Przetestowany telewizor OLED nowej generacji firmy Samsung i podkreśla problem obecnego OLED-a

VitoCx

Member
Czy tylko ja tu widzę, że OLED do tych potrzeb się nie nadaje? No chyba, że autor wiadomości ma kasę i świadomość, że już po jego zakupie musi zbierać na kolejny TV.
Czy już zacząłeś zbierać na nowego Oleda?
Z kolei OLED-y mogą przypominać o przerwie na kompensację nawet już po 4 godzinach pracy.
Co robisz w przerwach na kompensację? Krótki spacer, czy odpuszczasz dalsze oglądanie?
Pracuje średnio godzinę dziennie. Mam nadzieję, że tym tempie podziała trochę, choć już w tej chwili, na teście ciemniej szarości, matryca ma plamy i wygląda jakby była wypalona. Z tego powodu nawet wymieniałem jeden egzemplarz tego TV ale kolejny jest tylko nieznacznie pod tym względem lepszy. Oba były oczywiście nowe - fabrycznie zapakowane z przebiegiem 0 godzin. Taka jakość tych matryc od LG, jak widać.
Współczuję :rolleyes: ale tak serio, to mnie to jednocześnie trochę śmieszy :D Kupować tak znienawidzonego Oleda, tylko po to żeby z zegarkiem w ręku pilnować czasu pracy, czekając na to co wg ciebie, nieuniknione. To musi być czas pełen relaxu. Dobrze wydane pieniądze. Gratuluję ;)
 

Marlo

Active member
Trzeba zaczekać na OLEDY z matrycami MLA ,LG G3 , PANASONIC MZ2000 , ciekawostka ,sprzedany został pierwszy MICRO LED 110 cali za 675 000 zł !
 

VitoCx

Member
Na biednego nie trafiło :LOL: Ale kwota z kosmosu. Za pół ceny robisz sobie kinową salę marzeń z wypasionym wnętrzem i topowym sprzętem audio video.
Przyjmuję to jako ciekawostkę :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Sorry :grin:

A tak poza tym,to OLED wygrał w ślepym teście i proszę wyłączyć komentarze,aby nie było zgrzytów :grin:;-)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy już zacząłeś zbierać na nowego Oleda?

Co robisz w przerwach na kompensację? Krótki spacer, czy odpuszczasz dalsze oglądanie?

Współczuję :rolleyes: ale tak serio, to mnie to jednocześnie trochę śmieszy :D Kupować tak znienawidzonego Oleda, tylko po to żeby z zegarkiem w ręku pilnować czasu pracy, czekając na to co wg ciebie, nieuniknione. To musi być czas pełen relaxu. Dobrze wydane pieniądze. Gratuluję ;)
Nie ma to jak powyrywać zdania z kontekstu i samodzielnie nadawać im nową treść.
Nigdy nie byłem przeciwny OLEDom. PIsałem wręcz, że rozważam jego zakup. Podkreślałem jedynie, że trzeba je kupować świadomie, że nie nie są dla każdego a część użytkowników forum bez opamiętania wciska je dosłownie każdemu, nawet tym osobom, które na starcie deklarowały, że wyświetlają dużo obrazów statycznych i piłują TV codziennie po 8 godzin.
 

VitoCx

Member
Nie ma to jak powyrywać zdania z kontekstu i samodzielnie nadawać im nową treść.
Nigdy nie byłem przeciwny OLEDom. PIsałem wręcz, że rozważam jego zakup. Podkreślałem jedynie, że trzeba je kupować świadomie, że nie nie są dla każdego a część użytkowników forum bez opamiętania wciska je dosłownie każdemu, nawet tym osobom, które na starcie deklarowały, że wyświetlają dużo obrazów statycznych i piłują TV codziennie po 8 godzin.
Treść, jak widać, jest ta sama. Po prostu słabo się zestarzała. Nie będę kopał leżącego, tylko skończ już z tym piłowaniem po 8h.. moi domownicy wcale nie oszczędzają tv i dalej wszystko jest jak pierwszego dnia. Nie ma się czego bać 😉
 

Jareckys

New member
Dlaczego te oledy tak szybko się wypalają? W teście na rtings juz po 3 miesiącach widac bardzo duże wypalenia, szczególnie u samsunga i trochę już u Sony
 

tomaszpf

New member
Nie tylko HDTV Test. Generalnie chyba wszystkie portale branżowe i recenzenci są zachwyceni możliwościami matryc QD-OLED.
Tylko jeden jedyny Kiki, nieudolnie próbuje z tym "walczyć" (po sponsorowanym pokazie Philipsa w Berlinie). Biorąc pod uwagę fakt, że Kiki sprzedaje telewizory (także przy pomocy tego forum), nietrudno dojść do wniosku, że przez jego opinie bardziej przemawia kasa niż rzetelność i obiektywność.
Powyższe dodatkowo potwierdza fakt, że niewygodne Kilkiemu opinie są od razu kasowane - tak jak te moje z wczoraj. A były grzeczne i merytoryczne.
Nieprawda że tylko kiki. Właśnie portale podają że w dzień czerń robi sie fioletowa, a wiec matryca traci swoja podstawową zaletę. Dotyczyło to matrycy z 2022r. Jeśli tego nie poprawią to nigdy nie dogonia tradycyjnych OLED.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z całym szacunkiem ale najwyraźniej nie widziałaś a przede wszystkim nie testowałeś tego modelu na żywo. Oczywiście, przy nienaturalnie intensywnym oświetleniu w dodatku padającym wprost na matrycę i odbijającym się tak, że to światło wpada nam w oko, to czerń matrycy, w miejscu odbicia nabiera lekko fioletowej poświaty. Ale to nie są warunki do oglądania jakiegokolwiek TV. Przy takim świetle to nawet matowy LCD nie nadaje się do oglądania. W normalnym pomieszczeniu, przy typowych warunkach oświetleniowych wszystko jest GIT a nawet więcej jaki GIT. Testerzy wspominają o tym bardziej jako o ciekawostce niż istotnej wadzie tej matrycy. Oczywiście, jest to jakaś bardzo mizerna ale jednak wada, jednak przy ogromie zalet matryc QD-OLED, nie ma ona większego znaczenia.
 

