Problemy z STB n-tv - odpowiedzi

Gucio50

New member
Bez reklam
TKJ napisał:
podpowiada mi, że 1080i wygląda gorzej bo to przeplot. Więc spytam się tak czy to moje uprzedzenie do przeplotu wydaje misię gorszę, czy w 720p nie opłaca sie oglądać

1 :)
To zależy jaki masz telewizor, jak tylko HDReady to nie warto chyba Upscalingować tylko po to by telewizor zrobił z tego downscalling

2 Na Samsungu sąsiada 720p "robi chyc chyc" na bannerze w nSport
i MUSI wybrać 1080:lol:
 

TKJ

New member
co lepiej ogląć 720p czy 1080i

Gucio50.
Nao mam tv lcd LG lxr1 26cali, i nie ważne czy mam 720p czy 1080i bo działa bez zarzutu ale zastanawia mię to iż po co kąbinować, czyli jeżeli kanały nadawane są w 1080i bo tak jest? to i tak nie bęzie lepszej jakości jak dam 720p bo bedzie downscalling i nic ciekawego nie bedzie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
TKJ napisał:
Gucio50.
Nao mam tv lcd LG lxr1 26cali, i nie ważne czy mam 720p czy 1080i bo działa bez zarzutu ale zastanawia mię to iż po co kąbinować, czyli jeżeli kanały nadawane są w 1080i bo tak jest? to i tak nie bęzie lepszej jakości jak dam 720p bo bedzie downscalling i nic ciekawego nie bedzie.

Moje doswiadczenia są takie:
1 Na telewizorze Samsung 40" LCD dżwięk IDZIE po HDMI na kablu za 32 zł (NoName) i po kablu za 120zł(Kolegi Vivanco)

2 Telewizor innego sąsiada Samsung LCD 32" nie odtwarza dźwięku na żadnym z tych kabli

Wnioski
Reklamuj telewizor, albo czekaj aż soft ITI dla nBoxa "zobaczy" Twój telewizor, a ostatnio słyszy się że to się poprawia

NIE warto ogladać przez EURO kanałów HD a więc Discovery
czy MGM choć ten ostatni ma jakośc HDTV Lite czyli gów...ą :(

NIE piszę o repertuarze tylko o jakosci technicznej, znacznie zresztą lepszą od repertuaru:confused:
 

dapta

New member
zaniki fonii

Pytanie do Dem:

napisales, ze problem z fonia (jednosekundowe zaniki) po HDMI to kwestia ukladu scalonego odpowiedzalnego za obsluge HDCP. W zwiazku z tym pytanie: mam rozumiec, ze zaden update softu tu nie pomoze i ze jedyne wyjscie to czekac na nowa wersje nBoxa/nBoxRecordera?

Pozdrawiam
 

ralfzs

New member
Gdzie sprawdzić wer. softu ?

Witam,

Czy jest jakaś strona oficjalna lub nie gdzie podane są wersje oprogramowania n-ki i poprawione w niech błędy ? Jaka jest najnowsza wersja ? W jakim czasie jest planowana poważna zmiana, która wreszcie naprawi te dziecinne błędy funkcjonalne jak np. brak zapamiętywania aktualnej listy użytkownika po przejściu w tryb standby. Czy producent sprzętu zadaje sobie sprawę jak słaba jest obecna wersja (przynajmniej ta, którą ja mam obecnie) oprogramowania ?

pzdr
ralf
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ralfzs napisał:
Witam,

Czy jest jakaś strona oficjalna lub nie gdzie podane są wersje oprogramowania n-ki i poprawione w niech błędy ? Jaka jest najnowsza wersja ? W jakim czasie jest planowana poważna zmiana, która wreszcie naprawi te dziecinne błędy funkcjonalne jak np. brak zapamiętywania aktualnej listy użytkownika po przejściu w tryb standby. Czy producent sprzętu zadaje sobie sprawę jak słaba jest obecna wersja (przynajmniej ta, którą ja mam obecnie) oprogramowania ?

pzdr
ralf
U mnie lista użytkownika działa bez zarzutu i nigdy nie bylo z nią problemu.
 

ralfzs

New member
Re

Tomek Koko napisał:
U mnie lista użytkownika działa bez zarzutu i nigdy nie bylo z nią problemu.

