Problemy z STB n-tv - odpowiedzi

dem

New member
pkomi napisał:
Czekamy niecierpliwie na ten soft i usunięcie problemu z fonia przez HDMI. Kiedy możemy się go spodziewać i czy bedzie w nim coś jeszcze jeśli chodzi o jakieś usprawnienia?

Nowa wersja oprogramowania bedzie dawala uzytkownikowi mozliwosc skonfigurowania wyjscia HDMI w jednym z dwoch trybow - HDMI czyli cyfrowe video i audio oraz DVI czyli video bez danych audio.

Jak mysle w nowym orpogramowania zwyczajowo znajdzie sie duzo poprawek majacych na celu zwiekszenie funkcjonalnosci i poprawienie zaobserwowanych bledow.

Termin nie jest znany ale jest to perspektywa raczje pojedynczych tygodni.
 

SlawMax

New member
Pomidorex napisał:
O to dziwne bo ja na 21 kanale mam Wojna i pokój, chyba mam nieaktualną liste programów?

Właśnie, tam jest Wojna i Pokój, pewnie dem się pomylił z nr kanału. Ale teraz podejrzewam, że dem może mieć rację jeśli chodzi o zbyt silny sygnał, ponieważ na innym forum przeczytałem o tym, że ktoś miał tez podobny problem przekręcił antenę pogorszając tym samym jakość i siłę sygnału i obraz ciął się rzadziej. Zrobiłem to samo i faktycznie jeszcze nie jest idalnie ale zacinanie jest sporadyczne.
W takim razie zrobię chyba manewr z tym tłumikiem.
 

SlawMax

New member
dem napisał:
Byc moze sygnal jest zbyt silny i przesterowuje stopien wejsciowy - proponowalbym wstawic tlumik ok 6 - 10dB a najlepiej byloby zmierzyc poziom miernikiem instalacyjnym i wtedy dobrac tlumik, moze regulowany axing (0 - 20dB).

Wczoraj antenę ustawiałem wg miernika analogowego Promax MS-250. Pewnie to nie jest rewolucyjne urządzenie, ale wgląda, że sygnał mam bardzo mocny. W 9-cio stopniowej skali czułości u mnie sygnał pokazywał już na 2 pozycji wartość 6. Czy może na tej podstawie możesz podać mi jaki mam wstawić czujnik. Będę wdzięczny za radę.

Znalazłem coś takiego:

TŁUMIK T-10+DC REGULOWANY 3-15dB (5-862 MHz) 14,20 PLN
TŁUMIK TR-220 0-20 dB (45-2300 MHz) 32,43 PLN
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Panowie. Pierwsze słyszę by ktoś osłabiał sygnał satelitarny bo ma za silny?:hmm:

Jeśli są problemy z odbiorem części kanałów( np. z polaryzacji horyzontalnej) czy też wszystkich, występują zacięcia i pikselizacja to jest to oznaka albo źle ustawionej anteny, marnej jakości czaszy, konwertera lub kabla. W takim przypadku jesli jesteśmy zieloni w temacie ustawiania anteny GORĄCO polecam dobrego instalatora. Załatwi sprawę w 15 minut na długi czas.
 

krzyżak

New member
Z tego co czytam, to nie tylko ja zauważyłem, że jakość trybu 720p to jakaś pomyłka... Ten tryb jest zalecany do szybkich scen, a przy byle ruchu rwie tak, że się nie da oglądać :( (wystarczy spojrzeć na pasek info na nSport). W trybie 1080i jest o niebo lepiej, ale też zależy od materiału. Zauważyłem na Discovery HD, że w programie "inżynieria ekstremalna" widać wyraźnie drobne skoki przy przesuwaniu obrazu czy obracaniu kamerą, a nie widać tego efektu przy innych cyklach np "Austina Stevensa" czy "Jeffa Corwina". Wie ktoś dlaczego tak się dzieje??
--
pozdrawiam, krzyżak
 

Gucio50

New member
Bez reklam
dem napisał:
Nie mowmy o markach tylko o konkretnych ukladach scalonych - dlaczego uwaza Pan ze Sony, Samsung, LG, Panasonic nie moga korzystac z tego samego odbiornika HDMI? - mozemy mowic tylko i wylacznie o wspolpracy nadajnika HDMI zintegrowanego z ukladem dekodera w n-box a konkretnym ukladem odbiornika HDMI.