magiks33

Member
najbardziej mnie wkurza w tym modelu funkcja przesunięcia pikseli (można wyłączyć i się nie wkurzać ) co przesuwa cały obraz w odstępie czasu góra prawo dół lewo i się robi grubszy czarny pasek na krawędziach :(( jak sobie pykałem na ps5 a tu coś krawędż ekranu się zwiększyła to od razu w ustawienia obrazu ps5 a tu się nie daje skalibrować ekranu wyświetlania.już myślałem że się ekran w tv spi....ił a tu taka funkcja. Tv ma pare minusów brak xvid/divix,brak nagrywania na usb/hdd--ja do satki używam modułu CI który też musiałem wymienić na nowszy bo w starym obraz zakodowanyi nie wiem dlaczego nie dali One Connecta w starym ks7500 dawał rade a tu musiałem wymieniać wszystkie kable łącznie z zasilającym
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
1. Jest to powszechnie stosowane zabezpieczenie przed wypalaniem matrycy. Nie jest to więc kwestia "tego modelu", jak piszesz, a każdego OLEDa, także tych od innych producentów.
2. Sam twierdzisz, że opcję te można wyłączyć. W czym jest więc problem?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłączyć można wszystko, sam w Oledzie wyłączałem w opcjach serwisowych irytujące przypadłości (poradnik wrzuciłem w innym wątku), natomiast trzeba się liczyć z tym, że taka matryca będzie bardziej narażona na ew. niespodzianki. Nie bez przyczyny są te wszystkie (masochistyczne) zabezpieczenia.
 

tomaszpf

New member
Wyłączyć można wszystko, sam w Oledzie wyłączałem w opcjach serwisowych irytujące przypadłości (poradnik wrzuciłem w innym wątku), natomiast trzeba się liczyć z tym, że taka matryca będzie bardziej narażona na ew. niespodzianki. Nie bez przyczyny są te wszystkie (masochistyczne) zabezpieczenia.
Gdzie można znaleźć ten poradnik ?
 

Degustator

New member
Witam. Mam pytanie do posiadaczy samsunga s95b. Jakie prędkości internetu osiąga wasz telewizor na wifi i na kablu? U mnie jest jakaś porażka. Stary laptop na kablu łapie 400mb/s na wifi 150. Xbox na kablu 590mb/s a na wifi pod 300. Pc na kablu prawie 600. A tv? Na kablu różnie raz 40 a raz 90. Ma jednak straszne dropy prędkości. Na wifi to samo. Raz 30mb/s innym razem złapie nawet 100. Ogólnie mam wrażenie jakby net na tv był zamulony. Czy ten typ tak ma czy coś jest nie halo z nim? NIe chce mi się przywozić starego samsunga 55nu8002. Wywiozłem go do matki jak zmieniłem na oleda ale mam wrażenie jakby net na starym tv był płynniejszy.
 

Slay75

New member
Witam. Mam pytanie do posiadaczy samsunga s95b. Jakie prędkości internetu osiąga wasz telewizor na wifi i na kablu? U mnie jest jakaś porażka. Stary laptop na kablu łapie 400mb/s na wifi 150. Xbox na kablu 590mb/s a na wifi pod 300. Pc na kablu prawie 600. A tv? Na kablu różnie raz 40 a raz 90. Ma jednak straszne dropy prędkości. Na wifi to samo. Raz 30mb/s innym razem złapie nawet 100. Ogólnie mam wrażenie jakby net na tv był zamulony. Czy ten typ tak ma czy coś jest nie halo z nim? NIe chce mi się przywozić starego samsunga 55nu8002. Wywiozłem go do matki jak zmieniłem na oleda ale mam wrażenie jakby net na starym tv był płynniejszy
I tak ma być, dziwne to jest, ale w tv masz zawsze szybsze łącze po wifi niż po kablu, kiedyś Stilgar u siebie na kanale o tym mówił i też to jest dla niego dziwne ale takie rozwiązanie przyjęli producenci.
 

Degustator

New member
I tak ma być, dziwne to jest, ale w tv masz zawsze szybsze łącze po wifi niż po kablu, kiedyś Stilgar u siebie na kanale o tym mówił i też to jest dla niego dziwne ale takie rozwiązanie przyjęli producenci.
Dzięki za odpowiedź. Dla mnie to też dziwne. Ok zostawię tv po WiFi. Wciąż jednak zastanawiają mnie te duże wahania prędkości na WiFi. Laptop telefon czy xkloc nie ma problemów. Tylko ten samsung.
 

Slay75

New member
Dzięki za odpowiedź. Dla mnie to też dziwne. Ok zostawię tv po WiFi. Wciąż jednak zastanawiają mnie te duże wahania prędkości na WiFi. Laptop telefon czy xkloc nie ma problemów. Tylko ten samsung.
Możesz żonglować kanałami 36, 40, 44 i 48 w routerze na 5GHz i sprawdzić który jest najwydajniejszy w twoim przypadku. Zainstaluj sobie apke na telefonie w rodzaju wifianalizer i tam zobaczysz informacje jakie sieci masz w pobliżu i z jakich kanałów korzystają, wybierasz tą najmniej obciążoną.
 
Do góry