A jak przejdziesz w standby i włączysz potem dekoder to Twoja lista jest
aktywna czy masz listę wszystkich kanałów i dopiero po wybraniu ulubionej listy czerwonym masz do niej dostęp ? Bo ja nie widzę możliwości aby to zapamiętać na stałe ...

ralf
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ralfzs napisał:
A jak przejdziesz w standby i włączysz potem dekoder to Twoja lista jest
aktywna czy masz listę wszystkich kanałów i dopiero po wybraniu ulubionej listy czerwonym masz do niej dostęp ? Bo ja nie widzę możliwości aby to zapamiętać na stałe ...

ralf
No oczywiscie, ze musze nadusić czerwony guzik zeby w nią wejsc. I tak to działa. Nigdy nie bedzie tak ze zniknie ci lista wszystkich kanalów i zostanie tylko twoja lista w menu głównym. Czasami jest tak jak np u mnie ze uzytkowników jest dwóch i wtedy wedug ciebie czyja lista powinna sie wyswietlac??? Utworzyłem z zoną kazdy własną liste i jak nadusze guzik czerwony to wyswietla mi sie moja lista a jak zielony
to jest lista żony.
 

ralfzs

New member
Re:

Tomek Koko napisał:
No oczywiscie, ze musze nadusić czerwony guzik zeby w nią wejsc. I tak to działa. Nigdy nie bedzie tak ze zniknie ci lista wszystkich kanalów i zostanie tylko twoja lista w menu głównym. Czasami jest tak jak np u mnie ze uzytkowników jest dwóch i wtedy wedug ciebie czyja lista powinna sie wyswietlac??? Utworzyłem z zoną kazdy własną liste i jak nadusze guzik czerwony to wyswietla mi sie moja lista a jak zielony
to jest lista żony.
Nie wiem czy nigdy jeżeli tak to gorzej dla nich :sad:
W normalnym sprzęcie (czytaj nie robionym na kolanie) urządzenie musi zapamiętać stan wszystkich ustawień i program na którym było ustawione przed przejściem w stan czuwania (standby) ... Miałem trochę urządzeń do odbioru tel. satelitarnej m.in. Echostara i Pace'a oraz testowałem innych producentów - takie rozwiązanie jak w n-ce nie istnieje nigdzie .. Nawet jeżeli Ty i żona macie inne listy to po włączeniu powinna być lista ostatnio używana i tak jest w większości dekoderów - a co powiesz na numerację kanałów, której nie można zmienić - a co powiesz na sortowanie list wg własnej kolejności ???? Ja chcę mieć na kanale 1 TVN a na 5 TVP1 - to ma nawet najtańszy telewizor ... Te funkcję są niemal niezbędne w normalnym sprzęcie i występują w dekoderach będących kompletnym badziewiem jak SAGEM ... Ale w n-ce nie występują :-(
 
Ostatnia edycja:

ralfzs

New member
Złącza USB i Ethernet w n-ce

Czy ktoś ma informacje nt. w/w złącz ? Są oprogramowane ? - można podłączyć do n-ki jakieś urządzenia ? Czy ktoś próbował podłączyć się PC do Etherneta i coś zadziałać ?

pzdr
ralf

Ethernet na razie martwy - brak link'u - raczej nie w tym soft'cie ...
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ralfzs napisał:
Nie wiem czy nigdy jeżeli tak to gorzej dla nich :sad:
W normalnym sprzęcie (czytaj nie robionym na kolanie) urządzenie musi zapamiętać stan wszystkich ustawień i program na którym było ustawione przed przejściem w stan czuwania (standby) ... Miałem trochę urządzeń do odbioru tel. satelitarnej m.in. Echostara i Pace'a oraz testowałem innych producentów - takie rozwiązanie jak w n-ce nie istnieje nigdzie .. Nawet jeżeli Ty i żona macie inne listy to po włączeniu powinna być lista ostatnio używana i tak jest w większości dekoderów - a co powiesz na numerację kanałów, której nie można zmienić - a co powiesz na sortowanie list wg własnej kolejności ???? Ja chcę mieć na kanale 1 TVN a na 5 TVP1 - to ma nawet najtańszy telewizor ... Te funkcję są niemal niezbędne w normalnym sprzęcie i występują w dekoderach będących kompletnym badziewiem jak SAGEM ... Ale w n-ce nie występują :-(
Zgadzam sie z Tobą, że fajnie by było gdyby można było samamu ustalać kolejność kanałów, jednak kupując N-ke wiedziałem, że to jest niemożliwe ponieważ było o tym głośno od samego początku jak weszła N-ka.Wystarczyło trochę poczytać opinii innych użytkowników. Jak o wszystkim co nowe zanim sie kupi trzeba sie zastanowić i zebrać plusy i minusy i wtedy sie zdecydować na zakup. NIe mozesz miec teraz pretensji do N. Co innego gdyby to było trzymane w tajemnicy i wyszło w trakcie ale nie, Sojka sam mówił że lista bedzie sztywna i układana przez nich. Kupując N-kę godziłes sie na to. Owszem powtarzam fajnie by było mieć możliwosc posortować sobie samemu kanały ale na szczescie moge utworzyć własną liste i naduszenie czerwonego guzika nie stanowi dla mnie problemu .
Co do wejść USB i Ethernet też było mówione, że to dość daleka przyszłość. Na dzień dzisiejszy nikomu to nie działa. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ralfzs