Zauważyłem pewna ciekawostkę, w jakis tam sposób związaną z HDMI
Brak postów od posiadaczy telewizorów Samsung i LG :p Co przy powszechnej opinii że klasa to Sony Pnanasonic i Philips, a badziew to Samsung i LG


Czyżby to było podobnie jak w klasie odtwarzaczy DVD tylk mustek za 120zł nie sprawia kłopotów z ŻADNYM formatem :?
 

aro_77

New member
Witam
Mam pytanie do naszego experta - czy mozna ustawiac probkowanie 48-96 kHz? Pytam bo jest to std. w odtwarzaczach dvd, a moj dekoder dzwieku surround (Technics) obsluguje tylko 48kHz i moze zostac uszkodzony przez ddzwiek o probkowaniu 96kHz podany na wejsciu cyfrowym tak optycznym jak i coaxialnym.
Pzdr.
 

sitek

New member
Czy mozna zaktualizowac liste kanałów(jak to zrobic?) Podobno sa jakies kanaly(Lux) w HD (oprocz Discovery i Nsport), ale nie moge ich znalezc:(. Druga sprawa, czy jesli na diagnostyce mam 70% na 100%( na DiscHD 93/100) to wystarczy? czy pownieniem sprawdzic jeszcze jakis parametr? Sam ustawialem czasze i nie wiem czy cos poza tym sie sprawdza?
 
Ostatnia edycja:

smith

New member
krzyżak napisał:
Z tego co czytam, to nie tylko ja zauważyłem, że jakość trybu 720p to jakaś pomyłka... Ten tryb jest zalecany do szybkich scen, a przy byle ruchu rwie tak, że się nie da oglądać :( (wystarczy spojrzeć na pasek info na nSport). W trybie 1080i jest o niebo lepiej, ale też zależy od materiału. Zauważyłem na Discovery HD, że w programie "inżynieria ekstremalna" widać wyraźnie drobne skoki przy przesuwaniu obrazu czy obracaniu kamerą, a nie widać tego efektu przy innych cyklach np "Austina Stevensa" czy "Jeffa Corwina". Wie ktoś dlaczego tak się dzieje??
--
pozdrawiam, krzyżak

Problem poruszałem już na tym forum ale niestety satysfakcjonującej odpowiedzi od dem na razie brak. Nie wiadomo czy to wina softu, hardwaru, nadawcy czy nagranego materiału (np. na Discowery HD nie zawsze mamy co chwila ten efekt stroboskopu). Z kolei na N-sport obraz w trybie progresywnym ma za mało klatek, chociaż ostatnio wydaje się być pod tym względęm trochę lepiej. Na Luxe HD nie zauważyłem tych wszystkich mankamentów. Mnie najbardziej boli brak informacji czy to kiedyś zostanie usunięte czy nie. U mnie tryb 1080i ma wyrażnie gorszą jakość (rozdzielczość) niż 720p. Również większość specjalistów zaleca tryb 720p zamiast 1080i a szczególnie przy ekranach 1280x720. Dam N-ce jeszcze trochę czasu ale jak się nie uporają z tym problemem to nie pozostanie mi nic innego jak się przenieść do c+ jak tylko ruszy z HD. Dla mnie bardzo ważna jest jakoś obrazu a tutaj wybór jest tylko jeden ...720p.
 

dem

New member
Pomidorex napisał:
O to dziwne bo ja na 21 kanale mam Wojna i pokój, chyba mam nieaktualną liste programów?

Prosze porownac - przez duza czesc czasu zawartosc 3 i 21 pokrywaja sie, na 3 mamy MPEG-2 a na 21 h.264
 

dem

New member
arsenal napisał:
Panowie. Pierwsze słyszę by ktoś osłabiał sygnał satelitarny bo ma za silny?:hmm:

Jeśli są problemy z odbiorem części kanałów( np. z polaryzacji horyzontalnej) czy też wszystkich, występują zacięcia i pikselizacja to jest to oznaka albo źle ustawionej anteny, marnej jakości czaszy, konwertera lub kabla. W takim przypadku jesli jesteśmy zieloni w temacie ustawiania anteny GORĄCO polecam dobrego instalatora. Załatwi sprawę w 15 minut na długi czas.

