Przetestowany telewizor OLED nowej generacji firmy Samsung i podkreśla problem obecnego OLED-a

gutek12

New member
65S95B jest np w Media Expert za 9499 (promo na 20 rat 0%, 1 raty nie płacisz). W dodatku Samsung zwraca 2000 zł więc cały zakup wynosi 7499 zł. To prawie połowa ceny tego TV w dniu premiery. 55S95B można w ten sam sposób mieć za 5500 zł.
Z tym zwrotem 2000 to nie będzie tak łatwo obłożone jest kilkoma warunkami, lepiej się z nimi wcześniej zapoznać bo może zabraknąć determinacji :D
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No proszę Cię. Chyba nie powiesz, że założenie konta na stronie Samsunga, zrobienie i przesłanie 2 zdjęć oraz napisanie opinii o TV na stronie sklepu to problem.
 

gutek12

New member
No proszę Cię. Chyba nie powiesz, że założenie konta na stronie Samsunga, zrobienie i przesłanie 2 zdjęć oraz napisanie opinii o TV na stronie sklepu to problem.
To nie wszystko, Samsung pozostawił sobie furtkę do odrzucenia zgłoszenia. Nazywa się weryfikacja . A tam są dodatkowe wymagania na dodatek trochę zakopane i jeśli nie wykażesz się dociekliwością to dostaniesz odp. że nie spełniłeś warunków (opinia nie była merytoryczna, zawierała mniej niż 400 znaków, jest powtarzalna itp) Nadmienię tylko że nie zapobiegniesz temu że ktoś skopiuje twoją opinię na stronie sklepu i wyśle jako swoją- leniwych nie brakuje :D Oczywiście celowo przerysowuję żeby zwrócić uwagę na sumienność i rzetelność bo to dzisiaj mocno deficytowe cechy. Na tych kórzy nie dochowają szczególnej staranności czeka ZONK :D
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A są te wszystkie wymagania opisane w regulaminie? Korzystałem w tym roku z podobnej oferty Sony. Przed kupnem tv dobrze przeczytałem zapisy w regulaminie. Potem wszystko krok po kroku jak w instrukcji i zwrot bez problemu.

Samsung też musi mieć do takiej akcji regulamin, gdzie wszystkie kroki powinny być opisane. Co, jak i w jakim czasie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wszystko jest opisane krok po kroku w regulaminie. Jest tam tez info, że opina musi zawierać co najmniej 400 znaków. Taka informacja jest też już w samej reklamie promocji, nic więc nie jest nigdzie "zakopane". Oczywiście zawsze można mieć niepokój o treści "czy faktycznie dostanę" ale też trzeba zrozumieć Samsunga, że chce się zabezpieczyć przed osobami chcącymi nieuczciwie wyłudzić 2000 zł.
 

gutek12

New member
To nie wszystko, Samsung pozostawił sobie furtkę do odrzucenia zgłoszenia. Nazywa się weryfikacja . A tam są dodatkowe wymagania na dodatek trochę zakopane i jeśli nie wykażesz się dociekliwością to dostaniesz odp. że nie spełniłeś warunków (opinia nie była merytoryczna, zawierała mniej niż 400 znaków, jest powtarzalna itp) Nadmienię tylko że nie zapobiegniesz temu że ktoś skopiuje twoją opinię na stronie sklepu i wyśle jako swoją- leniwych nie brakuje :D Oczywiście celowo przerysowuję żeby zwrócić uwagę na sumienność i rzetelność bo to dzisiaj mocno deficytowe cechy. Na tych kórzy nie dochowają szczególnej staranności czeka ZONK :D
Umiejętnie lawirujesz i odnosisz się tylko do bardzo oczywistego z warunków(400 znaków) co zrobisz gdy ocenią opinię jako niemerytoryczną? albo że już taka była? zaczynam podejrzewać że jesteś na etacie w szajsungu:D
 