New member
Tomek Koko napisał:
NIe mozesz miec teraz pretensji do N. Co innego gdyby to było trzymane w tajemnicy i wyszło w trakcie ale nie, Sojka sam mówił że lista bedzie sztywna i układana przez nich. Kupując N-kę godziłes sie na to. Owszem powtarzam fajnie by było mieć możliwosc posortować sobie samemu kanały ale na szczescie moge utworzyć własną liste i naduszenie czerwonego guzika nie stanowi dla mnie problemu .
Co do wejść USB i Ethernet też było mówione, że to dość daleka przyszłość. Na dzień dzisiejszy nikomu to nie działa. Pozdrawiam
Hmm .. niby tak, ale nie wymagaj aby każdy kto kupuje n-kę najpierw spędzał kilka godzin na necie sprawdzając błędy i niedociągnięcia sprzętu, można oczekiwać, że zachowane są pewne standardy ot wszystko ... To tak jakbyś kupił nowy samochód i okazało się, że nie ma w nim siedzeń z tyłu - teoretycznie fajnie trzeba było sprawdzić szczegółowo wyposażenie ...

A tak nawiasem mówiąc te braki nie wynikają ze słabości sprzętu - po prostu za mało czasu mieli developerzy na zrobienie odpowiedniego softu.
W końcu to wszystko to jest oprogramowanie.

Reasumując czekamy na poprawki ;)
pzdr
 

Marecky

New member
Cytat:
Napisał Velvivaldi
Ja natomiast chciałbym zapytać o dość znany problem z dźwiękiem, który objawia się dość regularnymi (co ok 6 min.) przerwami fonii, trwającymi ok 1 sek. Dotyczy to tylko połączenia przez HDMI, które w moim przypadku daje najlepszy obraz. Czy jest szansa na usunięcie tej usterki, czy jest to może niekompatybilność sprzętowa?
TV: Panasonic TX-32LX60P



user_offline.gif

dem napisał:
Niestety moge powiedzic tylko ze prace nad tym trwaja...
Kiedy wreszcie bedzie dzialac normalnie "n" poprzez HDMI ?
Rwie mi glos, ciagle czytam ze to 'normalne' a to jest nienormalne. Place za 'telewizje wysokiej rozdzielczosci' ktora przy podlaczeniu kablem stworzonym do tego ma klopoty :x .

Jest to niepowazne i denerwujace. Obraz chce miec poprzez HDMI, audio tez, ale poki co mam do tv podlaczyc analogiem stereo aby nie bylo takich klockow ?? Wyjscie optyczne mam juz zajete (amplituner)

PS. Zestaw n-ki jest tandetny. Byl ich spec i po wielu ustawieniach udalo sie ze sygnal oscyluje okolo 90% a jakosc 48% !!! Bardzo czesto nie moze znalezc kanalu, trzeba przelaczyc jeszcze raz, albo sie artefakty pojawiaja. Nie jest tak tylko u mnie bo razem ze mna znajomy kupowal i tez tak ma. Zadzwonilem na hotline n-ki i jedyne co powiedzieli to zeby kupic wieksza antene :[ Niezle traktowanie klienta. Przecierpie umowe bo pol roku mam free ale pozniej przesiade sie na inna firme nadajaca w HD, a bedzie tego coraz wiecej
 

ralfzs

New member
Marecky napisał:
Cytat:
PS. Zestaw n-ki jest tandetny. Byl ich spec i po wielu ustawieniach udalo sie ze sygnal oscyluje okolo 90% a jakosc 48% !!! Bardzo czesto nie moze znalezc kanalu, trzeba przelaczyc jeszcze raz, albo sie artefakty pojawiaja. Nie jest tak tylko u mnie bo razem ze mna znajomy kupowal i tez tak ma. Zadzwonilem na hotline n-ki i jedyne co powiedzieli to zeby kupic wieksza antene :[ Niezle traktowanie klienta. Przecierpie umowe bo pol roku mam free ale pozniej przesiade sie na inna firme nadajaca w HD, a bedzie tego coraz wiecej

