Przetestowany telewizor OLED nowej generacji firmy Samsung i podkreśla problem obecnego OLED-a

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy nowy telewizor ma HDMI 2,1.
Każdy Oled to świetny telewizor.
Pytanie na czym Ci najbardziej zależy ?
Jaki masz teraz telewizor i do czego dobrego jesteś przyzwyczajony ?
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorami ?
 

tofis

New member
Nie jestem świeżym użytkownikiem forum, choć nick na to nie wskazuje. Zapomniałem hasła do poprzedniego (tomfis), a skrzynka na odzyskanie hasła już nie istnieje. Od Ciebie Kiki kupiłem ze sto lat temu JVC 32p80 (padł kilka dni temu, był w sypialni), wkrótce po testach na tym forum. Był wtedy nowością. W międzyczasie jest plazma Panasonic GT30, też sprzed kilku ładnych lat i wciąż działa bez zarzutu. Mam projektor tw-9400 i duży, ciemny salon, więc efekty kinowe są. Zawsze jednak mojej żonie brakowało tego efektu teatralności, więc stąd moje zapytanie. Tv najczęściej używany późnym popołudniem i wieczorem. Ja jednak najczęściej korzystam z projektora. Mam rolety, więc nie ma problemu z zaciemnieniem w ciągu dnia. Okna od wschodu, więc promieni słońca praktycznie brak. Najczęściej korzystam z platform streamingowych, nie używam naziemnej tv. No i oczywiście audio 5.1.2.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PO Twoich doświadczeniach Oled jest naturalną poprawą jakości.
A po kalibracji będzie znakomity .
W klasie cenowej masz :
  • Philips 65Oled 807
  • Samsung 65S95B
  • Sony 65A90K
  • Philips 65oled907 za nie dużą dopłatą .
 

tofis

New member
Oki, rozumiem. Niewielka dopłata jest możliwa. Ale żona naciska na ten efekt teatralności... Gry itp. odpadają. Przede wszystkim filmy.
 
Ostatnia edycja:

tofis

New member
A przy niewłaściwych? Mi na tym "teatrze" zależy. Choć chciałbym też móc sam decydować o jego widoczności lub braku.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak każdy upłynniacz ma wiele stopni upłynniania czyli od całkowitego jego braku aż do maksymalnej czyli przesadzonej płynności, zwanej operą mydlaną czy efektem teatru. Po środku masz ustawienia pozwalające Ci wybrać akceptowalną płynność ale jeszcze bez teatru. Wszystko też zależy od tego w ilu klatkach został nagrany materiał bo przy 50 klatkach/s i więcej, natywna płynność materiału jest już tak duża, że upłynniacz nie jest potrzebny.
I nie ma żadnego znaczenia, czy jest on odtwarzany bezpośrednio z TV czy zewnętrznego urządzenia
 

Creif

New member
Cześć,

Stoję przed zakupem Samsunga S95B. Chciałem zapytać co myślicie o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia na 5 lat? Z jednej strony to koszt około 1000-1500 zł, ale z drugiej boję się wypalenia. Jednak cały czas mam obawę, że nie uznają ew. wypalenia, bo warunki polisy jak zwykle wyglądają mega zagmatwanie i rodzielają uszkodzenia od normalnego użytkowania, itp. Nie wiem czy nie będą to wyrzucone pieniądze.

Tv będzie używany w salonie do najważniejszych filmów i wieczornego grania na Ps5. Raczej bez katowania godzinami i na 100% bez żadnych wiadomości.

Co myślicie, czy macie jakieś doświadczenia z polisami proponowanymi w popularnych Sklepach? Czy ew. jakieś inne ubezpieczenie zewnętrzne? A może olać temat?

Pozdrawiam
 

luck76

Well-known member
Cześć,

Stoję przed zakupem Samsunga S95B. Chciałem zapytać co myślicie o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia na 5 lat? Z jednej strony to koszt około 1000-1500 zł, ale z drugiej boję się wypalenia. Jednak cały czas mam obawę, że nie uznają ew. wypalenia, bo warunki polisy jak zwykle wyglądają mega zagmatwanie i rodzielają uszkodzenia od normalnego użytkowania, itp. Nie wiem czy nie będą to wyrzucone pieniądze.

Tv będzie używany w salonie do najważniejszych filmów i wieczornego grania na Ps5. Raczej bez katowania godzinami i na 100% bez żadnych wiadomości.

Co myślicie, czy macie jakieś doświadczenia z polisami proponowanymi w popularnych Sklepach? Czy ew. jakieś inne ubezpieczenie zewnętrzne? A może olać temat?

Pozdrawiam
Z polisy nie korzystałem. Wykupiłem rozszerzenie gwarancji do 5 lat, przy czym nie wiem czy to w Samsungu tez oferują. Sama kwestia oleda jest interesująca. Rozmawiałem z 3 agentami różnych ubezpieczycieli i każdy powiedział, że nie mają ubezpieczenia rozszerzającego gwarancje. Podobno takie rzeczy robią tylko ze sklepami i z tego co wiem, w przypadku RTV robi to Ergo (Hestia) przy czym to ubezpieczenie jest w kij drogie (na mój tv zaproponowali mi za prawie 2 koła) ale poza usterkami ubezpieczone jest też zniszczenie. Ubezpieczyciele oferują z reguły OC ale to nie obejmuje niedochowania należytej staranności, i jak np dziecko rzuci pilotem w tv, to odnawianą wypłaty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nigdy nie kupowałem dodatkowego ubezpieczenia i zawsze extra było.
Warunki specjalnie są zagmatwane.
Nie polecam.
Od tego jest gwarancja główna.
Na czym Ci najbardziej zależy przy zakupie telewizora ?
Ile masz max kasy ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Ile godzin grania w gry % ?
Jaka odległość od ekranu ?
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Seneka a powiedz jak to jest z tym "świeceniem/rozjaśnieniem" kaszety (czarnego paska) przy świetle dziennym w tym twoim s95
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
65S95B jest np w Media Expert za 9499 (promo na 20 rat 0%, 1 raty nie płacisz). W dodatku Samsung zwraca 2000 zł więc cały zakup wynosi 7499 zł. To prawie połowa ceny tego TV w dniu premiery. 55S95B można w ten sam sposób mieć za 5500 zł.
 
Do góry