Problemy z STB n-tv - odpowiedzi

TiDzeJ

New member
Własna Lista Programów?!?!?!

WiTAM!!!
JEstem świezo upieczonym n-kowiczem:) i mam male pytanko gdyz utworzylem sobie swoja wlasna liste programow i moje pytanie jest nastepujace czy mozna wogole korzystac z tej swojej listy czy moze nie?!?!?! Bo nigdzie niemoge znalezc jakiegos opisu jak to zrobic i czy wogole mozna. Pozatym jesli mozna to w jaki sposob mozna latow i szybko do niej sie dostac????????:?

Prosze o odpowiedz!!!!!!!!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Epg

TiDzeJ napisał:
WiTAM!!!
JEstem świezo upieczonym n-kowiczem:) i mam male pytanko gdyz utworzylem sobie swoja wlasna liste programow i moje pytanie jest nastepujace czy mozna wogole korzystac z tej swojej listy czy moze nie?!?!?! Bo nigdzie niemoge znalezc jakiegos opisu jak to zrobic i czy wogole mozna. Pozatym jesli mozna to w jaki sposob mozna latow i szybko do niej sie dostac????????:?

Prosze o odpowiedz!!!!!!!!

Wciskasz EPG i czerwony przycisk na pilocie - jeżeli jest to pierwsza własna lista. Na dole masz wyszczególnione listy (może być ich do 4) i każdej nazwie jest przyporządkowany inny kolor.

Czyli EPG i kolorwy przycisk i już. PZDR
 

Mazoku

New member
W specyfikacji HDMI, nie ma takiej wartości, ale chyba nie byłoby żadnego kłopotu uzyskać taki sygnał na wyjściu Component?
Właściwie to jest dokładnie odwrotnie ;) HDMI obsługuje wszystkie formaty komputerowe, tak samo jak DVI. Więc uzyskanie na nim WXGA (czyli 1366x768 ) nie jest najmniejszym problemem. Natomiast komponent jest złączem stricte wideo i raczej na nim nie ma szans na komputerowe WXGA.

Problem polega na tym, że jest to funkcja raczej zbędna. Skaler wideo w nboxie nie jest na tyle dobry, by zauważalnie poprawić jakość obrazu względem skalera w telewizorze.
 

Siemanh

New member
Grzeje sie N-ka

Witam. mam Nke od 2-3 tyg i zauwazylem ze sie grzeje w oklicach podpiecia anteny i gniazda zasilacza nawet wtedy gdzy jest w stanie czuwania ...czy to normalne? dodam ze nie jest jakos strasznie nagrzana ze az parzy ale jest ciapla...prosze o opd pozdrawiam
 

michalp1

New member
Witam,

u mnie też tam jest ciepło, tak jak ciepła herbata do picia podczas pracy. W trakcie czuwania nie spradzałem, ale się przyjrzę.

Pozdrawiam
 

dem

New member
Malo prawdopodobne by pojawily sie tryby inne niz wynika to z norm na HDTV - ogolnie n-box potrafi obslugiwac tryby raportowane przez HDMI dzieki EDID.
Nie przypuszczam by ktokolwiek zdecydowal sie na obsluge trybu 1366x768 z kilku powodow:
- ewentualne problemy czy uszkodzenie sprzetu uprawaniloby uzytkownikow do wystepowania z rozszczeniami wobec n-tv,
- nie ma gwarancji ze taki tryb wygladalby rzeczywiscie lepiej niz po obrobce w TV,
- koszt implementacji moze byc nieadekwatny do uzyskanych efektow.

Ogolnie nalezy pamietac ze n-tv i n-box to urzadzenia low-cost - majace za zadanie zapewnic pewna podstawowa funkcjonalnosc zgodnie ze specyfikacja operatora - niektore "kwiatki" sa zwyczajnym zadaniem operatora i mam nadzieje ze sam operator zweryfikuje je pod wplywem zadan uzytkownikow.
 

hojnorek

New member
Problemy z EPG nie zniknęy więc postanowiłem zadzwonić na infolinię. Dowiedziałem się m.in że sygnał EPG jest nadawany na tym samym transporderze co kanały Discovery.

I teraz mamy pytanie (za wolno kojazyłem fakty i nie spytałem wprost na infolini hehe) - czy jak wolgóle nie będę oglądał discovery to nie będę miał EPG?

czy jakbym nie miał pakietu discovery to bym nie miał EPG?

fakt jest taki że po 15 minutach oglądania "ekstremalnych koinstrukcji" w HD wróciło mi praktycznie całe dostępne wczesniej EPG

przypadek??
 