Może to niekoniecznie wina tunera - w sumie ja mam antenę 70cm i obraz jest OK przy diagnostyce 86% i jakość 56%. Należy pamiętać, że parametry sygnału mogą się zmieniać w zależności od pogody itd. Przy zakładaniu anteny testowałem konwerter profesjonalnym miernikiem sygnału i wyniki były bardzo dobre np. stopa błędów, ta którą pokazywał tuner była nieznacznie gorsza .. Jeżeli antena jest dobrze ustawiona i sprawdzona miernikiem a tuner słabo odbiera trzeba reklamować sprzęt .. może być coś z głowicą.
 

dk75

New member
ralfzs napisał:
A tak nawiasem mówiąc te braki nie wynikają ze słabości sprzętu - po prostu za mało czasu mieli developerzy na zrobienie odpowiedniego softu.
W końcu to wszystko to jest oprogramowanie.

Reasumując czekamy na poprawki ;)
pzdr
Nie doczekasz się.
Na którejś z kolei konferencji prasowej p.Sojka odpowiedział na to pytanie - sprzęt jest "nie dla idiotów" a więc nie ma możliwości robienia prawie żadnych ustawień bo wszystko robią "oni" po swojej stronie. Dlatego nie ma programowania kanałów. Takie były założenia a nie brak czasu.
Być może (być może) za jakieś 2 lata albo nie wiadomo w jak odległej przyszłości, będzie udostępniony specjalny soft dla bardziej zaawansowanych użytkowników w którym będą mogli sobie poustawiać różne rzeczy (w tym i kanały) jak chcą, ale to nic pewnego. cyt. [..]"pomyślimy o tym"[..]
 

arsenal

Moderator
VIP
Być może tak będzie. Sam powitam taki soft z otwartymi ramionami.
Ale polecam najpierw zrobić domowy test na osobie ze słaba wiedzą techniczną.
Dajcie jej pilota od nBoxa, instrukcję obsługi, odłączcie wszystkie kable i każcie to wszystko zmontować i ustawić. Rozdzielczość, DiSEq, Dolby, format telewizora, stworzyć własna listę kanałów i coś jeszcze. Czas na wykonanie 20 minut. Poradzą sobie?
 

dk75

New member
arsenal napisał:
Być może tak będzie. Sam powitam taki soft z otwartymi ramionami.
Ale polecam najpierw zrobić domowy test na osobie ze słaba wiedzą techniczną.
Dajcie jej pilota od nBoxa, instrukcję obsługi, odłączcie wszystkie kable i każcie to wszystko zmontować i ustawić. Rozdzielczość, DiSEq, Dolby, format telewizora, stworzyć własna listę kanałów i coś jeszcze. Czas na wykonanie 20 minut. Poradzą sobie?
Jakiego DiSEq?
Kupujesz zestaw, przyjeżdża monter, montuje, włączasz i jest i nic nie grzebiesz, nic nie zmieniasz. Nie działa to telefon do party-line. Cały problem z "nami" jest taki, że "my" tak nie potrafimy ;PPPp
Jakie DiSEq, jakie Dolby, jakie kabelki... podłączasz przez Euro i glanc ;PPPp:bober:
 

ralfzs

New member
dk75 napisał:
Nie doczekasz się.
Na którejś z kolei konferencji prasowej p.Sojka odpowiedział na to pytanie - sprzęt jest "nie dla idiotów" a więc nie ma możliwości robienia prawie żadnych ustawień bo wszystko robią "oni" po swojej stronie. Dlatego nie ma programowania kanałów. Takie były założenia a nie brak czasu.
Być może (być może) za jakieś 2 lata albo nie wiadomo w jak odległej przyszłości, będzie udostępniony specjalny soft dla bardziej zaawansowanych użytkowników w którym będą mogli sobie poustawiać różne rzeczy (w tym i kanały) jak chcą, ale to nic pewnego. cyt. [..]"pomyślimy o tym"[..]
No cóż jeżeli tak to smutne, w końcu chyba to my użytkownicy wiemy co chcemy, może faktycznie moje wymagania są zbyt wygórowane, a może po prostu ich sprzęt słaby ... czas pokaże - jeżeli tuner Cyfry+ HD Philipsa będzie lepszy a n-ka nie wprowadzi kanału filmowego premium to mogą się przejechać - w końcu okres kiedy umowa obowiązuje wygaśnie i mogą dostać sporo dekoderów do ponownej dytrybucji ... Jeżeli zignorują opinię rynku to szybko ten rynek może boleśnie ich zignorować. :sad:
 
Do góry