luck76

Well-known member
Umiejętnie lawirujesz i odnosisz się tylko do bardzo oczywistego z warunków(400 znaków) co zrobisz gdy ocenią opinię jako niemerytoryczną? albo że już taka była? zaczynam podejrzewać że jesteś na etacie w szajsungu:D
Ty poważnie? Z góry zakładasz ze ktoś chce Cię zrobić w Ch….? Nie wiem gdzie widzisz trudność w zrecenzowaniu zakupu. Najlepiej żeby dawali te tv za darmo :)
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
O wzięciu udziału w Promocji i otrzymaniu Zwrotu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie do Promocji jest dokonywane z chwilą zarejestrowania na serwerze Organizatora zgłoszenia Uczestnika. Zwroty będą przyznawane do wyczerpania puli Zwrotów określonej w Regulaminie.
Tu jest kruczek ale z drugiej strony pula zwrotów to aż 4,9 mln
 

luck76

Well-known member
Je.....łeś jak łysy grzywką o parapet. Kłania się czytanie ze zrozumieniem- konkluzje kompletnie z dupy.
Dobre ;) No to zaczyna się tłumaczenie w typowy dla różnych forów sposób: brak czytania za zrozumieniem, odpowiedź z dupy, etc. Zatem pozwól, że wyjaśnię Tobie drogi kolego @gutek12 mój tok rozumowania, przeprowadzając jednocześnie dowód na brak zrozumienia po Twojej stronie.

1. kolega @kola01 wrzucił pomysł jak na dobrych warunkach kupić tv Samsunga,

2. odparłeś, że to nie takie proste, że trzeba się zapoznać z warunkami bo może braknąć determinacji - pomyślałem sobie, że dobra podpowiedź dla zainteresowanych - warto znać warunki żeby nie być zawiedzionym odmową, ale nie powinno być problemu, co zresztą potwierdził w/w @kola01 wyłuszczając w odpowiedzi na Twoją wątpliwość algorytm zdobycia zwrotu,

3. w kolejnej Twojej odpowiedzi pojawia się wątek który można odebrać jako poszukiwanie barier, ale też wnosi wiele merytoryki, pokazując co dokładnie należy zrobić, żeby nie być zawiedzionym. Pomyślałem @gutek12 spoko gość, pokazuje co trzeba zrobić żeby dostać kasę :)

4. Koledzy: @mati_luk i @kola01 wyjaśnili jedynie, to że regulamin i jego zapisy są rzeczą normalną dla promocji

5. Temu ostatniemu odparłeś, pozwól że zacytuję, żeby nie uchybić: „Umiejętnie lawirujesz i odnosisz się tylko do bardzo oczywistego z warunków(400 znaków) co zrobisz gdy ocenią opinię jako niemerytoryczną? albo że już taka była? zaczynam podejrzewać że jesteś na etacie w szajsungu:D” - to pomyślałem- ocho! Zaczyna się szajsungowanie, podejrzenia - trzeba koledze grzecznie bez wycieczek personalnych najlepiej w formie pytającej zwrócić grzecznie uwagę i sprawdzić czy może tam po drugiej stronie nie ma kogoś, kto choruje na manię prześladowczą :) ale po tym co napisałeś w ostatnim komentarzu, odbieram to całościowo jedynie jako kompletne niezrozumienie tematu, zatem wybacz że w ogóle takie coś przeszlo mi przez myśl :)

Podsumowując, promocja Samsunga nie została wprowadzona po to żeby kogoś zrobić w Ch…. Jest to typowy proces promocyjny, o określonym z góry budżecie, pozwalającym na odebranie ok 2,5 tys nagród pieniężnych. Wyrażam szacunek dla Twojego wkładu w szerzenie wiedzy na temat warunków jakie trzeba spełnić aby ją otrzymać. Z doświadczenia zawodowego powiem Tobie, że takie akcje to poza samym kosztem w postaci nagrody, są mocno regulowane i monitorowane z poziomu prawnego i finansowego, muszą mieć odpowiednie zabezpieczenie w gotowce albo gwarancjach bankowych. Także nie martw się za innych, jeśli sam jesteś zainteresowany to śpiesz się bo wolumen 2,5 tys egzemplarzy tego tv może rozejść się jak świeże bułeczki i zabraknąć dla Ciebie, tym bardziej że sprzęt robi z oledów LG miazgę w prezentowaniu soczystokooorowych baaaardzo jasnych barw.
Pozdrawiam Cię serdecznie
 