Gucio50

New member
Bez reklam
hojnorek napisał:
Problemy z EPG nie zniknęy więc postanowiłem zadzwonić na infolinię. Dowiedziałem się m.in że sygnał EPG jest nadawany na tym samym transporderze co kanały Discovery.

I teraz mamy pytanie (za wolno kojazyłem fakty i nie spytałem wprost na infolini hehe) - czy jak wolgóle nie będę oglądał discovery to nie będę miał EPG?

czy jakbym nie miał pakietu discovery to bym nie miał EPG?

fakt jest taki że po 15 minutach oglądania "ekstremalnych koinstrukcji" w HD wróciło mi praktycznie całe dostępne wczesniej EPG

przypadek??

To przypadek. :p Z tego transpondera emitowany jst DiscHD, EPG i kilka innych programów.

EPG jest z jednej strony znacznie mniej funkcjonalne niż np w C+, nie podaje wielu informacji. Np krzyżakom napisało by film akcji z efektami specjalnymi kategoria 12-

Z drugiej strony EPG przygotowuje jakiś leń i niechluj. A więc raz jest raz go nie ma:confused:
 

piotrwzk

New member
Czy ktoś zauwazył problem z ostrością obrazu np.podczas meczu ligi mistrzów na n sport gdy kamera przesuwa sie to obraz traci ostrość. Dadatkwo linia pola karnego jeżeli jest wyswietlana pod kątem (/) to pojawiają się ząbki na tej lini?

Mam Panasonica 2LX600 i niema problemów z HDMI. Porównywałem też Component z HDMI i nie widzę różnicy.

Co do rozdzielczości to raczej ogladam na 1080i bo na 720p przycina na Disco i nsport. Jedynie na pzoostałych kanałach użycie 720p likwiduje efekt poziomych lini (chyab efekt przeplatania)

pozdrawiam

Mam tez problem z ustwieniem proporcjii rozmiaru okna w którym jest wyświetlany obraz z nboxa. Jeżeli mam TV 16:9 to należy wybrać w opcjach nboxa dotyczących TV że jest panoramiczny?

Jeżeli tak to ustawienie w TV auto powoduje że obraz w 4:3 jest rozciągany na boki żeby wypełnić ekran. Jak nalezy ustwić żeby programy które są w 4: były w tym foramcie a programy HD i SD w 16:9 na cały ekran?

Edit Tuptus55: Nie pisz postów jeden pod drugim tylko używaj funkcji edit, przeczytaj regulamin. Warn
 

dem

New member
piotrwzk napisał:
Czy ktoś zauwazył problem z ostrością obrazu np.podczas meczu ligi mistrzów na n sport gdy kamera przesuwa sie to obraz traci ostrość.
Temporal Smoother majacy podniesc efektywnosc kompresji.

piotrwzk napisał:
Dadatkwo linia pola karnego jeżeli jest wyswietlana pod kątem (/) to pojawiają się ząbki na tej lini?
upskalowane SD...

piotrwzk napisał:
Co do rozdzielczości to raczej ogladam na 1080i bo na 720p przycina na Disco i nsport. Jedynie na pzoostałych kanałach użycie 720p likwiduje efekt poziomych lini (chyab efekt przeplatania)

Niedlugo powinno byc lepiej.



piotrwzk napisał:
Mam tez problem z ustwieniem proporcjii rozmiaru okna w którym jest wyświetlany obraz z nboxa. Jeżeli mam TV 16:9 to należy wybrać w opcjach nboxa dotyczących TV że jest panoramiczny?

Jeżeli tak to ustawienie w TV auto powoduje że obraz w 4:3 jest rozciągany na boki żeby wypełnić ekran. Jak nalezy ustwić żeby programy które są w 4: były w tym foramcie a programy HD i SD w 16:9 na cały ekran?

Ja polecam tryb panoramiczny i wybrac w nsport z menu opcje powieksz

Edit Tuptus55: Nie pisz postów jeden pod drugim tylko używaj funkcji edit, przeczytaj regulamin. Warn
 

Mazoku

New member
ale to nie tylko na SD bo wczorajsza liga mistrzów była w HD na nsport i też było widać ząbki na liniach skośnych
To już zapewne wina twojego telewizora. Po prostu nie radzi sobie za dobrze z deinterlacingiem sygnału 1080i (szczególnie, że mówisz, iż problem znika przy przełączeniu na 720p).
 

piotrwzk

New member
tylko że problem jest tylko na nsport bo na Luxe tv albo Diso nie widać takich efektów. W jakiej rozdzielcości są nadawane mecze w nsport a w jakim Luxe Tv i Disco?
 

