Przetestowany telewizor OLED nowej generacji firmy Samsung i podkreśla problem obecnego OLED-a

Degustator

New member
Możesz żonglować kanałami 36, 40, 44 i 48 w routerze na 5GHz i sprawdzić który jest najwydajniejszy w twoim przypadku. Zainstaluj sobie apke na telefonie w rodzaju wifianalizer i tam zobaczysz informacje jakie sieci masz w pobliżu i z jakich kanałów korzystają, wybierasz tą najmniej obciążoną.
O i już wiem czym jutro będę się zajmował. Dzięki wielkie za podpowiedzi.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam. Mam pytanie do posiadaczy samsunga s95b. Jakie prędkości internetu osiąga wasz telewizor na wifi i na kablu? U mnie jest jakaś porażka. Stary laptop na kablu łapie 400mb/s na wifi 150. Xbox na kablu 590mb/s a na wifi pod 300. Pc na kablu prawie 600. A tv? Na kablu różnie raz 40 a raz 90. Ma jednak straszne dropy prędkości. Na wifi to samo. Raz 30mb/s innym razem złapie nawet 100. Ogólnie mam wrażenie jakby net na tv był zamulony. Czy ten typ tak ma czy coś jest nie halo z nim? NIe chce mi się przywozić starego samsunga 55nu8002. Wywiozłem go do matki jak zmieniłem na oleda ale mam wrażenie jakby net na starym tv był płynniejszy.
A czym mierzysz prędkość internetu w TV?
 

VitoCx

Member
Dzięki za odpowiedź. Dla mnie to też dziwne. Ok zostawię tv po WiFi. Wciąż jednak zastanawiają mnie te duże wahania prędkości na WiFi. Laptop telefon czy xkloc nie ma problemów. Tylko ten samsung.
Nie znam specyfikacji tego tv ale u większości modeli port sieciowy w tv obsługuje do 100mb. Możesz dokupić sobie adapter pod usb i zwiększyć prędkość. Tu może blokować jedynie wersja portu. Jak masz 3.0 to powinno pociągnąć maxa
 

Degustator

New member
Nie znam specyfikacji tego tv ale u większości modeli port sieciowy w tv obsługuje do 100mb. Możesz dokupić sobie adapter pod usb i zwiększyć prędkość. Tu może blokować jedynie wersja portu. Jak masz 3.0 to powinno pociągnąć maxa
A to nawet o tym nie wiedziałem. Bo faktycznie dobija max do 100mb. Tylko te dropy mnie martwią. Raz 40mb a raz 90. Dziwne to dla mnie.
 

VitoCx

Member
Chodzi o to że to co podesłałeś w sumie bym kupił ale na angielskim amazonie jest dopisek że niby niekompatybilne z tv samsunga.
I to mnie wstrzymało przed kupnem. Możliwe żeby samsung w jakiś sposób blokował takie rozwiązanie?
Nie wiem, nie posiadam samsunga, ale dlaczego miałby nie działać pod akurat ten tv? Port jak port.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, nie posiadam samsunga, ale dlaczego miałby nie działać pod akurat ten tv? Port jak port.
Nie musi blokować. Wystarczy brak stosownego sterownika w systemie. Port USB to nie jest port Ethernet i bez sterownika, net na nim nie ruszy.
Ja bym zamówił, sprawdził i ewentualnie oddał. Poza tym takich adapterów jest cała masa. Ważne jedynie, żeby:
1. TV miał gniado USB 3.x i to do niego musimy podpiąć adapter
2. Adapter był na USB 3.x
3. Był to gigabitowy adapter (1000 Mbps)

Wbudowana karta sieciowa w chyba wszystkich obecnych TV to 100 Mbps. Jeśli są jakieś wyjątki, to nie słyszałem o nich. Nie montuje się szybszych bo najzwyczajniej nie ma takiej potrzeby.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Nie musi blokować. Wystarczy brak stosownego sterownika w systemie. Port USB to nie jest port Ethernet i bez sterownika, net na nim nie ruszy.
Ja bym zamówił, sprawdził i ewentualnie oddał. Poza tym takich adapterów jest cała masa. Ważne jedynie, żeby:
1. TV miał gniado USB 3.x i to do niego musimy podpiąć adapter
2. Adapter był na USB 3.x
3. Był to gigabitowy adapter (1000 Mbps)

Wbudowana karta sieciowa w chyba wszystkich obecnych TV to 100 Mbps. Jeśli są jakieś wyjątki, to nie słyszałem o nich. Nie montuje się szybszych bo najzwyczajniej nie ma takiej potrzeby.
Mój tv nie posiada usb 3.x, a mam wpięty adapter gigabitowy pod usb 3.x i ciągnie ponad 250 Mbit/s. Są czasami dropy do 140, ale na streaming to w zupełności wystarcza.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem to s95b ma usb 2.0. Czyli ten adapter pewnie nie będzie działał.
Ten adapter na USB 2.0 też będzie dział ale z organiczną przepustowością do transferu na jaki pozwala interface USB 2.0 (w praktyce ok 250-300 Mbps, co potwierdził też wyżej kolega VitoCx).
 

Degustator

New member
Ten unitek na usb 3.1 z Samsungiem S95B nie działa. W ogóle neta nie ma. Pewnie szajsung ma jakieś swoje fanaberie. Pod laptopem działa ten adapter więc jest sprawny. Wina Koreańców.
 

Degustator

New member
W sumie nie wiem czy to powinno mieć jakieś znaczenie ale dzisiaj sprawdziłem na wyłączonym wifi i bez zmian. Samsung krzyczy żeby podłączyć kabel ethernet choć jest wpięty adapter. Nie widzi go po prostu.
 
Do góry