Ad1 - :D no ja mam dosyc czesto z tym do czynienia

Ad2 Zgadzam sie - szczegolnie ze profesjonalny instalator powinien posiadac miernik sygnalu selektywny, z mozliwoscia pomiaru parametrow sygnalu cyfrowego - wskazniki analogowe daja bardzo przyblizony i nie do konca pokrywjacyc sie z rzeczywistoscia obraz sygnalu.
 

dem

New member
krzyżak napisał:
Z tego co czytam, to nie tylko ja zauważyłem, że jakość trybu 720p to jakaś pomyłka... Ten tryb jest zalecany do szybkich scen, a przy byle ruchu rwie tak, że się nie da oglądać :( (wystarczy spojrzeć na pasek info na nSport). W trybie 1080i jest o niebo lepiej, ale też zależy od materiału. Zauważyłem na Discovery HD, że w programie "inżynieria ekstremalna" widać wyraźnie drobne skoki przy przesuwaniu obrazu czy obracaniu kamerą, a nie widać tego efektu przy innych cyklach np "Austina Stevensa" czy "Jeffa Corwina". Wie ktoś dlaczego tak się dzieje??
--
pozdrawiam, krzyżak

Nowy firmware przyniesie zauwazalna poprawe, a jakosc na 720p25 jest porownywalna z jakoscia 1080p25 (gorzej niz 1080i25) - mowie o plynnosci ruchu nie o rozdzielczosci.
 

dem

New member
Gucio50 napisał:
Zauważyłem pewna ciekawostkę, w jakis tam sposób związaną z HDMI
Brak postów od posiadaczy telewizorów Samsung i LG :p Co przy powszechnej opinii że klasa to Sony Pnanasonic i Philips, a badziew to Samsung i LG


Czyżby to było podobnie jak w klasie odtwarzaczy DVD tylk mustek za 120zł nie sprawia kłopotów z ŻADNYM formatem :?

Od razu mowie ze problemy sa i z LG i Samsungiem...
 

dem

New member
aro_77 napisał:
Witam
Mam pytanie do naszego experta - czy mozna ustawiac probkowanie 48-96 kHz? Pytam bo jest to std. w odtwarzaczach dvd, a moj dekoder dzwieku surround (Technics) obsluguje tylko 48kHz i moze zostac uszkodzony przez ddzwiek o probkowaniu 96kHz podany na wejsciu cyfrowym tak optycznym jak i coaxialnym.
Pzdr.

Jawnie nie, hardware posiada SSRC (programowe - w torze audio jest pelne DSP). O ile wiem n-box nie obsluguje dzwieku 96ksps (hardware taka mozliwosc posiada ale oprogramowanie nie) - poza tym dziwek 96ksps moze pojawic sie tylko w przypadku standardu AAC (i PCM).
 

dem

New member
sitek napisał:
Czy mozna zaktualizowac liste kanałów(jak to zrobic?) Podobno sa jakies kanaly(Lux) w HD (oprocz Discovery i Nsport), ale nie moge ich znalezc:(. Druga sprawa, czy jesli na diagnostyce mam 70% na 100%( na DiscHD 93/100) to wystarczy? czy pownieniem sprawdzic jeszcze jakis parametr? Sam ustawialem czasze i nie wiem czy cos poza tym sie sprawdza?

Kazdorazowo n-box pobiera liste kanalow z transpondera macierzystego.
 

dem

New member
smith napisał:
Problem poruszałem już na tym forum ale niestety satysfakcjonującej odpowiedzi od dem na razie brak. Nie wiadomo czy to wina softu, hardwaru, nadawcy czy nagranego materiału (np. na Discowery HD nie zawsze mamy co chwila ten efekt stroboskopu). Z kolei na N-sport obraz w trybie progresywnym ma za mało klatek, chociaż ostatnio wydaje się być pod tym względęm trochę lepiej. Na Luxe HD nie zauważyłem tych wszystkich mankamentów. Mnie najbardziej boli brak informacji czy to kiedyś zostanie usunięte czy nie. U mnie tryb 1080i ma wyrażnie gorszą jakość (rozdzielczość) niż 720p. Również większość specjalistów zaleca tryb 720p zamiast 1080i a szczególnie przy ekranach 1280x720. Dam N-ce jeszcze trochę czasu ale jak się nie uporają z tym problemem to nie pozostanie mi nic innego jak się przenieść do c+ jak tylko ruszy z HD. Dla mnie bardzo ważna jest jakoś obrazu a tutaj wybór jest tylko jeden ...720p.

Nowe oprogramowanie usunie duzo z poruszanych na forum wad zwiazanych z wspolpraca z TV i jakoscia obrazu. Niestety nie moge podac zadnego wiazacego terminu (jak juz pisalem to perspektywa pojedynczych tygodni).
 
Do góry