Ostatnia edycja:

tomaszpf

New member
Cześć.
Mam pytanie dot. tv qd-oled, bo pomimo wszystkich zachwytów nad nimi, można również wyczytać w internetach że jednak czerń mają gorszą od tradycyjnych oled, zwłaszcza w dzień (występuje szarość) ? Jak to jest w rzeczywistości , pytam tych co rzeczywiście użytkowali te tv w warunkach domowych. Nie mam na myśli oczywiście słońca walącego w ekran, tylko normalne dzienne warunki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadnej miazgi nikt ani nic nie robi Oled Samsunga.
Zdjęcia z pokazów i porównań umieszczałem na forum.
Zbyt jasne matryce tłumią informacje w drugim planie.
Jeśli chcesz sobie sprawdzić za dużą jasność.
Połóż przed sobą dwie latarki. Jedną z nowymi bateriami i drugą gdzie zużyte są.
I poświeć sobie w oczy w dzień i w nocy - gdzie większość deklaruje, że spędza 75% czasu.
Sprawdź ile wytrzymają Twoje oczy i który komfort na dłuższą linię - lepiej ocenisz sam dla siebie.
Czy przy mocnym świetle w oczy więcej widzisz szczegółów w planie , czy przy słabszym świetle.
Właśnie kalibracja pomaga uzyskać szczegóły czerni czy szarości.
Każdy niech wybiera lepszą ocenę dla siebie.

Wg mnie nie mają słabszej czerni.
 

tdk76

Member
Poszukaj sobie porównań gdzie obok siebie stoją np c2 i s95b lub sam zobacz w sklepie (oba typy matryc mają swoje wady i zalety). Samsung ograniczył jasność w firmware ora sporo tam miesza i "psuje", a tv wymaga solidnej kalibracji. Biel jest biała, szersza paleta barw niż w tradycyjnych oledach i niestety słabsza czerń w dzień lub kiedy pada światło. W przypadku matryc qd-oled warto poczekać i zobaczyć co zaoferują modele na nowej generacji matryc. Przecieki cenowe z modelem 77 cali s95c nie napawają optymizmem.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W pełni popieram uwagi z wyjątkiem powodu rozjaśniania czerni. Wynika to z obecności kropek kwantowych, które z jednej strony są częścią składową matrycy wpływającą na poziom jasności poszczegolnych aktywujacych je subpikseli a z drugiej strony aktywuje te kropki światło zewnętrzne. Ten efekt widoczny jest jedynie przy wyłączonym tv w bardzo jasnym pomieszczeniu, do którego notabene nie nadają się tradycyjne Oledy w ogóle ponieważ są o kilkadziesiąt procent ciemniejsze od QD
Wszystko się zgadza. O tym efekcie napisałem wyżej. Oczywiście, że powodem "odbicia" światła są kropki kwantowe. Nie wspominałem o nich, bo uznałem, że nie ma w tym momencie znaczenia, z jakiego powodu zewnętrzne światło wydostaje się z powrotem z matrycy na zewnątrz. Liczy się samo zjawisko.
 

luck76

Well-known member
Luck76 i jego wierny giermek Kola01 z gangu Samsunga:)
Jasiu, z samsunga w domu mam tylko dwie ładowarki do telefonu i służbowy telefon :) Podobnie unikam reszty chińsko-koreańskiego chłamu (czyt: TCL, TP(hilips)V i LG). Stawiam na Panasa, Sony, Jabłuszka i Twoje ukochane Bose.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Luck76 i jego wierny giermek Kola01 z gangu Samsunga:)
Może ty należysz do jakiegoś gangu. Tak dla twojej ciekawości, mam Philipsa OLED 807 o którym już nie raz pisałem na forum, choć czasami faktycznie żałuję, że nie kupiłem Samsusga S95B.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jak założysz swoje forum Luck76 z rodu Samsunga chętnie poczytamyi ocenimy.
Tylko na to trzeba mieć środki i pomysł.
 
Do góry