Mazoku

New member
W jakiej rozdzielcości są nadawane mecze w nsport a w jakim Luxe Tv i Disco?
Nie słyszałem o meczach na Discovery i Luxe HD. Niemniej wszystkie programy są nadawane w tej samej rozdzielczości 1080i z podobnym bitratem.

tylko że problem jest tylko na nsport bo na Luxe tv albo Diso nie widać takich efektów
Wiele zależy od programu. Transmisje na żywo w nsport są raczej realizowane w 1080i z przeplotem . Na Luxe i Discovery można pewnie spotkać więcej materiału kręconego progresywnie w 1080p i tylko przerabianego na 1080i na potrzeby emisji.
 

hojnorek

New member
Gucio50 napisał:
To przypadek. :p Z tego transpondera emitowany jst DiscHD, EPG i kilka innych programów.

ok. źle zadałem pytanie. pytanie powinno brzmieć:
czy jak nie będę oglądał kanałów z transpondera z którego emitowane jest EPG to nie będę miał EPG? (jeśli tak to czy tuner, skoro sam potrafi się włączyć o 3 w nocy to nie powinien się włączać właśnie na tych kanałach)??
 

dem

New member
piotrwzk napisał:
tylko że problem jest tylko na nsport bo na Luxe tv albo Diso nie widać takich efektów. W jakiej rozdzielcości są nadawane mecze w nsport a w jakim Luxe Tv i Disco?

Tak jak napisal juz Mazoku - inne zrodlo wiec i inne problemy - sport jest dosc dynamiczny wiec musza wprowadzac wieksza kompresje by zmiescic sie z bitratem. Wszystkie HD na n-ce nadawane sa w formacie HD. Mam nadzieje ze z czasem n-ka dorosnei do tego by dobierac rozdzielczosc i format stosowanie do pozadanej jakosci i typu materialu (zaczna byc uzywane rozdzielczosci 1440x1080 i moze nawet gdy bedzie to konieczne 1280x1080 oraz w koncu do transmisji sportowych uzyty bedzie 1280x720p50... - problem ze chyba wszyscy w Europie uparli sie na 1080i ktore choc dobre w przypadku filmow z tasmy i statycznych materialow kompletnie nie nadaje sie do transmisji sportowych - no chyba ze snooker ;) )
 

sunmoon

New member
wtyk i gniazdo HDMI

piszę to w nadziei, że dem będzie umiał wyjaśnić...

to jest na zwykłym nboksie: jak włożysz porządnie wtyk HDMI do końca, to nie masz obrazu (śnieg), a jak ją włożysz tylko na milimetr, to masz obraz po HDMI (przynajmniej u mnie tak jest na LG LC2R i czekam aż ktoś objaśni, dlaczego tak jest, i spowoduje, żeby działało należycie). inni też pisali o takim efekcie, więc spróbowałem i rzeczywiście tak jest...

--
sunmoon
 

TKJ

New member
Nsport, disc i mgm

Znaczy się (bo czytałem wcześniejsze wypowiedzi), że programy jakie wymieniłem są nadawane 1080i? Przecież 720p jest lepsza od 1080i, choć wiem, że bardziej wymagająca. Znaczy sie, ja mam nboxa na 720p i działa bez zażutu. Przy przełączaniu na 1080i nie widzie różnicy, choć głosik w głowie podpowiada mi, że 1080i wygląda gorzej bo to przeplot. Więc spytam się tak czy to moje uprzedzenie do przeplotu wydaje misię gorszę, czy w 720p nie opłaca sie oglądać bo traci się na jakości ponieważ następuje upscaligowanie z 1080i do 720p? oraz mecze w nspotr nadawane są w innej rozdzielczości 1440 na 1080i (czytałem wcześniej) i prócz kąbinacji z obrazem nie jak się nie da na dzień dzisiejszy zrobić.Proszę o szybka i kakretną pomoc bo ten głosik w głowie mnie juz strasznie wk...a :D:blagam:
Wesołych i spokojnych świąt życze
 
Do góry