewnętrznych źródeł sygnału (hdmi) daje wrażenie tzw. teatru? Jestem zainteresowany modelem, ale nie wiem, czego się spodziewać z tymi efektami płynności?
 
Do góry